اخبارديدگاههمه

پیشنهادهایی برای داریونی بهتر

ایجاد کشتارگاه صنعتی/ایجاد سیستم مکانیزه بازیافت و تفکیک زباله/احداث باغ و بوستان تفریحی

آنچه واقعا ضروری است تا حصول نتیجه قطعی حتی اگر چندین سال هم طول بکشد تا به مرحله اجرا برسد و ارزش آنرا دارد که با مسوولین محترم استانی و کشوری مدام یادآوری و مصرا خواسته شود تا بودجه و اعتبار لازم تامین و اجرا گردند،عبارتند از:

سیاوش باهر

۱-چون در برنامه اجرایی هست که جاده داریون به جاده کمربندی شیراز تبدیل شود از هم اکنون ضروری است که پیگیری های بایسته بعمل آید تا جاده داریون از قبرستان احمدی تا حداقل امامزاده ابراهیم و درصورت امکان تا هرجاکه امکان و لازم باشد،چهار بانده شود.
از قبرستان احمدی تا سراکون چهاربانده وار سراکون بقیه جاده جدید به صورت یک طرفه برای برگشت از منطقه خالدآباد عبور کندوتاحداقل ایزدخواست از جنوب کوه داریون و ..عبور کند.
این امر باعث میشود که آلودگی هوا و آلودگی صوتی و آلودگی نوری و ازدحام و‌ترافیک روی جاده فعلی اضافه نشود و مردم مستقر در شمال کوه داریون و…در امنیت و ایمنی و راحتی بیشتر برای تردد باشند.
۲-جهت کاهش تردد مردم داریون و روستاهای نزدیک آن به شیراز و کاهش زحمات آنها و هزینه آنها و‌…ضروری هست که ادارات پرکاربرد و مورد نیاز و نیز پزشکان متخصص رشته های مختلف در داریون استقرار یابند.این امر باعث کاهش تردد و ترافیک در شیراز و‌نیز کاهش آلودگی هوا و …در آنجا هم خواهدشد.اداراتی مثل شعبه ثبت احوال و شعبه تامین اجتماعی و هر اداره دیگری که مسیولین محترم داریون بهتر تشخیص می دهند.
۳-احداث یک باغ و بوستان حداقل دویست هکتاری در دامنه شمالی کوه داریون در حدفاصل میان تنگ داریون تا دانشگاه آزاد ان که ضروری است.
۴-ایجاد سیستم جمع آوری فاضلاب و تصفیه فاضلاب برای داریون و استفاده از آب آن برای آبیاری فضای سبز که این مورد ضروری است و هرچه زودتر بایستی انجام گیرد قبل از اینکه داریون خیلی بزرگ و گسترش یابد.
۵-ایجاد سیستم مکانیزه بازیافت و تفکیک زباله به صورت صنعتی در مکانی مناسب و دوردست و استفاده از محصولات آن مثل کمپوست و کاغذ و کارتن و فلزات و …
۶-تعریض رودخانه خشک داریون به صورت اصولی و فنی برای بدترین شرایط بارش و سیلاب که جلوه مناسبی هم داشته باشد و مردم هم از گزند آن برای همیشه در امان باشند.
۷-انتقال دامداری ها و دامپروری ها و …از خالدآباد به محل جدیدی که در خالدآباد نباشد تا آب آشامیدنی مردم به مرور زمان در اثر فضولات حیوانی و‌مرغی وفاضلاب انها آلوده نگردد.
۸-ایجاد کشتارگاه صنعتی با وجود دامپزشک ناظردر داریون وساماندهی به وضعیت نامطلوب قصابیهای داریون که در شرایط غیر بهداشتی کشتار می کنند و مردم در معرض آلودگی های مربوطه هستند.
انشاالله تعالی که شاهد داریونی باشیم که نام شهر برازنده و زیبنده آن باشد که به همت مردم گرامی داریون و‌مسوولین محترم آن شدنی هست چون خواستن بقول معروف توانستن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا