اخبارهمه

گزارش مشروح از آغاز مسابقات فوتبال داریون

گزارش:علی مختاری|

مسابقات فوتبال منطقه داریون یادواره شهدا با میزبانی روستای تربرلابیشه و با بازی بین پیشکسوتان تربرلابیشه(میزبان) و منتخب پیشکسوتان منطقه داریون آغاز شد.
به گزارش داریون نما در این بازی که راس ساعت 16 و در یک هوای بسیار سرد زمستانی انجام شد،منتخب پیشکسوتان منطقه داریون با نتیجه پر گل 7بریک تیم منتخب پیشکسوتان لابیشه را شکست داد.
محمدرضا کشاورز 4گل ،اصغر اکبری 2 گل و صمد جوکارنیز یک گل به برای تیم میهمان به ثمر رساندند ضمن اینکه تنها گل تیم لابیشه نیز توسط قاسم ارجی وارد دروازه داریون شد.
قضاوت این دیدار بعهده قنبری داور بین المللی کشورمان به کمک آقایان علی کشاورز (کوشک مولا )و مهدی برنجی (از دودج) بود.
حدود دو هزار نفر تماشاگر از این دیدار دیدن کردند.
اسامی تیم منتخب پیشکسوتان منطقه داریون:علی مختاری (کاپیتان )کمال زارعی ،اصغراکبری ،مجید زراعی ،روشن قنبری ،داریوش بذرافکن،محمد لطفی ،عظیم پیرزاده،مختار عبدالهی، صمد جوکار،خدارحم باصری،اردوان بذرافکن،حسن جوکار،خداکرم جوکار ، وجی الله جوکارمربی تیم:علی بذرافکن.

اسامی تیم منتخب پیشکسوتان تربرلابیشه:صابر بذرافشان،دانیال ارجی ،دادالله جشمیدی ،سردار بذرافکن،هوشنگ بذرافکن،وفادار جشمیدی ،شیرافکن طلایی ،صدرالله اوجی ،محرم ارجی ،فرشاد ارجی ،عیسی بذرافکن،قاسم ارجی ،یزدان جمشیدی ،مهیار جمشیدی ،جعفر ارجی ،مصیب جمشیدی ،رجب زارع الله یار ارجی،خشنود جمشیدی (مربی)
*شایان ذکر است که مراسم افتتاحیه قبل از این دیدار انجام شد که مشروح گزارش آن در ادامه می آید:

افتتاحیه مسابقات فوتبال داریون
افتتاحیه مسابقات فوتبال داریون

*جمعه ساعت 14ونیم ،هوای سرد زمستانی اما مردمی خونگرم .
*زمین فوتبال شهدای تربرلابیشه از چند روز قبل مهیای یک بازی خاطره انگیر و متفاوت تر از جمعه های قبل نوید یک بازی خوب را می داد.
*چهار سوی این زمین پرچم مقدس جمهوری اسلامی به اهتزاز درآمده بود.
*تورهای سفید و شیک ، تیرهای دروازه سفید رنگ و زمین تسطیح شده که نشان می داد روی آنها خیلی کار شده است .
*ضلع غربی زمین فوتبال بنری مزین به عکس شهدای منطقه داریون خود نمایی می کرد و ما را به یاد جانفشانی و دلاوری های آن ابر مردان بیادماندنی می انداخت .
*مردم از همه اقشار دسته دسته خود را مهیای جشن افتتاحیه و همچنین گرادمیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی می کردند.
*در گوشه شمالی زمین ورزشی حضورپر رنگ خانم های ورزشدوست تربری  درست به فاصله یک متری زمین حکایت از این داشت که ورزش حد و مرز رو نمی شناسد.
*همه چیز مهیای برگزاری مراسم بود اما وزش باد سرد تا حدودی شرایط را سخت کرده بود اما این سوز هم خللی در عزم و اراده پولادین زحمتکشان این خطه ایجاد نکرد.
*کم کم اطراف زمین شلو غ و شلوغ تر می شد چرا که تاکنون چنین بازی هایی  در این روستای مهمان نواز و دوست داشتنی برگزار نشده بود.
*تیم ها در کنار زمین ایستاده و خود را آماده مراسم رژه  می کردند.
*حجت الاسلام عزیزی امام جمعه داریون نیز در این مراسم حضور داشت.
*همه جا سکوت حکمفرما می شود چرا که صدای قرای قرآن موجب می شود همه گوش جان به آیات روحبخش قرآنی بسپارند.
*بعد از تلاوت قرآن مجید ،بهرام کرمدار یکی از مسوولان هیات فوتبال استان فارس که الحق زحمات زیادی برای انجام مراسم افتتاحیه و همچین برگزاری بازیها کشیده است ضمن خوشا مدگویی به امام جمعه شهر داریون ،فرماندهی پاسگاه انتظامی روستای دودج و  مسوولین محلی چند نکته در خصوص امکانات ورزشی این منطقه و تشویق جوانا ن به ورزش بیان کرد.
*علی بذرافکن مسوول هیات ورزش و جوانان شهر داریون نیز پیرامون ارزش و جایگاه ورزش منطقه سخن گفت و سپس دهیار تربر لابیشه نیز به نوبه خود سخنانی را در مورد دهه مبارک فجر و خوشامدگویی به مهمانان بیان داشت.
*پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شور و هیجان وصف ناشدنی را در بین حضار بوجود آورد و این مهم موجب شد تا بار دیگر در مقابل شهدای گرانقدر ایران اسلامی با امام خود و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت ایت الله خامنه ایی تجدید میثاق کنند.
*امام جمعه ورزشدوست شهر داریون همراه با فرماندهی انتظامی روستای دودج و محمد زارعی مسول نمایندگی آموزش و پرورش شهر داریون رحمان جوکار شهردار جدید کامفیروز به همراه تنی چند از مسوولین محلی با اهدای شاخه های گل به شهدای گرانقدر منطقه داریون و فرستادن فاتحه و سردادن صلوات رشادتها و دلاوریهای آنان را ستودند.
*مراسم رژه ی تیمها آغاز و دسته دسته از زیر طاق قرانی که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود عبور کردند ضمن اینکه هر تیم با پلاکارد مختص آن روستا از سایر تیم ها مشخص بودند.
*دو تیم پیشکسوت تربرلابیشه با لباس یکدست قرمز و منتخب پیشکسوتان منطقه داریون با بازیکنانی از شهر داریون،دودج ،کوشک مولا،تربرجعفری و دیندارلو با لباس یکدست سفید رنگ خود را آماده بازی افتتاحیه می کردند.
*در گوش ای دیگر داور بین المللی کشورمان -قنبری- به اتفاق مهدی برنجی دودجی و علی کشاورز کوشک مولایی خود را برای قضاوت این بازی آماده می کردند.
این بازی با نتیجه 7بریک به نفع منتخب منطقه داریون به پایان رسید اما چیزی از ارزش و منزلت بازیکنان پا به سن گذاشته تیم میزبان کم نکرد و این موجب شد تا بعد از چندین سال باز خودشان را در حال و هوای ورزش ببینند.
در پایان جا دارد از امام جمعه  منطقه داریون،فرماندهی پاسگاه انتظامی دودج ،بهرام کرمدار، کمال زارعی ،علی بذرافکن،خشنود جمشیدی ،شهردار شهر داریون ،شواری داریون،شواری روستای تربرلابیشه و جعفری ،دهیاراین روستاها و سایر کسانی که به نحوی در هر چه بهتر برگزار کردن این مراسم همکاری و تلاش کردند سپاسگزاری کرده و برایشان آرزوی موفقیت کنیم.

37 دیدگاه

 1. با تشکر از مسئولین امر،شواهد نشان می دهد که همه چیز با برنامه بوده، هر چند جوراب های رنگارنگ بازیکنان توی ذوق می زند…

  1. خوش بینی یعنی آنکه بر این باور باشی که، اختلالات احتمالی باعث حذف قسمتی از نظرت شده است…!

 2. با سلام
  حقیر نیز در این مراسم با شکوه حضور داشتم –
  به نظر حقیر نحوه برگزاری این مراسم فراتر از یک روستا و منطقه بود که نشان از برنامه ریزی دقیق مسئولان برگزاری و بویژه آقای کرمدار ،اقای مختاری، اقای خشنود جمشیدی ، اقای مهیار جمشیدی و دیگر دوستان دارد.
  فقط در گزارش مراسم چند اشتباه وجود دارد که به نظر حقیر طبیعی می باشد.۲ نفر از بازیکنان منتخب منطقه به نام های خداکرم جوکار و وجی الله جوکار که در بازی حضور داشتند که نامی از انها برده نشده.
  و دهیاری که به میهمانان خیر مقدم گفت و از حضور انها تشکر کرد دهیار تربر لابیشه بود و نه تربر جعفری، دهیار تربر جعفری در مراسم حضور نداشت.
  ریاست محترم دانشگاه ازاد اسلامی داریون و چند نفر از اساتید نیز در این مراسم حضور داشتند.
  پوشش تصویری نیز ضعیف بود.از این مراسم باشکوه عکسهای بیشتری می شد روی سایت قرار داد.

  1. آقای ارج زاده با سلام
   کلیه تدارکات مراسم توسط همه اعضا شورا اسلامی تربرلابیشه مخصوصا ریاست شورا صورت گرفته است نه فقط یک شخص خاص که شما نام آن را ذکر کرده اید بهتر بود یا نام همه اعضا را ذکر می کردید یا به ذکر شورای اسلامی تربرلابیشه اکتفا می کردید.

   1. با سلام خدمت تربری عزیز
    ای کاش با نام واقعی نظرات خود را روی سایت درج می کردید
    حقیر روز برگزاری مراسم حضور داشتم و دیدم که یک عده ای با برنامه ریزی فبلی در این مراسم فعالیت می کنند و تمام سعی و تلاششان را به کار می گیرند تا مراسم به خوبی برگزار شود که تعدادی از آنها هم اهل روستای تربر لابیشه نبودند.
    حقیر دقیقا اعضای شورای اسلامی روستای تربر لابیشه را نمی شناسم ولی به نظرم آقای مهیار جمشیدی جزء شورا باشند و در نظری که روی سایت گذاشتم هیچگونه غرض و تعصبی نسبت به شخص یا گروهی نداشته ام.
    در ضمن در این دوره از مسابقات شورای ورزشی تشکیل گردیده تا در برگزاری مسابقات به مسئولان برگزاری کمک و یاری کنند که این خود نشان می دهد این دوره از مسابقات نه تنها متعلق به تربر لابیشه یا تربر جعفری است بلکه متعلق به کل منطقه داریون است و به نظر می رسد نظر شما روی تعصب به روستا و یا گروه خاصی باشد.
    در پایان از اهالی روستای تربر لابیشه که حضور پر رنگی در مراسم داشتند تشکر می کنم و همچنین از کلیه افراد یا گروه هایی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم

    1. آقای ارج زاده عزیز
     سلام
     درمورد لباس ها کاملا حق با شماست و منظور منم خدای ناکرده بی احترامی به پیشکسوتان نبود. بلکه میشد در کنار این عکس عکس های دیگری هم قرار داد و از زحمات مسئول سایت هم تشکر و قدردانی می کنم اما در مورد قسمت دوم البته که جام به نام ویادواره شهدای گمنام است نه یک روستا یا شخص خاص ولی نمیدانم چرا اسامی بعضی هست بعضی دیگر نه و این جای سوال دارد. اما من برای آماده سازی مراسم افرادی دیگری که شما گفتید ندیدم. لطفا نام ببرید تا من هم بشناسم و ازشون تشکر کنم مخصوصا اگر تربر جعفری هست. اما حرف من اینه که چرا درسراسر متن و بعضی پیام ها سوگیری به سمت افراد خاصی است؟ شما در متن دقت کنید اسامی خاصی نام برده شده که نقش بسیار کمرنگی داشته اند یا اصلا هیچ نقشی نداشته اند ولی در مقابل افراد دیگری که بسیارهم زحمت کشیده اند اصلا نامی ذکر نشده است و این اصلا خوب نیست.

  2. در ضمن از این بابت که اشتباه دهیاری تربرجعفری را به جای تربرلابیشه یادآوری کردید از شما سپاسگزارم

 3. سلام جناب ارج زاده
  ممنون از نظر جنابعالی اما باید دوستانی که انها را می شناختند به بنده معرفی میکردند تا اسامیشان را توی خبر به کار ببرم

  دوم اینکه یک گزارش تصویری هم اماده ست که انشاله در اسرع وقت روی سایت قرار خواهیم داد ازتون ممنوم

 4. ولی این افراد نشون داده شده تو عکس بیشتر به مسابقات پرورش اندام میخوره اصلا به فوتبال نمیخوره ازاون مسابقاتی که طرف میاید جلو دوربین فیگور میگیره …………….

  1. عکسی که در سایت قرار گرفته عکس مناسبی نیست, عکس مربوط به پیشکسوتان است که به اشتباه شما فکر می کنید پرورش اندام یا برای فیگور گرفته شده است. عکس های بسیار مناسب تری هم وجود داشت که بهتر بود در سایت قرار می گرفت.

   1. با سلام
    ما هرچه داریم از بزرگان و پیشکسوتان داریم چرا عکس انها روی سایت قرار نگیرد.پیشکسوتان ورزش حرفه ای ما وزنشان بالا می رود چه برسد به این فوتبالیست های محلی که بعد از دوران جوانی و میان سالی دیگر دور ورزش را خط می کشند و در میادین حضور نمی یابند.
    برای لباسهایی که پوشیده اند می شد تمهیدات بهتری در نظر گرفت ولی پوشیدن جوراب های رنگارنگ هیچ چیزی از ارزش های انها کم نمی کند که ما بخواهیم عکس های انها را روی سایت قرار ندهیم.
    در روستای تربر جعفری عده ای از پیشکسوتان مسئولیت بعضی از تیم ها را بر عهده گرفته اند که تعدادی از انها در این دیدار دوستانه حضور داشتند که اگر بخواهند دور فوتبال را خط بکشند همین جوان ها حتما سرگردان خواهند شد پس ارزش بالایی دارند.و نباید از درج عکس انها روی سایت ایرادی گرفت.

    1. سلام آقای ارج زاده
     حرف شما کاملا متین هست ولی فکر کنم سوء تفاهم شده! چرا که توی ذوق زدن جوراب های رنگارنگ به معنی بی احترامی به پیشکسوتان گرامی و یا به معنای ایراد گرفتن از خود آنها نیست…

 5. با سلام
  متاسفانه مطالب نوشته شده دارای اشکالاتی است که امیدواریم سهوی باشد. و می بایست توسط نویسنده اصلاح گررد یا متن اصلاحی بنویسد. اول اینکه دهیار تربرلابیشه خوش آمد گفت نه دهیار تربرجعفری. دوم اینکه بسیاری از میهمانان و مسئولانی که حضور داشتند نام برده نشده است که توسط دیگر دوستان نیز تذکر داده شده است اما مطلب مهم این است که زحمات زیادی جهت برگزاری این مراسم توسط اعضای شورای اسلامی روستای تربرلابیشه کشیده شد مخصوصا ریاست شورا آقای محراب نزاد و همچنین سایر اعضا که فقط نام یکی از اعضا برده شده است, لازم است از این بابت متن فوق اصلاح شود تا خدایی ناکرده شائبه ای پیش نیاید. با تشکر از زحمات شما

 6. در ضمن مسابقات و مراسم در روستای تربرلابیشه برگزار می گردد و روستای تربرجعفری هیچ گونه نقشی در برگزاری این مسابقات ندارد اما در برچسب های جستجوی متن نام تربرجعفری ذکر شده است!!!! امیدورایم که اصلاحات لازم توسط مدیریت سایت صورت گیرد تا ارزش اینگونه کارها از بین نرود. انشاااله

 7. با تشکر از اصلاح برچسب ها لطفا در متن هم موارد زیر را اصلاح کنید: خوش امدگویی توسط دهیار تربرلابیشه صورت گرفته نه تربر جعفری و دوم اینکه شورا یا دهیاری تر بر جعفری هیچگونه نقشی در برگزاری این مراسم نداشته و ندارند به چه دلیل از ایشان تشکر و قدردانی می شود؟! لطفا آن را هم اصلاح کنید. با تشکر

 8. با سلام
  دوستان عزیز زیاد روی مطلب حساس نشید چون سهوی بوده و بنده هم قصد و قرضی نداشتم که بخوام اسم شخص خاصی رو نبرم همه از دوستان نزدیک بنده بوده و هستند .

  دوستان عزیز باید این رو مدنظر داشته باشند که اگه قرار باشه اسم تمامی افراد رو ببریم باید اسم تماشاگران نیز به انها اضافه کنیم و انوقت سایت دیگر جایی برای خبر ندارد

  اید عرض کنم چون سایت یاهو مشکل داره ارسال عکس در حال حاضر مقدور نیست وگرنه خودم کار خودمو بلد هستم که باید گزارش تصویری هم ارسال بشود.
  دوستانی هم که به عکس ها ایراد میگیرند تشریف بیاورند تربر لابیشه تا از نزدیک شاهد زحمات همه دوستان خصوصا تربرلابیشه باشند
  انشاله در مراسم های بعدیو خبرهای دیگر کمال دقت خواهد شد تا خداناکرده دوستان برداشت نادرستی از ان نداشته باشند ضمن اینکه مدیر محترم سایت داریون نما مسوولیتی در قبال اسامی افراد نداشته و ندارد چون خبر انطور که بدستشون میرسه روی سایت قرار می دهند

  1. آقای مختاری عزیز
   سلام
   عقیده من هم این است که سهوی بوده و یا کسانی گزارش و اطلاعات غلط به شما داده اند. اما بالان که متوجه شدیدبهتربود اصلاح می کردید. خسته نباشید

 9. جناب تربری سلام
  در هر کاری ایرادهایی وجود دارد. سپاس از دلسوزی شما.
  موفق باشید.

  1. سلام
   در هر کاری باید تلاش کرد تا ایرادات به حداقل برسد تا افرادی از این نمد برای خود کلاهی ندوزند

 10. جناب تربری صد تا سلام
  همشهری فهیم تمام کامنت ها تون رو خوندم ولذت بردم !!!
  از حالا رد نوشته هاتو میگیرم
  اول وآخر همه ی منتقدین خودت هستی ! ولی بزار این بندگان خدا با کمترین امکانات یه چراغ روشن کرده اند ، فوتبال شونو بازی کنن !
  برو گردن اون گردن کلفت ها بگیر که فوتبال فارس رو نابود کردند.
  آدم وقتی دوندگی بچه های جوان فجر رو بمیبینه غمباد می گیره که چرا ؟؟؟؟؟؟؟

  1. جناب آقای سروش
   سلام
   من نفهمیدم پیام شما تشویق بود یا طعنه. و البته مهم نیست. من اگر نقدی می کنم در جهت اصلاح امور است. تا انشااله در مطالب بعدی با این ایرادات مواجه نباشیم. من کاری در جهت برهم زنی مسابقات نکردم که شما فرمودید بزارم کارشونو انجام بدهند من فقط از مطالب انتقاد کردم که حقایق درست و صحیح بیان شود . شما هم میتونید از اون افرادی که گردن کلفت هستند و مطلع هستید انتقاد کنید این حداقل کاری هست که به عنوان یک شهروند و دلسوز میشه انجام داد. هرچند اگر چه انچه به جایی نمیرسد فریاد است.

   1. سلام تربری عزیز
    بند ه اهل کنایه نیستم ، و منظورم تشویق بود. چرا شما اینقدر دل نازک هستی ؟
    موفق باشید.

 11. بعد ببخشید شما احتمالا عادل فردوسی پور هستید خودتون خبر ندارید از همه چی مطلع هستید؟
  !خوب بگید تا ما هم بدونیم شما که ماشالله همه چیز گفتید تازه میگید هیچی نمیدونید!
  این گزارش به نظر من کامل جامع بود هرچند بی ایراد نبود اما اینقدر که شما گفتیدهم ایراد نداشت
  متاسفانه عیب ما این است که به خبرهای کشکی عادت کردیم کوتاه و بی محتوا هر کی گزارش مشروح بنویسه فورا ذوق زده میشیم ایراد میگیریم

  1. من از حقایقی که اطلاع داشتم صریح گفتم بی هیچ غرضی چون در جریان تمام امور برگزاری این مراسم هستم. منظور من از اطلاع داشتن در مورد این مسابقات بود . من ادعای مطلع بودن از حقایق فوتبال فارس ندارم. اگر اطلاع کافی داشتم حتما مطالبی را که لازم بود میگفتم. شایدهم به قول شما ذوق زده شده باشم اما مطالبی که گفتم عین حقیقت بود. نباید زحمات افرادی به نام افراد دیگر نوشته شود. به نظر من شما اطلاع کافی ندارید و تصور میکنید که من مغرضانه انتقاد می کنم در حالی که اصلا اینطور نیست.

 12. به نظرم بهتر در این مورد امکانات شرایط و به قولا وسع فوتبال داریون هم در نظر بگیرید ان وقت میبیند که حرفاتون یه کم مغرضانه به نظر میاد همه بی هیچ چشم داشتی در این مراسم زحمت کشیده اند باید بپذیریم کاستی ها خطا و کمبودها جز جدا نشدنی فوتبال این منطقه است و بوده پس برای کسانی که برای رشد فوتبال این منطقه زحمت کشیده اند تشکر کنیم نه با انتقادات نا به جا سنگی پیش پای این عزیزان بیندازیم با تشکر

 13. جناب تربری با سلام
  شما جز انتقاد چیزی هم بلد هستید؟
  این جام متلعق به همه منطقه هست نه فقط تربر
  شما بعنوان یک تماشاگر حق انتقاد ندارید چون سمتی ندارید که اینقدر عصبانی هستید
  با انتقاد کردن فقط و فقط وجهه روستای خودتون و زحمات خشنود،حاج کمال ،کرمدار -محمدرضا کشاورز-علی بذرافکن و مختاری رو بیقه دوستان زحمتکش رو زیر سوال می برید و هیچ نفعی به جنابعالی نخواهد رسید.
  مضاف اینکه با اسم بردن از تربرجعفری که دنیا به اخر نرسیده
  و دست از کدورت و دشمنی بردارید

  1. کم کم دارم یک “حقوق دان” می شوم!
   و به حقوقم به عنوان یک فرد بی سمت بیشتر آشنا می شوم…!!!

  2. جناب تماشاگر نما
   با سلام
   ما هیچگونه کدورت یا خدای ناکرده دشمنی با هم نداریم اگر شما نخواهید به دیگران اینگونه القا کنید

 14. احتمالا شما از حرف های من بد برداشت کرده اید چون صحباتاتون اصلا مربوط نیست. من بعدا یه پیام میذارم. شاید آن موقع بسیاری از سوء تفاهم ها و برداشت های غلط برطرف بشه.

 15. با سلام خدمت همه کاربران محترم سایت داریون نما
  بنده به نوبه خود از زحمات آقای کرمدار که انصافا زحمت زیادی برای این مراسم کشیده اند تشکر و قدردانی می کنم. همچنین حاج آقا عزیزی امام جمعه محترم منطقه داریون. آقای بذرافکن. خشنود جمشیدی و تمامی اعضای شورای ورزشی و شورای اسلامی و دهیاری روستای تربرلابیشه و سایر عزیزان و بزرگوارانی که جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مسابقات تلاش می کنند. وازخداوند آرزوی توفیقات روزافزون برای ایشان دارم. و همچنین از کلیه ورزشکاران عزیز که افتخار دادند و با حضور گرمشان به این مسابقات گرمی بخشیدند و همچنین کلیه ورزش دوستان و تماشاگران عزیز و همچنین همه اهالی محترم و شریف روستای تربرلابیشه از زن و مرد, پیر و جوان و همچنین همه میهمانان عزیز که افتخار حضور در این مراسم را به ما دادند , بی نهایت ممنون و سپاسگزارم. و تاسف میخورم بابت کسانی که در همه کارها فقط عکس و اسمشان پررنگ است حتی بسیار پررنگ تر از مسئولین و دست اندر کاران. و ممنون از همه کسای که به حرف های بنده نقد گذاشتند و متاسفم بابت کسانی که حقایق را دانستند و لی اصلاح نکردند. در پایان اگر حرف های بنده تند بوده از همه کاربران عزیز عذرخواهی میکنم.

 16. اما حیفم اومد این حرف را نزنم.. چون من دوست ندارم حقیقت را بر مصلحت ترجیح بدم. خداوکیلی نیایم تو هر مراسمی که برگزار میشه از هرکسی بوده ونبوده تشکر و قدردانی کنیم. و نام هرکی بوده و نبوده را بگیم.. اینجوری ارزش سپاسگزاری را پائین میاریم و تملق و چاپلوسی بعضی را. این یک ارزش اخلاقیه.. همه حرف من همین بود. حالا واقعا ببینید چه کسایی نبودن و از اونا تشکر شده و چه کسایی بودن و حرفی ازشون برده نشده؟ قضاوتش با شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا