اخبارگزارشهمه

عظمت عزاداری روز عاشورا در منطقه داریون

عظمت عزای سید الشهدا در روز عاشورا نمی شود از دریچه هیچ دوربینی نشان داد .

یوسف بذرافکن

عده ای قبل از طلوع خورشید غم انگیز امروز و بعد از نماز صبح ، کار خود را شروع کرده بودند تا غذای نذری عزاداران را آماده کنند . عده ای هم پیاده در مسیر رسیدن به امامزاده ابراهیم علیه السلام به راه افتاده بودند تا خود را به میعاد گاه عزاداران حسینی منطقه داریون برسانند .

مراسم دهم ماه محرم با قرائت زیارت عاشورا در هیئت قمر بنی هاشم و جانثاران امام حسین علیه السلام آغاز شد و در محل آستانه امامزاده ابراهیم علیه السلام مراسم با زیارت پرفیض ندبه درروز جمعه شروع شد.
هیئت های عزاداری یکی پس از دیگری با شور و هیجان به آستانه امامزاده ابراهیم علیه السلام می رسیدند .صدای نوحه خوان ها و طبل ها در هم آمیخته بود و محشری عظمی به پا شده بود هیئت قمربنی هاشم حسینیه ولی عصر ( عج) که بسیار شلوغ بودند اولین هیئتی بودند که خود را به محل تجمع عزاداران حسینی رساندند و بعد از هیئت های دودج و دیندارلو که آنها هم شلوغ بودند به محل امامزاده ابراهیم ( ع) رسیدند و سرانجام هیئت روستای کوشک مولا که با دو زبان ترکی و فارسی نوحه می خواندند به اجتماع عظیم عزاداران حسینی ملحق شدند .

حجت الاسلام رستگار و روحانیون منطقه داریون خود را به هیئت های عزاداری می رساندند و آنها را مشایعت می کردند . سقاها نیز به یاد سقای عطشان دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام به عزاداران که در هوای گرم مرداد ماه زنجیر زنی و سینه زنی می کردند آب می رساند. کودکان و نوجوانان نیز با شور و شوق در توزیع نذری و شربت همکاری می کردند . عده زیادی از داریونی های مقیم شیراز و خویشاوندان آنها هم در این روز خود را به زادگاه خویش و امامزاده آمده بودند . عزاداران با خواندن نوحه ی ، السلام بر شهدا برشهیدان خدا نسبت به شهدای گلگون کفن که به سید الشهدا اقتدا کرده بودند عرض ارادت کردند .

قبل از اذان ظهر مراسم عزاداری در شبستان امامزاده ادامه یافت و حجت السلام سید فخرالدین هاشمی به سخنرانی و روضه خوانی پرداخت و چند نفر از مداحان به نوحه خوانی پرداختند .

در پایان عزاداران حسینی در نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه که به امامت حجت الاسلام رستگار امام جمعه منطقه داریون اقامه شد شرکت کردند و مهمان سفره پر برکت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام شدند .

امسال بهتر از سال قبل مراسم عزاداری با نظم و شکوه تمام برگزار شود که امنیت و انتظامات عزاداری برعهده  پاسگاه انتظامی دودج و بسیجیان حوزه مقاومت امام کاظم علیه السلام بود که به این نیروهای خدوم خسته نباشید و خدا قوت می گوئیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا