گفت و گو

اگرامسال زمين فوتبال داريون چمن كاري نشود آن را به عنوان بناي تاريخي تحويل ميراث فرهنگي مي دهيم!

 مقدمه:

علي(جانعلي) بذرافكن را داريوني ها و به خصوص ورزشكاران داريوني خوب مي شناسند. او سالهاست كه بي چشم داشت در ورزش داريون به جوانان اين شهر و منطقه خدمت مي كند.

مرد آرامي كه بسيار با شخصيت است و زماني نماينده مردم داريون در شوراي اسلامي شهر داريون بود. علي بذرافكن حتي سابقه عضويت در شوراي شهرستان شيراز را هم در كارنامه دارد.

او در حال حاضر نمايندگي ورزش و جوانان منطقه داريون است. شايد خيلي ها دوست داشته باشند بدانند كه وي فعاليتهاي ورزشي خود را از چه زماني آغاز كرد.

گفت و گويي كه در ادامه مي خوانيد پاسخي است به همه اين پرسش ها

 ****

آقاي بذرافكن از چه زماني وارد ورزش شديد؟

ازسال 1350 با تيمي به نام “فرهنگ روستايي داريون” وارد عرصه ورزش شدم اين تيم اولين تيم فوتبال داریون بود که در آن زمان در مسابقات جام گندم طلائی دهستان های شهرستان شیراز شرکت كرديم و مقام اول را به دست آورديم.

 بعد از مدتی با  همکاری دوستان ورزشکار تیم  کارگر داریون را تشکیل دادیم بعدها در رشته والیبال هم با توجه به علاقمندی بچه های داریون فعالیت كردم .ضمن اينكه از سال 1370 همه ساله جام دهه فجر رابا همكاري دوستان در رشته های والیبال و فوتبال برگزار كرديم.همچنين حدود سه سال به عنوان سرپرست تیم فوتبال امید داریون همراه این تیم بودم.

تا كنون چه فعالیت هایي در زمينه ورزش داريون انجام داده ايد؟

 فعاليتهاي مختلفي انجام شده كه تيتروار و به صورت خلاصه خدمت بينندگان سايت داريون نما بيان مي كنم.:

*تشکیل هیات فوتبال داریون با مسئولیت آقای عبدالرضا شکری که حدود 3 سال در منطقه داریون برنامه منظمی داشتند.

*در سال 1386 با توجه به فعالیت هیات عشایر روستایی استان و شهرستان شیراز تیم والیبال منطقه داریون را آماده شرکت در مسابقات نمودیم و پس از اینکه تیم والیبال داریون در بخش های تابعه شهرستان شیراز مقام اول را به دست آورد میزبانی مسابقات شهرستان را به داریون دادند كه تیم والیبال داریون در بین تیم های نورآباد ـ کازرون ـ فیروزآباد و فراشبند مقام اول را  کسب كرد و در مرحله دوم مسابقات که در آباده برگزار شد نيز توانست با قدرت مقام اول را به دست آورد.همچنين  در مرحله پایانی مسابقات که در  داراب و با حضور تیم های  جهرم ـ داراب وارسنجان برگزار شد مقام دوم مسابقات عشایر روستائی استان را بدست آورديم كه این افتخاری است برای جامعه ورزش منطقه داریون.

* در سال 1387 تیم فوتبال منطقه داریون با حضور بازیکنان خوبی از شهر داریون و روستاهای اطراف داریون از جمله: روستای دودج ـ تربر جعفری ـ تربر لابیشه ـ محله دیندارلو ـ کوشک مولا و ایزدخواست مقام اول بخش های تابعه شیرازرا بدست آورد كه متاسفانه آن تيم خوب بر اثر نداشتن امکانات مالی نتوانست به کار خود ادامه دهد.

 شما نماينده اداره ورزش و جوانان شيراز در داريون هستيد. چه كارهاي كلاني را براي ورزش داريون در نظر داريد؟

*پروژه طولاني چمن زمین فوتبال داریون به اتمام برسد.

*زمین فوتبال محله دیندارلو تا حد امکان فنس کشی و کامل شود.

پی گیری لبه گذاری زمین های روستاهای منطقه داریون و ساخت رختکن از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز

اين موارد را به پي گيري مي كنيم تا ان شاااله هرچه زودتر رنگ واقعيت به خود گيرد.

از مسوولين ورزش استان چه انتظاري داريد؟

از آنان مي خواهم بيشتر به جوانان ورزشكار داريون توجه كنند. منطقه داريون در زمينه ورزش استعدادهاي بي شماري دارد كه اگر امكانات مناسب  باشد مطمئنا قهرمانان نام آوري از اين منطقه به ورزش استان و حتي كشور معرفي خواهند شد.

 زمين فوتبال داريون سالهاست كه مي خواهد چمن كاري شود اما هر بار به دلايلي اين كار به تاخير مي افتد، چرا؟

چه عرض كنم؟ اين زمين و چمن كاري آن هم براي خود حكايتي شده.اما با پي گيري هاي انجام شده اميدواريم طي سال جاري چمن كاري آن انجام شود.اين نكته را از قول من البته به بيان طنز بنويسيد كه چنانچه زمين فوتبال داریون در سال 1391چمن كاري نشود به عنوان یکی از بناهای تاریخی آن را تحویل سازمان میراث فرهنگی خواهيم داد!.

برچسب ها

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

  1. هر چند ایشان برای ورزش داریون زحمت کشیده اند امادر دوران مسولیت خود در شورای شهر کارنامه موفقی نداشتند

  2. با سلام خدمت دوست و همکار عزیز اقای بذرافکن انشااله که خدا به جنابعالی توفیقات روز افزون عنایت فرماید.زمین چمن داریون هم با تلاش شما حتما چمن خواهد شد

  3. دوست بسیار صمیمی و زحمتکش جناب اقای جانعلی بذرافکن سلام علیکم – با ارزوی سلامتی و تندرستی برای شما و تمامی زحمتکشان ورزش منطقه داریون -باور کنید از اینکه یک فرد دلسوز با همت و تلاش مضاعف در منطقه داریون هست که بتواند برای اعتلای ورزش این منطقه محروم تلاش کند بسیار خوشحال و خرسندم-امیدوارم یک روز جواب این زحمات بی دریغتان را از خداوند متعال بگیرید هنوز-به امید روزی که یک بازی دوستانه فوتبال بین منتخب دودج و منتخب داریون در زمین چمن داریون برگزار شود-موفق و پایدار باشید

  4. خسته ازوعده های بی پایه واساس تکرارروزهایی که تغییر ناپذیرند.خسته اززوال نیروی جوانان دربرابرهیچ………فرداهم امروزی است که دیروزنگرانش بودیم……به عمل کاربرآیدنه شعا.ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن