اخبار

دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه منطقه داریون

عکس و خبر:روح الله قربانی|

کارگران شهرداری داریون با حجت الاسلام و المسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون دیدار کردند.
به گزارش داریون نما به مناسبت روز کارگر شکری رییس شورای اسلامی شهر داریون ،رستم پور شهردار همراه با کارگران خدمات شهر و فضای سبز به دیدار امام جمعه داریون رفتند.
در این دیدار صمیمی امام جمعه منطقه داریون با تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رجب به بیان حدیثی از امام محمدباقر(ع) پرداخت. وی همچنین درباره علت نامگذاری این روز به عنوان روز کارگر و همچنین به اهمیت کارگران در جامعه به تفضیل سخن گفت.
در ادامه و پس از صحبتهای رستم پور شهردار داریون و کارگران لوح تقدیر و هدایایی به پاس قدردانی از زحمتهای کارگران به آنها اهدا شد.

دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون
دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون

 

دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون
دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون

 

دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون
دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون

 

دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون
دیدار کارگران شهرداری با امام جمعه داریون

12 دیدگاه

 1. روز کارگر بر تمام کارگران زحمت کش مبارک باشه

  خداوند فرموده دستان کارگران از جمله دست هایی هستند که آتش جهنم را نخواهید دید.

 2. روز کارگر بر این قشر زحمت کش مبارک باد…
  و اما :
  مهم ترین موضوع هایی که در شرایط کنونی، منطقه ی داریون را متاثر ساخته است، ایجاد اشتغال، امنیت شغلی،درآمد مکفی،رعایت حقوق کار و مواردی بسیاری دیگر از این دست است.

  ایجاد اشتغال با توجه به درصد بالای بی کاری به خصوص در بین جوانان، مهم ترین دغدغه مردم منطقه در شرایط کنونی است.

  با وضعیت موجود منطقه ی داریون در شرایطی که متاسفانه بجز کشاورزی و دامداری آن هم بیش تر به صورت سنتی، فرصت شغلی چشم گیر دیگری در منطقه نیست، تعداد بی کاران در این منطقه ، روز به روز رشد فزاینده تری دارد. که شاید عمده ترین علت آن، صنعتی نبودن منطقه و عدم وجود کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و صنایع تولیدی و تبدیلی است.

  این معضل اساسی، یافتن شغل را به یکی از مباحث مهم در هر خانواده تبدیل کرده و مشکلات عدیده ای را برای آن ها ایجاد کرده است. به طوری که برخی از جوانان این خانواده ها، برای یافتن شغل مبادرت به مهاجرت به کلان شهر شیراز و یا شهرهای دورتر می کنند به امید آن که در آن جا بتوانند شغلی بیابند.

  صرف نظر از خطرات و مشکلات رفت و آمد به شیراز و یا معضل اقامت در آن جا، مهاجرت به کلان شهر شیراز و شهرهای بزرگ دیگر کشور، برای یافتن شغل، نه تنها مشکل اشتغال را برای مهاجران حل نمی کند، بلکه آنها را به حاشیه ی شهرها می کشاند که خود می تواند زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی شود در حالی که شاهد هستیم چگونه کلان شهر شیراز، به شکل لجام گسیخته از هر سو گسترش می یابد.

  امنیت شغلی، موضوعی دیگر است که در کنار مهاجرت بی رویه برای یافتن کار، همواره نگرانی کارگران شاغل را دامن می زند.برخی از واحدهای اقتصادی به دلایل متعدد در شرایط کنونی در معرض تعطیلی هستند و کارگران آن ها نسبت به از دست دادن شغل خود تهدید می شوند.

  موضوع امنیت شغلی و یافتن شغل از جمله مواردی است که تحت الشعاع موضوع دستمزد قرار نمی گیرند. هم اکنون بسیاری از کارگران با دشواری تامین معیشت مواجه هستند و این در حالی است که بخش عظیمی از کارگران حتی قادر نیستند این حداقل را نیز دریافت کنند.

  در این مقوله، سخن زیاد است و در حوصله ی این فضای مجازی نمی گنجد. پس سخن کوتاه می کنم با کلام آخر :

  منطقه ی خودمان را می گویم و کاری به کار سایر مناطق ندارم. در این منطقه ی محروم و مظلوم و فراموش شده، از مسئولین انتظار می رود، به پاس روز جهانی کارگر، در عین ارج نهادن به دستان توانمند کارگران که همواره در جهت سازندگی به کار گرفته می شود، گوشه ی چشمی هم به مشکلات و معضلاتی که هم اکنون جامعه کار منطقه ی داریون با آن مواجه است، داشته باشند.

  … پس ارج نهیم روز کارگر را و تبریک گوییم این روز را به کارگران عزیز، در حالی که از مشکلات جامعه کار روی گردان نباشیم ،مشکلات آن ها را معکوس جلوه ندهیم و در صدد حل معضلات آن ها برآییم. انشاءالله…

  1. سلام

   آقای زارع عزیز شما به نکنه خوبی اشاره کردید در حال حاضر بیشتر جوانان منطقه جهت کار به شیراز یا سایر مناطق مثل عسلویه یا جاهای دیگر مراجعه میکنند در تربر لابیشه نیز اکثر جوانان(شاید نزدیک به 80 درصد) جهت کار به شیراز میروند و بعضا هم دچار حوادث و اتفاقات ناگواری شده اند. اما حرفی که من میخوام بزنم اینه که شما درست فرمودید نبود کارخانه و صنعتی نبودن منطقه میتونه یکی از دلایل این کار باشه و متاسفانه متمولین و سرمایه دارن منطقه سرمایه های خود را در تجارت و جاهای دیگر صرف میکنند در حالی که میتوان با راه اندازی کارخانه در منطقه توسط همین سرمایه داران اشتغال نسبی ایجاد کرد… اما واقعا چه کسی اینگونه فکر میکند؟ متاسفانه مالکان بیشتر به فکر منافعان خودشان هستند تا رساندن خیر به دیگران..تو همین تربر کسانی وجود دارند که قدرت احداث کارخانه تولیدی را دارند اما…

   1. سلام تربری جان…

    خدا رفتگانت رو بیامرزه. باید از یه جایی شروع کرد و یه جورایی یه چیزایی رو درست کرد.

    این فضای مجازی فرصت خوبی است برای تبادل افکار و تغییر رفتار…

    هر چه خدا بخواهد…

 3. حضرت علی(ع) عرقِ جبین می ریخت
  و در کِشتزار کار می کرد تا کارگران برخود ببالند که رهبر آزاده شان نیز بر کارگری افتخار می کرد
  روز جهانی کارگر گرامی باد

 4. سلام علیکم .این کارگران از زحمت کش ترین افراد شهر داری هستند و هرچه از آن تقدیر شود جای خود دارد .

 5. سلام
  کاش گفته بودید حقوق امسال این افراد چرا مثل همه ی افراد جامعه افزایش نداشته یا اینکه داشته و به اونا ندادن ؟؟؟
  کاش نوشته بودید هروقت دلشون بخواد بهشون میگن بیا ین سر کار هروقت نخواستن میگن بفرمایید منزل تا خبرتون کنیم…
  کاش نوشته بودید ماهی 500هزارتومان حقوق به کجای زندگی شما میخوره ؟؟؟
  کاش آقا روح اله پرسیده بود ازشون دردشون چیه؟حرفشون چیه ؟خواستشون چیه ؟؟؟
  آره روز کارگر مبارک!!!؟؟؟
  نمیدونم چرا همش یاد این پیرزنه میافتم تو این سریال طنز اسمش چی بود ؟؟؟ بگو ؟ بگو ؟ که میگفت شما جیب مارو نزن …

 6. سلام

  من با نظر آقای حقیقت جو موافقم و از آقای قربانی تقاضا دارم که یه مصاحبه با یکی از کارگران انجام بدن.. شاید تنها فایده این کار دادن شنیدن حرف های پردرد کارگران باشد

 7. بنده هم روز کارگر را به تمامی این عزیزان تبریک میگویم
  از شهرداری داریون هم که چنین دیداری را برنامه ریزی کردند تشکر میکنم.
  ولی صحبتهای اقای محمد حقیقت جو درد دل است که باید مسولین از بالا فکری به حالش کنند.!!!

 8. خیلی معذرت میخوام ولی اگه این کارگران زحمتکش فیش حقوقی داشته باشند تنها آیتمی که توی فیش حقوقی این عزیزان افزایش پیدا کرده فقط مالیات وبیمه است وگرنه فکر نکنم حداقل حقوق اداره کار هم به این زحمتکشان بدهند.واقعا کارگران مظلوم ترین قشر این مملکت هستند که باید همه چرخ های پرزحمت این مملکت رو بچرخانند

 9. کارگران از شریف ترین طبقه اجتماع هستند زیرا؛
  چرخش دست و بازوی آنها باعث چرخش چرخه های زندگی
  و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است
  هر چند
  مهم نیست که خودشان زیر این چرخه زندگی چرخ می شوند…
  مهم نیست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا