اخبار ويژه

شنيده مي شود كه…

شنيده مي شود كه: در حالی که ماه مهر رو به پایان است هنوز دانش آموزان مقا طع مختلف تحصیلی مدارس منطقه داریون چشم به راه معلم هستند . اولیاءدانش آموزان اظهار می دارند حتی مدارس راهنمایی شهید خوش نژادو آیت اله طالقانی دبیرستان فاطمیه (س) و دبستان حضرت ولی عصر (عج) شهر داریون از کمبود معلم رنج می برند .

این در حالی است که در شهر شیراز و ناحیه چهار شیراز کمبود معلم وجود نداردو معلمین به دلیل اینکه تدریس در داریون نسبت به شیراز هیچگونه مزیتی ندارد و حتی بایدهزینه رفت و آمد را خودشان بپردازند حاضر به تدریس در مدارس داریون نیستند .

دانش آموزان و اولیاء ضمن گله از وضعیت موجود می گویند این موضوع باعث افت تحصیلی و مهم تر از آن مهاجرت به شیراز خواهد شد و مسولین باید برای این مشکل فکر اساسی بنمایند.

5 دیدگاه

  1. جای بسی تاسف است که در منطقه ای که آموزش و پرورش آن به سال 1342 برمی گردد و ساخت اولین مدرسه آن بیش ازنیم قرن سابقه دارد کمبودمعلم وجود داشته باشد و دانش آموزان تا این موقع از سال فاقد معلم باشند و کسی هم به فکر نباشد . چرا باید در ناحیه چهار مازاد معلم باشد و برخی از معلمان به عنوان نیروی در اختیار دفتر مدرسه باشند و مدارس داریون کمبود معلم داشته باشند؟ چرا برخی از مدارس داریون معاون نداشته باشند ؟ چرا باید برخی از مدارس فاقد نیروی پرورشی باشد ؟ چرا در منطقه ای که صدها نیروی تحصیل کرده دارد باید معلمان مشکل دار فرستاده شوند؟ در سالهای قبل این وضعیت وجود نداشت ولی الان این وضعیت تاسف وجود دا رد . باید برای جلو گیری از افت تحصلی ی و نارضایتی مردم و مهاجرت به شیراز برای این مساله فکر اساسی کرد . باید برای معلمان دارزش قائل شد و به مشکلات آنها توجه جدی کرد باید مدیران لایق و دلسوز را گمارد .

  2. سلام علیکم .اگر مشکل ار تقاءد اریون به بخش حل می شد و مسلولین به جد پیگیر بودند این مشکلات حل می شد . متاسفانه برخی فقط یاد گرفته اند مشکلات را سر پوش گذاشته و به مردم وعده های پوشالی بدهند و به تملق رو بیاورند و در گفتار ورفتار خود صادق نباشند .

  3. امام جمعه محترم امروز این مشکل مهم را در خطبه ها اعلام کردند و گفتند چرا باید معلم یک دانش آموز ده ساله باید یک معلم شصت ساله باشد مسولین باید این مشکلات را پیگری نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا