اخبارهمه

پی گیری مطالبات به حق مردم منطقه داریون از مجموعه دولت یک ضرورت است

فرماندار شهرستان شیراز پرهیز از تنگ نظری و توجه جدی به هم افزایی و همفکری را زمینه ساز شکوفایی در بخشهای مختلف جامعه از اقتصاد گرفته تا فرهنگ دانست .

به گزارش داریون نما به نقل از ایرنا ، مصطفی امیری پنجشنبه در جمع مردم داریون با تاکید بر ضرورت حل مشکلات منطقه با بهره گیری از امکانات موجود افزود: ایجاد کارخانه و واحدهای صنعتی و تولیدی در داریون با توجه به شرایط جغرافیایی این منطقه می تواند در توسعه اقتصادی استان نیز موثر باشد.

وی با اشاره به نقش روستاییان در افزایش تولید اظهار داشت :مردم ولایتمدار دهستان داریون حق دارند خواستار ارتقای وضعیت معیشتی خود باشند و لذا پیگیری مطالبات به حق آنها از خادمین در مجموعه دولت و سایر دستگاه ها یک ضرورت مهم است.

وی با بیان اینکه مسوولان به عنوان یک وظیفه مهم و تکلیف جدی باید پاسخگوی نیاز مردم در هر شهر و دیاری باشند گفت: هدف اصلی از این دیدارهای رودرو و بدون واسطه حل مشکلات با هم افزایی و همفکری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با اشاره به یکی از درخواست های مردم منطقه داریون مبنی بر ارتقای این دهستان به بخش ابراز داشت: امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس بتوانیم روند ارتقای دهستان داریون به بخش را سرعت دهیم .

این مقام مسوول ادامه داد: به نظر می رسد بخش عمده ای از مشکلات داریون با ارتقای این منطقه به بخش برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تاثیرگذار امنیت در توسعه هر منطقه بیان کرد: امروز توسعه هر منطقه ای در هر نقطه جغرافیایی با امنیت و اقتصاد آن منطقه پیوند خورده است بنابراین ایجاد اشتغال پایدار لازمه امنیت و در نهایت رسیدن به توسعه است.

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به ضرورت اعمال نگاه نوین به مقوله امنیت اضافه کرد: نگاه به امنیت از بعد سنتی بیشتر توجه به بعد نظامی است اما در دیدگاه نوین به حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و محیط زیست نیز توجه ویژه می شود.

وی با بیان اینکه در داریون بیشترین مشکلات در موضوع امنیت اجتماعی و اقتصادی است، ادامه داد: برای حل معضلات و مشکلات اقتصادی در این منطقه راهکارهایی مطرح است که یکی از راهکارها ایجاد شهرک صنعتی و کارخانه در منطقه به منظور ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت از مردم است.

عالی ترین مقام اجرایی در شهرستان شیراز با اشاره به تردد تعداد قابل توجهی موتورسوار بدون پلاک در منطقه افزود: تردد موتورسواران بدون پلاک تهدید جدی برای منطقه است که ساماندهی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

امیری در این راستا بر ضرورت ایجاد کلانتری به منظور حل مشکلات امنیتی انتظامی در منطقه داریون تاکید کرد.

فرماندار شهرستان شیراز همچنین با اشاره به مشکلات عدیده منطقه داریون گفت :مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات شهرستان به شهرداری داریون اختصاص می یابد.

وی همچنین با اشاره به گلایه امام جمعه داریون مبنی بر عدم هماهنگی مسوولان برخی ادارات با امام جمعه این منطقه افزود: پست ها و منصب ها از انشعابات ولایت فقیه است و مسوولان ادارات باید ارتباط نزدیک با نمایندگان ولی فقیه در بخش ها و دهستان ها داشته باشند.

امام جمعه داریون هم در جریان این بازدید علت انباشته شدن مشکلات متعدد این منطقه عدم ثبات مدیریتی در استان و شهرستان عنوان کرد و افزود:در طول چهار سال گذشته شاهد تغییر سه استاندار ،چهارفرماندار و شش بخشدار بودیم و د رمدت یاد شده نیز حتی یک مسوول به اینجا سرکشی نکرده است.

حجت الاسلام عزیزی افزود:در اطراف شهرستان شیراز تنها جایی که کمبود کارخانه و کارگاه می باشد شرق این شهرستان که دهستان داریون می باشد و این باعث مشکل روز افزون اشتغال در این منطقه شده است.

این مقام مسوول در خصوص آموزش و پرورش ادامه داد:این منطقه با تمام محرومیت هایش دانش آموزان و معلمانش با شهرستان شیراز مقایسه می شوند و این منطقه به عنوان منطقه محروم معرفی نشده و از طرف دیگر امکانات خوبی هم ندارد.

وی با اشاره به اینکه این دهستان یک خانه عالم ندارد بیان داشت:منطقه داریون یک پاسگاه دارد و آن هم در روستای دودج می باشد و آن جوابگو نیست و باید یک پاسگاه به داریون داده شود.

امام جمعه داریون در خصوص آب این منطقه اضافه کرد:حفر چاههایی که به صورت غیر قانونی مجوز قانونی گرفته اند،زمین خواری و گسترش بی رویه باغ شهرها و تسلط برمنابع طبیعی وآب و احداث چاه در مناطق آهکی جهت باغ شهر آن هم در منطقه بالا دست تهدیدی برای آب شرب این منطقه می باشد.

گفتنی است فرماندار شهرستان شیراز که از زمان حضور در فرمانداری شیراز بازدید از مناطق محروم و روستاها را در اولویت برنامه کاری خود قرار داده در هفتمین بازدید خود از مناطق محروم به همراه دکتر صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان شهرستان شیراز به دهستان داریون سفر یک روزه کرد و از نزدیک با مردم دیدار و گفت گو کرد.

فرماندار شیراز در بدو ورود خود به داریون در گلزار شهدا حضور یافت و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا ، بر ضرورت ساماندهی و مسقف نمودن و برق رسانی به گلزار شهدا تاکید کرد .

بازدید از برخی کارگاههای تولیدی ، درمانگاه ، بیمارستان و ورزشگاه نیمه تمام داریون از دیگر برنامه های سفر یکروزه فرماندار به داریون بود.

12 دیدگاه

 1. از امام جمعه محترم بابت دعوت از فرماندار شیراز وبرگزاری جلسه شورای اداری شهرستان وپیگیری مطالبات برحق مردم منطقه داریون تقدیروتشکر می نماییم

 2. سلام و عرض ادب.
  این شورا نیز در جلسه حضور داشت و از بیانات و دفاع جانانه حاج آقا عزیزی از دهستان داریون و پیگیری مطالبات مردم تشکر می کنیم.

 3. سلام
  دیگه همه چی درست شد 50 میلیون کفایت می کنه همه ی این مشکلات ایشالا بر طرف خواهد شدزیاد هم میاریم…
  یکی یه مشکل که به ذهن آن عالی ترین مقام اجرایی نرسیده عنوان کنه واسه مابقی 50 میلیون ایشالا که همه چی آرومه..

 4. سلام

  بنده نیز در این جلسه حضور داشتم اول اینکه ضمن تشکر صمیمانه از امام جمعه محترم منطقه داریون حاج آقا عزیزی که با پیگیری و تلاش فراوان برای اولین بار موفق به دعوت فرماندار به منطقه داریون شدند و همچنین بیان مشکلات و مسائل منطقه که واقعا جای تشکر و قدردانی دارد. اما چند نکته به نظرم قابل ذکر باشه:

  1- از فرماندار محترم و دکتر صادقی نماینده محترم مردم شیراز هم جای تشکر وقدردانی دارد(هرچند که انجام وظیفه کرده اند)

  2- هرچند حاج اقا عزیزی به بان مشکلات منطقه پرداختند اما فراموش نشود که ما همواره از منطقه داریون صحبت می کنیم و شهر داریون با منطقه داریون تعریف می شود اما در این جلسه تاکید بسیار کمتری نسبت به مسائل و مشکلات روستاهای اطراف شد. شاید بتوان گفت که مهمترین مساله منطقه فعلا مساله گازرسانی به روستاهای 3 تربر و علی اباد سه تلان است هرچند این مساله قبلا هم توسط امام جمعه و هم توسط شوراهای روستاهای مذکور از کانال های مختلف پیگیری شده اما در این جلسه تاکید کمتری روی این مساله شد که اگر اهمیت ان از مساله تلفن بخش هایی از داریون یا چرای گوسفندان بیشتر نباشد کمتر نیز نیست. شاید تاکید بیشتر در این مساله مانند تاکیدی که بر مساله تلفن صورت گرفت منجر به, به نتیجه رسیدن این مساله میگردید که در کمال فقاحت مسئول پاسخگویی اداره گاز در حالی که کاملا معلوم بود برای اولین بار است که اسم این سه روستا را می شنود( در تلفظ کلمه تربر ناتوان بود) و در حالی که نیشخندی حاصل از بی اهمیت بودن این مساله بر لب داشت گفت که گاز رسانی به این روستاها ” در برنامه سال های آتی” قرار دارد. دقت کنید “”سال های آتی””. حال این سال های آتی چه زمانی است خدا میداند. و این گفته مسئول منجر به واکنش شدید شوراهای روستاهای مذکور گردید اما حمایتی از سمت مسئولین برگزار کننده صورت نگرفت. به یاد داشته باشیم منطقه داریون نه دهستان داریون.. همانطور که شاید به جرات بتوان گفت نیمی از جمعیت سالن را اهالی همین روستاها تشکیل داده بودند همانطور که در سایر مراسم مذهبی , فرهنگی و راهپیمایی ها حضور چشمگیر و فعال دارند. بنابراین انتظار مردم این روستاها این است که تمام توجهات به یک سمت و سو نباشد. تا انشاله شاهد شکوفایی و رونق کل منطقه داریون باشیم.

  3- ریز بینی و دقت فرماندار هم شایسته تقدیر و تشکر استع که در میان انبوه مشکلات و مسائل ” موتورهای بی پلاک”” مهمترین مساله ای بوده که توجه ایشون را به خودش جلب کرده. و من مطمئنم که اگر هیچ یک از مسائل( تلفن , مخابرات, گاز] بودجه, اموزش و پرورش و ..) به نتیجه منجر نگردد. این مساله موتورهای بی پلاک به نتیجه خواهد رسید. کاش یه فکر هم به حال ” پلاک سواران بی موتور بکنیم”.

 5. با نظر تربری دراین مورد که هرمسئولی به منطقه داریون می آید صرفا مشکلات شهرداریون را درنظر می گیرد واگه بذل وبخششی هم باشد فقط شهرداری داریون از آن بهره مند می شود ولا غیر ، موافقم
  واما این اولین بار نیست که با همت امام جمعه محترم مسئولین وعلی الخصوص فرماندار به منطقه می آیند واین نکته نیز عرض کنم که شورا وشهرداری داریون متاسفانه هیچ نقشی در این دعوت نداشتند وفقط 50میلیون تومان …

 6. آخه یکی نیست بگه .برادر من .با50 میلیون امروزه دوتان پراید هم بهت نمیدن که باهاش بتونی بری اون دنیا!!!!!!!!!!!
  یادمه 7سال پیش بودجه داریون تیتر خیلی از سایت ها شده بود .
  ” شهری در ایران با بودجه 20میلیون تومانی “

 7. سلام خدمت همه ی دوستان گرامی اگرحاج آقا عزیزی یک نفر نه 10نفرنه 100نفر1نفریاروهمراه داشت مابه بخش هم رسیده بودیم
  وقتی دهیارفلان روستا خطاب به فرماندارمیگویداگرمانخواهیم داریون بخش شودچه کسی رو بایدببینیم چه توقعی دارید،همین 50میلیون
  به کجامیرسد که فلانی گفته چرااین بودجه رانمیدن مازمین فوتبال روستاراچمن کنیم،منطقه داریون نیازبه یکپارچگی ووحدت بامحوریت امام جمعه محترم دارد وحدت همدلی یکپارچگی انشاءالله

 8. با سلام
  حقیر در این جلسه حضور نداشتم و خبرها را از این سایت و روزنامه خبر جنوب مطلع و اگاه شده ام.اگر واقعا دهیاری از روستا ها چنین نظر و دیدگاهی دارند (اگر مانخوایم داریون بخش بشه باید چه کسی را باید ببینیم)اصلا توجیه نیستن این نظر مثل این می مونه که ما راه اسفالته و راه آهن میخوایم چکار،مشکلات اشتغال منطقه را حل کنید خب این یه نظر و دیدگاه اشتباه هست چرا که از ملزومات اشتغال زایی و ایجاد شهرک صنعتی وجود راه مواصلاتی مناسب می باشد که اگر به صورت ریلی باشد باعث دلگرمی سرمایه داران برای سرمایه گذاری می شود،دیدگاه این دهیار نیز یه دیگاه اشتباه است چرا که اگر منطقه داریون بخش شود برخی از مشکلات منطقه حل می شود و پیشرفت روستاها در گرو پیشرفت شهر و منطقه داریون می باشد، در نهایت از کلیه مسئولین شهر و روستا میخواهیم که با هم هم دل و هم صدا باشند تا در نهایت در حل مشکلات این منطقه موفق بشوند.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا