منهاي داريون

مراقب باشید؛ فاجعه ای هولناک در سوپرمارکت ها+عکس

پان پراگ نام محصولی است خطرناک، اما بسیار ارزان که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمت کمتر از 500 تومان حتی در برخی سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شود.

به گزارش داریون نما به نقل از ثامن، پدران و مادران باید به شدت مواظب باشند. پان پراگ (بی تی BT) نام محصولی است خطرناک، اما بسیار ارزان که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمت کمتر از 500 تومان حتی در برخی سوپرمارکت‌ها نیز یافت می‌شود.

محصول کشور هندوستان است که مخدرهای مشابه آن نیز در پاکستان و افغانستان تولید می‌شوند و دقیقاً همانند مخدر ناس، از طریق بزاق دهان مصرف می‌شود.

 هر چند پیش‌تر برخی رسانه‌ها اشاره‌ای به این قبیل ماده مخدر داشتند؛ اما به دلیل برخی کم توجهی‌ها هنوز این مخدر ارزان قیمت برای عمده مردم و جوانان ناشناخته است.

مواد اولیه این محصول خطرناک، تنباکو، آهک، خاکستر، ادویه‌های معطر، ساخارین (ماده بسیار سرطان‌زا) و برای افزایش قدرت نشئه‌گی و سرخوشی ترکیبات مخدر و یا توهم‌زایی چون تریاک و حشیش و ترکیبات شیمیایی دیگر چون آرسینک، منیزیم، سرب و حتی داروهای روان گردان از قبیل اکستازی گزارش شده است.

 بزرگ‌ترین فاجعه این مخدر ویران‌گر که در بسته‌بندی‌های بسیار شیک و با طعم انواع میوه‌ها وجود دارد این است که اگر تریاک و حتی کراک و هروئین و سایر مواد مخدر سنتی و صنعتی، قشر بزرگ سال، جوان و یا حتی نوجوانان را مورد هجمه قرار داده‌اند؛ این سرطان بی‌صدا نوک پیکان شومش را به سمت کودکان و خردسالان دانش‌آموز نشانه رفته است و گویا قصد دارد تمام جامعه را شخم بزند.

4 دیدگاه

  1. این آدامسهای بی تی در بعضی از سوپر مارکتهای داریون بفروش میرسد ودر مدارس مخصوصا متوسطه اول ودوم توسط دانش آموزان مصرف میشود چندین بار آن را از دست دانش آموزان گرفته ایم که سرنخ را پیدا کردیم و در جلسه ای با حضور برخی مسولین شهر داریون مطرح کردیم و حتی شخص رییس کلانتری هم حضور داشتند وقول پیگیری دادند ولی تا کنون پی گیری نشده است و فروشنده ها هم از روی نادانی یا آگاهی یا منفعت طلبی و…به کار خود ادامه میدهند ما اولیا دانش آموزان را مطلع کردیم و حتی جلسات آموزش خانواده با دعوت از اساتید متخصص وحضور اولیا برگزار کردیم که در سال جاری دو جلسه در محل مجتنع فرهنگی داریون برگزار کرده ایم.ولی خطر در کمین است ونسل نوجوان را نشانه گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا