اخبارهمه

چاه های خالد آباد تهدیدی برای آب شرب منطقه داریون است

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|
نماز عبادی سیاسی جمعه منطقه داریون به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون و با حضور پرشکوه مردم مؤمن و ولایتمدار در مصلای اقامه نماز جمعه شهر داریون اقامه شد.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
وی در این باره ادامه داد : انسانهای باتقوا به دنبال این هستند که به قرآن عمل کنند و آیات قرآن را فصل الخطاب خود در زندگی قرار دهند .
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص ) در ارتباط با صفات اولاد آدم اظهار داشت : اولاد آدم پیر می شود و دو صفت در او جوان می گردد یکی حریص تر می شود و دیگری گرفتار آرزوها ی دراز می شود .
عزیزی در این ارتباط تصریح کرد : اگر انسان به دنبال مال و منال دنیا باشد بی چاره می شود .
وی با بیان سخنی از لقمان حکیم دنیا را مانند یک پل دانست و خاطر نشان کرد : باید از این پل عبور کرد و نباید پشت سر خود را نگاه کرد .
امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه دوم، خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
وی با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف در ایام رجب گفت : ماه رجب از نیمه گذشت و ایام اعتکاف هم سپری شد و عده ای از برادران و خواهران بویژه جوانان موفق به عمل سنت نیکوی اعتکاف شدند .

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون

عزیزی در این باره خاطر نشان کرد : یقین بدانید که خداوند متعال به این عبادات عنایت دارد و حوائج معتکفین را در حق خود ودیگران چنانچه به صلاح باشد بر آورده خواهد کرد .
حجت الاسلام عزیزی استقبال مردم از مر اسم معنوی اعتکاف را کم نظیر دانست و اظهار داشت : استقبال کم نظیر مردم و بخصوص جوانان این کشور از این سنت زیبا و پسندیده قابل ستودن است و از خداوند متعال خواستارم که جوانان را که از این مراسمات معنوی استقبال می کنند از خطرات تهاجم فرهنگی و خطرات مشروبات الکلی و مواد مخدر حفظ بفرماید .
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون در بخش بعدی سخنان خود به جمعیت جوان کشورمان اشاره کرد و اذعان داشت : خداوند متعال را شاکر و سپاسگزاریم که جمعیت کشورمان یک جمعیت جوان است .
وی در این باره ادامه داد : داشتن جمعیت و جامعه جوان یعنی پویایی و کارآیی نیروی انسانی قوی .
عزیزی تأکید کرد : داشتن جمعیت جوان یعنی داشتن اقتدار و قدرت در مقابل دشمنان .
حجت الاسلام و المسلمین عزیزی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری موضوع بسیار مهم جمعیت است اظهار داشت : جمعیت یکی از مهمترین پایه های قوام و پایداری جامعه بشری محسوب می شود و ازمیان تمامی عوامل اصلی توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای ، این جمعیت است که به دیگر مؤلفه ها معنا و ارزش می دهد .
وی در این باره تصریح کرد : علاوه بر دغدغه ها و نگرانی های مسائلی همچون اشتغال، اقتصاد و فرهنگ یکی از دغدغه های مهم بحران کاهش جمعیت است.
عزیزی تاکید کرد : شعار تبلیغاتی فرزند کمتر زندگی بهتر که روی محصولات قرار می دهند و یا برخی از مراکز بهداشت و درمان سیاست های کنترلی و کاهش جمعیت را در خدمات ارائه می دهند که اگر با همین وضعیت اسفناک پیش برویم جمعیتی با 47 در صد سالمند پیش روی ما خواهد بود.
امام جمعه منطقه داریون عوامل مختلفی را در کاهش جمعیت مؤثر دانست و تصریح کرد : عواملی همچون توسعه مهاجرت از روستاها به شهرها، رشد نرخ شهرنشینی، نبود شغل، تورم بالا، کنترل نشدن فرزندان از طرف والدین، گستاخی بعضی فرزندان در برابر والدین، راحت طلبی پدر و مادر، نگرانی والدین نسبت به آینده فرزندان و … سبب تغییر در سبک زندگی ما شده که این تغییر در نهایت باعث کاهش جمعیت در ایران اسلامی گردیده است.
وی در این باره تاکید کرد : بر یکایک مردم این مرزوبوم واجب است که با این سبک زندگی مقابله کنند که این مقابله یک عزم ملی و مدیریت جهادی می طلبد تا بتوان هم با تجمل گرایی و اشرافیگری مبارزه کرد و هم سطح انتظارات و توقعات را به سطحی منطقی و متناسب با اقتضاعات و ظرفیت های اقتصادی خانواده ها رسانید.
حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه کاهش و پیر شدن جمعیت یک تهدید است اظهار داشت : این تهدیدات و خطرات را باید جدی گرفت.
وی ادامه داد : دشمنان ما علاقه مند به کاهش جمعیت کشور ما هستند، آن ها جنگ نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را آزمودند که با شکست مواجه شدند، در تحریم ها نیز با شکست روبرو شدند، لذا دنبال این هستند که از طرق مختلف مردم این کشور از جمعیت کم استقبال کنند که همه باید هوشیار و بیدار باشیم و بدانیم که دشمنان قابل اعتماد نیستند.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون خطاب به مسئولین امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور گفت : مسئولین امور خارجه کشور باید در رابطه ها و ارتباطات خارجی توجه کنند که نصیحت آن ها مکر است.
وی در این باره ادامه داد : مسئولین اجرایی و دیپلماسی کشور توجه کنند در عین حالی که مذاکرات را ادامه می دهند بدانند که در پشت لبخند مکارانه طرف مقابل دندان های تیز کرده از خشم و غضب نسبت به پیشرفت ایران هسته ای وجود دارد.
عزیزی افزود : انتظار این مردم از عزیزان مذاکره کننده کشورمان این است که مبادا در تجدید نظر توافقات هسته ای کوتاه بیایند بلکه انتظار مردم این است که آن ها ذره ای از حقوق هسته ای عقب نشینی نکنند و بدانند که این ملت از تحریم و محاصره اقتصادی هیچ ترس و واهمه ای نخواهند داشت.
امام جمعه منطقه داریون بخش پایانی سخنان خود را به بیان مسائل و مشکلات منطقه اختصاص داد و در همین زمینه گفت : در هفته ای که گذشت یک کارگروهی از فرمانداری و بخشداری به این منطقه آمدند که بعضی از مشکلات منطقه مطرح شد و در آن جلسه هم شورای شهر و هم رؤسای شورای روستا ها و دهیاران حضور داشتند.
وی ادامه داد : در آن جلسه مشکلات روستا ها اعم از مشکلات محیط زیست برای دامپروران، مشکلات بهداشت و درمان، مشکلات گاز رسانی به روستا ها و مشکلات دیگر منطقه مطرح شد.
وی افزود : قرار بر این شد هفته ای که در پیش داریم جلسه اداری با حضور فرماندار در منطقه تشکیل شود و ان شالله در آن جلسه بعضی مشکلاتی که همه شما بزرگواران از آن ها اطلاع دارید مطرح خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون به یکی از مشکلات مهم منطقه که آینده منطقه را تهدید می کند اشاره کرد و گفت : منطقه خالد آباد منطقه وسیعی است و با پیگیری هایی که آقای دکتر قادری داشتند و پیشنهاداتی مبنی بر داشتن پتانسیل تاسیس شهرک صنعتی در منطقه خالد آباد داشتیم که قرار بر این شد این موضوع بصورت کارشناسی بررسی شود.
وی در ادامه تاکید کرد : وجود باغ شهرها مخرب است و به این منطقه ضرر می رساند و یکی از موضوعات مهم در منطقه خالد اباد حفر بی رویه چاه های آب که یک تهدید برای آب شرب این منطقه می باشد.
عزیزی افزود : از مسئولین محترم خواستاریم نسبت به جلوگیری از حفر این چاه ها اقدام کنند.

6 دیدگاه

 1. مشکل اصلی و اساسی حفر این چاهها کارشناسان و بازرسانی هستند که با دریافت رشوه های سنگین مجوز حفر چاههای عمیق و نیمه عمیق را صادر می کنند.

 2. با نظر حاج آقا عزیزی بسیار موافقم یکی از تهدید های منطقه احداث باغ شهرهای بی رویه در منطقه خالد آباد توسط یک نفر سودجو است که از محل این باغشهرها سود بسیار کلانی به جیب زده وحتی با بستن مسیر وجاده قدیمی عبور ومرور مردم اقدام به اخذ باج جهت عبور ومرور مردم می کند و تخریب منابع طبیعی به دست این فرد را درپی داشته

 3. امان از این انسان هایی منفعت طلب و سودجو که به هیچ مقداری هم راضی نمیشن.. همه دنیا را هم بگیرن هنوز کمشون هست

 4. سلام
  من حدود شش ماه پیش یه کامنت نوشتم در خصوص استفاده نابجا از منابع کمیاب آب منطقه که ممکن است آب شرب داریون ودیندارلو رو در سال های اینده بخشکاند .
  بطور کلی چاه های اهکی در همه جای دنیا منابع اب خوراکی هستند ونه کشاورزی
  استفاده نابه جا گناه نابخشودنی است که قطعا بر اینده منطقه داریون تاثیر بدی دارد.
  اگر سایر روستاها اب نداشتند میتوانند ، به داریون مهاجرت میکنند اگر داریون آب نداشت به کجا بروند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا