اخبارکوشک مولاگزارشهمه

شب پنجم محرم/هیات محبان حضرت ابوالفضل(ع) کوشک مولا

روستای کوشک مولا در غرب داریون واقع شده و نزدیک ترین روستا به شهر داریون است .

یوسف بذرافکن

مردم باصفایی دارد.جمعیت این روستا تقریبا هشتصد نفر است. طی سالهای اخیر بنا به دلایل مختلف بسیاری از اهالی کوشک مولا به شیراز مهاجرت کرده اند ولی در روزهای تاسوعا و عاشورا به انبوه عزاداران زادگاهشان اضافه می شوند.

ورودی کوشک مولا تمثال  مبارک شهدای روستا نصب شده بود لذا برای شهدای عزیز کوشک مولا که به سید الشهدا اقتدا کردند فاتحه خواندم و در خواست علو درجات کردم . وارد مسجد کوچک روستا شدم که بسیار شبیه مسجد سید عباس رضایی بود. مسجدی که سنگر تبلیغی شهید روحانی شیخ منصور بامداد بود.

به چند نفر از بزرگ تر ها که قبل از من به مسجد آمده بودند سلام کردم . آقای مصیب کشاورزی بلند گو را روشن کرد و یاحسبن کشید و نوجوانان دورش حلقه زدند و آقای کشاورز هم برایشان نوحه خواند .

حجت الاسلام رحیمی امام جماعت مسجد و بزرگ ترهای هیات هم آمدند و مسجد تقریبا پر شد و مراسم عزاداری سید الشهدا به اوج رسید .

حضور نوجوانان و جوانان با صفای روستا چشم گیر بود. در پایان عزاداران حسینی پای روضه خوانی حجت الاسلام رحیمی نشستند و او روضه فرزندان امام حسن مجتبی علیه السلام قاسم ابن الحسن و عبد الله بن الحسن را خواند و بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در محکومیت اهانت به قرآن مسجد را قرائت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا