داريون نما

نقد تحریریه داریون نما بر جشنواره وب ایران

ششمین جشنواره وب ایران اوایل اسفندماه امسال برترین های خود را شناخت اما مانند سالهای گذشته نوع انتخاب و نحوه داوری ها با حرف و حدیث هایی همراه بود.

در این مجال صحبت تحریریه ما درباره بخش سایت های محلی است و قرار نیست درباره سایر بخش ها صحبت کنیم.

به جهت این که سایت داریون نما در بخش سایتهای محلی با راه یافتن به مرحله دوم در معرض قضاوت داوران این جشنواره قرار گرفت نقد ما هم بر همین بخش سایتهای محلی ششمین جشنواره وب ایران است.

در بخش سایتهای محلی از دید داوران جشنواره سایت“کیش سفری” به عنوان بهترین سایت انتخاب شد. همچنین در بخش داوری مردم نیز “پرتال شهر مشهد” برگزیده شد.

نکته اما این جاست که این دو سایت به هیچ عنوان تعریف سایت محلی را ندارند.

سایت “کیش سفری” که برگزیده داوران بخش سایتهای محلی است مربوط به جزیره بزرگ کیش است که در آن بیشتر به معرفی نقاط دیدنی،هتل ها، رستوران ها و… پرداخته شده است. در خوب بودن این سایت شکی نیست اما باید گفت جای داوری این سایت در بخش سایت های محلی نیست. چنین سایتهایی باید در حوزه “توریسم و هتلداری” یا حوزه “سفر آنلاین” قرار گیرند نه در حوزه سایتهای محلی.

درباره سایت پرتال شهر مشهد نیز همینگونه است. این سایت برگزیده انتخاب مردمی است. به اعتقاد ما این سایت نیز سایت خوبی است و شایسته تقدیر اما این سایت نیز نباید در بخش سایت های محلی مورد قضاوت قرار می گرفت.

قطعا جمعیت شهری به بزرگی مشهد خیلی بیشتر از مثلا شهری مانند داریون است و این کاملا مشخص است که با توجه به تعداد بازدید و به نسبت جمعیت شهر مشهد قطعا تعداد آرای بسیار زیادی نیز از آن خود کند.

مسوولین برگزاری این جشنواره بهتر است برای بخش سایتهای محلی سایتهای شهرها و مناطقی که از لحاظ جمعیتی و موقعیت شبیه به هم هستند را با هم مقایسه کنند.

مثلا سایت داریون نما را با سایتهای دیگر محلی مانند کازرون نما یا صدای بجنورد یا خاوران آنلاین یا… نه اینکه سایتی مانند داریون نما را که به بخش دوم راه یافته با سایتهای شهرهای بزرگی چون مشهد و کیش و شیراز و اصفهان مقایسه کند. خوب طبیعی است چنین رقابتی نابرابر است و سایتهایی مانند داریون نما و کازرون نما شانسی برای رقابت واقعی نخواهند داشت.

این مشکلات را سالهای قبل نیز به مسوولین جشنواره وب ایران گوشزد کردیم اما ظاهرا گوش شنوایی نیست.

امیدواریم سالهای آینده شاهد رقابت واقعی سایتهای محلی باشیم و سایتهایی که نزدیک به صد در صد محتوای مطالبشان تولیدی است نیز مورد توجه قرار گیرند.

تحریریه داریون نما

43 دیدگاه

 1. سلام بر داریون نما و داریون نمایی ها…

  توی عالمی که بی وفایی،
  غوغا می کنه تو شهر اخمو،

  داریون نما، یه چیز دیگه ست !
  شوره ! ولی خوشمزه چو کازو !

  داریون نما، عشق من و توست !
  نازه به خدا ! چون گل کرکو !

  هر چند جور و جفای زمین و زمان ظلمی مضاعف بر این سایت محلی وزین روا می دارد و این رسم تازه ای نیست، ولی از دریچه ی چشم کاربران داریون نما، هیچ سایت محلی و غیر محلی یارای رقابت با داریون نما نیست.

  این فضای مجازی وزین، از جمله محدود سایت های محلی است که به جرات می توان گفت تمام مطالب آن تولید اول است نه ….

  داریون نما همواره در قلب کاربران و بازدیدکنندگانش بلکه در قلب مردم خوب زادگاهمان و حتی مردم اقصی نقاط دیگر، جاری و ساری است…

  1. سلام ودرود بر استاد سخن.. آقای زارع
   با قدردانی وسپاس از مطالب مفید و انصافا خواندنی تان.. با اجازه و خاضعانه بنده نقدی بر نظر شما دارم: عالم بی وفا و شهر اخمو و جفای زمین و جور زمان وظلم مضاعف!!؟ اینکه سایت داریون نما سایت فعال و پرکاری است وبیشتر مطالبش تولیدی است شکی نیست . اما نباید فکر کنیم ما بهترینیم.. چون همه فکر میکنند بهترین هستند.. مثل اینکه ما انتظار داشته باشیم در جام جهانی جزء 4تیم پایانی باشیم و اگر نشدیم ظلم وجور بی حد و انصاف از زمین و زمان بر ما روا شده است.. امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید.

   1. سلام جناب آقای تربری عزیز تر از عزیز…

    خوشحالم که به کاربری فعال بدل شده اید و این آرزوی قلبی من برای همه ی بازدید کنندگان این سایت وزین است.

    ممنون از نظر لطف شما به این حقیر سراپا تقصیر؛ هر چند میان استادان سخن و این کم ترین، تفاوت از زمین تا آسمان است و من حالا حالاها باید شاگردی امثال شما را بکنم. اگر هم گه گاه قلمی ضعیف می زنم به رسم درس پس دادن است و بس.

    و اما فقط برای این که کلامتان شکسته نشود، سعی می کنم دست و پا شکسته پاسخ گوی نقدتان باشم گرنه به خوبی می دانم شما هم مثل همه ی کاربران عزیز، خیلی بیش تر از من به داریون نما عشق می ورزید و نقدهایتان گواه است.

    با اجازه شما پاسخ باشد برای دیدگاهی دیگر. پس تا بعد…

    1. سلام مجدد تربری جان…

     می دانم سر درد دلم که باز می شود حتما سخن هم به درازا می کشد. پس از همین حالا از شما که خیلی دوستتان دارم و از سایر کاربران عزیزتر از عزیز می خواهم جسارت بنده را عفو بفرمایند.

     اجازه ی ما هم دست شماست و نقد هم حق شما و این یقینا جای تشکر دارد.

     چه طور است از عالم بی وفا و شهر اخمو شروع کنیم:
     راستش را بخواهید این سه بیتی که در اول سخن جا خوش کرده است، فقط ارادت قلبی من به داریون نماست و هیچ ارتباطی به قضاوت درست یا نادرست جشنواره وب ایران ندارد. آن را از مطلبی تحت عنوان ” طنز داریون نما” که در تاریخ 5 تیر 92 در سایت منتشر شده است، باز نشر کرده ام و جای نقد و بررسیش هم فقط همان جاست. اگر مایل بودید به آن جا سر بزنید و بفرمایید تا همان جا در موردش گپ بزنیم.

     *و اما ظلم مضاعفی که جور و جفای زمین و زمان بر این سایت محلی وزین روا می دارد، همان طور که گفتم رسم تازه ای نیست. کافی است یک بار از این منظر سایت را ورق بزنید تا مثل من بر آن واقف شوید. چیزی که عیان است، حاجت به بیان نیست. مطمئنم که برای کاربر با هوشی مثل شما همین یک حرف بس است و نیازی به شرح پیچش مو نیست !

     *عزیز دل برادر، من کی ادعا کرده ام که در بین سایت های شرکت کننده در جشنواره، بهترینیم ؟ من فقط بر این نکته تاکید کرده ام که از دریچه ی چشم کاربران داریون نما (دقت کنید از دریچه ی چشم کاربران داریون نما ) هیچ سایت محلی و غیر محلی یارای رقابت با داریون نما نیست که اگر بود، من و تو به جای این که این جا باشیم آن جا بودیم !شما به عنوان یک کاربر این سایت، آیا نظری جز این دارید ؟ آیا همین عشق و علاقه، شما را به جمع ما نکشانده است ؟ من که وقت اضافی ندارم خرج سایت های آن چنانی کنم. اگر برای این سایت وقت می گذارم صرفا به خاطر همین میل باطنی است که حکایت از عشق به زادگاهم و مردم فهیم و آگاه آن دارد و بس !

     در این هم که داریون نما سایتی فعال و پر کار است و بیش تر مطالبش تولیدی است که با هم متفق القولیم و جای بحثی نمی ماند. باز هم من ادعا نکرده ام که تنها سایت محلی هستیم که مطالب آن تولید اول است. گفته ام از جمله محدود سایت های محلی هستیم که…

     نگفتم طولانی می شود ؟ پس ادامه این بحث باشد برای دیدگاهی دیگر. باز هم تا بعد…

     1. برای بار سوم سلام تربری جان…
      ببخشید کاری پیش آمد مجبور شدم دیدگاه را باز هم تکه تکه کنم.

      … پس ادعای بهترین (در بین همه) نداریم که دست بالای دست بسیار است. فقط می گوییم جزو بهترین ها هستیم. نیستیم ؟ همه هر فکری می خواهند بکنند ولی ما هیچ علاقه ای به این نداریم که خودمان را در ردیف بهترین سایت های جهان ببینیم ( مثل بودن در جام جهانی بین 4 تیم پایانی !) که اگر چنین نشد ظلم و جوری بی حد و انصاف از زمین و زمان بر ما روا شود. ما به همین صمیمیت “سایت محلی بودن” قانعیم.

      حالا که از انصاف حرف به میان آمد از خودتان می پرسم. عزیز دل برادر، انصافا در کدام سایت محلی و یا حتی غیر محلی چنین خانواده ی صمیمی را می بینید که مثل داریون نما برای هم تا این اندازه ارزش قائل باشند و برای هم و نقد های هم وقت بگذارند ؟ من که ندیده ام. شما اگر سراغ دارید به من هم معرفی کنید.

      مطمئنم شما هم مثل من معتقدید داریون نما همواره در قلب کاربران و بازدیدکنندگانش بلکه در قلب مردم خوب زادگاهمان و حتی اقصی نقاط دیگر، جاری و ساری است.

      لب کلام :
      خودتان بهتر از من می دانید همان طور که مدیر سایت ادعا کرده است ظلمی که در جشنواره به داریون نما شده است از باب چگونگی تقسیم بندی سایت ها است نه بهترین بودن یا نبودن ما که مساله ی دیگری است.

      ما در ردیف سایت های محلی آن هم با جمعیتی نزدیک به هم مقایسه نشده ایم و این جای “هزار و یک شب” علامت های سوال و تعجب است و رسم تازه ای هم نیست !

      مسلما اگر ما در جای خود مقایسه و سنجش می شدیم و انتخاب نمی شدیم اعتراضی هم نداشتیم. شاهد ما هم این است که سایت های محلی دیگری هم که در ردیف ما هستند مثل ما مورد این ظلم ( بله ، مضاعف) شده اند برادر !

      این اعتراض هم به خاطر این نیست که با انتخاب نشدن، چیزی از شایستگی ما کم می شود؛ نه ! فقط به این خاطر است که احقاق حق کرده باشیم که شعار اصلی ما در این سایت وزین است.

      در پایان:
      امیدواری شما به جاست. فکر می کنم متوجه ی منظورتان و صد البته حسن ظن و نیت خالصانه اتان شده باشم.

      ممنون عزیز…

     2. سلام آقای زارع
      راستش من کلی مطلب نوشتم اما وقتی ارسال کردم یهو اینترنت قطع شد و ارسال نشد.. انشااله واسه یه فرصت دیگه دیگه حوصلم نمیشه دوباره بنویسم.. شیرازی هستیم دیگه!!!

 2. ولی خدایی اینجور که شما گفتید خیلی ناحقیه! ولی بیخیال قضاوت رو به مردم بسپارید زمانه نشون داده همیشه بهترین قضاوتها را مردم کردند…………..

 3. برنده ها از قبل مشخص میشوند واصلا ربطی به کارآیی و موثر بودن ویا رای اوردن سایت ندارد.
  انگیزه این سایت باید بیشتر از برنده شدن باشد .

  1. سروش جان با سلام
   اینکه برنده ها از قبل مشخص شدند به نظربنده جمله صحیحی نیست, البته دست های پنهان و آشکار در جاب جایی آرا و نتایج کم وبیش دخیل هستند اما این موضوع صدردصد و قابل تعمیم نیست. اما این حرفتون خیلی قشنگه که گفتین” انگیزه سایت باید بیشتر از برنده شدن باشه” من ک خیلی انرژی گرفتم.

 4. با سلام. ارزش والا و رسالت فرهنگی داریون نما بر هیچ یک از کاربران و بازدیدکنندگانی که حتی برای یک بار به این سایت مفید، سرزنده، به روز و غنی سر زده باشند، پوشیده نیست.

  من به نوبه ی خود، افتخار می کنم که کاربر چنین سایت ارزشمندی هستم.

  خسته نباشید .

 5. با سلام
  اینکه سایت های شهرهای کوچک و بزرگ باید در بخش های جداگانه با هم به رقابت بپردازند کاملا منطقی و حرف صحیحی است. اما برخوردها و رفتارهای سلیقه ای همواره وجود دارد و نبود معیار و میزان سنجش مورد قبول و عادلانه یکی از مشکلات بزرگ امروز جامعه ماست که سایت داریون نما هم با ان درگیر است. اما مدیران محترم خسته نباشید و خداقوت.. انشاله در جشنواره های بعدی.. به امید موفقیت روازفزونتان

 6. رقابت‌هاي ملي با قوانين و قواعد خودشان را كه كنار بگذاريم. داريون‌نما انتخاب اول داريوني‌ها است در شرايطي كه متاسفانه فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي در داريون همانند بسياري از شهرهاي ديگر كشور در پايين‌ترين سطح خود دنبال مي‌شود.

 7. آقای زارع سلام و درود بی پایان
  اولا فکر کنم چشماتون شوره!! چشمم زدین چون چند روزه غیر فعال شدم!! سخنتان که کاربران داریون نما برای هم احترام قائل هستند و به نظرات همدیگر پاسخ میدن و کمتر سایتی اینچنینه حرف به جا و کاملا درستی است. نظر منم غیر از این نیست.. اینکه گفتم جام جهانی فقط یه مثال بود و در مثل مناقشه نیست.. حرف صرفا بر نظر شما نبود نقدی بر دیدگاه های دیگر هم بود.. من هم با شما هم عقیده ام که سایت های مختلف در طبقه بندی ه ای مختلف باید با هم به رقابت بپردازند اما متاسفانه بی برنامگی و نبود مدیریت صحیح و درست در کشور ما بیداد میکنه.. من برای اینکه عجولانه قضاوت نکرده باشم به سایت های دیگه هم سرزدم مخصوصا سایت های که لینکشون در متن بود.. انصافا بعضی از سایت های سایت های بدی نبودند البته هرکسی با توجه به علائق خودش سایت خاصی را بیشتر می پسنده یکی سایت خبری تحلیلی یکی سایت سیاسی یکی ورزشی و … اما این که چون ما کاربر این سایت هستیم بگیم هیچ سایتی یارای رقابت با این سایت را نداره قبول ندارم.. البته باز هم میگم این سایت در یه شهر کوچک واقعا نعمت بزرگی هست و از همین جا به همه مدیران و مسئولینش خسته نباشید و خدا قوت میگم و انصافا هم دریچه ارتباطی خوبی را بر روی مردم و کاربران گشوده است.. امیدوارم جسارت بنده را ببخشید.

  1. سلام تربری جان …
   دم عیده، بیا کمی شوخی پوخی کنیم ! کی به کیه !

   ممنون که با حوصله پاسخ منو دادی. یه بار کلی قلم زدی و همه پاک شده. یه بار هم بیش تر از کلی، قدم زدی تا شوری چشم من بره و دوباره فعال بشید.

   دیگه نمک گیر شدی و رفته پی کارش ! و از داریون نما دل نمی کنی ! مبارکت باشه.

   انصافا دست به نقدی و این خوبه.

   فرق داریون نما هم با سایت های دیگه همینه دیگه. داریون نما تربری دست به نقد داره و سایت های دیگه اگه هم دارن، از جنس تربری نیست.

   من بچه که بودم با دو تا داداشام تربر زیاد میومدم. مردم خونگرم و با حالی داره. واقعا این طوری هاست !

   1. سلام
    از نظر لطف شما نسبت به بنده و اهالی روستای تربرلابیشه سپاسگزارم.. الانم اگه تشریف بیارین قدمتون روی چشم ما.. پیشاپیش عیدتون مبارک باشه.. امیدوارم هر چه زودتر حقوق عقب مونده ها را بدن تا مردم با خیال راحت خرید کنند. امان از دست این رئوساو کارفرمایان بد قول و بد حساب و طماع!!

    1. سلام تربری جان…

     ممنون…. در میهمان نوازی تربری ها شکی نیست، ولی تعارف هم اومد، نیومد داره !

     و من هم اهل تعارف نیستم، اهل داریونم ! پس اگه عمری باقی موند و اومدم داریون، از طریق سایت بهت اطلاع میدم و دعوتت رو رد نمی کنم و حتما میام سراغت. قول میدم :

     قول… قول… قول….

     1. سلام و صبح بخیر..
      ……حالا ما یه تعارف زرقونی کردیم!! ما ارادت داریم آقای زارع عزیز حتما تشریف بیارین خوشحال میشیم.. ما هم اهل تعارف نیستیم اهل تربریم..!!

 8. راستی آقای زارع یه سوال شخصی داشتم, شما که به واژگان و اصطلاحات قدیمی اهالی داریون و منطقه آشنا هستید میخواستم بدونم کلمه”شیت” یا ” شیط” (دقیقا نمیدونم املا کدومش صحیحه) به چه معنیه؟

   1. سلام دوباره و تشکر و یه پیشنهاد: به نظرم یک بخش جداگانه واسه واژه ها و اصطلاحات قدیمی اختصاص بدین و تو اون اصطلاحات قدیمی را مطرح کنید و از کابران بخواین معانیشو حدس بزنن به نظرم بد نباشه و جواب بده حتی میشه در موردش فکر کرد و یه مسابقه برگزار کرد مثلا واژه های مثل ” اوشه” یا ” کروشه”. هم فاله هم تماشا..

    1. سلام تربری جان…

     چنین پستی قبلا در این سایت جا خوش کرده و زمانی طرفداران زیادی هم داشت. که اگه همین الان با عنوان « آشنایی با اصطلاحات داریونی » جست و جوش کنی میتونی کلی چیز میز اون جا پیدا کنی.

     گفتی کوروشه یادم به خاطرات زمان کودکی افتاد که اگه اجازه بدی تو همون پست « آشنایی با اصطلاحات داریونی » برات مینویسمش. این جوری این پست رو هم از روی دیدگاهی که میخوام بذارم سریع پیدا می کنی.

     پس قرار ما در « اصطلاحات داریونی »

 9. دردهای من
  جامه نیستند
  تا ز تن در آورم
  چامه و چکامه نیستند
  تا به رشته ی سخن درآورم
  نعره نیستند
  تا ز نای جان بر آورم
  دردهای من نگفتنی
  دردهای من نهفتنی است

 10. من تمـــــام شــــــــعرهایم را

  در وصــــــــف نیامدنت ســـــــــــــروده ام !

  و اگر یــــــــــک روز ناگهـــــــــــان ناباورنه ســــــــر برسی

  دســـــــــت خالی ,حیرت زده

  از شاعر بودن استعفا خواهم داد!

  نقــــــاش میشوم

  تا ابدیت نقش پرواز را

  بر میله های تمام قفس های دنیـــــــا

  خواهـــــــم کشید.

 11. من از عهد آدم تو را دوست دارم
  از آغاز عالم تو را دوست دارم
  چه شبها من و آسمان تا دم صبح
  سرودیم نم نم: تو را دوست دارم
  نه خطی، نه خالی! نه خواب و خیالی!

  1. سلام مصطفی جان…

   یه اعتراف : « دلم برای شما و حامد عزیز و ” دخملت ” تنگ شده … »

   1. سلام استاد
    جملاتم هر روز کوتاه تر می شوند

    هر روز چند کلمه کمتر

    چند سکوت بیشتر

    می ترسم روزی برسد که برای بیان دلتنگی هایم

    به نقطه ای اکتفا کنم

   2. من اینجا بس دلم تنگ است

    و هر سازی که می بینم بد آهنگ است

    بیا ره توشه برداریم

    قدم در راه بی برگشت بگذاریم

    ببینیم آیا

    آسمان هر جا همین رنگ است؟

    چنین بی رنگ است؟

  2. سلام
   ممنون آقا مصطفی ..شعر ها زیبا و دلنشین بود من که واقعا لذت بردم . فقط خواست بدونم خودتون سرودین؟

   1. سلام عزیز دل(تربری)
    نه فقط نقل قولی یود از شعرای عزیزمون یکم من دستکاریشون کردم .سربلند باشید.

 12. اين شعر ها يكي از اخوان ثالث و بقيه از قيصر اين پور است و شعر درد هاي من … ويا من اينجا بس دلم تنگ است ….يكي دوبار هم قبلا توي كامنت هاي سروش ديده ام

  1. سلام محمد جان
   منم از تو ایمیل هایی که برام ارسال شده بود برداشتم و دو مورد دستکاری کردم ولی نمیدونستم از چه عزیزی هست ممنون که فرمودین .شاد باشی.

 13. دﻟﻢ ﻫﻮﺱ ﯾﮏ ﺩﻭﺳﺖ ﻗﺪﯾﻤﯽ ﮐﺮﺩﻩ
  ﯾﮏ ﺭﻓﯿﻖِ ﺷﺶ ﺩﺍﻧﮓ
  ﯾﮏ ﺁﺭﺍﻡِ ﺩﻝ
  ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻧﺶ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺭﻓﺎﻗﺖ ﭘﺲ ﺩﺍﺩﻩ
  ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺤﮏ ﺯﺩﻥ ﻭ ﺯﯾﺮ ﻭ ﺭﻭ ﮐﺮﺩﻧﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﺭ ﻧﺒﺎﺷﺪ
  ﺭﻓﯿﻘﯽ ﮐﻪ ﻣﻦ ﻧﮕﻮﯾﻢ ﻭ ﺍﻭ ﺑﺸﻨﻮﺩ…
  ﺑﺨﻨﺪﻡ ﻭ ﺣﺠــﻢ ﺑﻐﻀﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﻨﺪﻩ ﺍﻡ ﺑﺒﯿﻨﺪ…
  ﺭﻓﯿﻘﯽ ﮐﻪ ﺑﮕﻮﯾﻤﺶ ﺑﺮﻭ ،
  ﺍﻣﺎ ﺑﻤﺎﻧﺪﮐﻪ ﻧﺮﻭﺩ ،
  ﻭﻗﺘﯽ ﻣﺎﻧﺪﻧﺶ ﺁﺭﺍﻣﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ
  وقتی میداند که در کنارم باشد دگر آسوده ام
  آن رفیق را سالهاست در روز هایم گم کرده ام
  دیگر خبری از او نیست

 14. درود به شما
  صنایع فلزی صانع نیز نقدی به جشنواره وب ایران داشت و بخاطر عدم پاسخگوئی به نقد وارده، این جشنواره تحریم شد.
  لطفا در صورت امکان لینک صفحه را در مطالب خود انتشار دهید.

  http://golnarde.sane.asia/%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%88%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/

  http://golnarde.sane.asia/%d8%aa%d8%ad%d8%b1%db%8c%d9%85-%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%88%d8%a8-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86/

  با سپاس
  صنایع فلزی صانع
  http://WWW.SANE.ASIA

 15. آیتالله معظم امـام خامنــه ای حفظه الله :

  بنــده نـگران مساله فرهنــگ هستـم ،
  دولت محتـرم بایــد بـه ایــن موضوع توجه كنــد و مسئولان فرهنــگی
  نیــز باید توجه داشته باشنــد كه چه می كنند، زیرا در مسائل فرهنــگی نمی‌تــوان بی ملاحظگی كــرد.

  ۱۳۹۲/۱۲/۱۵

 16. آیت الله معظم امـام خامنــه ای حفظه الله :

  يــک وقت است كه ما پيــرمردهايى كه از دوره‌ى انقلاب باقى مانــده‌ايم، ما انقلابــى باقى مانده‌ايــم امّا جوانـهاى ما از دست رفته‌انــد ،
  مى‌بينيم ايــن‌جورى نيست. ما امروز، جـوان انقلابى بسيــار داريم،
  در سرتـاسر كشور داريم، از همه‌ى قشـرها داريم، در دانشگاه‌ها
  بسيــار داريـم، جوانى كه هم متديّــن است، هم انقلابــى است .

  ۱۳۹۲/۱۲/۱۵

 17. آیت الله معظم امـام خامنــه ای حفظه الله :

  نسل امـروز انقلاب، بــه نظر ما يكى از افتخارات بــزرگ است .
  به اعتقاد من ايــن جوان از جوان انقلابـى اول انقلاب
  شأنـش بالاتــر است. چـرا ؟ چون آن‌روز اولا آن انقلابِ بـا آن عظمت و پــرهيجان اتفّاق افتــاده بــود ،ثانيــا آن‌روز اينتــرنت نبــود، ماهواره نبـود، ايــن همه تبليغات گوناگون نبــود، ايــن جوان در معرض ايــن همه آسيب نبــود، جوان امروز در معرض ايــن همه آسيبها است ،
  اينتــرنت جلوى او است، ايــن همه تلاش دارد ميشود براى اينكه ايــن جوان را منحــرف كننــد، اما ايــن جوان متديّــن باقى ميمانــد .

  ۱۳۹۲/۱۲/۱5

 18. سلام بر سروش، مصطفی زارع، زارع و سایر عزیزان…

  دیدم شما با شعرهای زیباتون حسابی و هندسه ای سایت رو شعر بارون کردید و فقط جای بارون بارونه که اتفاقا سخت مورد پسند سروش خان هست خالیه ! ولی از آن جا که در حال حاضر بارون نمیاد، اجازه بدید یه شعر خشک و ترک خورده از خودم در و کنم :

  « شعری سروده ام، از قبل بی شکیب تر
  فردایی است، از امروز بی نصیب تر

  با هر ترک، انار دلم در تب است و تاب
  در بیت تب اسیر، ولی بی طبیب تر

  اشک انار، به هر بیت زار می زند
  ناگفته واژه های زمان، بی خطیب تر

  خون می چکد ز چشم غزل، وای من چرا ؟
  بی گل ستان شده است، و بی عندلیب تر ؟

  آتش چگونه سوخت، دو بال خیال را ؟
  وقتی که شعله های عطش، بی لهیب تر ؟

  وقتی صلیب مسیح، سهم اغنیاست،
  عیسای شاه بیت غزل، بی صلیب تر

  آن سیب سرخ که تمنای آدم است،
  در مکتب سهیل زمان، بی حبیب تر

  وقتی که شهد گل از خر زهره می مکند،
  شب های شعر و انجمنش، بی ادیب تر

  1. سلام استاد عزیز
   امیدوارم که حالتون خوب باشه باید یه خبر خوش بهتون بدم حدود 1 ساعت که شیراز داره بارون میاد و جاتون خیلی خالیه .به امید یک هوای بارانی با شما و سایر دوستان داریون نما
   بارون میاد جرجر، گم شده راه داریون
   کفه شب چه دوره، آبش سیاه و شوره
   آی خدا کشتی بفرست، آتیش بهشتی بفرست
   جاده‌ی کهکشون کو، زهره‌ی آسمون کو
   چراغ زهره سرده، تو سیاها می‌گرده
   ای خدا روشنش کن،فانوس راه منش کن
   گم شده راه داریون، بارون میاد جرجر
   بارون میاد جرجر، رو گنبد و رو منبر
   لک‌لک پیر خسه، بالای منار نشسه
   لک‌لک ناز قندی، یه چیزی بگم نخندی
   تو این هوای تاریک، دالون تنگ و باریک
   وقتی که می‌پریدی، تو زهره رو ندیدی؟
   عجب بلایی بچه، از کجا می‌یایی بچه
   نمی‌بینی خوابه جوجه‌م، حالش خرابه جوجه‌م
   از بس که خورده غوره، تب داره مثل کوره
   تو این بارون شرشر، هوا سیا زمین تر
   تو ابر پاره‌پاره، زهره چی کار داره
   زهره خانم خوابیده، هیچ کی اونو ندیده
   بارون میاد جرجر، رو پشت‌بو‌م هاجر
   هاجر عروسی داره، تاج خروسی داره
   هاجرک ناز قندی، یه چیزی بگم نخندی
   وقتی حنا می‌ذاشتی، ابرواتو ور ‌می‌داشتی
   زلفاتو وا می‌کردی، خالتو سیا می‌کردی
   زهره نیومد تماشا، نکن اگه دیدی حاشا
   حوصله داری بچه، مگه تو بی‌کاری بچه
   دومادو الان می‌یارن، پرده رو ور می‌دارن
   دستمو می‌دن به دستش، باید دارا رو بستش
   نمی‌بینی کار دارم من، دل بی‌قرار دارم من
   تو این هوای گریون، شرشر لوس بارون
   که شب سحر نمی‌شه، زهره به در نمی‌شه
   بارون می‌یاد جرجر، رو خونه‌های بی در
   چهار تا مرد بیدار، نشسه تنگ دیفال
   دیفال کنده‌کاری،نه فرش و نه بخاری
   مردا سلام علیکم! زهره خانم شده گم
   نه لک‌لک اونو دیده، نه هاجر ور پریده،
   اگه دیگه برنگرده، اوهو، اوهو چه درده!
   بارون ریشه ریشه، شب دیگه صب نمی‌شه
   بچه خسه مونده، چیزی به صب نمونده
   غصه نخور دیوونه، کی دیده که شب بمونه
   زهره‌ی تابون این‌جاس، تو گره مشت مرداس
   وقتی که مردا پاشن، ابرا زِ‌هم می‌پاشن
   خروس سحر می‌خونه، خورشید خانوم می‌دونه
   که وقت شب گذشته، موقع کار و کشته
   خورشید بالا‌بالا، گوشش به زنگه حالا
   بارون می‌یادجرجر، رو گنبد و رو منبر
   رو پشت بو‌م هاجر، روی خونه‌های بی‌در…
   کفه شب چه دوره، آبش سیا و شوره
   جاده‌ی کهکشون کو، زهره‌ی آسمون کو
   خروسک قندی قندی، چرا نوکتو می‌بندی
   آفتابو روشنش کن، فانوس راه منش کن
   گم شده راه داریون ، بارون می‌یاد جرجر

 19. انگار همه از این جشنواره دل پر دارنداین جشنواره نبوده کارش دل شکستن بوده ولی داور یش در حدلیگ مالدیو بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. آسمان شهر این روزهای من

  ابریست

  میدانم بی شک

  این ابرها

  از درد این روزها

  در قلب آسمان میهمانند

  چه سو تفاهم زیبایی

  قلب من با قلب آسمانت

  هم رنگ است

  میخرم با جان دل این دلگیری را

  آسمانت دل گیر باشد و من نباشم

 21. به نظر من داريون نما وب سايت خوبيه و عملكرد شفاف و آگاهي دهنده براي مردم خودش وكاربران خوبش داره
  البته بايد سعي كنه دامنه تنوع مطالب وسيعتر و جذابتر با شه.
  موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا