ديدگاههمه

به بهانه مطلب داریون نما در مورد روز خبرنگار/در داریون هیچ کسی جوابگوی هیچ کاری نیست!

یوسف بذرافکن|

متاسفانه در داریون کسی قدر کارفرهنگی و هنری را نمی داند !من به یاد ندارم که حتی یک برنامه مخصوص برای تجلیل از زحمتکشان عرصه فرهنگ و هنر در منطقه داریون برگزار شده باشد ، تقدیر و تشکر که هیچ ، متاسفانه حتی از آنها طلب کار هم هستند و گاهی بی احترامی هم می شود .

در حالی که کار فرهنگی کار اساسی و بنیادی است اما هیچگاه نمود ندارد . مثلا چه کسی از آقای جلال بذرافکن بابت تالیف تنها کتاب در زمینه داریون تجلیل شایسته نمود ه است ؟چه کسی برای تقدیر از داریون نما برنامه ای اجرا کرد ه است ؟ چه کسی از هنر مندان یا تلاشگران امور فرهنگی تقدیر کرده است ؟ البته گاهی به صورت موردی از ورزشکاران یا فرهنگیان و هنرمندان تقدیر شده است ( مثلا تقدیر از معلمان در هفته معلم یا تقدیر از برخی از افراد در نماز جمعه ) . اما من یاد ندارم که از پیشگامان فعالیت های فرهنگی مانند آقای عبدالرضا شکری تقدیر بعمل آمده باشد .

گاهی می گویم همین که عده ای فحش نمی دهند خودش جای شکر دارد ! البته اگر باز هم فردی دیگر با اسم های جعلی کامنت توهین و تهمت آمیز نگذارد ! به قول شما مثلا مگر در داریون چند نفر مصطفی بذرافکن وجود دارد؟

این موراد و دلایل دیگر باعث می شود که کارهای فرهنگی در داریون ابتر مانده و راه به جایی نبرد . همین عامل و عوامل دیگر باعث شده است که داریون به قبرستان استعداد ها تبدیل شود . همین موارد باعث شده است که ده ها معلم مجرب از داریون مهاجرت کنند . همین قدر ناشناسی باعث شده است که معلمان و مدیرانی که سی سال برای ما و فرزندانمان زحمت کشیده اند به دست فراموشی سپرده شود و کمتر از آنها یاد شود .

کدامیک از ما از آقای عبادالله قلندری که اکنون بیمار است سراغ می گیرد ؟ چه نیکو کاران بزرگی که ازآنها یاد نمی شود ؟ چه کسی برای افراد خیرکه حسینه ، درمانگاه و غیره ساخته اند در یک ویژه برنامه تقدیر کرده است ؟ البته باز هم به بال قبای کسی برنخورد . منظور من انتقاد از فرد یا افرادی خاص نیست . این انتقاد به همه ما وارد است ! البته تجلیل از هنرمندان و دیگران بیشتر وظیفه مسئولین محلی است . من مطمئن هستم هیچکدام از افراد بزرگواری که از آنها نام برده شده یا نام برده نشد هیچ توقع و انتظاری ندارند که مورد تجلیل واقع شوند . چون افراد نیکوکار فقط برای رضای حق تعالی تلاش می کنند . اما وظیفه همه ما تجلیل ازاین بزرگوران است . نه تنها از خبرنگاران تجلیل نشد . تا جایی که من یاد دارم کسی از هیات امنای امام زاده ابراهیم (ع) یا هیات امنای حسینه ولی عصر (عج) یا از واقف زمین بیمارستان تشکر نکرد ! مسلما تقدیر از افراد زحمت کش و مخلص باعث تشویق دیگران به کارهای نیک و فرهنگ سازی می شود. در داریون هیچ کسی جوابگوی هیچ کاری نیست . ما یادگرفته ایم فقط به منفعت خودمان فکر کنیم !

این مطلب به بهانه مطلب “تنها یک گله خشک و خالینوشته شده است. برای خواند آن مطلب اینجا کلیک کنید.

3 دیدگاه

  1. داریون همانگونه که گورستان استعدادهاست ..گورستان زحمتکشان هم هست!!
    ما فقط از بزرگانمان در مراسم تشییع جنازه و ختم و…یاد می کنیم!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا