ديدگاههمه

چه کسی باید چاره اندیشی کند ؟

یوسف بذرافکن|

 جایگاه رفیع ورزش و تربیت بدنی بر کسی پوشیده نیست ، همگان از اثرات ورزش بر جسم و تن آدمی اطلاع دارند ، در منطقه داریون افرادی هستند که با تمام وجود و از سر دلسوزی برای پیشرفت و گسترش ورزش تلاش می کنند.

اوضاع نا بسامان ورزش در منطقه داریون ، کمبود فضاهای ورزشی و امکانات مالی و تجهیزاتی به شدت مشاهده می شود .زمین خاکی داریون شاید به درد کهنه فوتبال داریون تبدیل شده باشد.

حقیر خودم در ایام جوانی در تیم فوتبال هدف و اتحاد داریون از نزدیک و با تمام وجود این مشکلات را لمس کرده و از آنها زجر کشیده ام و هم اکنون از مشکلات و خون دل خوردن مربیان و سرپرستان تیم های ورزشی مطلع هستم .

اما حقیر می خواهم سئوالاتی را مطرح کنم که اهمیت آن از این مسائل بیشتر است . در ابتدا بگویم که قصدم به زیر سئوال بردن فرد یا افرادی مشخص نیست .

متولی ورزش داریون کیست؟
متولی ورزش داریون کیست؟

سئوال این است که آیا نوجوانان و جوانانی که برای امر خطیر ورزش به سالن و مراکز ورزشی مراجعه می کنند از امنیت اخلاقی برخودار هستند ؟ آیا تنها سالن منطقه داریون که در پائین ده واقع شده است برای رفت و آمد نوجوانان عزیز به ویژه در شب از امنیت لازم برخودار است ؟

آیا جوانانی که برای سلامت جسم خود به این مراکز مراجعه می کنند از لحاظ سلامت اخلاقی در امنیت هستند ؟ آیا خانواده ها می توانند از سلامت اخلاقی فرزندانشان در مراکز ورزشی و به ویژه سالن داریون مطمئن باشند؟

چه کسانی ضامن امنیت اخلاقی، روحی و روانی نوجوانان و جوانان ورزشکار داریونی هستند ؟ اگر این مشکل اصلا وجود خارجی ندارد که هیچ ؟ اما اگر این مشکلات وجود دارد ، چه کسی باید چاره اندیشی کند ؟ متولی امر ورزش داریون کیست ؟

12 دیدگاه

 1. سلام یوسف جان…

  پاسخ پرسشتان آسان است : همان چه کسی ! چه کسی که پیدا شد، چاره اندیشی هم می شود. چون که صد آمد، نود هم پیش ماست ! و البته… این طوری هاست !

 2. یادتون باشه : اینجاداریون است شهری که مشکلات مال همه است حلش به عهده هیچکس نیست!

 3. “The practice of sport is a human right.
  “این جمله شعار المپیک است یعنی حق ورزش کردن از حقوق بشر است

 4. کشتن فجیع آخرین مسلمان بازمانده محله‌ای در آفریقای مرکزی
  شهردار منطقه ابراز کرد که “صالح دیدو” تنها مسلمان بازمانده این منطقه به دنبال خشونت‌های اعمال شده بر مسلمانان کشته شد
  صالح دید و تنها مسلمانی بود که ترجیح داد در خانه‌اش بماند و یکبار در مصاحبه ای گفت: من اینجا به دنیا آمدم، کودکانم در اینجا به دنیا آمده اند از ۵ سال پیش در شهرداری مشغول به کار شدن من قسم خوردم میهن پرست هستم. چرا باید خانه ام را ترک کنم
  صالح پیش از این گفته بود که افراطی های آنتی بالاکا تا پیش از این سه بار او را تهدید کرده بودند که منطقه را ترک کند
  “آنتی بالاکا”، شبه نظامیان مسیحی هستند که مسلمانان را به تخلیه خانه هایشان وا می دارند و در صورت سرپیچی آنها را می کشتند
  و اما عکس العمل سازمان ملل(سازمان حمایت از منافع اسرائیل) چه بود؟
  همانند دفعه های قبل هیــــــــچ چیز ندید
  حال کافیست یک قطره خون از دماغ یک اسرائیلی بچکد
  قطع نامه پشتِ قطع نامه،تحریم پشتِ تحریم
  ظاهرا فقط مخالفان سوریه مسلمان هستند
  و یا فقط انرژی صلح آمیز آمیز هسته ای ایران خطرناک است نه بمب های اتم سایر کشورها.

  1. من هرچی فکر کردم که ربط این کامنت شمارو به خبر فوق چی هست .چیزی دستگیرم نشد.یادتون باشه که توی همین مملکت بچه شیعه ها ی هستن که بواسطه همین ورزش کردن ونبود یک آمبولانس ناقابل کنارزمین جونشون رو ازدست میدن. ویا جوونهای مثل گل دیگری که بواسطه نبود امکانات ورزشی وبی فکری مسئولان حالا باید توی جوی آب جمعشون بکنیم .اینها درد ما هست .البته که افتخار اون مسلمون سنی هم مال ماست ولی اول باید مسلمون های عربستان وکشورهای حاشیه خلیج تاابد فارس به فکر این عزیز باشن وسنگش روبه سینه بزنن

 5. سلام بر داریون نما و داریون نمایی ها…

  نمیدونم خودتون هم مث من گه گاه این پست ” سوژه ی هفته داریون نما ” که مدت هاست دائم ” شما هم میتونید مشارکت کنید” ش تیک خورده و آدمو وسوسه میکنه که “تنها با یک کلیک”شو که شب و روز بی وقفه و به قول تبلیغاتچی های تلویزیون “بی مکث” به آدم چشمک میزنه رو باز کردین یا نه ؟

  راستشو بخواین من درست متوجه نمیشم : اگه “سوژه ی هفنه داریون نما”ست، چرا هر 52 هفته سال خدا رو مطلب ” چه کسی باید چاره اندشی کند” خوابش برده و جم نمیخوره ؟ اگه هم اصلا یه موضوع دیگه ست که من متوجه نمیشم لطفا به این حس سمج کنجکاوی من رحم کنین و از این انتظار طولانی درش بیارین و بگید “کجا به کجان، نقل کجان ” سوژه ی هفته ؟

  آ بارک الله…. یه فکری به حالش بکن بد جوری رو مخ من راه میره ! این طوری هاست دیگه !

 6. متولی ورزش داریون کسی است که رابط ورزش داریون با اداره تربیت بدنی شیراز است و تنها رابط است و حکم رسمی ندارد اقای علی بذرافکن

 7. sسلام
  چرا این سوژه هفته عوض نمی شه یا بکنینش سوژه قرن یا عوضش کنین دیگه مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا