نوشته هاي شبانه يك داريوني

نوشته های شبانه یک داریونی/از نابغه جوان دودجی چه خبر؟!

نوشته سيزدهم:نمی دانم دقیقا چند سال پیش بود.شاید حدود هشت سال،البته کمتر و بیشترش خيلي فرقی نمی کند. آن سالها خبردار شدم که یک جوان اهل روستای دودج توانسته در المپیاد ریاضی، در کشور آمریکا مقام جهانی کسب کند.

خلاصه آن روزها هم من و هم سایر داریونی ها و دودجی ها به خود می بالیدیم که یک جوان اهل منطقه توانسته در المپیاد ریاضی جهانی آن هم در کشور آمریکا برای ایران افتخار کسب کند.

یادم می آید برای استقبال از او حجت الاسلام صفری امام جمعه اسبق داریون و جمعی از مسوولین داريون و مردم به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز مراجعه کرده و استقبال خوبی هم از این جوان دودجی به عمل آورده بودند.

دیروز که به آرشیو عکس هایم نگاه می کردم عکسی از مراسم استقبال از این جوان دودجی به چشمم خورد که شد سوژه امروز بخش” نوشته های شبانه یک داریونی”.

يكي دو ماه از این ماجرا گذشت که شایعه شد آن جوان دودجی اصلا به آمریکا نرفته که بخواهد در المپیاد جهانی مقام کسب کند و… اين ماجرا به كل تكذيب شد!

به هر حال این هم شایعه ای بود که در این باره مطرح شد. حالا ما خیلی دوست داریم بدانیم این عزیز الان کجاست و چکار می کند؟

مي شود پيش بيني كرد کسی که در المپیاد جهانی ریاضی مقام کسب می کند حتما الان یا در همان آمریکا و کشورهای اروپایی است یا در بهترین دانشگاه و موسسه های علمی ایران در تهران مشغول به کار است.!

اگر از او خبر دارید در قسمت نظرات بنویسید.

2 دیدگاه

 1. والله فكر نمي كنم اين قضيه اصلا درست بود.اين بنده خدا از استان فارس هم بيرون نرفته چه برسه به آمريكا!

 2. با سلام

  گاهی انسان هایی هستند که وقتی بزرگ می شوی آنها نیز به بزرگ شدنت کمک می کنند اما کاذب، طوری که تو را بلند می کنند تادر نهایت تورا بر زمین کوبند ( خطاب به استاندار و رییس جمهور وقت و حسودان )

  ایشون مقام دوم استان
  اول کشوری و چهارم جهانی (این المپیاد در آمریکا نبود ،کانادا بود) رو اوردند.

  خانواده گنج علی زارعی (پدر مهدی زارعی) سال بعدش به عنوان خانواده برتر استان فارس شناخته شد و حتی به تلویزیون دعوت شدند. علت این که خانواده برتر انتخاب شدند هم فقط بخاطر این مقام نبود بلکه خواهر و برادران ایشون توی محل تحصیل شون نمونه شده بودند . این چیزی هست که در صورت دروغ بودن می تونست توی تلوزیون یه برنامه کامل بهش اختصاص داده نشود .

  بعد از این اتفاق آقای زارعی در یک نهاد دولتی جذب شد و انجا بود که شروعی شد برای تخریبش ، چون در آن زمان 20سال بیشتر نداشت و از دنیای سیاست بی خبر بود و پس از اخذ مدرک فوق لیسانس ناوبری هوایی کلا از دنیای درس خداحافظی کرد.

  در حال حاضر هم به کار آزاد مشغول می باشد.

  شایعات همگی از ناحیه کسانی بود که چشم دیدن چنین قضیه ای را نداشتند و باعث نابودی اش شدند و هنوز هم …

  اما

  اما

  و اما ادامه دهندگان راه وی برادر و خواهر او بودند که یکی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد الهیات از دانشگاه شیراز (دانشجوی نمونه وقت دانشگاه شیراز) که بلافاصله پس ز تحصیل در دانشگاه شیراز جذب شدند و دیگری هم دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی تونل سازی دانشگاه تربیت مدرس تهران (رتبه 21 کشوری ارشد و همچنین در رشته خود رتبه اول می باشد) در حالی که خواهر دیگر ایشان هم لیسانس حقوق را دارند .

  اینها برای آن بود که نشان داده شود اگر راه را بر روی یکی بستیم ، راه برای دیگران هنوز باز است.

  برادر کوچک مهدی زارعی
  (دارنده مقام چهارم جهانی المپیاد ریاضی از کانادا )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا