ديدگاه

درد دلی دوستانه با اعضای خانواده داریون نما

جلیل زارع|
به نام او….از قرار معلوم ،برخی ار افراد با اسم واقعی در سایت حضور دارند و برخی نیز با اسم مستعار. عده ای هم تلفیقی از هر دو. حرف من این نیست که با اسم مستعار در سایت ظاهر نشوید. در محیط هایی مثل منطقه ی داریون که اکثرا هم دیگر را می شناسند،به دلایل مختلف یک نفر مجاز است نام واقعی خود را فاش نسازد و این حق برای هر کسی محفوظ است. ایرادی هم ندارد که یک نفر با اسم واقعی خود در سایت حضور داشته باشد ولی موضوعاتی را که حاشیه ساز است و به خاطر برخی از ملاحظات و توقعات و تعارفات و رنجش هاو…. صلاح را در این نمی بیند که با نام واقعی خود معرفی شود، از نام مستعار هم استفاده کند….
ولی عزیزان ! ما کاربران داریون نما مثل یک پیکر واحد و اعضای یک خانواده ی واحد هستیم. خانواده ای به نام داریون نما. باید بتوانیم ارتباط خوبی با هم برقرار کنیم. هم دیگر را درک کنیم. بفهمیم.و در یک کلام، در خانواده ی داریون نما ، دوستانه و صادقانه با هم زندگی کرده و برای افکار هم ارزش قائل باشیم و منصفانه و صادقانه یک دیگر را نقد کنیم که در این صورت داریون نما محل رشد و شکوفایی ما خواهد بود. اگر خدا بخواهد و بخت یار باشد، ما بر آنیم که در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی و شاید هم اقتصادی برای آبادانی منطقه و رفاه حال مردم خوب آن ،گام هایی بر داریم.
من الان سروش را می شناسم. روحیاتش را می دانم. باور کنید دارم با او زندگی می کنم.به همان اندازه که علی زارع را می شناسم. مهم نیست که سروش نام مستعار است و علی زارع نام واقعی. مهم این است که سروش همیشه سروش است و علی زارع همیشه علی زارع.من تا می آیم x را بشناسم، می شود y و با y که آشنا می شوم می شود A1 و A2 و A3 و ….. این طوری من (من نوعی) نمی توانم ارتباط خوبی با این افراد برقرار کنم! چون خصلت هایشان را نمی شناسم. من الان می دانم با سروش و علی زارع می شود شوخی کرد. با دهاتی هم همین طور. و الی آخر… چون از آن ها شناخت کافی دارم. هم چنین می دانم که باید با خانم دکتر لیلا بذرافکن و آقای مهندس شجاعی و خانم دکتر ظهرابی وآزاده روح الامینی و سپهری و ……چگونه رفتار و برخورد کنم. با آقای یوسف بذرافکن، قربانی، مختاری، ارج زاده، ظهرابی، شیوا ، سپیده، سحر،یک دوست،دوست،منان و…. و… و….. ولی مانده ام چگونه با برخی از کاربرانی که دائم از این شاخه به آن شاخه و از این نام به آن نام می پرند، رفتار و برخورد داشته باشم! وقتی دلم در سینه بی تابی می کند، می دانم برای آقای عیسایی خوش، کرمدار،مهری،سید هاشمی و…دلم تنگ شده است. هر چند ظاهرا همه ی کامبیزها هم یکی هستند و کم کم دارم بهشان عادت می کنم، ولی من از کجا مطمئن باشم!؟ داریونی های شماره دار، هم مرا گیج کرده است. “پاسخ فلانی”، ” تشکر از بهمانی” ،دوستدار آنچنانی”، فرهنگی های متوالی و … و… و… هم به همین منوال !
آقای سروش خان عزیز ! با نام شما آنقدر خو گرفته ام که با نام پسرم که در شناسنامه اش خلیل است و از بدو تولد او را داوود صدا کرده ایم. اگر روزی در منزل به او بگویند خلیل، برایمان غریبه می شود. چون ما به داوود عادت کرده ایم و ارتباط بر فرار ساخته ایم. سروش جان ! عزیز دل برادر ! همان سروش بمان و سام را جلو نینداز ! که فردا سام هم بشود نریمان و برایمان غریبه شوی.
مطمئن هستم هیچ کس از حرف من نمی رنجد. چون دیگر بعد از شش ماه، اعضای خانواده ام را شناخته ام و به تفاهم رسیده ایم. ضمنا اگر از کسی نام بردم و از دیگری نام نبردم، صرفا اتفاقی و به عنوان مثال بود. همه برایم عزیز هستید و خواهید بود.
لب کلام: بیایید، یک نام وافعی یا مستعار و یا حداکثر دو نام، یکی واقعی و یکی هم مستعار داشته باشیم واین روال زیاد به هم نریزد و همواره ماندگار باشد. … پویا و پایا باشید….

56 دیدگاه

 1. با سلام استاد زارع هر چند شما آدم با هوشی هستید اما گاهی شما در مورد اسم های مستعار حدسی است نه واقعی ، به هر حال چه فرق می کند مهم مطالب ومحتوای نظریات است

  1. حالا ما یک چیزی گفتیم عزیز دل برادر… من حتی از ده تا اسم واقعی هم یکیشو به زور میشناسم…. غریبی درد بی درمانی است عزیز…ما کامبیز ها رو دوست داریم از یک تا بینهایتش را…همشون عزیزند و روی چشم ما جای دارند…

 2. با سلام .برخی از نظریات واقعا جالب است ،البته به شرط آنکه داریون نما به آنها توجه کند . بعضی از شخصیت های قسمت دیدگاه ها بسیار جالب و دوست داشتنی هستند و خستگی را از تن آدم در می کند .کاش همه عزیزان نظریات سنجیده می دادند و موضع گیری نمی کردند . عده ای از دوستان هم دیدگاه ها را با دقت و کامل نمی خوانند . بهتر است با سخن حق مجادله نشود و حق را پذیرفت .البته جمع بندی نظریات کار خوبی بود که تعطیل شد .از میان این نظریات که گاهی دوستان وقت زیادی هم برای نوشتن آن صرف می کنند باید استفاده بهینه شود ،دسته بندی شود و مورد استفاده قرار گیرد . افراط در شوخی کردن ها و تعارف های غیر ضروری هم کار پسندیده ای نیست ،چون دیدگاه هر فرد نشان دهنده ایده ها و تفکرات او است و نباید نظریات را به در حد پیامک های دو ستانه و روزمره تنزل دادباید به درک وفهم کاربران عزیز احترام گذاشت و حتی اگر نطری مخالف نظر ما باشد به دیده احترام به آن نگاه کرد . به عقیده حقیر داریون نما تنها موجودی فعلی منطقه داریون است و باید آن را ارتقاء داد و سطح مطالب ارسالی را ارتقاء داد و کاربران مختلفی را جذب کرد .در فضای مجازی هزاران سایت و هزاران وبلاگ وجود دارد ولی داریون نما باید یک سر و گردن از همه آنها بالا تر باشد .داریون نما یک سایت ارزشمند فرهنگی است که کاربران نباید آن راتنزل بدهند .داریون نما نشانه هویت فرهنگی مردم منطقه داریون است . متاسفانه هنوز روستا ها سهم خود را در این سایت بدست نیاورده اند و برخی از شخصیت های محلی ،فرهنگیان ،رو حانیون ،دانشگاهیان هنوز نسبت به این سایت آن طور که شایسته است عنایت ندارند . روزی این سایت موفق است که بازدید روزانه آن به بیست هزار نفر برسد و این دور از ذهن نیست

 3. سلام.استاد حالا ديكه بعضي ها اينطوري حال ميكنن بزار حالشون و ببرن.كاش حضور ها سبز تر ميشد اسمشون هر جي دوس داشتن ميزاشتن.موفق باشيد و سر فراز.

 4. سلام استاد عزیز و دوست داشتنی
  صحبتهای متینی فرمودید.انشااله که تمام دوستان از نام واقعی خود یا حداقل اسم کوچک خود به تنهایی یا نام خانوادگی به تنهایی استفاده کنند .ما از کسی ترسی نداریم بجز خدا .برای پیشرفت و ابادانی شهرمان باید نقد و بررسی شود و نیازی به رودربایستی ندارد که ظلمی است بزرگ در حق شهرمان .مسولین هم نباید دنبال نام کسی بگردند و فقط باید به دیدگاه نگاه کنند .و مهم نیست گوینده ی سخن کیست مهم محتوای سخن است .
  ما همگی یک خانواده شده ایم و اگر یک روز با هم ارتباط مجازی نداشته باشیم سخت است.مثلا سروش را عرض میکنم چند روزی که مسافرت بود واقعا دل تنگش بودم و لحظه شماری میکردم بیاید یا همین استاد زارع خودمان وقتی که در شیراز بودند از طرفی خوشحال بودم که اینجاست و از طرفی دعا میکردم که به خانه اش برگردد تا سایت رونق بگیرد .

  1. اگر خدا بخواهد، این روز نزدیک است:گردهمایی 31 شهریور 92 سالروز داریون نما.

   1. به مناسبت دومین سال راه اندازی داریون نما به یاری خدا مراسمی خواهیم داشت اما هنوز روز دقیق آن مشخص نشده است احتمالا 28 شهریورماه خواهد بود.

 5. بعضی مواقع ناشناخته ها زیباترند هرکس شخصیت نگرش طرف مقابل راحدس میزند من همه را از کامنت هایشان میشناسم وقتی با نام واقعی بیایی انسان در رودرواسی تعارف کم زیادها میمانند و اما وقتی ناشناس باشی خداشناس بی هیچ ترسی نقد میکنی حرف دلت را میزنی نظرت بیان میکنی اما وقتی درکنار ناشناس بودن خداشناس باشی بی دلیل با یک نظر کسی را زمین نمیزنی زحماتش را نادیده نمیگیری و به عبارتی دیگر حق میگی ناحق نمیکنی واین است زیبایی ناشناخته بودن ناشناخته ماندن

 6. سلام آقای بذارفکن در راستای دیدگاه سنجیده وپر محتوی جنابعالی ، باید بگویم که من هم با شما موافقم .
  بیایید همه اگاه باشیم وبا هرزگویی و تنزل جایگاه فرهنگی سایت تیشه به ریشه تنها نهاد فرهنگی مجازی شهرمان نزنیم.
  مگر نه این که یک محیط سالم مجازی و با مدیریت وکنترل حساب شده خواست همه ی خانواده ها است
  بیایید همه از تنها نهاد مجازی فرهنگی شهرمان حمایت کنیم تا خستگی عزیزانی که سایت را اداره میکنند مضاعف نشود.
  بیایید به دیدگاهها ونه افراد واسم ها نظر بدهیم ، اینجا فرصتی هست که هرکس اندیشه خودش را ارائه دهد نه پدر ومادر و…..
  هستند دیدگاهها ونظرات قابل تاملی که بدون نظر باقی می مانند، در حالیکه باید نظرات را بخوانیم وپاسخ دهیم .
  نه این که در یک آشفته بازار هرکس حرف خودش را بزند ، بدون توجه به خرد جمعی
  اما در مورد ناشناس بودن هم با توجه به مدیریت خوب سایت و این کسی از این مسئله ناشناس بودن نمیتواند سوء استفاده بکند ، پس شایسته است از امتیازات آن بهره مند شویم .
  کار ما نیست شناسایی “راز” گل سرخ ، کار ما شاید این است که در “افسون” گل سرخ شناور باشیم

 7. من دوست دارم نظر سپیده ،سحر ،نازنین و سیمین وآزاده روح الامینی را بیشتر ببینم . خیلی کم نظر میدهند .

  1. سلام شیوا جان
   من اصولا بیشتر اوقات به سایت سر میزنم و مطالب رو می خونم،ولی گاهی اوقات هیچ حرفی واسه گفتن ندارم!!!!!

  2. سلام شیوا جان

   از اینکه منتظر دیدگاه های من هستید ممنونم. من هر شب به سایت سر می زنم و مطالب را تا حدودی می خوانم اما به شدت درگیر انجام پایان نامه دوره کارشناسی ارشد هستم و نیز انجام چند کار علمی پژوهشی که بعد از اتمام آنها قصد دارم به امید خدا اگر عمری باقی مانده باشد به نوشتن متون ادبی و شعر و .. برای دوستان داریون نما بنویسم الان اصلا فکرم راحت نیست و دوست دارم بیشتر مطالب و دست نوشته های خودم را در معرض دید خوانندگان بگذارم. از همین جا از اعضای خانواده داریون نما عذرخواهی می کنم و از قدردان تلاش آنها هستم. موفق باشید و التماس دعا

  3. سلام شیوا خانم…. مثل این که چشم ما شور بود…..از روزی که من اومدم حضور خواهران در سایت کم رنگ و کم رنگ تر شد ! روزه شما را برده است؟ یا درست کردن افطاری و سحری تمام وقتتان را پر کرده است؟ یا سریال های تلویزیونی وقتتان را پر کرده است؟ یا چون دیگه داریون نما کم آنلاین میشه، شما هم غیبتون زده؟ یا….. خودتون بگید… چرا کم رنگ شدید!؟

   1. سلام ستاره قبول باشه نماز و روزه
    من به سهم خودم فکر میکنم زیاد کامنت مینویسم و شاید برای خوانندگان خسته کننده باشه . روزه هم بی تاثیر نیست و چند روز هم مهمون داشتیم . اینجوری کامنت نوشتن هم کمی سخت شده . اگر یک پست ایجاد کنند که کاربران مختصر کمی از خصوصیات واقعی خودشان را معرفی کنند با همان اسم مستعاری که هر روز عوض نمیشه ، انوقت آدم بهتر میدونه فکرش به کی نزدیکه وبرای کی بنویسه وکامنتهای چه کسی رو بخونه . آخرش هم با این پیشنهاد های جور و واجور !میترسم آقای داریون نما یا سروش اسمم رو بذارن خانم پیشنهاد !!

 8. شیوا جان سلام ممنون از نظرت ولی هرچند حضور بانوان درسایت پررنگ شده اما متاسفانه درارتباط بانوان با هم هنوز نسبت به آقایان خیلی عقب هستیم گویی ما بانوان هنوز خودرا باور نداریم بیشتر نظرهای هم را نفی میکنیم ومخالف صحبت میکنیم هرچند شاید نگرشمان متفاوت باشد اما همیشه نسبت به هم ساز مخالف میزنیم دلیلش را نمیدانم ما همه از یه فرهنگ تبعیت میکنیم همه ازیه منطقه هستیم بیشتر دغدغه هایمان یکیست اما برای هم غریبه هستیم فقط گاهی موضوعاتی که به زنان میپردازد هم نظریم و ما را کمی بهم نزدیک میکند دوباره همان آش همان کاسه شاید اینبار هم با نظرمن مخالف باشید اما اگرهم نظریم راه حل بدهید من دوست دارم بیشتر خودت وعزیزانی که نام بردی را بشناسم با دیدگاه طرز فکرشان آشنا بشونم وامیدوارم این شروع خوبی باشد

  1. سلام سپیده جان
   مخالف بودن، دلیل بر باور نداشتن خود نسیت!وقتی انگشتان دستانمان با هم فرق دارند ،نباید انتظار داشت که افراد یک منطقه هم نظر باشند و این یک امر طبیعی است.در ثانی کمیت همیشه جواب نمی دهد.

 9. سلام سپیده عزیز ممنون از پاسخ سریع شما
  در نظر من شما هر کسی هستید فکری خوب ومنسجم دارید و نقادانه به مسائل نگاه میکنید ولی قلبتان پاک به سپیدی یاس است .حضور پررنگ و خود جوش دختران و زنان به درک فرهنگ و روحیات بانوان منطقه که اکثرا تحصیل کرده هستند کمک می کند .
  هر چند آنلاین بودن در هر زمانی برای ما شاید صحیح نباشد اما میتوانیم ما هم مثل آقایان در ساعتی معین در سایت ظاهر شویم و مشوق یکدیگر در بیان دیدگاهها وتبادل اطلاعات باشیم.
  دنیا با این همه وسعت کوچک است و در شهر کوچک ما که همه یک جوری با هم فامیلند .
  خدا راچه دیدی شاید ما هم فامیل هستیم وخودمان نمیدانیم ؟

 10. سلام شیوا جان
  من هم زیاد به سایت سر میزنم ولی دیدگاهای شما عزیزان اینقدر زیباست که من خواندن را ترجیح میدهم من هر جا لازم بود با شما همراهی میکنم

  1. سلام سحر جان
   خوشحالم که جواب دادید ، من شاهد حضور فعال شما هستم . خواندن خیلی خوب است ولی نوشتن نظرات هم کمک می کند تا دوستان به حضور فعال تشویق شوند .
   به نظر من ما باید به دیدگاهها ونظرات قابل تاملی که به خصوص در مورد زنان ودختران نوشته میشود فعالتر برخورد کنیم تا نویسندگان را تشویق به نوشتن کنیم موفق باشید

 11. سلام نازنین عزیز من دیدگاه های شما را درسایت خوانده ام . نظرات جالبی دارید و دیگران را به پاسخ دادن وادار می کنید .اگر حتی حرفی نداشته باشیم ، میتوانیم روی حرف های دیگران تامل وفکر کنیم ، شاید با طرفداری از یک دیدگاه ، تشویق یک نظر دهنده ویا در گیر شدن در حل یک مشکل هم بتوانیم موثر واقع شویم . نظر مخالف و مخلفت هم وقتی با واقع بینی باشد واز سر لجبازی نباشد اشکالی ندارد .
  مهم این است که حضورمان را فقط کمی پررنگ تر کنیم . موفق باشید .

 12. شیوا جان دقیقا حرف دل من را زدی من کاملا بآ طرز دیدگاهت موافقم وخیلی خوشحالم که بگوییم تو اولین کسی بود که شجاعانه باعث نزدیک شدن بانوان سایت شدی باور کن کاری که من اعتراف میکنم نتونستم توراحت ساده با یک خط توانستی انجام بدهی واین هنرشجاعت تورا میرساند ومن ازته دل خوشحالم که داریون نما باعث آشنا شدن من با خواهری مث تو میشود

  1. سلام شیوا من هم با سپیده خانم موافقم که تو دختر شجاعی هستی که به خانم ها فراخوان اتحاد دادی.
   حامی داریون نما هم که هستی و براتون ارزوی موفقیت دارم

 13. نازنین جان من هم گفتم نگرشها متفاوت است اما همان انگشتانی که گفتی درعین یه اندازه نبودن بسیار بهم نزدیکند به عبارتی دیگر دلیل نمیشود چون طرز نگرشمان متفاوت است ازهم دورباشیم برعکس من بیشتر اندیشه های مخالف را میپسندم چون به من کمک میکند ازیک دریچه دیگر به موضوع بنگرم و به هرحال من هم مثل شیوا جان دلم میخواهد بیشترنظراتت را درسایت ببینم چون طرز فکر دیدگاهت را میپسندم هرچند مخالف باشد

  1. سلام بر شیوا، سحر، سپیده، نازنین و سایر خواهران داریون نما …. جای بسی امید است که خواهران گرامی، دست اتحاد و دوستی به سوی هم دراز کرده و با تصمیم پسندیده ی خود، بر آنند تا دیگر خواهرانی را که به هر علت فقط نظاره گر مطالب و دیدگاه ها هستند بی آن که به حضورشان رنگی بزنند و روز به روز پر رنگ تر بر تارک داریون نما بدرخشند و ثابت کنند که هر کجا هستند باشند، داریون خاک آن هاست، نیز با یک حرکت شجاعانه به میدان بیاورند. به ویژه خواهران ساکن داریون که در مقایسه با برادران با محدودیت های بیش تری برای ورود به عرصه های ورزشی و اجتماعی و …. رو به رو هستند. و این فضای مجازی می تواند جولانگاه خوبی برای بارور نمودن تفکرات و ایده های سازنده اشان باشد.البته از قرار معلوم در عرصه ی فرهنگی پیش تازتر از برادران هستند.پس بیایید روز 17 تیر را روز خواهران داریون نما بنامیم و هر ساله در همین سایت، سالروزش را حتی شده با یادی، جشن بگیریم. خواهران داریون نما ! روزتان مبارک….

   1. ممنون آقای زارع،خیلی خوبه که حداقل یه نفر اونم با 900کیلومتر فاصله ما رو تحویل گرفت!اختصاص به روز کم چیزی نیست…

  2. شیوا و سپیده جان درسته در این مورد حق با شماست. انشااله اگر عمری باقی ماند این حضور پر رنگ تر میشود.

 14. ما یه بار اومدیم نظر دادیم اسم مارا کی به تاراج برد من سامم نمیدونم چطور به سروش ربط داده شدم من اسم مستعارمو دوست دارم آقای زارع من سام هستم نه ربطی به سروش دارم نه کسی دیگه سروش جان توروخدا دست ازسراسم من بردار

  1. سلام مجدد… عزیز دل برادر حق با شماست؛ ما در چنین رمانی که گذری هم به تاریخ زده و قرار است ” قلعه ی با شکوه داریون” را به تصویر بکشد،نباید انگ کم آگاهی به کسی بچسبانیم. فکر می کنم بدانم منظورت چیست. اگر جز این است واضح تر بگو تا دوباره در موردش با هم حرف بزنیم.حقیقتش را بخواهید من تصمیم دارم با توجه به نقد هایی که بر این رمان می شود، افزون بر این که با دیدی بازتر ادامه ی داستان را به کمک شما عزیزان رقم بزنم، قسمت های قبل را نیز ویرایش نموده و نقص و ایرادهایش را برطرف کرده و در فایلی جداگانه نگهداری کنم. من آن کلمه ی توهین آمیز مورد نظر شما را اگر درست حدسش زده باشم حذف خواهم کرد. ممنون از نقد منطقی و زیبایت. منتظر نظرات سازنده ی شما در این رمان و همه ی جولانگاه داریون نما بوده و یک بار دیگر ورودتان را خوشآمد می گویم….

  2. سلام سام
   سام مبارک خودت باشه
   راستش سام اسم داداش بزرگ منه
   چون مامانم اونو بیشتر از من تحویل میگیره یه جوری حسودیم میشه و دوست دارم بعضی وقت ها بهم بگن امیر سام

 15. سلام سام عزیز… ورودت را به سایت خودت تبریک می گویم.این اسم زیبا هم تا ابد ارزانی شما، سروش هم که گفت برای همیشه سروش می ماند و خیال ندارد سام شود. روی قولش هم می شود حساب کرد. تضمینش هم با من. سروش جان به سام بگو که کسی خیال ندارد اسمش را به تاراج ببرد تا خیالش از هفت دولت راحت باشد. اما یک شرط دارد عزیز دل برادر. باید همیشه سام بمانی و فردا پس فردا به سرت نزند نریمان شوی. اگر هستی یا علی بگو تا سندش را به نامت بزنیم. فقط بجنب تا کس دیگری آن را گران تر نخریده است !فکر کنم در تاریخ ۱۱:۴۵ ب.ظ روز ۱۴ تیر در سایت داریون نما با این نام متولد شدی ! درست می گویم؟ یادمان باشد اگر عمری باقی ماند خودم در روز ۱۴ تیر ۹۳ درهمین سایت کیک و شمع بیاورم و تولد یک سالگیت را جشن بگیرم.باور کن اگر زنده باشم و خدا بخواهد حتما این کار را می کنم. می خواهم کمی هم جدی با تو گپ بزنم که باشد برای دیدگاه بعد. پس تا بعد…

 16. سلا م به کاربران محترم
  اول تشکر میکنم از سپیده ونازنین وسحر عزیز ودوم خانم ها و دختر خانم های عزیزی که از سایت بازدید میکنن اما نظر نمیدهند را هم دعوت میکنم که نظر بدهند ودوستانشان را از دیدن دیدگاهشان محروم نکنند .
  مگر نه این است که میگویند تا مرد سخن نگفته باشد ————- عیب و هنرش نهفته باشد .
  این گفته در مورد خانم ها هم صادق است .

 17. یه چیزی ناگهان به نظرم رسیده آیا خانم آقای زارع که تهران هستند هم از کاربران هستند ؟

  خانم آقای مدیر سایت چطور ؟

 18. سلام
  سلام به آقای زارع پر تلاش ،با انگیزه وپرحوصله -رمان شما را میخوانم-احسنت وآفرین به ذوقتان
  من اگر کمتر به داریون نما سر میزنم بخاطر شغل لعنتی حسابداری وحسابرسیه-میدونید که ما حسابرسها سه چهار ماهه ابتدای سال رو اسیر دفتر وحساب وکتابیم -اما من به سایت سر میزنم اگر هم نظر نمیدیم نکته سنج نیستیم -اما در هر صورت از تلاش شما ممنونم وهمین دور از خانه پدری اینچنین برای آبادیش دل نگرانید بهایش را مقدار نیست .در هر صورت :
  بی حرمتی به ساحت خوبان قشنگ نیست
  باور کنید پاسخ آیینه سنگ نیست
  سوگند میخورم به مرام پرندگان
  در عرف ما سزای پریدن تفنگ نیست
  با برگ گل نوشته به دیوار باغ ما
  وقتی بیا که حوصله غنچه تنگ نیست
  تنها یکی به قله تاریخ میرسد
  هر مرد پا شکسته که تیمور لنگ نیست
  وقتی که عاشقانه بنوشی پیاله را
  فرقی میان طعم شراب وشرنگ نیست

  1. احمد عیسایی خوش!
   گرچه دلتنگم،
   ولی امید دیدارت،
   چو می دانم که می آیی،
   به قلب زخم زخمم،
   می نهد مرحم.
   ومن تا وقت دیگر،
   چشم در راه تو می مانم.

 19. سلام خدمت تمام خواهران گرامی
  احسنت به شما که به هم نزدیک شده اید انگشتان دست مثل هم نیستند ولی به هم نزدیکند که حرف سپیده است و من هم قبول دارم .خواهران سایت در حال پیدا کردن هم و خودشان هستند .حضور انها در حال پررنگ شدن است .انشااله که مشوقی باشند برای دیگر خواهران .بازدید از سایت مهم است ولی درج نظر مهمتر است.همانطور که بارها گفته ام هرگز از کسی که با نظر من موافق است چیزی نیاموخته ام .و خرد هر کس در دانسته هایش دیده نمیشود بلکه در کردارش هویدا میشود.به امید روزی که حضور بانوان در سایت بیشتر و بیشتر شود.
  ممنون از نظرات تمام عزیزان

 20. با سلام خدمت کاربران گرامی
  سپیده ،نازنین ، سحر و…….
  من دو پیشنهاد دارم
  یکی این که با شروع ماه مبارک رمضان مدیر محترم سایت زحمت بکشند و یک پست بگذارند تحت عنوان سفره افطاری
  و کاربران هر کس بنا به سلیقه خودش چیزی بنویسد . مثلا خانم ها بگویند که برای افطار چه چیزی تدارک میبینند و از یک افطار خوب بگوییم از نظر ارزش تغذیه و….
  هر شهری برای افطاری رسمی به خصوص دارد اگر کاربران از اداب ورسوم شهر های دیگر اطلاع دارند ویا رسم خودشان بنویسند
  یا خوراک های محلی که برای افطار وسحر طبخ میشود .
  اگر خوراکی ابتکاری پیشنهاد دارند
  ثواب همسفره شدن در افطار و خاطرات سفره افطاری

 21. پیشنهاد دوم
  اگر برای کاربران مقدور باشد افرادی که تمکن مالی دارند ، برای برگزاری یک سفره افطاری مشارکت کنند .

  1. سلام شیوا خانم…. شما پیشنهادی دادید و سروش جان نیز سوالی پرسید، حالا کی جواب میده ؟

 22. متاسفم برای وبلاگ شما که کاملا دیکتاتوری هست . و حاضر نیستید انتقادها را قبول کنید . هر گفتاری که برخلاف میل شما باشد اجازه نمایش نخواهد یافت بدرود سایت داریون نما …………………..

  1. سیاوش سام عزیز جسارت بنده رو ببخشید….سیاوش و سام هر دو از اونایی بودن که موندن و مبارزه کردن نه اینکه با اولین بن بست که رو به رو شدن راهشونو کج کردن و بر گشتن…. به نظر من موندن و مبارزه کردن خیلی سخت تر و در عین حال ارزشمند تر از رفتن و نظاره کردنه… محکم و قوی باش و بمون و مبارزه کن و اگه تک محوری هم هست با استقامت و مقاومت از پیش رویت برش دار… منتظر حضور دوباره و سبزت هستم عزیز دل برادر…

 23. سلام سیاوش سام : از کجا بدونم نگاه نمیکنی ؟ این بدرود الکیه و نمیتونی نگاه نکنی ؟
  اگر بی تفاوت بودی اینجور کامنت نمی دادی ! والا راست میگم

 24. با درود بر هم داریونی های عزیز . با اینکه داریون نیستم اما فقط امیدوارم گفتارهای متفاوت که کم هم نیستند هم اجاز انتشار یابند . با سپاس فراوان از استاد جلیل زارع و سروش گرامی ……….. شاد و تندرست باشد

  1. سلام سیاوش سام…. دلم برات تنگ شده عزیز دل برادر…. یه سری به داریون نما بزن ….

  2. سیاوش جان سلام
   امیدوارم که دلگیر نشده باشی .قطعا اینطور نیست .من هم اوایل مثل شما فکر میکردم ولی به مرور زمان و مطالعه نظرات متوجه شدم که نظرات مخالف هم به نمایش در می اید.
   منتظر نظرات خوب شما هستیم
   شاد و سلامت باشی
   علی زارع

 25. از شاهنامه
  کنون ای سخن گوی بیدار مغز یکی داستانی بیآرای نغز
  سخن چون برابر شود با خرد روان سراینده رامش برد
  بزرگان ایران همه با نثار برفتند شادان بر شهریار
  ز فر سیاوش فرو ماندند بدادار برآفرین خواندند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا