دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان(قسمت هفتم)مرحوم احمد عابدی،شاعر اهل بیت

یوسف بذرافکن|

 مردان نیک تنها به خود نمی اندیشند بلکه به فکر خدمت به خلق خدا هستند آنان خدمت به مردم را عبادت می دانند.

یکی از نیک مردان روزگار ما مرحوم حاج احمد عابدی بود، نیک مردی که در دوره اول شورای اسلامی شهر از سوی مردم به عنوان عضو شورا انتخاب شد و به خدمت صادقانه به مردم پراخت. او خود را جدای از مردم نمی دانست و به آنها فخر نمی فروخت ،اهل ریا و خودنمایی نبود و به شدت از ریا کاران دغل کار و اهل خرافه بیزار بود ،از رنج و گرفتاری مردم متا ثر می شد . وی در خانواده ای مذهبی تربیت یافت و فرزند مرحوم کربلایی کرمعلی عابدی داریونی بود ،پدر مرحومش نیز از متدینین قدیمی و مرتبط با روحانیت بود .

مرحوم حاج احمد عابدی داریونی یکی از شاعران مذهبی داریون بود که اغلب در غالب مثنوی شعر می سرود ،ایشان از اعضای انجمن ادبی آدینه شهر داریون بود و اشعارش را در مجالس مذهبی می خواند ودر برنامه های شعر خوانی حضور فعال داشت ،عشق و علاقه به معصومین علیهم السلام در اشعارش موج می زد. در برپایی جشن با شکوه میلاد امام زمان (عج)در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نقشی فعال داشت .

مرحوم عابدی با زبانی انتقاد آمیز از کژ اندیشان و اهل ریا به شدت انتقاد می کرد و برای دفاع از مردم و بیان حقایق با کسی تعارف نداشت اما با وجود آن فردی متواضع و فروتن بود . او تنها شاعری است که در منطقه داریون برای سنگ مزار خویش شعری عبرت آمیز را سروده است. خداوند ایشان را با معصومین علیهم السلام محشور فرماید .

6 دیدگاه

  1. سلام جناب آقای بذرافکن… مرحوم حاج احمد را فقط به عنوان یک همشهری و آن هم سالیان پیش می شناختم و اطلاعی در مورد مسئولیت ها و فعالیت ها و روحیاتش نداشتم. با طبع شعر و شاعری ایشان هم اخیرا ضمن سرک کشیدن در سایت آشنا شدم. ممنون از اینکه هم از نیکان یاد می کنید و هم شخصیت اجتماعی و فرهنگی آنان را اطلاع رسانی می کنید. امشب برای آمرزش ایشان و پدر بزرگوارشان فاتحه خواندم. خدا رحمتشان کند.

  2. سلام
    خداوند ایشان را قرین رحمت نامنتهای خودش گرداند شنیده می شود در زمان شورا بودن مرحوم حاج احمد عابدی شهردار داریون استیضاح شده بوده است.

  3. ضمن عرش ادب و احترام به همه ی دوستداران داریون نما
    در ابتدای سخن سال جدید را خدمت همه شما عزیزان ،مسئولین وهمشهریان تبریک وامیدوارم سالی خوب و با برکت روز افزون در کنار خانواده سپری کنید
    من به نوبه خودم از جناب اقای بذرافکن کمال قدردانی وتشکر به عمل می اورم که در قسمت یاد نیکان از همه کسانی که برای داریون زحمت کشیدنو مفید بودن، یاد وخاطره شان را در ذهن ها یاداور و زنده میکند. امیدوارم این روندهمینطور ادامه داشته باشد استاد عزیز. یک نکته که از قلم افتاده بود مرحوم عابدی بسیار خوش برخورد و همیشه بشاش بودند در احوال پرسی با مردم ندیدم که خنده از روی لبانش پنهان شود همین رفتارش همیشه به من انرژی میداد. در پایان تنها دعای من برای همه عزیزان این است که امیدوارم عاقبت به خیر شوین.!!

  4. خداوند روح ايشان را قرين رحمت گرداند حقير در دوران خدمت به همشهريان در دور اول شوراي شهر افتخار همكاري با مرحوم را داشتم و از ايشان درس هاي زيادي گرفتم از جمله انر‍ژيك بودن ؛ خلوص؛مردمداري و…..اميدوارم با شناختي كه از فرزندان وي دارم راه آن مرحوم را در عرصه هاي مختلف مذهبي؛اجتماعي و فرهنگي دنبال كنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا