ديدگاه

سرتان را بالا بگیرید…

اسماعیل یاری فر|

امروز شما مردم شهید پرور منطقه داریون نشان دادید میثاقی که با شهدا بسته اید عهدیست ابدی ، همه آمده بودند ، پیرو جوان ، زن و مرد ، کوچک و بزرگ ، طوری آمده بودند که کوهها و قله های داریون سر خضوع فرو آورده بودند .

باید به این مردم گفت ، درود خدا و رسول خدا بر همت ، غیرت و معرفتتان ، شما مردم فرهیخته در حضور شهدا دلدادگی را به بهترین شکل ممکن معنا کردید ، در میزبانی سنگ تمام گذاشتید ، فهماندید جدای از اینکه خوش استقبال هستید در بدرقه هم همتا ندارید .

شهدای گمنام دیدند که چه خانواده ی بزرگی دارند ، خانواده ای به پهنه ی همه دلهای عاشق ،به وسعت همه نیت های پاک ، خانواده ای زلال و بی ریا ، مردم خوب دیارم قدرشناسی کردند ، با چشم دل گریستند و با لب های آغشته با غم و درد پهلوانان و یلان ایران زمین را همراهی کردند.

از امروز مردم داریون در کنار شهدای نامی خود میهمانان ارزشمندی دارند ، باید قبول کنیم خاک داریون معطر تر شد ، هوای داریون یک بار دیگر با عطر شهدا مشکباران شد . مردم استان فارس بلکه ایران اسلامی امروز صحنه هایی از دل سپردگی مردم داریون نسبت به ارزش های انقلا ب ، نظام و ولایت را به چشم خود دیدند .

بعنوان یک داریونی در کنار همه شما احساس غرور می کنم . اجر همه شما با خدا ، قلب امام زمان عج را خشنود کردید ، سرتان را بالا بگیرید نگاهتان به دور دست خیره کنید تا زمین از قدم هایتان لذت ببرد و آسمان از قامتتان به خودش ببالد .همواره ایستاده باشید و سرفراز

2 دیدگاه

 1. عشق راباخون خودکردی تومعناای شهید!
  خویش رابردی به اوج عرش اعلا,ای شهید!
  زندگی تسلیم توشد,مرگ خالی ازعدم
  زنده ترازتونمیبینم به دنیاای شهید!
  درکلاس عشق تو,استادها بنشسته اند
  کزازتوآموزندسرمشق الفبا,ای شهید!
  نورمی پاشی بسان ماه برقصرامل
  عشق می نوشدزتوعاشقترین ها ای شهید!
  ماًمن جان پرورت,سرمنزل مقصودها
  حاصلی ازباورت,روح تجلّاای شهید!
  عالمی حیران به شوروعشقبازی های تو
  گلشنی حسرت به دیدارتورعنا,ای شهید!
  جزخداواقف نشدبراوج عرفان توکس
  چونکه گشته عاشقت آخرخدارا,ای شهید!

 2. سلام

  آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در پاسخ به یک استفتا اقدام برخی افراد در پایان ماه صفر که درمساجد را می زنند تا با این کار به پیامبر گرامی اسلام تبریک بگویند را از خرافات دانست.

  به گزارش ایرنا از رادیو معارف، آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتاء شنوندگان برنامه زمزم احکام در مورد برخی اعمال خرافی پایان ماه صفر پاسخ داد. متن استفتاء و پاسخ ایشان به این شرح است:

  این که گفته می شود در پایان ماه صفر باید در۱۰ مسجد را بزنند و به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله آغاز ماه ربیع الاول را تبریک بگویند. آیا چنین مطلبی درست است یا خیر؟

  ایشان در پاسخ عنوان کرد: این مطلب از خرافات است که در میان عده ای ترویج شده و اول ماه ربیع الاول در مساجد را می زنند تا با این کار به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم پایان ماه صفر را بشارت دهند؛ این خرافات است و مومنین و مومنات از این کار باید پرهیز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا