گزارش

نامه پرحرف و حدیث رییس شورای شهر داریون به داریون نما+جوابیه داریون نما؛آقای شکری زودتر ما را افشا کنید!

آنچه در ادامه می خوانید نامه داریوش شکری رییس شورای اسلامی شهر داریون به سایت داریون نما و پاسخ سایت داریون نما به اظهارات وی است.

در این مطلب ابتدا نامه رییس شورای شهر داریون را ملاحظه می فرمایید و پس از آن پاسخ داریون نما به اظهارات شکری را مشاهده می کنید.

***************************************

به نام خداوند سبحان

با عرض سلام و تبریک عید سعید غدیر خم به همشهریان عزیز داریون به استحضار می رسانم که بنده و سایر اعضای شورا به عنوان نماینده مردم ، وظیفه خدمت رسانی و دفاع از حقوق مردم را داریم. اعضای شورای شهر به انتخاب مردم برگزیده شده‌اند و نه به انتخاب شخص خاصی، لذا خواسته‌های مردم هدف اصلی شوراست.

 متاسفانه افکار و علائق خاصی از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت‌تاثیر قرار دهند و تا زمانی که این احساس و برخورد وجود داشته باشد، شورای اسلامی از ارائه اخبار و همکاری با سایت داریون نما علیرغم میل باطنی و وظیفه قانونی اعضاء و شخص اینجانب معذور خواهد بود.

 در این راستا بنده به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر در این مقطع زمانی و بدلیل اطلاع رسانیهای اخیر سایت داریون نما که بی دلیل و بدون هماهنگی با اعضاء شورا صورت گرفته، تصمیم بر برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگار سایت داریون نما گرفته ایم وگرنه واقعیت این است که شورا بدون شفاف سازی و انتقاد پذیری دچار مشکل خواهد شد.

 انتقادات باید سازنده باشد و در جهت بیان مشکلات شهر مطرح شود و جنبه تخریب و هدایت و همگرایی به سمت و سویی نداشته باشد. از سایت داریون نما بعنوان پایگاه تحلیلی-خبری منطقه داریون انتظار بیشتری می رود که با روحیه وحدت آفرین به شورا یاری رساند که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این موضوع نیستیم.

اخیرا سایت داریون نما به تکرار با مطرح کردن بحث های جبهه ای علیه شورا سعی در متشنج کردن فضا جهت استفاده تعدادی از افراد محدود و اندک را دارد که اگر ادامه پیدا کند حتما مردم را در جریان علت اصلی این اقدامات قرار می‌دهیم، چون این موضوع حق طبیعی مردم داریون است. با همه این اوصاف، اینجانب بیان می نماییم که تصمیم اتخاذ شده فقط و فقط در راستای دور بودن شورا از بحث های حاشیه ای و مخرب بوده است. در پایان از همه همشهریان و کاربران سایت داریون نما می خواهیم که با همدلی فارغ از هرگونه بحث، منفعت ، کینه و با اندیشه ساختن شهری آباد، برای پیشرفت شهر و منطقه مان تلاش کنیم.

من الله توفیق

داریوش شکری؛رییس شورای اسلامی شهر داریون

**********************************************

 آنچه ملاحظه کردید حرفهای رییس شورای شهر داریون،آقای داریوش شکری بود که در ادامه سعی می کنیم به مواردی که وی گفته پاسخ گوییم.

ابتدا عرض کنیم که این نامه و در اصل جوابیه رییس شورای اسلامی شهر داریون نشان از کم تجربگی وی دارد که البته از این لحاظ ایرادی به وی نیست. ان شاالله با گذشت زمان تجربه جناب شکری بیشتر و بیشتر شود.

“پاسخ” سایت داریون نما  به”جوابیه” رییس شورای شهر داریون را با ذکر عین جملات او بیان می کنیم.

اول:جناب شکری در ابتدای نامه خود نوشته اند:” متاسفانه افکار و علائق خاصی از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت‌تاثیر قرار دهند”.

خوب است آقای شکری “مرد و مردانه” و شفاف از همین تریبون بیان کنند و شفاف سازی کنند که کدام افکار و علائق خاص از درون سایت داریون نما می خواهند شورا را تحت تاثیر خود قرار دهند؟

دوم:جناب شکری گفته اند:” انتقادات باید سازنده باشد و در جهت بیان مشکلات شهر مطرح شود و جنبه تخریب و هدایت و همگرایی به سمت و سویی نداشته باشد. از سایت داریون نما بعنوان پایگاه تحلیلی-خبری منطقه داریون انتظار بیشتری می رود که با روحیه وحدت آفرین به شورا یاری رساند که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد این موضوع نیستیم.”

این گفته وی، بدین معنی است که سایت داریون نما روحیه ای وحدت آفرین ندارد و خدایی نکرده وحدت مردم داریون را خدشه دار کرده است.از طرفی به عقیده رییس شورای شهر داریون انتقادهای ما جنبه تخریب و هدایت به سمت و سویی خاص دارد و…

بهتر است آقای شکری با مصداق بیان کنند کدام کار سایت داریون نما باعث خدشه به وحدت شده و کدام انتقادها جنبه تخریب و هدایت به سمت و سویی خاص داشته است؟

نمی دانیم آیا انتقاد از این که شهردار داریون باید زودتر انتخاب شود تخریب است؟ این حرف را که حجت الاسلام عزیزی نماینده مقام معظم رهبری در داریون و امام جمعه این منطقه  حدود یک ماه پیش اعلام کرد. امام جمعه داریون در خطبه های نماز جمعه 5 مهرماه 92 داریون گفت:” اکثر شهرها و روستا ها شهرداران و دهیاران را انتخاب کرده اند.کلان شهرهایی همچون تهران و شیراز شهردار های آنان مشخص شده است ولی هنوز شهردار داریون انتخاب نشده است.امیدوارم شورای اسلامی شهر داریون هرچه زودتر و با دقت شهردار را انتخاب کنند”.

متن کامل سخنان امام جمعه داریون را می توانید اینجا بخوانید.

عمده انتقاد سایت داریون نما از شورای شهر جدید داریون نحوه انتخاب شهردار و به درازا کشیده شدن این انتخاب است. اگر دقت کرده باشید سایت داریون نما زمانی بر روی این قضیه مانور داد که حجت الاسلام عزیزی امام جمعه منطقه داریون در خطبه های نماز جمعه  پنجم مهر بابت تاخیر در انتخاب شهردار داریون به شورای شهر تذکر داد و سایت داریون نما پس از آن و به پیروی از نماینده ولی فقیه بر روی این مساله کار کرد. البته نمی خواهیم این تفکر ایجاد شود که داریم از ولی فقیه مایه می گذاریم اما همانگونه که بارها در سایت اعلام کرده ایم پیرو ولایت و در خط ولایت فقیه هستیم و جز خدا از هیچ کسی واهمه نداریم.

گزارش های مختلف از خطبه های نماز جمعه داریون،مطالب مذهبی مختلف، پرداختن به موضوع شهدای عزیز جنگ تحمیلی،گزارش از کاستی های مردم منطقه داریون و… همه عملکرد ماست که مورد تایید امام جمعه داریون بوده و ایشان بارها این مورد را اعلام کرده اند و البته حرفهای وی در این باره در سایت نیز موجود است.

سوم:بدترین بخش جوابیه جناب شکری را ملاحظه بفرمایید:” اخیرا سایت داریون نما به تکرار با مطرح کردن بحث های جبهه ای علیه شورا سعی در متشنج کردن فضا جهت استفاده تعدادی از افراد محدود و اندک را دارد که اگر ادامه پیدا کند حتما مردم را در جریان علت اصلی این اقدامات قرار می‌دهیم، چون این موضوع حق طبیعی مردم داریون است”.

جناب آقای شکری متاسفانه این بخش نامه شما حاوی عبارات توهین آمیز و مصداق بارز تهمت است.

جناب آقای شکری از شما خواهش می کنیم بیایید “مرد و مردانه” پای حرفهایتان بایستید و برای مردم داریون بیان کنید که علت اصلی این اقدامات ما چیست؟

شما در همین نامه کوتاهتان بارها به ما تهمت زده اید:تهمت تخریب کردن، تهمت ضربه زدن به وحدت، تهمت متشنج کردن فضا و..

و در آخر به گمان خودتان تیر آخر را شلیک کرده و به جز “تهمت”، “تهدید” هم کرده اید و گفته اید: که اگر اقدامات ما ادامه پیدا کند می گویید علت اصلی انتقادات ما از شورا چیست.

آقای شکری این بیان شما به معنای این است که برای شما مشخص شده ما دنبال منافعی هستیم. زیرا گفته اید اگر کارهای شما ادامه پیدا کند علت اصلی این اقدامات ما را بیان می کنید.

متاسفانه تمام این عبارات شما بار حقوقی دارد و شما به سایت داریون نما تهمت هایی زده اید که باید آنها را ثابت کنید. همچنین تهدید هم کرده اید. یعنی این که واقعیتهای پشت پرده ای از انتقادهای ما وجود دارد و ما دنبال منافع و اهدافی هستیم و شما فهمیده اید. پس لطفا آنها را بیان کنید تا همه مردم داریون بدانند سایت داریون نما که از شورای شهر داریون بابت تاخیر در انتخاب شهردار انتقاد کرده دنبال چه منافعی است.

این حرف شما بدین معنی است که سایر عزیزانی که از تاخیر در انتخاب شهردار داریون گله کرده اند لابد آنها نیز دنبال منافعی هستند؟!

آقای شکری یک بار دیگر و برای تاکید می گوییم ما از خود اطمینان داریم و چون از خود مطمئن هستیم از شما می خواهیم بیایید پای این حرفهای خود بایستید و تهدید خود را عملی کنید و علت اصلی انتقادات ما از شما و شورای شهر را بگویید.

جناب آقای شکری خوب است بدانید ما اگر قصد متشنج کردن اوضاع را داشتیم همان زمانی که بعد از انتخابات شورای شهر داریون بیشتر از 50 کامنت و حدود 4 مطلب بر علیه شما بیان شد آنها را نمایش می دادیم.(این کامنتها و مطالب به امانت نزد ما محفوظ است و اگر خواستید نشانتان می دهیم)

به هر حال می دانیم که هر کامنتی و هر مطلبی را نمی شود نمایش داد زیرا باید ثابت شود و از آن مهمتر بار حقوقی نیز دارد. ما اما این کار را نکردیم. حتی به ایمیل های آنانی که برایمان از اتوبوس دانشجویان و شام و… نوشتند و حتی گفتند:” از تعدادی رای دهندگان غیر داریونی که عموما دانشجو بوده اند، در انتخابات شورای شهر داریون عکس هم دارند” اهمیتی ندادیم و از انتخاب شما حمایت کردیم. بیان این حرف هم به معنای تایید حرفهای آنان نیست و تنها جهت اطلاع شما مطرح کردیم.

پس بدانید اگر می خواستیم فضا را بر علیه شما متشنج کنیم راه  برایمان هموار بود. اما آن خدایی که من و شما را آفریده شاهد است که هدفی جز خدمت به مردم همیشه مظلوم و همیشه محروم منطقه داریون نداریم.

دوست عزیز باور کنید این رسمش نیست. تهمت نزنید. تهدید هم نکنید. اما حالا که گفته اید بیایید شفاف سازی کنید. ما “مرد و مردانه” پای اعتقادات و دیدگاه های خود هستیم. رویه داریون نما همین است. اصلا وظیفه رسانه ای ما این است. شما زیر ذره بین ما هستید. پس رویه ما تغییر نمی کند. بی صبرانه منتظر افشاگری های شما درباره سایت داریون نما هستیم.

نکته یک:درخبر “در جلسه شورای شهر یک شهر چه گذشت!جلسه ای ناتمام؟

هیچ نامی از شخص، یا شهری برده نشده وبار حقوقی ندارد.

نکته دو:بابت طولانی شدن این مطلب عذر ما را پذیرا باشید.

نکته سه:سایت داریون نما گمان نمی کند این جوابیه رییس شورا با این لحن و مطالب، دیدگاه سایر اعضای محترم شورای اسلامی شهر داریون  خانمها جهاندیده و مردانه و همچنین آقایان خورشیدی و فاتحی باشد. به همین سبب روی سخن خود را در این مطلب رییس شورا می داند.

 هُوَ مَعَكُمْ أَینَما كُنْتُمْ

تحریریه پایگاه خبری-تحلیلی داریون نما

27 دیدگاه

 1. در حدیثى از امام صادق علیه السلام مى خوانیم: «اذا تهم المؤمن اخاه انماث الایمان من قلبه كما ینماث الملح فى الماء؛

  هنگامى كه مسلمانى برادر مسلمانش را به چیزى كه در او نیست متهم سازد ایمان در قلب او ذوب مى شود، همانند نمك در آب!».

  ولى از آنجا كه اسلام هرگز راه بازگشت را بر كسى نمى بندد، بلكه در هر فرصتى آلودگان را تشویق به پاكسازى خویش و جبران اشتباهات گذشته مى كند، در آیه بعد مى گوید: مگر كسانى كه بعدا از این عمل توبه كنند و به اصلاح و جبران پردازند كه خداوند آنها را مشمول عفو و بخشش خود قرار مى دهد، خدا غفور و رحیم است.

 2. “هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است
  پنجره، فکر، هوا، عشق، زمین مال من است
  چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند، قارچ های غربت؟
  من نمی دانم که چرا می گویند اسب حیوان نجیبی است، کبوتر زیباست
  و چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست
  گل شبدر چه کم از لاله ی قرمز دارد؟
  ((((((((((((چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید))))))))
  واژه ها را باید شست، واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد
  چتر ها را باید بست، زیر باران باید رفت
  فکر را، خاطره را، زیر باران باید برد با همه مردم شهر زیر باران باید رفت
  دوست را زیر باران باید دید، عشق را زیر باران باید جست
  زیر باران باید بازی کرد، چیز نوشت، حرف زد، نیلوفر کاشت
  زندگی تر شدن پی در پی، زندگی آب تنی در حوضچه ی اکنون است”

 3. یعنی میشه یه روزی برسه که اینقدر توسط دین همدیگه رو نکوبیم و با بیان آیه وحدیث و … عمل خود را درست و دیگران را نفی کنیم؟ یعنی حتما لازم جهت هر سخن از دیگری استفاده شود (بزرگان دین و سیاست)
  آقا کار اشتباه مشخص است و مردم مهمترین و بهترین ناظر
  لازم به ذکر است خبر نگار سالهاست است که کوتاه ترین دیوار است لطفا به متن ذیل توجه فرمایید:
  در این راستا بنده به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر در این مقطع زمانی و بدلیل اطلاع رسانیهای اخیر سایت داریون نما که بی دلیل و بدون هماهنگی با اعضاء شورا صورت گرفته، تصمیم بر برگزاری جلسات بدون حضور خبرنگار سایت داریون نما گرفته ایم وگرنه واقعیت این است که شورا بدون شفاف سازی و انتقاد پذیری دچار مشکل خواهد شد.
  از این پس کل خبر گزاریها باید قبل از نوشتن خبر حتما هماهنگ کنند و گر نه ممنوع الورود ,ممنوع الخروج ,ممنوع المصاحبه ,
  ممنوع الغذا ,ممنوع الخواب ,و کلا ممنوع خواهند شد

  آقای انتقاد پذیر
  اسسسستاد
  دوست خوب
  حاجیییییییییییییییییییی
  یادم رفت رییییییییییییس
  نکن نکن اینکارو

  1. سلام دور افتاده ی عزیزتر از عزیز….. باور می کنی اسم مستعار شما رو که می بینم تمام غربت سی ساله تو ذهنم میاد. برای همین هم خیلی بیش تر به دلم میشینی عزیز. چون علاوه بر داریونی و داریون نمایی یه وجه مشرک دور افتادگی هم با هم داریم.

   از خوش و بش بگذریم….. چشم عزیز دل برادر…. چشم برادر به فدای اخلاق نیک ورزشیت…. چشم دور افتاده ی عزیز….. چشم ! ….. بابا کلام شما کاربرا برای من خیلی با ارزشه. کافیه شما چیزی رو تذکر بدید، گردن ما از مو هم باریک تره و فقط یه چشم میشنوید… چون شکستن کلام شما عزیزان جرمش بیش تره.

   البته آیات و روایات برای ما مسلمونا میزانه و حکم تذکر داره و همه ی ما دائم به تذکر نیاز داریم. من روایت رو آوردم که اول به خودم و بعد به همه تذکر بدم که مواظب این زبون گوشتی باشیم و هر جور هوس کردیم نچرخونیمش … ولی چون شما می فرمایید چشم…

   اما عزیز دل برادر ! نمیگی همین طور برای خودت میتازی و میری ! من پیر مرد نا ندارم که پا به پات بیام و این جوری به گردت هم نمیرسم…. بابا کمی آهسته تر ! من هم بهت برسم با هم بریم….آخه مومن خدا، این واژه های عجیب و غریب و نامانوس که اصلا به دل آدم نمیشینه چیه یک ریز ردیف می کنی تحویل رفیقت میدی !؟ اسسسستاد ! حاجییییییییییی ! رییییییییییس ! باشه نمی کنم این کارو… ولی شما هم نکن این کارو ! آخه من که هنوز توفیق زیارت خونه خدا رو پیدا نکردم که حاجی باشم…. کو تا استادی ! هنوز جایی هم رییییییییییییییییییس نشدم ! تازه تو خونه یه رییییییییییییییس هم دارم…. نکن این کارو…. نکن…… ولی “دوست خوب” رو خوب اومدی … به دلم نشست. عزت زیاد !

   1. جناب آقای زارع
    با درود
    فکر کنم سوئ تفاهم پیش اومده متن من دو قسمت داره اولی مربوط به بعضی هاست بعد میشه نقطه سر خط و در خصوص جناب آقای رییس بود …

    1. سلام دور افتاده ی عزیز ! ….
     این جوری که من یه عذرخواهی دیگه هم افتادم ! باشه عیب نداره ! نه این که منم حدیث نوشته بودم، فکر کردم مخاطبت منم ! بعدش هم از بس بحث داغ بود و دیدگاه پشت دیدگاه، قاطی کردم و به آن هم معترفم ! ولی این سوء برداشت خیلی هم بد نشد، هم خوش و بشی کردیم و هم ……. و همش رو ول کن…. اصلا به هر کس ! عزیز دل برادر ! چرا این قدر واژه های نامانوس را می کشی !؟ این واژه ها خودشون به خودی خود، بی کش هم ، کش میان. نمی خواد جواب بدی ! فقط یه شوخی بود تا کمی هوای دم کرده عوض بشه ! جاری و ساری باشید !

 4. حالا چرا اینقدر گیر دادید به این بنده خدا و شورا؟چرا بقیه ارگان های داریون زیر نظر نیستند؟همه ی مسئولان دارن به خوبی کارشون انجام میدن؟این همه مطلب توی یه ماه بر علیه یک نفر واقعا زیاده.این واقعا جبهه گیری نیست؟

  1. آسیاب به نوبت. گیر چیه؟ حق قانونی مردم داریونه.اتفاقا ایشون در مقابل همه جبهه گرفتند! از اونجایی که تا به حال رسم انتقاد و زیر ذره بین رفتن توی داریون رسم نبوده تا حدودی واسه افراد خاصی این مسئله غیر قابل هضمه!ولی کم کم جا می افته.

 5. جالبه حکایت دست های پشت پرده اینجا هم دیده می شود! کاش حداقل این دست های پشت پرده اینجا مشخص شود!
  آقای شکری رییس شورای اسلامی شهر داریون بی تجربگی همیشه با جوانی قرین بوده و هست اما این مسئولیت خطیر این بی تجربگی ها را بر نمی تابد. وقتی ما شما رو به عنوان شورا انتخاب کردیم یعنی به شما اعتماد داشتیم و شما را لایق تر از دیگر افراد دانستیم،حالا چی شده که ما را در مقابل خودتان می بینید؟شما با این سخنان به داریون نما توهین نکرده اید بلکه به ما توهین کرده اید!داریون نما یعنی کاربران داریون نما!
  یه بار دیگه به کامنت های کاربران توجه کنید، چیزی دستگیرتان نمی شود؟!
  آقای شکری مشت نمونه خروار است…
  شما به جای از بین بردن مشکل سعی در دور زدن مشکل دارید و این مشکل را بزرگ تر می کند.
  لطفا تجدید نظر کنید. چون توان شما باید صرف رسیدگی به مشکلات داریون شود.

 6. اقای شکری با سلام
  گفته اید اطلاع رسانی باید با هماهنگی باشد مگر رسانه ها باید با هماهنگی دیگران اطلاع رسانی کنند .ایا این کار به دور از اصول و وظایف رسانه ای نیست؟آیا اگر یک خبرنگار خواست خبری را منتشر کند باید هماهنگی کند؟اجازه بگیرد؟وقتی خبری در چهارچوب اصول قانونی باشد چه نیازی به اجازه ی خبر سازان است؟
  شورای شهر داریون 5نفر است شما مشخص کنید که آیا این صحبتها از طرف هر پنج عضو شوراست که اگر هست باید مشخص شود.چون در بعضی جاهای صحبتتان از طرف خودتان فعل جمع را بکار برده اید.اگر این صحبت تمام اعضا ست باید امضای همه باشد.
  اگر داریون نما چشم بسته و بدور از اصول رسانه ای و وجدان خبری تمام مصوبات شورا و کارهای انها را تایید کند ایا این معنای حمایت و یاری رساندن است ؟یا باید واقعیتها و نقاط قوت و ضعف را بیان کرد تا شورا با شناخت انها سعی در برطرف نمودن ان نماید؟
  جناب اقای شکری از شما توقع سعه ی صدر بیشتری است .فکر نکنم تهدید و تهمت و…در شان شورا باشد بلکه جایگاه شورای شهر را در میان مردم تحت تاثیر قرار می دهد.
  متاسفانه ریشه ی این اختلافات از انتخابات دور سوم آغاز شده است و خواسته یا ناخواسته به الان هم کشیده شده است و عده ای خاص فکر می کنند مردم داریون دو دسته شده اند و هر عده طرفدار عده ای خاص هستند که به یقین بدانید انهایی که این فکر را می کنند گناه این عزیزان را می شویند.هر بحث و اختلافی بوده چه حق و چه ناحق به خود این افراد مطرح است و کسی نمی تواند دیگران را متهم کند که از انها طرفداری می کند.متاسفانه تا زمانی که این اختلافات وجود داشته باشد دود ان به چشم همه ی مردم میرود و باعث خوشحالی دشمنان داریون میشود که دور نشسته اند و به ان دامن می زنند.بهتر است هر مسئله ای که پیش امد فورا یکدیگر را متهم نکنیم و با سعه ی صدر علتها را جستجو کرد .
  اگر این تصمیم شما برای به دور بودن از بحثهای مخرب بوده است بدانید که هیچ بحث مخربی در سایت مطرح نشده است و تمام بحثها و نقدها مثبت و سازنده بوده است و در راستای پیشرفت داریون و آگاه کردن مردم بیان شده است.
  درپایان با تمام احترامی که برای شما قائلم از شما توقع داریم که به همکاری با داریون نما که نماینده ی مردم داریون است ادامه دهید و با ارامش و حوصله و درایت و مدیریت شورا را هدایت کنید کارهای مهمتری در پیش است که فقط با ارامش و همکاری با داریون نما و مردم می توان در ان موفق بود

 7. ما همه مسوولیم آقایانی که به بهانه های مختلف کاندید نشدید و هر چی التماستون کردن مرغتون فقط یک پا داشت خدایی شما هم مقصرین طعنه کنایه های جناب شکری از خط دهی داریون نما به نظرم میرسه به شما میرسه و این هم هزینه ای است که سایت بابت شما میپردازه چون از قدیم گفتن اگه شل بزنی…..

 8. بعضی مواقع فقط دم از مسلمونی میزنیم کجایی دین مذهب ما گفته بدون دلیل مدرک به کسی شخصی رسانه ی تهمت افترا بزنیم و تهدید کنیم کاش بفهمیم تا آنجا که میتونیم خودمان رو اصلاح کنیم نه زبان تهمت افترا بگشاییم

 9. با سلام و خسته نباشید ممنون از داریون نما که خبرارو بروز در اختیار ما میزاره.من به عنوان یه دوست کوچیک خواستم عرضی خدمت شما و خواننده های خوب داریون نما داشته باشم. دوستان اعضا شورا رو ما انتخاب کردیم جنبه درست نداره هی بخواهیم همدیگرو زشت کنیم چون خودمون زشت میشیم (انتخاب منو تو زشت میشه)در ضمن اعضا محترم شورا 5نفر هستند ما فقط به یک شخص گیر دادیم این کمال بی انصافیه دوستان گل.این نکته قابل ذکر هست که من دو سال پیش دانشجو دانشگاه داریون بودم و جناب شکری با وجودی که استاد مربوط به رشته من نمیشدند اما واقعا قدرت بالا در مدیریت ان زمان داشتند ب گونه ای که یک روز نبود اوشون سیستم داشگاه را فلج میکرد.بیاید چیزای مثبت همدیگرو ببینیم یه وقتایی.در کل داریون نما دوست داریم عاشق بوی و صمیمیت داریونم و میدونم داریون نما این صمیمیتو بیشتر میکنه. موفق باشید

 10. با سلا م خدمت تمام کاربران و اعضای شورا و مدیر محترم سایت داریون نما

  سلام من هم نظر اتو رو قبول دارم .البته من کوچکتر از اونم که اینگونه نظر بدم ، اما اشکال نداره من هم یه کاربرم دیگه !!!! همیشه وقتی بین بزرگان اختلافی وجود دا رد ، متهم کردن بهترین چاره نیست ، شاید نیاز به وساطت و پادرمیانی ومیانجی گری یک فرد مورد وثوق دوطرف است و این بسیار بد است که اعضاء شورا به مردم که ان ها را انتخاب نموده اند ، پشت کنند وکم محلی ومردم را قابل ندانند که در جریان امور قرار دهند (حتی اگر کاربران سایت افرادی محدود باشند ) بالاخر داریونی که هستند ، کازرونی که دلش نسوخته برای داریون کامنت بدهد عزیز دل برادر !!!!!!
  ویا از طرف دیگر صحیح نیست که تصویری دیکتاتور ماآبانه و ناکاامد از شورا در اذهان شکل بگیرد .
  من پیشنهاد میدهم بعد از وساطت یک ستون دیدگاه برای نماینده محترم شورا باز نمایید تا بطور هفتگی ویا روزانه با مردم در ارتباط باشند ، شاید اگر مردم در جریان قرار گیرند بهتر بتوانند در مورد عملکرد شورا که اقای شکری نماینده انهاست قضاوت کنند
  این غزل حافظ شیرین سخن را به رئیس محترم شورا و مدیر محترم سایت تقدیم میکنم باشد تا به زودی اختلاف حل شود. انشا الله

  حُسنت به اتفاقِ ملاحت، جهان گرفت …..آری، به اتفاق، جهان می‌توان گرفت
  افشای راز خلوتیان خواست کرد شمع ….. شکر خدا، که سرِّ دلش در زبان گرفت
  زین آتش نهفته که در سینه من است … خورشید شعله‌ایست که در آسمان گرفت
  می‌خواست گُل که دم زند از رنگ و بوی دوست…. از غیرت صبا نفسش در دهان گرفت
  آسوده بر کنار، چو پرگار می‌شدم ……. دوران، چو نقطه، عاقبتم در میان گرفت
  آن روز شوقِ ساغرِ مِی خِرمَنم بسوخت کآتش ز عکسِ عارضِ ساقی در آن گرفت
  خواهم شدن به کوی مغان آستین فشان …. زین فتنه‌ها که دامن آخِرزمان گرفت
  مِی خور! که هر که آخر کار جهان بدید….. از غم سبک برآمد و رَطل گران گرفت
  بر برگِ گُل، به خونِ شقایق نوشته‌اند:…… «کآن کس که پخته شد می چون ارغوان گرفت»
  حافظ! چو آب لطف ز نظم تو می‌چکد …….. حاسد چگونه نکته تواند بر آن گرفت؟

  البته من این کامنت را با مشورت با چند نفر بزرگتر و مشاور نوشته ام
  سانسور کامنت اشکال شرعی دارد !!!!

  1. سلام سروش اینا جان…..
   ممنون که نظرت رو گفتی. اونم نظر دست جمعی سروش اینا…..

   از نظر داریون نما، همه ی کاربران، بزرگ هستند . بزرگ و بزرگوار. بزرگ تر و بزرگ وارتر. در این که تفرقه و اختلاف، پسندیده نیست و مسلمانی که شاهد قهر بین دو نفر یا دو گروه باشد و با سکوت خود و یا خدای ناکرده جانبداری از یک طرف دعوا، سعی در دامن زدن به اختلاف نماید از حیطه اسلام پا را فراتر نهاده و….. شک و تردیدی نیست ولی….

   ولی عزیز دل برادر ! نه این جا، دعوایی است و نه دو طرف گفت و گو اشخاص حقیقی ! یکی مدیریت داریون نما است که قطعا نماینده ی جمع کاربران می باشد و دیگری رییس شورا که یکی از نمایندگان مردم داریون ! پس اشخاص حقیقی در کار نیست که خصومت شخصی با هم داشته باشند ! تا این جا، این را داشته باش….

   عزیز دل برادر ! دعوایی در میان نیست: نقدی است و پاسخی ! و یا نقدی است و نقدی بر نقد ! اگر نظر منتقدانه را از داریون نما و کاربرانش از سویی و شورا و اعضایش از سوی دیگر بگیریم، دیگر نه داریون نما، داریون نماست و نه شورا، شورا ! رسالت داریون نما به عنوان پایگاه خبری_ تحلیلی نقد منصفانه و سازنده است و رسالت شورا هم در کنار فعالیت مردمی و دل سوزاندن، پاسخگویی است. تا این جا را هم داشته باش !

   و امای آخر: باز هم عزیز دل برادر ! یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور! ….. این نقد و بررسی ها و پرسش و پاسخ ها ، هر چند باید به دور از افراط و تفریط باشند، ولی باران بهار هستند و زود گذر و چیزی که مهم است آثار مثبت آن است که هر چند رگباری شده و کمی خیسی به دنبال دارد ولی آخرش خیر و برکت است انشاءالله….

   دیگر نمی خواهد تا این جا را داشته باشی عزیز همیشه همراه ! صحبت دیم و دراز من هم تمام است.فقط مانده است پویایی و پایایی که برایت آرزومندم. همین. دیگر تمام تمام شد این همه نقطه آخرش .

 11. سلام ” اتو” جان….
  موضوع مورد بحث یک چیز است و شخصیت جناب آقای شکری، چیز دیگری.

  صرفنظر از موضوع مورد بحث، در پاسخ به گفته ی شما که فرموده اید:
  “این نکته قابل ذکر هست که من دو سال پیش دانشجو دانشگاه داریون بودم و جناب شکری با وجودی که استاد مربوط به رشته من نمیشدند اما واقعا قدرت بالا در مدیریت ان زمان داشتند ب گونه ای که یک روز نبود اوشون سیستم داشگاه را فلج میکرد.بیاید چیزای مثبت همدیگرو ببینیم یه وقتایی.”
  باید گفت: جناب آقای شکری عزیز، یکی از چهره های علمی و اجتماعی بارز، فعال، کوشا، توانمند و باعث سرافرازی و افتخار زادگاهمان است، و در آن جای هیچ شک و تردیدی نیست.

 12. سلام به نظر من صحبتهای آقای شکری با یک رسانه (هر رسانه ی دیگری هم که بود) خام و ناپخته است . همانطور که در کامنت قبلی گفتم من ایشون رو از طزیق دانشگاه می شناسم آدم محترمی هستن ولی اگر بدون کینه با (مسئول سایت داریون نما)همفکری و همراهی کنند به نفع وجهه خودشان و منافع مردم داریون است. ان شاءالله

 13. سلام با تشکر از اعضا شورای داریون به خاطر سیاست مناسبی که در پیش گرفته اید این جماعت با هیاهو در فضای فضای مجازی راه به جایی نخواهندبرد در پیشبرد اهدافتان که همانا پیشرفت داریون هست موفق وموید باشید

 14. جناب آقای زارع
  با درود
  فکر کنم سوئ تفاهم پیش اومده متن من دو قسمت داره اولی مربوط به بعضی هاست بعد میشه نقطه سر خط و در خصوص جناب آقای رییس بود
  فکر کنم آقای زارع اینو ندیده مجددا ارسال کردم

 15. سلام دور افتاده ی عزیز…..
  دیدم و بابت برداشت اشتباهم نیز از شما عذر خواهی می کنم.
  ولی حتی اگر مخاطبت من هم بودم ایرادی نداشت. شما نظرت رو گفته بودی. همین. چه ایرادی داره!؟ منم عادت ندارم تو زندگی خیلی سخت بگیرم و سعی می کنم در برابر ناملایمات حتی جایی که کاملا حق با خودمه، صبر و شکیبایی پیشه کنم و انعطاف پذیر باشم. جناب خواجه شیراز این رو بهم یاد داده. حالا که این قدر با مرام هستی و دوبار برای رفع برداشت اشتباه من دیدگاه فرستادی و ما رو حسابی شرمنده اخلاق ورزشیت کردی ، شما رو هم به پند حافظ که همیشه سعی کردم آویزه گوشم باشه مهمون می کنم:

  “دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش
  وز شما پنهان نشاید کرد سر می فروش

  گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع
  سخت می‌گردد جهان بر مردمان سخت‌کوش

  وان گهم درداد جامی کز فروغش بر فلک
  زهره در رقص آمد و بربط زنان می‌گفت نوش

  با دل خونین لب خندان بیاور همچو جام
  نی گرت زخمی رسد آیی چو چنگ اندر خروش

  ادامه اش هم باشه برای یه وقت دیگه…..

 16. سلام
  اقای شکری
  اختلاف بین شورا نه به نفع داریون و مردمشه نه به نفع شورا اگر از روز اول اختلافات را بین اعضای شورا حل میکردید هر کس سازی برای خودش نمیزد و اتلاف 2+2+1 به وجود نمیامد و مثل انگشتان دست با هم جمع و متحد می شدید در برابر همه ی انتخاب ها به مشکل برنمیخوردید حال هم اگر اختلافی هست اختلاف را حل کنید نه فرافکنی کنید و مشکل های خود ساخته ی خود را به گردن داریون نما و بقیه بیندازید امیدوارم این ضرب المثل برای شورا این دوره صدق نکند که سالی که نکوست از بهارش پیداست …

  و بدانید که نتیجه گیرنده نهایی خود مردم داریون هست
  بجای دامن زدن به این مسائل بهتر نیست به فکر انتخاب شهردار باشید؟؟؟؟؟

 17. يكي از وظايف مهم و اساسي و اولين وظيفه اي كه قانون گذار در بند 1 مادة 71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي و نحوه انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اصلاحات بعدي براي شوراهاي اسلامي پيشب بيني كرده، انتخاب شهردار براي مدت چهار سال است.

  در تبصرة 1 بند 1 ماده 71 قانون نيز مقرر شده كه شوراي اسلامي شهر موظف است بلافاصله پس از رسميت يافتن، اقدام به انتخاب شهردار واجد شرايط كند. شرايط كمّي و كيفي انتخاب شهرداران نيز در آيین نامه اجراييِ شرايط احراز تصدي سمت شهردار مصوب 1377/6/11 هيئت وزيران به تفصيل بيان شده است.

  شوراهاي اسلامي مكلفند در انتخاب شهردار، به احكام اين آيین نامه توجه داشته باشند. در قانون شوراها حكم صريحي در مورد موعد زماني انتخاب شهردار پس از رسميت يافتن فعاليت شوراي اسلامي وجود ندارد و اين از نقاط ابهام قانون است.
  اين در حالي است كه در تبصرة 3 ماده 50، قانون شهرداري الحاقي مصوب 1345/11/27 به قانون شهرداری مقرر شده بود در صورتي كه انجمن شهر يك ماه پس از رسميت يافتن موفق به انتخاب شهردار نشود، انجمن منحل مي گردد و طبق مفاد اين قانون تجديد انتخاب خواهد شد.

  اين ضمانت اجرا به اين دليل بوده است كه انجمن شهر نتواند به هيچ بهانه اي امور عمومي را معطل بگذارد. در شرايط حاضر برخي از حقوق دانان اعتقاد دارند كه تبصره مادة 73 قانون تشكيلات و وظايف شوراهاي اسلامي مصوب 1375 جايگزين حكم تبصرة 3 ماده 50 قانون شهرداري شده است و در هر حال شوراي اسلامي مكلف است پس از رسميت يافتن، حداكثر ظرف مدت سه ماه اقدام به انتخاب شهردار واجد شرايط كند.

  بر طبق تبصرة مذكور، “در فاصلة بين صدور رأي عدم اعتماد و بركناري و يا خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جديد كه نبايد بيش از سه ماه به طول انجامد، يكي از كاركنان شهرداري با انتخاب شوراي شهر عهده دار و مسئول اداره امور شهر خواهد بود.”اين تبصره ضمانت بسيار خوبي براي حفظ حقوق عمومي است و شوراهاي اسلامي مكلفند به فرجة زماني آن توجه داشته باشند.

  منبع: ماهنامه اطلاع رسانى ، آموزشى و پژوهشى-شماره يازدهم – خرداد1386

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا