اخبارهمه

راهپیمایی روز جهانی قدس در منطقه داریون

همزمان با روز جهانی قدس مردم ولایت محور منطقه داریون همگام با سایر مسلمانان جهان و هم وطنان خود ،در راهپیمایی با شکوه «روز جهانی قدس »شرکت کردند.

عکس و خبر:روح الله قربانی|

 راهپیمایان پس از طی کردن مسیر راهپیمایی که از مقابل بسیج داریون آغاز و پس از گذر از میدان شهدا و بلوار کشاورز در مصلای نماز جمعه تجمع کردند .

در پایان این راهپیمایی حجت الاسلام اورنگی  امام جماعت روستای ایزدخواست سخنرانی کرد پس از برنامه های روز جهانی قدس ،نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون اقامه شد.

 ghods1 ghods3 ghods4

2 دیدگاه

 1. دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را !؟

  … آزموده را آزمودن خطاست. خیال واهی است که فکر کنیم اگر کوتاه بیاییم، دشمن هم انعطاف نشان می دهد. ما با دشمنان مکار و حیله گر و غیر قابل اعتماد و اطمینانی رو به رو هستیم که بیش تر اهل زور و تزویر هستند تا منطق و حرف حساب ! آن ها در پی تسلیم کردن بی قید و شرط و بی چون و چرای ما هستند نه در پی اهدافی که عنوان می کنند.

  دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را !؟ دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و خلع سلاح هسته ای فقط بهانه ای است برای به زانو در آوردن ملتی که می خواهد روی پای خودش بایستد ! و برای رسیدن به زیاده خواهی های خود فقط منطق چماق را می شناسند، هر چند به ظاهر مذاکره می کنند.

  می خواهند اگر شد با پنبه سر ببرند و اگر هم نشد چماقشان را به رخمان بکشند. یک روز از گزینه های تطمیع و تهدید روی میز حرف می زنند و روز دیگر مدافع حقوق بشر می شوند و شعار مبارزه با تروریسم را علم می کنند.

  گاه به بهانه ی ایجاد دمکراسی، سرزمین های ملل دیگر را اشغال می کنند، گاه هم گروهک های منحرفی مثل داعش را سر پا می کنند؛ در ظاهر با آن ها مبارزه می کنند و در باطن و خفا حمایتشان می کنند تا هم به سلاح تفرقه بر ما حکومت کنند و هم با زور و تزویر، اهداف پلیدشان را پیش ببرند.

  و این هوشیاری بیش از پیش ما را می طلبد. با هر قدم پیشروی ما، دشمن می ترسد و یک قدم عقب می رود و با هر قدم عقب نشینی ما، دشمن گستاخ تر می شود و یک قدم جلوتر می آید.

  این روزها، جهان اسلام دو دسته شده اند. گروهی فکر می کنند شیاطین اکبر و اصغر می توانند مدافعشان باشند و حاشیه ی امنی برایشان فراهم کنند و مثل آل سعود به پشتوانه ی حمایت های آن ها، می افتند به جان ملت های به پا خواسته و انقلابی هم چون یمن؛ غافل از این که دیر یا زود، عاقبتشان همان می شود که عاقبت امثال صدّام شد.

  گروهی هم هوشیارتر از آن هستند که فریب حیله و نیرنگ دشمن را بخورند و در مقابل ظلم و جور قد علم می کنند که اگر سنجیده عمل نکنند تاوان استقلال خواهی خود را می پردازند.

  و این هم درست نیست که ما هم مثل دشمن فکر کنیم و در برابر چماق، فقط به چماق فکر کنیم. ما مرید مرادهایی هم چون اهل بیت (ع) هستیم. از گفت و گو و مذاکره طفره نمی رویم و با زبان منطق جلو می رویم ولی اگر زبانمان را نفهمند، به جای تسلیم شدن، مقاومت می کنیم و به وقتش مبارزه.

  در برابر دشمن مکار، باید زیرک و بود و کیّس و هشیار. باید در عین حالی که بهانه به دست دشمن مکار نمی دهیم ، سراپا هوش و گوش باشیم و شرف و حیثیت و انسانیتی را که مرهون خون شهداست فدای زیاده خواهی ها و دورویی ها و نفاق و حیله و نیرنگ دشمن نکنیم.

  به امید آن که منطقمان کارساز شود و اگر نشد، ایستادگی و مقاومت و دفاع را بر ترس و تسلیم غالب سازیم.

  آمین یا رب العالمین…

 2. …کافران میخواهند تا نور خدا را به گفتار باطل خاموش کنند والبته خدا نور خودرا هرچند کافران خوش ندارند کامل ومحفوظ خواهد داشت…
  سوره مبارکه صف آیه 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا