اخبار ويژههمه

خبر ویژه؛ مدرسه ای که بعد از گذشت 40 روز دو کلاسش ادغام شد!

خبر ویژه ای به دستمان رسیده است. لطفا توجه بفرمایید:

چهل روز از سال تحصیلی می گذرد معلمان تدریس را شروع کرده اند و دانش آموزان با نحوه ی تدریس معلم آشنا شده اند. برنامه کلاسی مدرسه با وجود تمام سختی ها و کمبود معلم و نیرو ریخته شده است و در اختیار دانش آموزان گذاشته شده است .در همین اثنا اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز با مدرسه تماس می گیرد و می گوید که باید دو دانش آموزان دو کلاس را ادغام کرده و یک کلاس تشکیل دهید چون به نرم کلاسها رعایت نشده است!
چند روز پی گیری مدیر و معاون و… راه به جایی نمی برد و اداره زیر بار نمی رود . از هفته ی آینده باید ادغام شود و راهی ندارید!


حالا شما فرض کنید چطور می توان برنامه ی مدرسه را دوباره تغییر داد تمام دبیران در روزهای دیگر در مدارسی دیگر کلاس گرفته اند و عملا دست کادر اجرایی مدرسه بسته .تازه خدا به فریاد دانش آموزی برسد که باید با شیوه ی معلم جدید دوباره خو بگیرد!
ضمنا لازم به ذکر است در مدارس متوسطه ی داریون در بیشتر دروس از معلم غیر تخصصی استفاده شده است و تغییر برنامه واقعا هرج و مرجی پیش می آورد و همه بدانید که دود آن هم مستقیما به چشم دانش آموزان می رود.

 داریون نما:دست گل اداره محترم ناحیه 4 شیراز درد نکند با این برنامه ریزی اش،اصلا کدام دیوار کوتاه تر و بهتر از دیوار دانش آموزان مظلوم داریون؟

6 دیدگاه

 1. سلام… کم کم دارد “هر دم از این باغ بری می رسد” ها زیاد و زیاد تر می شود…
  ما ز یاران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آن چه می پنداشتیم !

  گفتیم عزیزان ناحه چهار آمده اند برای اصلاح گژی ها و ناراستی ها، ظاهرا آمده اند برای ریشه کن کردن درختی که قرار است بار دانش بگیرد !

  مانده ام دیگر چه بگویم ! کاش پاسخ گویی هم بود که این حس تداعی نشود که” آن چه البته به جایی نرسد، فریاد است !

 2. مگه خبر ندارید ما داریونیها در ناحیه 4 شیراز هم همشهری داریم که از حقمان دفاع می کنند!!!
  خدا به فریاد دانش اموزی برسد که بعد از چهل روز تازه باید روش فهمیدنش را عوض کند چون روش تدریس تغییر می کند .تازه اگر معلم قبلی کتاب کارو… هم از جان دانش اموزان خریده باشد و معلم جدید استفاده از انها را صلاح نداند چقدر با این وضعیت اقتصادی خانواده ها ،ضرر به انها زده می شود.
  اداره آپ ناحیه 4 شیراز بس است اینقدر دلوزی .چرا چنین ظلمی باید به بچه های داریون بشود.
  عجب بازدیدی کردید از مدارس داریون!!!چقدر هم به مشکلات رسیدگی کردید !!!
  مشکلی هم به مشکلات اضافه کردید و رفتید!!
  کاش اصلا…

 3. این دیگه به خودمون مربوط میشه که اکثر معلمان بومی خودمون پراکنده هستن و به همه دری میزنن که انتقالی بگیرن و نمیشه اما مدرسه هامون یک ماه معلم ندارن!مگه نه اینکه توی ناحیه چهار کارمند بومی نداریم حقمون میخورن!

 4. سلام مریم جان
  به نکته جالبی اشاره کردید!هر معلم باید سالها در فرسنگها دور از زادگاهش که بیشترین نیاز به اوست,خدمت کند .آن هم با چه دردسرهایی.
  قضیه همان چراغ وخانه ومسجداست!

 5. عرض سلام دارم خدمت کلیه دوستان
  من شخصا در جریان برنامه کلاس ها بودم و می دیدم که آقایان زارع چند وقت بصورت شبانه روزی وقت صزف کردن تا بتونند برنامه دبیرا که الحمدالله همه دانشجو بودن و چند روزشون گیر بود و جور کنن و وقتی که از اداره این دستور رسید چطور زحمت های این عزیزان خراب شد و دوباره مجبور شدن چند روز دیگه وقت صرف کن حتی در منزل برا ریختن برنامه جدید و گرفتن همکارای دیگه برا کلاساوقت بزارن. و این خود باعث شد در بعضی از دروس مجبور بشن از دبیرای غیر متخصص استفاده کنن.از طرفی دیگه با ادغام کردن کلاسا ی هرج و مرجی در کلاسا بپا کردن که نگو نپرس خودتون قضاوت کنید یه کلاس 37 نفری معلم برا درس خواستن از هر دانش آموز چقدر میتونه وقت بزاره یا چقدر میتونه به رسالت خودش عمل کنه واقعا به دانش آموزا ظلم بزرگی شده که جبران کردنش خیلی دور از ذهن هست.
  آسمان بار اماتنت نتوانست کشید قرعه کار بنام من دیوانه زدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا