اخبارهمه

از بروز یک فاجعه برای دانش آموزان جلوگیری کنید

شورای اسلامی روستای تربر لابیشه نامه ای گلایه آمیز خطاب به زارعی مسوول نمایندگی آموزش و پرورش داریون نوشته و برای داریون نما ارسال کرده است.

متن این نامه عینا و بدن کم و کاست منتشر می شود.توضیح این که حق پاسخگویی برای نمایندگی آموزش و پرورش داریون محفوظ است.

ریاست محترم نمایندگی آموزش و پرورش منطقه داریون

جناب آقای زارعی

سلام علیکم

احتراما به اطلاع جنابعالی و سایر مسئولین آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز و سازمان اموزش و پرورش استان می رساند دبستان شهید ابراهیم غلامزاده روستای تربرلابیشه با قدمتی بالغ بر ۶۰ سال دارای بافتی بسیار فرسوده است .

دیوارهای این ساختمان تماما از سنگ و بدون رعایت اصول فنی ساخته شده است. در دیوارها و سقف ساختمان در بسیاری از جاها شکاف عمیق ایجاد گردیده و محل اتصال دیوارها و سقف از هم گسسته شده است و احتمال فروریزی و آوار آن در شرایط عادی دور از انتظار نیست, چه برسد که اگر خدای ناکرده حوادث غیرطبیعی که هیچگاه خبر نمیکند..

آقایان مسئول و محترم این مساله چندین بار توسط شورا به مسئولین مربوطه اطلاع و خطرات آن گوشزد شده است و تا کنون هیچگونه اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است. آقایان عزیز هنوز خاطرات تلخ و غم بار حوادث مدارس کشور و مخصوصا شیراز از اذهان مردم پاک نشده است. لذا خواهشمند است علاج واقعه را قبل از وقوع کرده تا خدای ناکرده بار دیگر شاهد حادثه غم بار دیگری نباشیم.

**شورای اسلامی روستای تربرلابیشه منتظر پاسخ مسئولین نمایندگی یا مسئولین آموزش استان از طریق این سایت خواهد بود**

با تشکر
شورای اسلامی روستای تربر لابیشه

31 دیدگاه

 1. بشین تا درست بشه وجوابت بدن اونم اساسی ، همچین نوشته انگار تمام مدارس کشور پریروز ساخته شده که تربرلابیشه مال چهل سال پیشه ، اگه آموزش وپرورش چنین بودجه هایی داشت ، که معلم برای مدارس تامین میکرد

  1. سلام فرهنگی عزیز معلومه که دلت پره از یه جایی همین نزدیکی ها …
   ما هم می دونیم که کسی به کسی نیست اما این دلیل نمیشه که نگیم فردای روز اگه خدای نکرده همین مدرسه رو سر بچه ها آوار شد اول این خود تو هستی که میگی کاش به جای گفتن داد زده بودیم مگه بچه های مدرسه درودزن یادت رفته تو اینترنت سرچ کن تا ببینی از خودت بپرسی چرا؟ به خاطرچی؟
   اگه از اختلاس های 3هزارمیلیادی یه کم بزنن هم مدرسه میسازن هم معلم میگیرن فقط یه کم نه بیشتر یه کم…

 2. با سلام

  گفته های شورا درست و عین واقعیته. این مدرسه خیلی قدیمی و ساختمان آن اصلا مناسب نیست. من خودم تو همون مدرسه درس خوندم . و به گفته بزرگترها اونا هم تو همون مدرسه درس خوندن و شاید بزگتر بزرگتراو… حالا شما حساب کنید سن مدرسه را. به نظر منم که کاملا مساله درستی را گوشزد و مطرح کردن. به یاد داشته باشیم حادثه هیچ وقت خبر نمی کند.. یادتون هست پارسال همین موقع ها بود که زلزله اومد مهارلو.. حالا کافی بود یه خورده نزدیکتر به داریون شده بود اونوقت..

 3. سلام

  نظر شورای اسلامی تربرلابیشه کاملا درسته این ساختمان خیلی فرسوده و کاملا ناایمنه..من تواین مدرسه درس خوندم و خیلی بزرگتر ازمن هم میگن همینجا درس خوندن وشاید بزگترای بزرگترا هم همینو بگن حالا شما حساب کنید سن مدرسه را؟!
  من با نظرآقای حقیقت جو موافقم . باید علاجه واقعه را قبل از وقوع کرد. فرض کنید خدای ناکرده در اثر زلزله یا حتی در شرایط عادی این ساختمون فرو بریزه و بازم خدای ناکرده در اثر این ریزش افرادی دچار صدمه بشن.. بعدش ببینین چطور سریع میان این مدرسه را نوساز میکنن و از زیر سنگ هم که شده بودجشو فراهم میکنن!! خوب همین کارو قبل از این اتفاق بکنند.. چرا ما عادت داریم تا اتفاقی نیفتاده کاری نکنیم.. آیا نوش دارو بعد از مرگ سهراب به کار می آید؟؟

 4. متاسفانه هیچ کدام از دوستان با ساختار آموزش وپرورش و مشکلات درونی آموزش وپرورش آشنا نیستند وگرنه با گفتن این مسائل وخطاب قرار دادن مسئول نمایندگی آموزش وپرورش که بنده خدا دستش از همه جا کوتاهه مشکلی حل نمیشه ، اگه خیلی پیگیر هستید بروید اداره کل آموزش وپرورش و استانداری پیگیری کنید نه نمایندگی آموزش وپرورش ، به نظرم طرح این مسائل بیشتر جنبه خودنمایی داره نه حل مشکل ، با گفتن عسل دهان کسی شیرین نمیشه

  1. فرهنگ عزیز این دنیای مجازی جایی برای خود نمایی ندارد آن هم بااین همه نامهای مستعار.
   به نظر من شما بد برداشت کرده اید آقای زارعی را همه می شناسند از خود ماست درد کشیده و مظلوم.
   اما این نامه فقط جنبه ی اطلاع رسانی دارد و در متن آن نیز هم ناحیه ی 4 شیراز هم سازمان آموزش و پرورش استان مورد خطاب است، نامه به یک ارگان است نه به یک شخص خاص.

 5. سلام.
  من با نظر فرهنگی موافقم بنده خدا آقای زارعی خودش کاملا از وضعیت مدارس منطقه اطلاع دارند چون حضورشون در مدارس بسیار پررنگ هست اما ایشان در مقامی قرار ندارن که بتونن چنین بودجه ای تامین کنندبنظر من برای حل این مشکل باید از نمایندگان مجلس و مقامات سطح بالای استان دعوت کنیم تا از این مکان بازدید کنند و در مرحله دوم از تریبون نماز جمعه و نفوذ حاج آقا عزیزی استفاده کرد و با جذب تعدادی خیر و کمک های مردمی ساختمان را باز سازی یا حداقل مقاوم سازی کرد.به امید ان روز………….

  1. سلام

   باعرض ادب و احترام به عنوان یک تربری در کمال ادب و احترام در پاسخ به کاربر محترم فرهنگی و آقای مصطفی زارع باید عرض کنم که:
   1- فرهنگی عزیز شما از چی دلخور هستید که اینقدر طرح این مساله به مذاقتان ناسازگار آمده است؟ این مساله چه سود یا ضرری می تواند بای شما داشته باشد که اینقدر شما را عصبانی کرده است؟! اگر شما هم با عیب یا مشکلی در سیستم آشنا هستید بهتر نیست مطرح کنید.؟ به نظر من شما یا فرهنگی نیستید که اگر فرهنگی واقعی بودید اینگونه صحبت نمی کردید یا یک ” فرهنگی دلخور” هستید.
   2- شما که با ساختار اموزش و پرورش آگاه هستید لطفا راهنمایی بفرمائید تا بندگان خدا راه را اشتباعه نروند
   3-آقای ” فرهنگی” جنبه خودنمایی؟؟ چه چیز این مساله میتواند خودنمایی باشد؟ مگر شما یا سایر کاربران سایت اعضای شورا تربرلابیشه را میشناسند که جنبه خودنمایی داشته باشد؟
   4- لطفا قبل از اعلام نظر متن خبر و نظرات سایرین را بخوانید بعد نظر جامع تری بنویسید همانطور که شورا اعلام کرده این مساله ازطریق ارگان های مختلف پیگیری شده و در حال پیگیری است
   5-بهتره ضرب المثل ها را بهتر یاد بگیری با گفتن حلوا حلوا دهان آدم شیرین نمیشه نه ” عسل”!!
   6- حالا کدوم عسله؟؟ مدرسه در حال فروپاشی؟ شورای تربر؟ آقای زارعی؟
   7-اما مصطفی زارع ای بابا حرفا میزنی ها, دعوت از نمایندگان! کدوم نماینده؟ حالا به غیر از دکتر قادری که هرازگاهی اونم با پیگیری ها و درخواست های مکرر امام جمعه گاه گاهی یه سری اونم فقط به داریون میزنن شما کدوم نماینده را دیدی؟ حالا نماینده به کنار بنده خداها سرشون شلوغه تو مجلس دران صحبت میکنن! شما کدوم مسئول بلند پایه را دیدی بیاد داریون چه برسه بخواد بیاد تربر.. استاندار؟ فرمادار؟ بخشدار؟ معاون بخشدار؟ مدیر دفتر بخشدار؟ البته این مورد اخر استثناست بنده خدا آقای میرزایی هر کاری از دستشون بربیاد کوتاهی نمیکنن. پس هیمن سایت میمونه و همین ما و شما که واسه هم درددل کنیم. ضمنا در مورد خیر هم باید یه نکته بگم اونم اینه که چیزی که مسلمه تو روستاها با این درامدهای کم نمیتوان انتظار خیر انچنانی داشت.. اما مسئولین اموزش و پرورش خیلی خوب با خیرین مدرسه ساز آشنا هستند و میتوانند ایشان را به سمت این روستا و منطقه هدایت کنن اما سوال اینجاست که چرا این کار را انجام نمیدن؟ شاید چون این منطقه یا روستا دور افتاده س و زیاد تو چشم نیست و برا مسئولین به صرفه نیست جایی باشن که تو چشم نباشه.. البته شاید

 6. سلام
  من داریونی هستم واصلا تربرا نرفتم اما متاسفم که چنین موردی توی شهر ماتربر هم دیده میشه واما مسول اموزش وپرورش رو کم وبیش میشناسم با نظر اقای مصطفی زارع موافقم بنده خدا اقای محمد زارعی کم کاری نکردند دستشون جایی بند نیست

 7. مظلومیت، فراتر از مسئولیت…
  عنوان زیبایی بود برای این متن! البته اگر جنبه خودنمایی نداشته باشد

  1. سلام نازنین
   شما به طور کلی با تیتر خبرها مخالفین؟
   از این به بعد قبل از ثبت خبر، عنوان تیتر مطالب رو از شما می پرسیم خدایی هم خوب عنوان میذارید.
   موفق باشید.

   1. سلام
    به طور کلی نه، به طور تقریبی! ولی شما لطف دارید، اگر این کار رو انجام بدهید که من ممنونتون می شوم.
    موفق باشید

 8. نظر شورای اسلامی تربرلابیشه کاملا درسته این ساختمان خیلی فرسوده و کاملا ناایمنه..من تواین مدرسه درس خوندم و خیلی بزرگتر ازمن هم میگن همینجا درس خوندن وشاید بزگترای بزرگترا هم همینو بگن حالا شما حساب کنید سن مدرسه را؟!
  من با نظرآقای حقیقت جو موافقم . باید علاجه واقعه را قبل از وقوع کرد. فرض کنید خدای ناکرده در اثر زلزله یا حتی در شرایط عادی این ساختمون فرو بریزه و بازم خدای ناکرده در اثر این ریزش افرادی دچار صدمه بشن.. بعدش ببینین چطور سریع میان این مدرسه را نوساز میکنن و از زیر سنگ هم که شده بودجشو فراهم میکنن!! خوب همین کارو قبل از این اتفاق بکنند.. چرا ما عادت داریم تا اتفاقی نیفتاده کاری نکنیم.. آیا نوش دارو بعد از مرگ سهراب به کار می آید؟

 9. سلام به همتون
  اگه امروز یا فردا بودجه برا ساخت مدرسه دادن لطفا یه ریزش هم بدین به سرویسهای مدارس که پنج ماهه حقوق نگرفتن بابا اینا تو چند ملیون پول سرویسها موندن دلتون خوشه ها همه مدارس روستاها رو تعطیل کردن گفتن دانش اموزا بیان داریون پول سرویسشون رو اداره میده بعد گفتن نصف پول س

  رویس رو باید خودتون بدید حالا میگن اداره هیچ پولی رونمیده بابا ایول

 10. با سلام خدمت مدیریت محترم سایت داریون نما که به مشکلات و مسائل روستاهای اطراف داریون هم توجه می کنند و همچنین همه کاربران محترمی که در این رابطه نظر میدهند, شورای اسلامی روستای تربرلابیشه لازم دید که توضیحات مختصری در این رابطه ارائه کند
  1- این متن فقط خطاب به آقای زارعی رئیس نمایندگی آموزش و پرورش منطقه داریون نیست. این متن به عنوان نظر در قسمت گزارش دیدار نمایندگی مسئولین اموزش و پرورش منطقه با امام جمعه محترم داریون گذاشته شد که مسئول محترم سایت لطف کردند و جهت جلب توجه بیشتر به عنوان یک خبر و گزارش درج کردند و هدف از خطاب به آقای زارعی پیگیری بیشتر موضوع است. و این شورا قبلا از همکاری و پیگیری ایشان کمال تشکر و قدردانی را دارد.
  2-شورای اسلامی تربرلابیشه هم به صورت شفاهی و حضوری و هم به صورت کتبی این مساله را از طریق ارگان ها و مسئولین مختلف( سازمان اموزش و پرورش, ادراه اموزش و پرورش ناحیه4, بخشداری مرکزی, فرمانداری, استانداری و نمایندگان محترم شیراز ) پیگیری کرده و همچنان در حال پیگیری است
  3- لازم به ذکر است قبلا از طرف مسئولین آموزش و پرورش جهت رسیدگی به موضوع کارشناسانی اعزام شد و از نزدیک مشکل و عمق مساله مشخص شد اما هر بار به بهانه های مختلف از قبیل نبود زمین جهت احداث, نبود بودجه و .. بلاتکلیف ماند.
  4- در رابطه با سرویس مدارس هم این روستا با مشکل روبروست و صحبت های مختلفی با مسئولین صورت گرفت اما به نتیجه ای منجر نگردید
  5- این قبول است که در حیطه آموزش و پرورش مشکلات زیادی وجود دارد که همه مهم بوده ونیازمند رسیدگی مسئولین است اما آیا نباید اهم و مهم کرد؟ آیا خدای ناکرده مرگ یک دانش آموز تاسف برانگیزتر است یا دریافت نکردن وجه سرویس؟

 11. حالا از همه چی گذشته به نظرم همه در انجام مسولیتشان کوتاهی کردند اینقدر دور این مسله باید مطرح بشه !!!!!!!!
  از شورا گرفته تا نماینده اموزش پرورش رده های بالاتر پس سلب مسولیت از خود کردن مشکلات رو حل نمیکنه؟
  به کی ربط داره ول کنید دست به دست هم بدهید کاری کنید لطفا!

 12. یه نکته دیگه من موندم این منطقه خیر نداره پولدار نداره فقط موقعی خودنمایی یه کت شلوار میپوشن خوب یه کمکی کند مدرسه بازسازی کنند نه فقط اسم رسم جمع کنند!!!!!!!!!

 13. راستی من کاملا با نظر نازنین موافقم اینقدر برای کوتاهی بعضی ها عنوان های قشنگ قانع کننده نسازید لطفااااااااااا

 14. شورای محترم تربرلابیشه با سلام اصولا طرح این موضوع برای برجسته کردن مشکلات مدرسه شهید غلامزاده تربرلابیشه اشکالی ندارد وفی نفسه مفید است ولی انتظار حل شدن این موضوع را با توجه به وضعیت اقتصادی آموزش وپرورش نداشته باشید، اگر شما کوچکترین ارتباطی با آموزش وپرورش داشتید تا 50سال دیگر این تقاضا را مطرح نمی کردید ، در ثانی مگه همین یک مدرسه در منطقه عمر بالای پنجاه سال وبیشتر روداره مدارسی مانند شهید شکوهی(ولی عصر سابق) ، شهید علی باز زارع و … این ها هم عمری به مراتب بیشتر از مدرسه تربر را دارند ودرپایان خدمتتون عرض کنم که همین مدرسه ای که شما می فرمایید درسالیان قبل چندین بار اقدام به خرابکاری وآتش زدن اون از طرف همان اهالی محترم تربرلابیشه شد که به موجب آن به مدت دوهفته هم مدرسه راهنمایی وهم ابتدایی تعطیل شد ، اگه شک دارید از بزرگترهاتون! سوال بفرمایید تربری عزیز!!

 15. با سلام
  میگفتن یک روز رییس یک شرکت برزگ داشت از تو راهرو رد میشد چشمش به یه نفر افتاد گفت تو اینجا چکار میکنی طرف گفت بیکارم بهش گفت ماهی چند حقوق میگیری گفت 200 تومن اونم سریع دست کرد تو جیبش گفت اینم 600 تومن حقوف سه ماهت دیگه اینجاها نبینمت اونم خوشحال شد از اقایی که داشت پول میشمرد مقداری پول گرفته بسرعت دور مدیر رو کرد به اقاهه گفت ببینید چه افرادی برا ما کار میکنند اخراجش کردم طرفم برگشت گفت اون که اصلا کارمند اینجا نبود یه پیک موتوری بود که ناهار بچه ها را اورده بود…………….
  بله امروزه خیلی از مسولین اصلا خبر ندارند که یک همچین جاهایی هم هست چون خودشون تو بهترین جا زندگی کردن و با سفارش رفیق خانوادگیشون شده اقای رییس و اصلا نمیدونه که باید پیگیر چه کار هایی باشه.تنها مشغله فکریش اینه که اخر هفته که رفتن با دوستان عزیز تونسته باشه درخواست رفیقاش برا یه کار غیر قانونی یا خارج نوبت رو بخوبی انجام داده باشه.
  و اما تربری عزیز با اینجا نشستن و نامه دادن به رییس نمایندگی چیزی درست نمیشه باید شورا ها یکم سختی بخودشون بدن چندروز تشریف ببرن تهران و اونجا جلو در مجلسی دفتر رییس جمهوری جایی بس بشینند و تا یه جواب درست حسابی نگرفتند نیاند مگه قبول مسولیت نکردن که ما اگر شدیم فلان کار میکنیم پس چی شد؟ها؟اگر هم اونا نمیرن شما و چند نفر از دوستانتون که اینده بچه محلاتون و بچه های خودتون براتون مهمه تشریف ببرید مطمن باشید دست خالی بر نمیگردید.
  یا علی همچنان پویا و پایا باشید عزیز دل برادر…………..

 16. ای رفیق… کودکی که در پرتگاه هولناک زندگی امروزی ،روزگار میگذراند، ثابت میکند که “قبیله یعنی یک نفر”…و تنها تکیه گاهش خود اوست…و تنها دستگیرش زانوهای او…ای دوست…فهم ادمها نسبت به زندگی به سن و سال اونها نیست..بلکه به مقدار زجریست که در زندگی کشیدند…گاهی تجربه های صد ساله و تلخ زندگی را،کودکی در ده سال طی میکند…
  “روزگار بین گه که عزت دهد گه خار دارد…
  “چرخ بازیگر ز این بازیچه ها بسیار دارد…

 17. کلا تربری با همه چی مخالفه !
  خیر نه امثال شما که زیادن پس این زمین های اطراف تربر که طبق شنیده ها میگن خشک سالی روشون بی تاثیر بود متعلق به کیه متعلق به تهرانی که نیست شما که خودتون زمین دارید (خودتون گفتید) ماشالله تربری که هستید خوب دست رو دست هم بگذارید مدرسه رو حداقل بازسازی کنید جای دوری نمیره بخدا!!!!!!!!!!

 18. مگه قرار نبود یه خانواده باشیم مصطفی جان فرهنگی عزیز زیاد سخت نگیر …
  سپیده خانم ماشالا هست واسه حاشیه سازی بیسته بیسته در ضمن قرار شده بهش یه مدال از طرف خاندان بهلول اهدا کنن.

 19. سلام خدمت همه دوستان عزیز

  ما ز یاران چشم یاری داشتیم
  خود غلط بود آنچه میپنداشتیم..

  فرهنگی عزیز

  در جواب شما فکر کنم سکوت بهترین باشد اما این نکته را بهتر است بگم و اونم اینه که من احساس میکنم از اینکه در سایت داریون نما از روستاهای اطراف هم نام برده میشه ناراحت هستید و دوم اینکه شما مطمئنا فرهنگی نیستید پس لطفا از این عنوان برای تخریب دیگران و بدنام کردن روستاهای اطراف سوء استفاده نکنید.

  سپیده کاربر گرامی

  اول اینکه خشکسالی به همه جا سرزده و اینجا هم بی نصیب نمونده.. شنیده های شما اشتباه هست(اینو فقط جهت اطلاع عرض کردم) دوم اینکه کمبود زمین بهانه آموزش و پرورش هست وگرنه خود زمین مدرسه بالغ بر 1200 متر مربع است نمیخوان بسازن میگن زمین کافی نیست! آیا وحی منزل است که زمین حتما باید 1500 باشد؟ سوم اینکه من خودم شیراز شاغلم زمین هم مال پدر من است نه مال من تازه اون زمینا بیرون از روستاس قابل اهدا نیست چهارم اینکه جانا سخن از زبان ما میگویی.. اینجا دارن زمینای منابع طبیعی را هم میگیرن و زمین خواری یه پدیده زشتیه که همه جای ایران رواج داره نه تنها اینجا.. اینجا زمین ها را با زور نگیرن اهدا پیشکششون.. نکنه شما تو این منطقه زندگی نمیکنید!!

  اما یه نکته:

  ** ما از خیر مدرسه گذشتیم.. ما فکر میکردیم حمایت میشیم نه تخریب**

  1. با سلام
   خواهش می کنم
   البته درمورد آقا مصطفی و سپیده خانم ناراحت نباشید.
   اونا هم منظورشون چیز دیگه ای بوده و برداشت ها متفاوت هست اینم از خصوصیات دنیای مجازی هست.
   نوشتن و منظور چیز دیگه ای بودن و خواندن و برداشت کردن چیزی دیگر.
   به هر حال من همیشه طرف مظلوم هستم.

 20. اخه کی میاد تو زمین زارعی مدرسه بسازه من میگم کمک مالی کنید ما که طرف تربر خشک سالی ندیدم ماشالله اینقدر این زمینا سبز پرباره که من فکر میکنم سیدنی استرالیاست !
  نکته دیگه ما که تو فضا زندگی نمیکنیم یا ساکن شرق اروپا یا شمال امریکا نیستم هرجای دنیا بریم اخرش میایم منطقه خودمون

 21. یه نکته من بگم تخریب نشنید فعلا سیستم شما با خت باخته
  سیستم های دیگه هم امتحان کنید مثل برد برد که خیلی کارایی داره بخصوص در مورد من اصلا عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا