منهاي داريون

جشن “چهارها” برای ایران سربلند

تورج عاطف|

در حالی این مقاله را می نویسم که اروگوئه به زور داور و چنگ و گاز در جام می ماند و ناخود آگاه حکایت طلوع مهر در سرزمین آنها را تداعی کرد و طلوع مهر که به  روی کاغذ با  رقص قلم من نوشته می شود زیر لب از حکایت مهر و خورشید سرزمین محبوبم ایران می گویم.

 بازیهای ایران وبوسنی و آرژانتین و نیجریه می تواند طلوع دیگری برای فوتبال ما باشد طلوع صعود و رسیدن به دروازه های فرانسه جائی که نقطه عطفی در فوتبال کشورمان و حتی آسیا می تواند باشد.

به ترانه های سرزمینم می اندیشم به جاودان سرود کشورم ای ایران که ندایمان داد.

iran-vs-bosnia

 ای ایران ای مرز پر گوهر

 ای خاکت سرچشمه هنر

 و آری گوهران این سرزمین که جوانان برومندان هستند و نماینده آنها در قالب تیم ملی فوتبال کشورمان به میدان می روند می توانند به جهان حکایت خاکی که سرچشمه هنر و توانمندی را نمایان سازند  و ما  این بار به کی روش و پسران ایران درود می فرستیم که حکایت این سرود را فریاد زدند.

 دور از تو اندیشه بدان

 پاینده مان نیک و جاودان

 اندیشه بد و کوته نظر و نا بخردانه به کنار رفت و حالا زمانی است که این تیم می تواند نیک و جاودان بماند  تیمی که از درون دروازه تا نوک حمله خود تازگی و طراوت و جوانی و شجاعت را دارد و بزرگ مردی چون کی روش آن را اداره می کند.

تیمی که می تواند چهار امتیازه شود و رکورد دار  امتیاز در جام جهانی باشد تیمی که در  شب چهارم از چهار شنبه و چهارمین ماه سال و در چهارمین حضورش در جام جهانی می تواند چهار گانه

 افتخار

 قدرت

دلاوری

 شادی

 را به تمامی خاک ما برساند این تیم می تواند سبز  بالندگی و سفید پاکی و قرمز شجاعت پرچم ما را در سرزمین فوتبال به اثبات  برساند این تیم قادر است که خاطره بزرگی برای همه ملت ایران بسازد خاطره ای در  چهارشنبه چهارم  از ماه چهارم در چهارمین حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی در جام جهانی 2014 بسازد .

آری به جشن چهار ها می نشینیم و آرزوی چهار امتیاز شدن تیم کشورمان و  انجام بازی چهارمش در جام جهانی خواهیم داشت

7 دیدگاه

 1. سلام عاطف عزیز…

  ممنون از تحلیل های منطقی و زیبایتان. امیدوارم گل آرزوهای پاکتان که آرزوی همه ی ایران زمین و مردم پاک نهادش، خواه مقیم ایران باشند و خواه مقیم سایر کشورهاست، به بار بنشیند و شکوفه دهد.

  ولی حتا اگر چنین نیز نشود، باز هم چیزی از قدر و منزلت تیم ملی ایران در ذهن و فکر و روح ما کم نمی شود. ایران نشان داد و خواهد داد که حرف برای گفتن دارد . و این از همه چیز مهم تر و با ارزش تر است.

  باز هم از ابراز احساس پاکتان ممنونیم. هم چنان پویا و پایا باشید و البته جاری و ساری…

 2. انشاالاه امشب بوسنی رو میبریم اگر هم خدای نکرده زبونم لال نبردیم بازم چیزی از ارزشهای بچه های ایران اسلامی کم نخواهد شد.

 3. یک استاد دانشگاه گفته : در حقیقت بازی ایران آرژانتین نمایشی بود از اتحاد، هماهنگی، انسجام، و ایستادگی جمعی اعضای تیم، توام با غرور ملی، امید، اعتماد به نفس، و تلاشِ جمعی سازنده و هدفمند برای احیای آبرو و ارزشمندی، اعتبار و مجموعه‌ی نقاط قوتی که ایرانیان در طول تاریخ خود بر اساس آن به جهانیان معرفی شده بودند و شاید، در واقع، پس از افت و خیزهای تجربه شده طی سال‌های اخیر، نیازی به یادآوری دوباره‌ی همه‌ی این ارزشمندی‌ها، به جهانیان احساس می‌شد.

  امیدوارم امشب هم این نمایش به نحو احسن باشد و توام با پیروزی پر گل ایران
  ضمنا آرژانتین هم ببره !

 4. میدونم همه بشدت از ناداوری بازی ایران و آرژانتین ناراحتن
  به صفحه زیر برید و رای دهید به بدترین داور جام جهانی هست
  http://redcardtheref.com/?page_id=1946
  اسمش هست. Milorad Mazic, این کار برای او از نظر شغلی نابود کننده خواهد بود.
  با خود داری از فحش و ناسزا فرصت مظلوم نمایی و بی فرهنگ خوندن ایرانی ها رو از او بگیرید
  لطفا به همه اطلاع دهید.

 5. سلام دوستان
  اگه میخواهین دلتون خنک بشه به سایت بالا سر بزنید وآراء منفی آقای (Milorad Mazic) را ملاحظه نمایید . خیلی آسونه روی لینک کلیک کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا