ديدگاه

“همسایه” شهرستان شد و ما بخش هم نشدیم!

یوسف بذرافکن|

« حکایت آهو و لاک پشت » : گویند در مرغزاری آهویی و لاک پشتی زندگی می کردند .روزی لاک پشت به آهو گفت : بیا امروز برای دویدن مسابقه بدهیم . آهو پذیرفت ، مسابقه شروع شد ، آهو جستی زد و با چالاکی تمام مرغزار را دوید ، چون به جای اول خود رسید ، لاک پشت را دید که اندکی بیشتر راه نپیموده است …

daryonshab
یادم می آید وقتی تازه خدمتتم را در خرامه شروع کردم ، آنجا هم امکانات زیادی نداشت ، آن موقع خرامه را با نام بخشداری «کربال» می شناختند ، اما الان مدت ها است که خرامه به «شهرستان » تبدیل شده است ولی داریون حتی به بخش هم تبدیل نشده است . البته در این میان کسی مقصر نیست ! همه تلاش خود را کرده اند !

18 دیدگاه

 1. سلام
  این حکایت خرگوش و لاکپشت نبود که صبر و بی حو صلگی و آهسته و پیوسته توش نهفته بود؟؟؟

  ازماست که برماست هیچ کس هم تلاش نکرده.

  1. درضمن همه مقصریم از من تا هرکی به نوعی به داریون و داریونی گره خورده همه دراین بی همه چیزی شریکیم…

 2. سلام جناب آقای بذرافکن عزیز…

  کاملا حق با شماست. مثل همیشه پیام و زنگ خطرتون به جا و ارزشمند بود. ممنونیم.

  همسایه عزیز ما که پیشرفت هر چه بیش ترشون آرزوی قلبی ماست، از مسئول گرفته تا خود مردمشون، آستین ها رو بالا زدن، همت به خرج دادن و به پیش رفتن ! ولی ما سالیان سال، کاسه ی چه کنم، چه کنم دست گرفتیم و نشستیم، تماشا کردیم تا اونی که قراره از کره ی مریخ بیاد، حلال مشکلاتمون باشه.

  خوشحالیم که تو منطقه مون افرادی دلسوز مثل شما که دائم غم نداری مردم رو می خورن بینمون هست. هر چند امثال شما انگشت شمارند ولی هستند و داریم زحماتشون رو می بینیم. باید روز به روز بر تعداد چنین افرادی افزوده بشه و مردم هم پشت سرشون باشن.

  شما که بهتر از حقیر سراپا تقصیر این چیزا رو میدونین عزیز دل برادر…

 3. با تشکر از آقای بذرافکن به خاطر مطرح کردن این موضوع
  در مورد نقش مسولین و مردم با آقای زارع موافقم.
  البته مسوولین خصوصا امام جمعه محترم که از همین مردم باهمت خرامه هستند ، تمام تلاش خود را در رابطه با بخش شدن داریون به کار گرفته اند که امیدواریم به نتیجه مطلوب بینجامد.

 4. سلام

  همانطوور که میدونید طرح توجیهی تبدیل داریون به بخش تهیه شده و به مجلس هم ارائه شده و در جوابیه اولیه کافی نبودن جمعیت را دلیل ارتقا نیافتن داریون به بخش عنوان کرده اند در این جوابیه یکی از شرایط ارتقا داریون به بخش را حداقل جمعیت 20 هزار دانسته و جمعیت داریون را 18 هزار اعلام کرده بود. البته لازم به ذکر است که این امار مربوط به امارگیری سال 90 بوده و در حال حاضر احتمال افزایش به 20 هزار نفر وجود دارد.
  تبدیل داریون به بخش در حال پیگیری است توسط امام جمعه محترم منطقه داریون و انشااله امیدوارم هر چه زودتر این رویا به حقیقت مبدل شود.

 5. آقای بذرافکن شما درست می گیدا ولی می د ونی لاک پشت قصه ی شما چند قدم به جلو رفت؟ جالبه یادآوری کنیم که مسئوولی قدیم داریونا (البته به جدیدا برنخوره) مثل آهو تندو تیز حرکت کردن و البته مسیر مسابقه رو اشتباهی رفتن هی ای روستو رو دادن به او بخشو و او روستو رو دادن به شهرسونو و صد البته دستاوردهایی هم داشته ها مثل ای که خودشون راحت کردن و خولاصه ای که بعضی ارگانو رو تعطیل کردن مثل بنیاد شهید یه چن سالی هم هس که کمیته امداد هم فقط روزوی شنبه باز و … القصه که قبرسون تحمیلی به کمک بعضی ها در منطقه و بخش نشدن داریون و (که بهتر بگم شهرستان نشدن داریون) مستقل نشدن آموزش و پرورش از دیگر دستاوردهای قدیم هاست خدا بداد ما برسو و آیندگانمون بعله

 6. سلام…

  بیش از این جایز نیست فرصت ها را از دست بدهیم. لیاقت و استحقاق منطقه ی داریون و مردم فهیم و آگاه زادگاهمان خیلی بیش تر از این ها هست.

  یا علی بگوییم و بر خیزیم، قطعا خدا یاریمان می کند…

 7. من متعجب هستم هیچکس راجع به شورای جدید داریون حرفی نمی زنه وهیچ چیزی از اونها نمی خواد ، اگه شورای دوره قبل بود که تا حالا پدرشون رو در آورده بودن !!

  1. با سلام…

   متعجب نشو فرهنگی جان…

   قبلا هم زیاد گفته ام که در کاربرد سورهای عمومی همه و هیچ، خیلی باید دقت کرد و جانب احتیاط را نگاه داشت. مثلا همین خود شما، خب با همین دیدگاه با زبان بی زبانی دارید غیر مستقیم آن ها را به خاطر همین سکوتشان مورد سوال قرار می دهید که !

   اگر بخواهید می توانم با دادن آدرس دقیق، تمام مطالب و دیدگاه های کاربرانی که اعضای شورا را مورد خطاب قرار داده و به نقد کشانده اند را به شما نشان داده و گوشزد کنم.

   و جانا شما هم که از زبان مایی سخن می گویید که دیگر از بس گفته ایم و کم تر شنیده ایم، داریم سنگ روی یخ می شویم عزیز دل برادر !

   نشنیده ای که می گویند در خانه اگر کس است یک حرف بس است !؟ ما که یک حرف را که چه عرض کنم، حرف ها زده ایم و فریادها کشیده ایم و البته به جایی نرسیده است !

   آن قدر در زده ایم که در، در به در شده است و پاشنه ی در نچرخیده و به رویمان باز نشده است ! دیگر چه کار باید می کردیم که نکرده ایم !؟ نمی توانیم کار و زندگیمان را رها کنیم و آن قدر پشت درهای بسته بنشینیم تا علف زیر پایمان سبز شود که ! و یا آن قدر برای خودمان، بله فقط برای خودمان، فریاد بزنیم که بگویند مشتی بی کار و بلانسبت شما، دیوانه، جمع شده اند دور هم و ….

   حق با شماست فرهنگی عزیز ! ما از شورای قبل می پرسیدیم ولی از هر چند تا پرسش یکی پیدا می شد و یکی را پاسخ می داد ولی وقتی هی ما بپرسیم و بگوییم و فریاد بزنیم و گوش شنوایی نباشد می شویم حکایت… خجالت می کشم حکایتش را نقل کنم ! بگذریم…

   و اما : این به معنای این نیست که شورا هیچ کاری نمی کند، همان طور که این معنا هم از آن استباط نمی شود که پر کار است. حرف ما چیز دیگری است: می خواهیم بگوییم ما با این قفل سکوتی که بنا ندارد کلیدی آن را باز کند، نمی دانیم پشت درهای بسته سکوت، چه خبر است ! کاری صورت می گیرد یا خدای ناکرده نه ؟ نتایجی در بر دارد یا نه ؟

   و البته این حق مردمی که به نمایندگان خود رای داده اند هست که از چند و چون کارها در حد اعتدال، آگاه باشند. همین طور که اعضای محترم شورا، این حق را دارند که اگر کاری می کنند به چشم آید و دیده شود.

   ما تا ندانیم آن سو چه می گذرد این را هم نمی دانیم که چگونه می گذرد !

   فرهنگی جان ! گیرم که تا حالا اعضای محترم شورا اصلا مورد خطاب قرار نگرفته اند ! شما که مورد خطابشان قرار دادید و من هم الساعه دارم همین کار را می کنم !

   پس با هم و با همه ی کاربران عزیز یک صدا می شویم و از اعضای محترم شورای اسلامی شهر و روستاهای منطقه ی داریون می خواهیم که از دریچه ای که توسط این تنها رسانه ی منطقه به روی مردم زادگاهمان باز شده است با مردم سخن بگویند و آن ها را در جریان کارهایی که صورت گرفته است و احیانا کارهایی که به هر علت هنوز صورت نگرفته است قرار دهند. و باور کنند که اگر قابل بدانند ما در کنار آن ها هستیم نه خدای ناکرده رو به رویشان ! همین.

 8. همینطور که می دونید در مورد بخش شدن ما همیشه با خرامه در رقابت بودیم.که خرامه با تحت پوشش قرار دادن روستاهایی مثل خیرآبادتونست بخش وبعدا هم شهرستان بشه.حالا که خرامه به سرمنزل مقصود رسیده موقع اون هست که امام جمعه ومسولین تمام تلاش خودشون رو به کاربگیرن.در مورد جمعیت هم دیگه غیر ازروستاهایی که از توابع خرامه هست بقیه جزِِ منطقه داریون هستن وجمعیتشون مشخصه پس اگه ملاک جمعیت باشه یا باید بی خیال بخش شدن شدیا یه چند هزارتایی جمعیت ار خرامه قرض گرفت.

 9. چند روز پیش که در جاده شیراز داریون در حرکت بودم از کنار قبرستان زیبا و چشم نواز عبور کردم و در سمت چپ جاده صدها هکتار از زمینهای کوهای در حال سوختن را ……. و دیگر یاد اقای فرماندار اسبق عزیزی و جملات یکی از مسعولان قبلی در منزوی کردن داریون و یاد هشت سال که تمام ایران زیر سفرهای استانی بود و از داریون فقط من بازدید میکردم…….
  داریون نما انقدر سانسور نکن تا لااقل شما و ما در این پروزه مقصر نباشیم…

 10. آقای زارع
  سلام
  من که شما را به تقوی و نیکی کاملا می شناسم از قدیم
  تا آگاهی نباشد پیشرفت نیست
  بنابراین لطفا به این داریون نما بگویید کمتر نظرات کمی ….. را سانسور نماید وگرنه این سایت واقعا داریونی نما است نه داریون نما

 11. کماکان بخش نشدیم، تنها به یک دلیل!
  پر توقع بودن! به کم قانع نبودن!
  انتظار داریم حداقل شهرستان شویم، حداقل…

  دلیل دیگری به ذهن من نمی رسد!!!

 12. سلام

  من کاملا خوشبینم که تبدیل داریون به بخش در همین آینده هایی نه چندان دور اتفاق خواهد افتاد.. فراموش نکنید انرژی مثبت همراه با تلاش و پیگیری حتما به نتیجه خواهد رسید.. هرچند ممکن است دور تر… اما باز به قول استاد عزیز اگر خدا بخواهد.. که من مطمئنا خدا میخواهد چون خودش می فرماید از تو حرکت از من برکت..

 13. سلام بزرگوار خرامه رو با داریون مقایسه نکنید داریون یه خیابون بیشتر نداره و با جمعیت کم توقع زیادی نداشته باشیم

 14. جناب زارع حق با شماست متاسفانه شورای جدید ( البته فکر نکنم بعد از گذشت نزدیک به یک سال بازهم به آنها بشود گفت جدید ) جوابگوی هیچ کس نیستند ، حتی اگر بخواهی در هرزمینه ای به آنها کمک هم کنی نه تنها قبول نمی کنند بلکه حتی اتهام دخالت در کار شورا نیز می زنند چه برسد به انتقاد از آنها

 15. درجواب دوست عرض کنم که اگه اینطوری فکرمی کنیدخرامه هم یک خیابان غفاری بیشترنداره که ازقدیم خیابان اصلی آن شهر بوده وبعدابلوارورودی کشیده شدوچندتاخیابان دیگر.داریون هم یک خیابان اصلی داره،بلوارورودی داره وچندخیابان فرعی دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا