دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان (قسمت ۲۸) مرحومه فاطمه مرادپور

یوسف بذرافکن|
نام و یاد نیکش هیچگاه از یاد دانش آموزان و آنهایی که از او قرآن یاد گرفته اند نمی رود .هرچند عمر کوتاهی داشت اما همین مدت کوتاه را هم در راه خدمت و کار فرهنگی و هنری سپری کرد .

یادم نمی رود در اولین سالی که به کانون وحدت آمده بودم تنها یاور کانون خواهران بود .آن موقع کانون در حسینیه والده حاج کهندل بذرافکن بود ،مسئول بخش خواهران بود اما با کمال تواضع و فروتنی به کودکان و نونهالان قرآن می آموخت ، مومنه ،محجبه و عفیفه بود ،در عین حال آنکه زرنگ ، ممتاز و با معلومات بود اما هیچگاه به کسی فخر نمی فروخت .

در دوران تحصیل در مرکز ضمن خدمت شهید رجایی شیراز از نفرات ممتاز مرکز بود . در کسوت مربی پرورشی در مقاطع مختلف منشاء خدمات فرهنگی ، هنری و مذهبی بود،گروه های سرود و تاتر ایشان نمونه بودند ،دختران ما را با احکام اسلامی ،نماز و حجاب آشنا می کرد.

هرچند وقتی که در دبیرستان فاطمیه (س) داریون بود در یک حادثه از بین ما رفت اما نام و یادش همیشه در خاطر ما و همه فرهنگیان و دانش آموزان پایدار ماند . روحش شاد و یاد ش گرامی .

13 دیدگاه

 1. خدا رحمت کند این خانم معلم و احتمالا مادر گرامی را
  ولی یادنیکان را طوری بنویسید که نسل های جدید هم بتوانند ایشان را بشناسند . مثلا دختر کی و یا همسر چه کسی بوده اند ؟ از کسی پرسیدم گفت نمیدانم تا اسم پدرش ندانم .

  1. سلام
   همسر حسین اسلامی راد.مادر سعید که در مقطع ارشد در حال تحصیل هستند. و دختر آفای مراد پور

 2. سلام جناب آقای بذرافکن عزیز ….

  خدا خیرتان بدهد که مرتب از نیکان منطقه ی داریون یاد می کنید.

  هر چند من ایشان را نمی شناختم ولی به عنوان یک داریونی خود را مدیون زحماتشان برای مردم زادگاهمان می دانم.

  نام نیکی گر بماند ز آدمی ،
  به کز او ماند سرای زر نگار …
  خداوند مرحومه فاطمه مراد پور را بیامرزد.

  یادش گرامی باد.

 3. نمی دانم باید خوشحال باشم یا ناراحت از اینکه اسم این بزرگوار رو در این قسمت می بینم!
  خانم مرادپور گوهری بود نادر! من افتخار شاگردی ایشان را در مقاطع راهنمایی و متوسطه داشته ام، در امور پرورشی بی همتا بود( همان طور که خواهر ایشان دبیری فوق العاده به معنای تمام کلمه هست و بسیار ناراحت شدم از این که شنیدم چند سالی هست که دانش آموزان فاطمیه(س) از وجود ایشان بی بهره اند).
  خانم فاطمه مرادپور در کنار تواضع و فروتنی، در کارشان بسیار جدی بودند و این یکی از دلایل موفقیتشان بود…
  روحش شاد و قرین رحمت الهی

 4. ایشان همکاری بسیار مومن دلسوز و فداکار بودند. مرگ ایشان ضایعه ای بود بر اموزش وپرورش داریون.شوهر ایشان اقای اسلامی راد هم مدتی به علت بیماری در بیمارستان بستری بودند.
  خدا ایشان را رحمت کند

  1. سلام علی آقا
   در نظرتان نوشته اید :شوهر ایشان اقای اسلامی راد هم مدتی به علت بیماری در بیمارستان بستری بودند.
   خدا ایشان را رحمت کند من که در نظر اول خیال کردم که همسر ایشان(حسین اسلامی راد) نیز به رحمت خدا رفته (دور از جانش)

   1. با سلام خدمت هم محلی عزیز
    از عنایت ویژه ای که به بنده دارید متشکرم
    دوستدار شما علی زارع

 5. کل نفس ذائقه الموت
  غفران و رحمت الهی نثار ایشان باد
  این مرحومه مغفوره دختر حاج جمشید مرادپور از کسبه قدیمی و خوشنام و از معتمدین داریون می باشند و همسر آقای حسین اسلامی راد از فرهنگیان داریون می باشند که دو فرزند ذکور از ایشان به یادگار مانده است و فرزندان شایسته ای می باشند.
  و خود مرحومه نیز فردی شایسته وفعال در عرصه فرهنگی بوده اند.

 6. خدارحمت کند خانم مرادپور را ایشان منشا خدمات بسیار در دبیرستان فاطمیه (س) ومنطقه داریون بودند ،خوبی های خواهرم را هیچگاه فراموش نمی کنم .برای شادی روحش صلوات

 7. منم در سالی که در دبیرستان فاطمیه تحصیل میکردم افتخار اشنایی با ایشان را داشتم اما متاسفانه فقط یک سال ولی باور کنید همیشه ازایشان به نیکی یاد میکردم به علت اینکه در داریون ساکن نبودم نمیدانستم ایشان به رحمت خدا رفته اند چیزهایی شنیده بودم اما برایم باورش سخت بود خدا رحمتش کنند واقعا به معنایی دقیق کلمه معلم اخلاق بودند فقط یه تصویر کوتاه از ایشان پس از سالها در ذهن من است حتی یادم نمیاد افتخار شادگردی ایشان را در چه درسی داشته م اما فکر میکنم تو تیم والبیال با ایشان کار میکردم نمیدانم شاید هم اشتباه میکنم

 8. ایشون مربی پرورشی دبیرستانمون بودند من بعد از اتمام تحصیلاتم هم باهاشون ارتباط دوستانه ای داشتم خیلی دوستشون داشتم. جاده داریون خیلی ها رو ازبین ما برد… غم از دست دادنشون هنوز هم هست … با خواندن این متن اشک در چشمانم جاری شد اما تنها کاری که از دستم برمی آید فاتحه ای ست برای شادی روحشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا