گزارشهمه

جوابیه نمایندگی آموزش و پرورش به شورای اسلامی تربر لابیشه

سایت داریون نما به عنوان رسانه ای بی طرف همانگونه که نامه انتقادی شورای اسلامی روستای تربر لابیشه را منتشر کرد اکنون نامه مسوول نمایندگی آموزش و پرورش داریون را منتشر می کند.

 شوراي محترم اسلامي روستاي تربر لابيشه                                

 با سلام        

   احتراماً ضمن عرض تشكر از شوراي محترم اسلامي روستاي تربر لابيشه و سايت محترم داريون نما و كليه كساني كه با درج ديدگاه هاي خود ما را در انجام وظايف ياري و مصمم تر نمودند،  در جواب نامه آن شوراي محترم اسلامي كه در سايت محترم داريون نما مطرح گرديده است باستحضار ميرساند كه قسمتي از ساختمان دبستان شهيد غلامزاده آن روستا در سال 1350 ساخته شده است  و در سال هاي 1368 تا 1371  با ساخت چهار باب كلاس درس ديگر، آموزشگاه مذكور توسعه يافته است و قدمت  آن 60 سال نمي باشد.ودر سنوات گذشته تعميرات لازم نيز صورت گرفته است . ودر حال حاضر نيز وضعيت به شكلي كه دوستان شورا فرموده اند نمي باشد .

ساختمان دبستان شهيد غلامزاده تربر
ساختمان دبستان شهيد غلامزاده تربر

اما نمايندگي آموزش وپرورش داريون با اذعان به اينكه ساخت يك دبستان نوساز حق مردم روستاي تربر لابيشه مي باشد به استحضارميرساند تا كنون هيچ نامه اي ازشوراي اسلامي روستاي مذكوردررابطه با وضعيت دبستان فوق تحويل نمايندگي  آموزش  وپرورش داريون نگرديده وفقط درچند نوبت به صورت شفاهي توسط اهالي وشوراي اسلامي دراين رابطه صحبت شده وهربارنيزاينجانب اعلام نموده كه در صورت امكان مقدار2000مترمربع زمين توسط اهالي وشوراي محترم جهت ساخت دبستان درنظرگرفته شود ولي تاكنون اقدامي صورت نگرفته ودرعين حال  نمايندگي آموزش وپرورش با انجام وظيفه قانوني و شرعي خود درجهت نوسازي دبستان شهيدغلامزاده تربرلابيشه ودبستان حقيقت جوداريون- دبستان شهيدعلي باززارع ايزدخواست وهنرستان پويش بامسئولين محترم آموزش وپرورش مكاتبه و مذاكره لازم رابه عمل آورده ودرجلسات مختلف وازجمله درجلسه مورخه  24/2/1393 درحضور امام جمعه محترم منطقه داريون و ومسئولين محترم بخشداري مركزي وفرمانداري محترم شهرستان شيرازواعضاي محترم شوراهاي اسلامي شهرو روستاهاي منطقه داريون و دهياران محترم وضعيت آموزشگاههاي مذكوررااعلام نموده وتقاضاي نوسازي آنها رامطرح نموده واميدواريم با اختصاص بودجه ازجانب مسئولين محترم امرشاهد تحصيل دانش آموزان عزيز درآموزشگاه هايي باداشتن فضايي زيبا وايمن باشيم.

ساختمان دبستان شهيد غلامزاده تربر
ساختمان دبستان شهيد غلامزاده تربر

در پايان نيز از همه مسئولين محترم و اهالي محترم منطقه و خيرين عزيز در جهت كمك به آموزش وپرورش در جهت ساخت و توسعه و تجهيز مدارس منطقه صميمانه درخواست مساعدت داريم . و چنانچه قصوري در انجام وظيفه داشته ام از خداوند متعال عفو و بخشش و از مردم شريف منطقه عذرخواهي مي نمايم .

                                                                      با تشكر، محمد    زارعي

                                             مسئول نمايندگي آموزش وپرورش داريون

13 دیدگاه

 1. سلام
  عجب حکایتی شد این نامه ی شورای تربر.
  ساختمان غیراستاندارد چه یک سال چه صد سال امنیت نداره.
  زمین همین مدرسه فکر نکنم از 2000هزار متر کمتر باشه احتیاجی به وقف زمین توسط شخص یا هر چیز دیگه نیست.
  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است این ساختمان توی عکس هم داد میزنه که غیر استاندارد و ناامن هست جدا ازاین یه بار هم یکی کار خودش رو بدون اینکه کسی بهش بگه انجام بده حتما باید نامه بفرستن یا داد بزنن چند بار هم که شفاهی یا هر چیز دیگه گفتن زیر بار مسئولیت نرفتن که دیگه دلیل و بهانه نمیخواد.
  مدارس داریون هم همین حال و روز هستن مگه شما بازرس یا کارشناس ندارید که بهتون بگن این ساختمونها غیر قابل استفاده هستند دیشب هم که زلزله اومده 12 ثانیه اگه خدای نکرده سر یه دانش آموز بشکنه بازم خودتون رو توجیه می کنید.

 2. ما که نفهمیدم کی مقصره!
  کدوم خیر اقای زارعی خیرهای این منطقه زمین هاشون متعلق به باباشونه !
  شورای محترم تا حالا هیچ درخواست رسمی ندادین اینقدر هم تو بوق کرنا میخونید شما اولا به طور رسمی اقدام کنید بعد اگه نتیجه ی نگرفتید انتقاد کنید
  شما به عنوان نمایندهی اموزش پرورش حداقل اطلاع رسانی کنید تو منطقه ما چند تعداد از این مدارس وجود داره که باید نوسازی بشه شاید عمق فاجعه بیشتر درک بشه!

 3. اعتراف نمایندگی
  نمایندگی آموزش وپرورش داریون با اذعان به اینکه ساخت یک دبستان نوساز حق مردم روستای تربر لابیشه می باشد به استحضارمیرساند تا کنون هیچ نامه ای ازشورای اسلامی روستای مذکوردررابطه با وضعیت دبستان فوق تحویل نمایندگی آموزش وپرورش داریون نگردیده وفقط درچند نوبت به صورت شفاهی توسط اهالی وشورای اسلامی دراین رابطه صحبت شده ………
  از وقتی که سیاست های افزایش جمعیت بابلاغ شده که اقدام به افزایش جمعیت نمایید ،در حقیقت به شما هم ابلاغ شده که مدرسه بساز !
  وگرنه این جمعیت در هفت سال دیگه کجا درس بخونند ؟
  خودتان رو به کوچه علی چپ نزنید لطفا
  اگر اینطور که شما فرمودید باشه باید این بندگان خدا از حالا اقدام کنندو کفش آهنی بپوشند وبروند دنبال
  لطفا خیابان بساز
  بیمارستان بساز
  پارک بساز
  دانشگاه مجانی کن
  شغل بساز
  حالا یک مدرسه درب وداغون که هست وشکرش باقی ولی از سایر موارد که اصلا خبری نیست .

  نه شکوفه‌ای، نه برگی، نه ثمر، نه سایه دارم

  همه حیرتم که دهقان به چه کار کشت ما را؟

 4. سلام چه حکایتی شده حالا باید همدیگه رو ضایع کنیم خدا خیرتون بده کار برهای سایت داریون نما خدا آخر عاقبت همه مون رو ختم به خیر کنه جدا هر کس بتونه کار مثبتی انجام بده که عام المنفغه باشه و برای عموم که چه بهتر حالا نه تو امر مدرسه سازی تو کار های خیر مثل اشتغال – ازدواج جوانان – ورزش – راه سازی – و کارهای دیگه من نوعی که اینجور فکر می کنم یه پیشنهاد هم به مسئولین آموزش و پرورش ناحیه چهار دارم که واقعا در حق مدارس منطقه داریون کمی بی لطفی می کنن بدون تعارف همین آلان مدارس منطقه داریون باید آموزش و پرورش مستقل داشته باشن تا نیاز نباشه این همه نیروی فکری از بین بره در ضمن خود نمایندگی آموزش و پرورش داریون هم باید همکاری کنه من دو.ستانی می شناسم که واقعا به درد کارهای مدارس منطقه داریون می خورن ولی هیچ کسی نیست که این دوستان رو شناسایی و معرفی کنه خدا فکر باشید

 5. رفتم پیشش
  گفتم ارباب من فقط یه حاجت دارم
  برآوردش کن ، لطفتو ازم دریغ نکن
  ولی برآورده نشد حاجتم
  آخه گفته بودن تو مالِ گناهکارم هستی و فقط مالِ خوبا نیستی
  شاید دلِ من صاف و پاک نبوده
  ولی ازتون میخوام شما واسطه شید
  چون میگن دعا در حقِ دیگران مستجاب میشه .دعا کنید که بجا این یکی بدو کردنا زود تر استین همت و بالا بزنند این مدارس درب و داغون منطقه درست بشه.من خودم چند سال هنرستان پویش درس خوندم و درس دادم واقعا باعث ناسف هست که بچه های ما باید تو همچین مکان هایی درس بخونند. از اقای داریون نما میخام یه چند تا عکس از مدارس بعضی از شهرها بزاره تا واقعا مسوولین متوجه بشن که اونا کجا و ما کجا؟؟؟؟البته ناگفته نمونه خیلی جاهای دیگه از ما هم بدترند اما حق هر ایرانی بهترین هاست…………

 6. با سلام خدمت همه دست اندر کاران
  دست در دست هم دهیم به مهر
  میهن خویش را کنیم اباد……….

 7. نکته ی تو عکسا هست واقعا تاسف برانگیز تصویر ماشین که فکر کنم 405 هست ببیند چطور پوشاندنش تا افتاب نخوره خط خشی بهش نیفته بعد تو همون تصویر بچه ها ببینید که تو این مدرسه نا امن چطور بازی میکنند در حالی هر لحظه احتمال یه حادثه تلخ وجو د داره نمیدونم چی بگم جز تاسف به حال خودمان که اینقدر بی اعتنا از مسایل میگذریم
  وای بر ما…………

  1. سلام سپیده خانم…

   پس لازم شد برای درک عمیق تر این تفاوت های در کنار هم، یک بار دیگر قسمت سوم طنز ” عمو نوروز به داریون می آید ” را بخوانید. طولانی است، می دانم. ولی منظور من هم همه ی متن طنز نیست. فقط پاراگراف آخرش را بخوانید همه چیز دستگیرتان می شود.

   فقط یک شوخی بود. جدی نگیرید !

 8. خدایا
  چقدر خوب است که تو
  آن بالای بالای همه چیز نشسته ای
  آنقدر بالا که هر وقت و هر کجا که باشم
  و سرم را بچرخانم به سمت تو …
  تو هستی
  خیالم راحت است
  که تو آن بالایی و
  همه چیز را میبینی
  مراقب همه چیز هستی
  خیالم راحت است
  تو آن بالای ِ بالای ِ همه چیز نشسته ای
  و همه چیز را شفاف میبینی و می شنوی
  خیالم راحت است که تو
  از آن بالا
  میبینی .. میشنوی … لمس میکنی …
  خدایــــا
  خدایا چقدر خوب است
  که تو خدایی
  و شبیه هیچکدام از این زمینیان نیستی
  چقدر خوب است که هستی …بالای بالای همه چیز …

 9. با سلام…

  شیشه های پنجره های این مدرسه را بچه که بودم با برادرانم حاج عسکر و مرحوم خلیل، که نجاری و شیشه بری داشتند با هم کار گذاشتیم. انگار همین دیروز بود. تا تصویر را دیدم خاطره اش در ذهنم جان گرفت.

  من پیر شده ام، توقع دارید این ساختمان پیر نشود ؟ می دانم چه می خواهید بگویید !

 10. با سلام خدمت سایت محترم داریون نما و کاربران گرامی

  شورای اسلامی تر برلابیشه برای اینکه فضا ملتهب نگردد و خدای ناکرده اختلافی ایجاد نگردد از بیان جوابیه دوم خودداری کرد. اما بنده به عنوان عضو شورا و مطلع لازم دیدم نکاتی به عرض برسانم. لازم به ذکر این است این نظرات نظرات شخصی بنده بوده و بانگر نظرات شورا نیست.

  1- از آقای زارعی رئیس محترم نمایندگی آموزش و پرورش تشکر میکنم که به هر حال جوابگو بودند و این جای تشکر و قدردانی دارد هرچند که بعضی از مطالب جوابیه صحیح نیست که من فقط به 2 مورد ان اشاره میکنم

  اول اینکه سال ساخت مدرسه بیشتر از سال 50 است. همانطور که آقای زارع عنوان کردندکه یادشون هست که شیشه های این مدرسه را کار گذاشتند.
  دوم اینکه مساحت این مدرسه طبق محاسبات صورت گرفته بالغ بر 2000 متر مربع است.

  انشاله با کمک نمایندگی محترم منطقه و شخص آقای زارع و تلاش و پیگیری ها بتونیم همه مدارس غیر ایمن را نوسازی و ایمن کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا