گزارشهمه

سه ماه گذشت از شهردار داریون خبری نشد،شورا در خواب پاییزی؟

امروز 12 آذرماه 92 دقیقا سه ماه از آغاز فعالیت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا می گذرد.

به گزارش داریون نما در حالی که تقریبا تمامی شهرها و کلان شهرهای کشور شهردار خود را شناخته اند اما هنوز شورای اسلامی شهر داریون موفق نشده به گزینه مورد نظر خود دست یابد و شهردار جدید داریون را برگزیند.

طبق قانون اگر شورای اسلامی شهر و روستا نتوانست به هر دلیلی پس از گذشت سه ماه شهردار را انتخاب کند، فرمانداری مستقیما وارد عمل می شود و شهردار را انتخاب می کند.

به نظر می رسد به زودی باید شاهد معرفی شهردار داریون توسط فرمانداری شیراز باشیم.

اگر این اتفاق روی دهد باید گفت شورای جدید نتوانسته به یکی از اصلی ترین وظایف خود که همانا انتخاب شهردار است عمل کند و از این بابت ضمن ثبت یک رکورد برای خود نمره بزرگ منفی نیز از  مردم دریافت می کند.

راستش هرچه دندان روی جگر گذاشتیم تا به قول دوستان اعضای شورا با خیالی آسوده شهردار را برگزینند اما متاسفانه هیچ خبری نشد که نشد!

اصلا مگر انتخاب شهردار داریون مثلا از انتخاب شهردار کلان شهرهایی چون تهران و مشهد و شیراز و اصفهان و تبریز و کرج و… سخت تر است؟!

اعضای شورای اسلامی شهر داریون باید به این سوال پاسخ گویند که انتخاب شهردار یک شهر حداکثر 10 هزار نفری مانند داریون سخت تر است یا انتخاب شهردار شهر یک کلان شهر 20 میلیون نفری مانند تهران؟!

ناسلامتی وظیفه ما رسانه هاست که چشم گویای مردم باشیم و انتقاد سازنده کنیم.

رییس شورا چرا نمی تواند اعضا را به یک جمع بندی نهایی در این زمینه-انتخاب شهردار- برساند؟!

این چه وظیفه سنگینی است که از عهده شوراهای شهر تهران و شیراز و … برآمده اما اعضای شورای شهر داریون در انجام آن ناتوانند؟!

کاش…

19 دیدگاه

 1. سلام مطلب جالبی بودازرییس شورای شهرتقاضاداریم پاسخ دهند اگردلیل قانع کننده ای دارند اراءه دهند

 2. از اعضای جوان شورا بخصوص رییس شورا انتظار می رود که اجازه ندهند سرنوشت شهرمان را دیگران برایمان تعیین کنند. اگر شهردار مستقیما توسط فرماندار انتخاب شود دیگر داریونی جماعت به جوانان اعتماد نمی کنند. پس تا دیر نشده شهردار را انتخاب کنید تا در آینده هم جوانان بتوانند پا جای پای شما بگذارند. از ما گفتن بود.

 3. پس از انتخابات با توجه به انتخاب جوانان شایسته و تحصیلکرده این دوره خیلی امیدوار بودم که کارهای خوبی انجام شود ولی این 3 ماه دستاوردهای ناامیدکننده ای برایمان به ارمغان آورد و نشان داد تجربه و شخصیت مدیریتی نکته مهمی بود که در انتخاب اعضا شورای شهر فراموش شد و الان از همین قسمت بیشترین ضربه به شهر و مردم داریون وارد شده است . ضمنا” “استعفا” نیز گزینه مناسبی است برای کسانی که توانایی انجام مسئولیت های محوله را ندارند

 4. از خودگذشتگی وپرهیز از لجاجت واژه های بسیار زیبایی هستند که دوستان عزیز شورا اگر به کارببرند مطمئناً عواید آن هم به نفع خودشان هست وهم مردم ، به قول دوستان مشکلات شهر تنها انتخاب شهردار نیست !

 5. داستان انتخاب شهردار بيان‌كننده يك واقعيت تلخ از جامعه داريون است. سابقه تاريخي داريوني‌ها نشان مي‌دهد تاكنون دستاوردهاي محدودي ناشي از همكاري، كارگروهي و تشريك مساعي در داريون ايجاد شده است، در حالي كه بسياري از جوامع شهري و روستايي كه از لحاظ موقعيت شبيه داريون هستند به مدد همدلي و اتحاد توانسته‌اند از فرصت‌هاي بي‌نظيري بهره‌مند شوند، داريوني‌ها يكي پس از ديگري فرصت‌ها را از دست مي‌دهند.

 6. قصه شهردار داریون کم کم شده جریان حرف شاعر ناگهان چقد زود دیر شد.اما خدایی دور شده ها
  دوستان شورا من حرفاتون و یاد دارما.زشتع یکی دیگه بخاد از ی جای دیگه برا ما شهردار انتخاب کنه.
  من همیشه تو ارم وقتی از بچه ها نظر میخام و جواب نمیدن میگم اصلا ولش کن اون حرفه باشهه واسه بعد .ماشالا یه دست بجنبونید وظیفتون رو انجام بدین.دستون درد نکنه دستان گرمتان را میفشارم.

 7. چونکه بي‌رنگي اسـير رنگ شـد……موسيي با موسيي در جنگ شد
  چون به بي‌رنگي رسـي کآن داشتي…….. مـوسي و فـرعـون دارنـد آشـتي

 8. با این تفاسیر عنوان نظرسنجی می تونه تغییر کنه!
  به این مطلب که آیا داریون بالاخره صاحب شهردار می شود یا نمی شود؟

 9. سلام بنظرم شوراي جديد بسيار کم تجربه و خام هستن و براي مردم داريون و خودم براي انتخاب اونا متاسفم البته مردم داريون بين بد و ….

 10. اگه همه ی اعضا مرد بودن بهتر بود مثل اینکه خانما هنوز پختگی لازم رو واسه این سمت ندارن.شورا رو با محیط خونه اشتباه گرفتن.من که فکر میکنم حضور خانما تفرقه به وجود آورده!

  1. این هم یه نظر هست که می تونه اصلا مهم نباشه…
   به قول یه بنده خدایی من فكر مي‌كنم از جهان سوم بودن داريم به سمت جهان دهم بودن مي‌رويم…

 11. سلام البته توهین نباشد و میگویند در مثل منافشه نیست ،

  عبید زاکانی گفته
  یکی اسبی به عاریت خواست
  گفت:اسب دارم اما سیاه است
  گفت:مگر اسب سیاه را سوار نشاید شد
  گفت:چون نخواهم داد همینقدر بهانه بس است

  زن ویا مرد بودن ملاک نیست .

 12. من رای که دادم رو میخام بابا شما کلا تو اهل کارا بزرگ نیستسن فکر میکردم اگه جووناشورا بشن داریون رو زیر و رو میکنند اشتباه کردم عجب اشتباهی که تا چهار سال باید بعضیا اداره شهرمون داشته باشن که اصلا برا این کار اماده نبودن….چه حیف

 13. ضمن احترام به تمامی خواهران عزیز واینکه در توانایی ایشان در بسیاری از عرصه ها قابل انکار نیست ولی بعضی خانم ها بدرد بعضی مسئولیت ها نمی خورند آنان یادر مواقع حساس قادر به تصمیم گیری نیستند و یا دیگران از بیرون به آنها دیکته می کنند. متاسفانه هیچکدام از دو خواهر بزرگوار سابقه کار اجرایی ومسئولیت نداشته اند وبا چم وخم کار اجرایی وتعاملات با مردم بیگانه هستند.

 14. از نظر گاندی هفت موردی که بدون هفت مورد دیگر خطرناک هستند:
  1-ثروت، بدون زحمت
  2-لذت، بدون وجدان
  3-دانش، بدون شخصیت
  4-تجارت، بدون اخلاق
  5-علم، بدون انسانیت
  6-عبادت، بدون ایثار
  7-سیاست، بدون شرافت
  این هفت مورد را گاندی تنها چند روز پیش از مرگش بر روی یک تکه کاغذ نوشت و به نوه‌اش داد

 15. فرمانداری دست شورای شهر رو از پشت بسته!!!
  کلا فراموش شده ایم ما…
  انگار جایی به نام داریون در این کره خاکی وجود ندارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا