اخبار

واژگونی و تصادف در جاده شیراز- داریون ۲کشته و چند زخمی داد

خبرنگار:روح الله قربانی|

 حدود ساعت ۱و۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۸آذرماه رامین دریانی فرزند سیروس در حالی که با خودرو بژو از داریون به سمت شیراز در حرکت بود خودرواش  واژگون شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش داریون نما همچنین در حدود ساعت ۱۸ همین روز یک خودرو براید با یک دستگاه سمند بالاتر از دو راهی کوشک مولا به سمت شیراز با هم برخورد کردند که در اثر این سانحه راننده براید محمدجواد علیای اهل روستای سلفای خرامه که تنها سرنشین آن بودجان خود را از دست داد.
گفتنی است که چند سرنشین خودرو سمندکه اهل خرامه بودند به علت جراحات وارده به بیمارستان انتقال داده شدند

6 دیدگاه

 1. با سلام…
  این روزها پشت سر هم حوادث ناگوار رخ می دهد. پس متاسفانه خبری هم که من در مورد تصادف و فوت رامین دریانی شنیده بودم حقیقت داشته است. پیشنهاد می کنم شهرداری یا شورا یا دفتر امام جمعه و یا یکی از نهادهای دیگر، گوسفندی را قربانی کنند. مردم نیز به اندازه ی توان خود صدقه بدهند. گاهی صدقه بلاهای ناگهانی را رفع می کند.

  و اما فکر می کنم راهنمایی و رانندگی در این جاده آن طور که شایسته است، به وظیفه ی خطیر خود عمل نمی کند. من به واسطه ی بعد مکان، اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. ولی اگر حدس من درست باشد، مسئولین این نهاد ، فردای قیامت چه جوابی دارند که در پیشگاه خداوند، عرضه کنند!؟

  جاده بدون حضور مداوم و پی گیر مامورین راهنمایی و رانندگی در فواصل مورد نیاز، یعنی خطر و وقتی رانندگان نیز فرهنگ درست رانندگی را نیاموخته باشند و یا خود را ملزم به رعایت آن ندانند، آن گاه، رانندگی با این همه سهل انگاری از طرف رانندگان و مامورین و مسئولین راهنمایی و رانندگی و خرابی جاده و بی تفاوتی مسئولین امر در قبال ترمیم به موقع جاده و مهم تر از آن تکمیل جاده جدید و هزار اما و آیای دیگر همه دست به دست هم می دهند برای حادثه آفرینی !

  و بعد هم به همین راحتی، کودکان بی گناه، بی سرپرست می شوند و پدران و مادران و خواهران و برادران، عزادار ! متاسفانه هیچ کس هم پاسخ گو نیست !!!

  این در حالی است که بروز حوادث رانندگی در این جاده ی فراموش شده، تنها یکی از مشکلات و معضلات مردم مظلوم و فراموش شده ی منطقه ی داریون و خرامه و… است !

  آیا نمایندگان مردم که موقع انتخابات یکی پس از دیگری سر و کله اشان پیدا می شود برای جمع آوری رای از این مردم ، پس از اخذ رای، یادشان می ماند که مردم منطقه ای که در انتخابات آن ها را فراموش نکردند، انصاف نیست که این طور فراموش شوند !!!؟؟؟

  آیا نمایندگان منطقه ی داریون در شورا به جای دست رد زدن به سینه ی رسانه های عمومی و خبرنگارانی که با احساس مسئولیت در قبال اخلاق حرفه ای خود و مردمی که دل به اطلاع رسانی آن ها بسته اند، به سراغشان می روند، نمی توانند با کمک همین رسانه ها و خود مردم، فکری برای حل سریع تر مشکلات فراوان مردمی که به آن ها رای داده اند، بکنند!؟

  آیا مسئولین فرهنگی و آموزشی ما به وظایف خود عمل می کنند!؟ نهادهای دیگر از آبفا گرفته تا اداره ی برق و مخابرات و چه و چه ، چه طور !؟

  من چون ساکن داریون نیستم، قضاوت را به کاربرانی می سپارم که ساکن آن جا هستند و هم مشکلات و معضلات را می بینند و هم مسئولیت پذیری و میزان تلاش مسئولین را ! آن ها قضاوت کنند !

  من فقط می دانم که یا نباید چنین مسئولیت های خطیری را تقبل کرد و یا باید…… یا مکن با پیلبانان دوستی یا بیاور خانه ای در خورد پیل!

  دیگر چه بگویم که در این منطقه ی فراموش شده، آن چه البته به جایی نرسد، فریاد است !!! تا به یک مسئولی هم بگویی بالای چشمت ابرو ، آن چنان به رگ غیرتش برمی خورد که گویی ……….. !!! بهتر است من بیش از این چیزی نگویم…. اگر می خواهید شما بگویید !

 2. آقای زارع عزیز برای هر تصادف سه عامل موثر است 1- عامل انسانی 2- عامل جاده 3- عامل وسیله نقلیه نباید فراموش کرد که عامل انسانی از همه مهمتر است و نباید عامل اصلی را جاده بدانیم خدا رامین را رحمت کند انسان خوبی بود

  1. سلام میثم عزیز….
   اگر یک بار دیگر دیدگاه مرا بخوانید، متوجه می شوید که من هم هر سه عامل را عنوان کرده ام. ولی اگر پلیس راهنمایی و رانندگی بیش تر و فعال تر در چنین جاده های با آمار تصادف بالا( در مقایسه با تعداد تردد خودروها)، حضور داشته باشد، رانندگان نیز بیش تر احتیاط می کنند و کم تر با زیر پا گذاشتن قوانین راهنمایی و رانندگی حادثه آفرین می شوند. هر چند، این دلیل نمی شود که ما قوانین راهنمایی و رانندگی را فقط با حضور پلیس رعایت کنیم ، بلکه باید این فرهنگ در بین ما نهادینه شود و به خاطر حفظ جان خود و دیگران هم شده قانون شکنی نکنیم ولی متاسفانه ما در ایران زندگی می کنیم و برخی از ما قوانین را فقط برای فرار از جریمه رعایت می کنیم. البته فقط برخی از ما. رانندگان زیادی هم هستند که قوانین را نه به خاطر فرار از جریمه که به خاطر حفظ جان خود و دیگران مراعات می کنند.

   پس من هم با شما هم عقیده ام و می دانم که عامل انسانی از همه مهم تر است و عامل جاده را اصل نمی دانم ولی هر کس باید به وظایف خود آشنا باشد و برای فرار از بار مسئولیت، گناه خود را گردن دیگری نیندازد. رانندگان باید به قوانین احترام بگذارند. راهنمایی و رانندگی هم باید به وظیفه ی خود عمل کند و مسئولین هم باید بعد از این همه تعلل تکلیف این جاده بین المللی را هر چه زودتر روشن کنند و از مردم مظلوم این منطقه ی فراموش شده، انتظار صبر ایوب نداشته باشند !
   ممنون از دیدگاه منطقیتان.

  2. آقای میثم این توهین به مردم داریون است که همه عامل های دیگر را کم اهمیت جلوه دهیم و آخر سر خودشان را از همه مقصرتر بدانیم. به نظر من این پاک کردن صورت مسئله هست. این جاده تا حالا جان خیلی از هموطنانمان را گرفته است و کودکان آنها را یتیم و بی سرپرست کرده است. هیچ کدام از این مسئولان به اصطلاح عامل فرعی ککشان هم نگزیده است. دریغ از یک سرکشی خشک و خالی و کمک اندک به این خانواده های بی پناه و بی سرپرست.البته پناه بی پناهان خداست و خانواده های این قربانیان جاده بی سر و سامان امیدشان به خداست که اگر رزق و روزیشان دست این قبیل مسئولان بود باید از گرسنگی تلف میشدند.

 3. روحشان شاد و قرین رحمت الهی.

  برای جماعتی که گوشهایش را گرفته
  فریاد من
  چیزی شبیه شکلک در آوردن است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا