ديدگاه

در دایره داریون نما؛چقدر از هم غافلیم…؟

جلیل زارع|

چه قدر از هم غافلیم !؟ اصلا هم دیگر را نمی شناسیم ! درد هم را نمی فهمیم ! در دهکده ی جهانی داریون نما زندگی می کنیم و از حال هم بی خبر ! احساس سحر را از لابلای حرفهاش نمی فهمیم ! از اول تا آخر مراسم دومین زاد روز داریون نما حضور داره و نظاره گر جنب و جوش ما، ولی نمی بینیمش، دیده نمیشه ! ایلماه با ما حرف می زنه، درد دل می کنه، از سال های بی قراریش میگه، ولی نمی شناسیمش، نمی فهمیمش! سروش کیه !؟ یه پسر دبیرستانی پر جنب و جوش و پر از حس شاعرانه !؟ یا پسری تیز بین و کنجکاو!؟ عاشق دوچرخه سواری؟ شوخ و بذله گو و در عین حال صریح اللهجه!؟ عاشق پدر و مخصوصا مادر !؟ دیگه چی !؟ واقعا کیه !؟ چرا نتونست تو مراسم باشه؟ علی زارع چه حسی داره وقتی میره با خونواده ی شهدا مصاحبه می کنه؟

یوسف بذرافکن برای چی این همه یاد نیکان می کنه؟ ارج زاده این روزا چه طوری تنهاییش رو پر می کنه؟ مختاری از چی رنج می بره؟ کرمدار چی تو ” بوی بهشت” دیده که این همه خاطره رو رقم میزنه؟ چرا شیوا و سپیده و آزاده این قدر به دنبال حل مشکلات طایفه حوا هستند؟ اصلا این روزا آزاده کجاست؟ درس و مشقش زیاده یا دنبال تحقیق و تفحصه؟ ستاره توی آسمون داریان چی دیده که مفتون و شیفته اش شده؟ داریون با احمد عیسایی خوش چه کار کرده که این هم احساس و دلتنگی و عشق به وطن رو نمی تونه حساب و کتاب کنه؟ داریونی از چی رنج میبره؟ نازنین چرا این قدر ورزش دوسته و نقاد؟ چرا تا تصادفی در جاده ی شیراز داریون رخ میده، مسلم فرو میریزه؟

حامد روز دار با چه هدف و انگیزه ای از داریون نما میگه؟ چی تو داریون نما دیده که براش وقت میذاره و بهش عشق می ورزه؟ قربانی برای چی این همه عکس میگیره؟ ظهرابی توی گزارشهاش دنبال چیه؟ خانم دکتر لیلا بذرافکن و خانم دکتر ظهرابی برای چی با این همه مشغله به داریون نما فکر می کنن؟ مهندس شجاعی چرا برای سایت وقت میذاره؟ دکتر سپهری برای چی داریونی ها رو حمایت می کنه؟ دوست کیه؟ هم محلی و هم شهری و هم وطن و …… چرا این قدر برای زادگاهشون دل می سوزونن؟

خواهر ها برای چه هدف والی به آب و آتیش زدن و وارد دنیای پر درد سر شورا شدن؟ با تجربه هامون چرا دیگه کم تر میل دارن پا به میدون بذارن؟ هوشنگ قنبری برای چی داریون و داریون نما را به دیگرون معرفی می کنه؟ anti666 چرا و با چه هدفی این اسم رو به یدک میکشه؟ چه رمز و رازی تو این اسم با مسمی و پر از مفهوم دیده؟ هادی شکری از راه دور به چه عشقی وارد سایت میشه؟ چرا یکی بی هیچ توقعی برای داریون نما فیلم میسازه و دیگری پوستر؟ پارسا هم زحمت می کشه. حالا دیگه شما بگید !

از خیر اندیش، زهیر، حسین، محمد، پیربوآ، دانش آموز، جمشید، ad612، کاربر، کوروش، حافظ داریونی، کامبیزها، موسی، ابطحی،و…. و…. و….. .بیش تر فکر کنیم عزیزان! هم دیگر را بیش تر بشناسیم ! حس و حال هم رو بفهمیم؟ و در یک کلام: بیا تا قدر هم دیگر بدانیم / که تا ناگه ز یک دیگر نمانیم /چو مومن آینه مومن یقین شد/ چرا با آینه ما روگرانیم ?!

19 دیدگاه

 1. با سلام .همیشه برام جالب بوده که با این همه مشغله, حواستون به همه چیز وهمه کس هست!البته از کسی که سالهامعلم نمونه , دبیر نمونه و استاد نمونه بوده چنین چیزی بعید نیست چون شرط واجب و لازم معلمی اینه که به دنیای شاگردان راه یابی.واقعا خداقوت!

 2. راستی !برای منم سوال بود که چرا این اسم؟؟وراز666 چیه؟اما وقتی کلمه antiقبل از این عدد بیاد اونوقت شایدبه معنی (خدا پرست )باشه! الله علم!

 3. سلام عزیز دل برادر و استاد گرامی بسیار از شما ممنونم که همه ی صفات من رو خو ب وبد خوب می بینید . اگر ما کاربران همکدیگر را هم نبینیم خیلی وقت ها ویا به وقتش به هم فکر می کنیم . خیلی دوست داشتم که در مراسم زاد روز سایت شرکت کنم ولی خوب مسافر بودیم ونشد . وقتی شما در حال برگزاری مراسم بودید ما شمال بودیم و جای شما خالی بود ، خیلی خوش گذشت و چیز های زیادی یاد گرفتم ، ماجراهای جالبی برایم اتفاق افتاد . توی تهران همش می پرسیدم منزل آقای زارع کجا میتونه باشه ؟ آدرس خونتون رو نمیدونستم و گر نه و سر زده می آمدم مهمونی!!!!!!
  تمام کسانی که نام برد ه اید و من بعضی از اون ها رو می شناسم ،به داریون نما فکر می کنند .

  1. سلام سروش جان. کلبه ی درویشی است متعلق به خودتان. خوشحال می شویم به اتفاق خانواده قدم رنجه فرموده و تشریف فرما شوید.هر وقت این سعادت نصیب ما شد و ما را قابل دانستید بفرمایید آدرس و تلفن را برایتان mail کنم.

 4. سلام استاد گرامی از شما ممنون هستم که به من لطف دارید و منهم شما استاد و عزیز دل برادر رو دوست دارم
  علت شرکت نکردن در مراسم هم مسافرت بود که خیلی خوب بود و ماجراهای جالبی داشتم و خلاصه واسه ی ما که خیلی خسته بودیم خوب بود .
  دلم میخواست گزارش تمام مراسم رو با جزئیات بخونم و یا فیلمش ببینم !!!!!
  یه کمی سایت کسل کننده شده !!!از زندگی بنویسید و چیز هایی که به دانش آموزان در شروع کار انگیزه میده!!!
  و به آقای داریون نما سلام برسونید.

  1. سلام مجدد عزیز دل برادر….. ای به چشم ، از شما به یک اشاره از ما به سر دویدن…..

   ….راستی آقای داریون نما، آقا سروش گل سلام می رسونند…..

 5. با سلام
  با تو بودن ، هميشه پرمعناست
  بي تو روحم گرفته و تنهاست
  با تو يک کاسه آب ، يک درياست
  بي تو ، دردم به وسعت صحراست
  با تو بودن ، هميشه پرمعناست
  با تو آسان هزار کار خطير
  با تو ممکن جهاد با تقدير
  بي تو با غم برهنه همچون کوير
  با تو يک غنچه ، دشتي از گلهاست
  با تو بودن هميشه پرمعناست
  اي تو ! تعريف ناپذيرترين
  بي تو من کوچک و حقير ترين

 6. سلام خدمت استاد عزيز جناب اقاي جليل زارع يادتون هست اولين روزاي که اومده بودين داريون نما چه سوالي ازتون پرسيدم؟ چند مدت پيش فهميدم شما جز اون دسته واقعا نيستيد اقاي زارع بي تعارف ميگم وجود شما براي داريون يه نعمت بزرگه اگه داريون چند تا مثل شما رو داشت اين همه ظلم در حقش نميکردن و داريون در جايگاه واقعي خودش بود …
  اما معني anti 666 رو بايد از اقاي کرمدار بزرگوار پرسيد!!!

  1. سلام anti666 واقعی….
   فکر می کنم معنیش رو بدونم. فکر می کنم ! …. چشم از کرمدار عزیز هم می پرسم…

  2. سلام anti666 یادمه ! خیلی هم خوب یادمه ! 22اسفند 91 بود.چهل روز بود اومده بودم تو سایت.شما پرسیدید……………..؟ و من هم جوابتودادم………… .
   راستش رو بخواید هنوز هم جوابم همونیه که بود ! هنوز هم میگم:
   “حرفی برای گفتن ندارم… شاید هم حق با شما باشه… پویا و پایا باشید…”

 7. با سلام
  استاد گرامی من همیشه شما را بخاطر این همه سخت کوشی و غیرتی که نسبت به شهر و زادگاهتون دارید تحسین میکنم ان شالله که همواره سلامت باشید
  خیلی دوست داشتم در مراسم داریون نما شرکت کنم ولی افسوس که من هم مثل شما دور از وطن افتاده ام.

  1. با سلام متقابل….
   میدانم سخت مشغول هستید و فرصت شرکت در مراسم هم نداشتید و گرنه حتما تشریف می آوردید. همین که با وجود مشغله زیاد گه گاهی دست به قلم می شوید جای تشکر و قدردانی دارد. اگر من دوست دارم امثال شما و خانم دکتر بذرافکن بیش تر در سایت حضور یابید به خاطر این است که سایر خواهران از شما درس بگیرند و در پیمودن پله های ترقی، امیدوارتر گردند. باور کنید حضور امثال شما در امید دادن به کاربران و موفقیت سریع تر آنان موثر است. بسیار هم موثر است. پس هر چند گرفتارید ولی ارزشش را دارد که کمی بیش تر وقت بگذارید و حضورتان را پر رنگ تر کنید. جسارت بنده را ببخشید. باز هم از شما ممنون و سپاسگزاریم.

 8. وجود داریونیهای موفق آنهم با اسم واقعی در داریون نما خیلی در ایجاد انگیزه برای جوانان داریونی موثر است. کاری که متاسفانه بیشتر شما نمیکنید. پس جوانان ما از کی یاد بگیرند؟ اگر شما الگویشان نشوید الگوهای کاذب پیدا میکنند و سر از ترکستان در می آورند. آنوقت شما بیشتر از همه مسئولید. این نظر شخصی من است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا