ديدگاه

پاسخي بر يك نامه دوستانه/راهکارهايی برای جهش فرهنگی در داريون وجود دارد

 يوسف بذرافكن/

با سلام خدمت جناب آقای کرمدار آنچه شما در مور حقیر فرموده اید نشانه لطف حضرتعالی است آنچه این حقیر انجام داده ام در مقابل شهدای عزیز به مانند قطره در مقابل اقیانوس است زیرا شهدا بر گردن تک تک ما حق حیات دارند.

 آنها مردان بی ادعایی بودند که گاهی اوقات در بعضی جاها ،جای آنها را مردان پر مدعا گرفته اند شهید نادر خوش نژاد در وصیت نامه خود فرمودند :”اما به دوستانم سفارش می کنم که از فعالیت فرهنگی برای نوجوانان وجوانان دست بر ندارند” ، رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرماید : “توصیه موکد اینجانب اهمیت دادن به برنامه های نوجوانان و جوانان است” ودر بیانی دیگر می فرمایند:”لحظه ای نباید از کا ر فرهنگی غفلت کرد” اما آنچه اکنون اتفاق می افتد فقط بیان فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در جلسات سخنرانی است.

 نمونه آن کانون وحدت داریون است که با وجود فعالیتهای فراوان و پس از گذشت بیست سال از تاسیس آن و علی رغم مکاتبات فراوان و مراجعات مکرر و قول های فراوان مسولین فاقد ساختمان مناسب است و از کمبود امکانات و مربی رنج می برد و کسی هم توجهی نمی کند. حتی مدیر کل سازمان آموش و پرورش نیز ضمن بازید از کانون در سال اول خدمت خود در سمت فعلی قول مساعد داد ولی تا کنون که سالها می گذرد و من در آستانه باز نشستگی هستم این قول ها عملی نشده است.

 کار فرهنگی کار طاقت فرسایی است که بازده آن هم قابل رویت نیست اگر بخواهم از آنچه تاکنون کشیده ام سخن بگویم مثنوی هفتاد من کاغذ می شود. البته با وجود امام جمعه فعال و جوان منطقه حاج آقا عزیزی و فعالیتهای حوزه بسیج امام کاظم (ع)و برخی از دوستان دیگر فعالیتهای فرهنگی قابل ستایشی انجام می شود ولی کارهای فرهنکی آنقدر مهم و ضروری است که جای کمبود فعالیتهای فرهنگی کاملا محسوس است و البته ستاد و دفتر امام جمعه و بسیج منطقه و کانونهای مساجد منطقه نیز برای استمرار فعالیتها با مشکلات فراوان روبرو هستند.

سایت داریون نما و افرادی همانند آقای کرمدار با نظریات خود در رونق فعالیتهای فرهنگی نقش مهمی را ایفا می کنند که خداوند آنها را قوت بدهد. همین سایت نوپای داریون نما به خاطر فعالیتهای خود بارها تهدید شده است که جای  تعجب دارد.البته با وجود پتانسیل های موجود در شهر داریون راهکارهايی برای جهش فرهنگی وجود دارد و…..

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا