اخبار

امام جمعه داريون:كشاورزان داريوني پرداخت زكات را فراموش نكنند

عكس و خبر:رحيم قرباني/

نماز عبادي سياسي جمعه  اين هفته با حضور امت حزب الله در داريون برگزار شد.

به گزارش داريون نما حجت الاسلام والمسلمين عزيزي درقسمتي از خطبه اول طي سخناني اظهار داشت: در آستانه فصل برداشت محصولات كشاورزي هستيم . يكي از محصولات كشاورزي كه  زكات شامل آن مي شود گندم است .وي افزود زكات از نظر اسلام در آن حد از اهميت است كه در قرآن كريم هرگاه دستور به نماز داده شده بدنبال آن  دستور  پرداخت زكات را خداوند متعال ذكر فرموده است.

 نماينده ولي فقيه در خطبه دوم ضمن تبريك ولادت امام محمد باقر(ع) باتوجه به فرا رسيدن سوم خرداد ماه سالروز آزادي خرمشهر را روز مقاومت ،ايثار ، پيروزي و خرمشهر را نماد نصرت الهي براي ملت مقاوم ايران اسلامي دانست.

وي گفت در طول 400سال گذشته حداقل 25جنگ تمام عيار بين ايران و دولت عثماني كه عراق هم بخشي از آن به شمار مي رفت در جغرافياي سرزمين ايران رخ داده است

وي افزود اولين بار در سال 1254هجري قمري بود كه دولت عثماني خرمشهر را بيش از 3سال اشغال كرد.و بالاخره در برهه اي از تاريخ شخصي ملعون بنام صدام با چراغ سبز اربابهايش بر آن شد كه خرمشهر را بار ديگر به اشغال خو در آورد اما با جواناني روبرو شد كه با دست خالي 35 روز مانع سقوط اين شهر شدند و بعد از آن با مبارزه بي امان آرامش را از دشمن ربودند و خروج ذلت بار آن را در سوم خرداد ماه 1361رقم زدندكه حضرت امام خميني رحمت الله عليه آزادي خرمشهر را خدايي معرفي كردند و فرمودند خرمشهر را خدا آزاد كرد.

امام جمعه منطقه داريون  در ادامه  خطبه دوم گفت به غرب هشدار مي دهيم كه 3 نكته را فراموش نكند اول: فعاليتهاي هسته اي ايران اسلامي صلح آميز است.دوم:راهبرد ايران در مذاكرات گفتگو براي همكاري است و طرف مقابل مسير فشار مذاكره را كنار بگذارد.

سوم:غربيها بايد بدانند ما نيازي به مذاكره نداريم اين غرب و آمريكا است كه در آستانه انتخابات رياست جمهوري آمريكا  براي جلوگيري از بروز بحرانهاي اقتصادي و افزايش قيمت نفت و بنزين راهي ديگر جز مذاكره و پذيرش خواست مردم ايران ندارد.

وي در پايان خطبه دوم افزود اين روزها طرح اتحاد بحرين و عربستان كه يك اتحاد جنايت و حماقت است مطرح شده و  عربستان تلاش مي كند تا بدون مراجعه به آراي مردم اين كشور ،بحرين را تحت سلطه خود قرار دهد و اين اقدام نابخردانه بدون شك مردم مسلمان بحرين را منسجم تر و متحدتر مي كند و نا آراميها را به عربستان كه غده سرطاني بعد از اسرائيل است انتقال مي دهد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سخنان امام جمعه مثل همیشه بسیار زیبا و پرمحتوا بود و حضور مردم هم بسیار گسترده و چشمگیر هست انشا اله که ایشان همیشه زنده وسلامت باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا