ديدگاههمه

8 شوال و يادي از يك خاطره غم بار…

محمد امين زارع|

هشتم شوال یاد آور خاطره غم باری است که بیش از هشتاد سال قلوب مسلمین پیرو و دوستدار اهلبیت پیامبر علیهم السلام را جریحه دار کرده است. واقعه جانگداز تخریب قبور مطهر ائمه مظلوم بقیع علیهم السلام که به پشتوانه استکبار جهانی توسط فرقه ساختگی وگمراه وهابیت انجام شد ،خسارت جبران ناپذیری بر پیکره تاریخ دین مبین اسلام وارد نمود.


قبور ائمه بقیع علیهم السلام در دو مرتبه به دست زمره ضاله وهابیت ویران شده است؛ یک بار حدود دویست سال قبل که پس از آن شیعیان بر مخالفان خود پیروز شده و بقیع را بازسازی نمودند و دیگر بار سال 1344هجری قمری تخريب صورت گرفت.
در مظلوميت بقيع همين بس كه قبر چهار امام معصوم علیهم السلام، حضرت ام البنین علیها السلام و عده ای از بستگان و یاران پیامبر صلی الله علیه وآله در آنجاست، و در اثر خموشی دوستان و کارشکنی مخالفان، همچنان قبور ائمه علیهم‌السلام، بدون ضریح و بارگاه باقی مانده است.
در کشور عراق روز هشتم شوال، تعطیل بود و شیعیان مجالس سوگواری بر پا می‌نمودند، ولی در کشور ما تابحال برنامه ی قابل توجه به این مناسبت وجود ندارد،که باید این روز را زنده بداریم و مظلومیت پیشوایان خوبان و ذریه رسول معظم‌اسلام را به جهانیان برسانیم تا زمانی که این وضعیت اسف بار با آبادی و ساخت قبور ائمه بقیع علیهم السلام برطرف شود.
طي سال‌هاي گذشته به همت دوستداران محمد و آل محمد (عليهماالسلام) و با هدايت و حمايت برخي از مراجع عظام و روحانيون مراسمي براي بزرگداشت اين روز و انزجار از اعمال شنيع فرقه ضاله وهابيت در سراسر كشور خصوصاً در شهرهاي مذهبي همچون مشهد مقدس و قم برگزار گرديده است كه انتظار مي‌رود اين حركت در سراسر و حتي در تمامي نقاط جهان استمرار يافته و تقويت شود تا زمينه بازسازي قبور متبركه ائمه بزرگوار بقيع فراهم شود. انشاالله شاهد برگزاري مراسم مشابهي در داريون شهر عاشقان حضرت ولي عصر (عج) باشيم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام با تشكر از آقاي محمد امين زارع
    از قبور ديگر قبرستان بقيع ميتوان به:عبدالله بن عبدالمطلب و آمنه پدر و مادر پیامبر اسلام، قبر مطهر فاطمه بنت‌اسد (ع) مادر امیرالمومنین (ع)، قبر مطهر حضرت ام‌البنین (ع)، قبرعباس عموی پیامبر، ابراهیم پسر پیامبر (ع)، قبر اسماعیل فرزند حضرت صادق (ع)، قبر دختر خواندگان پیامبر (ع)، قبر حلیمه سعدیه مرضعه پیامبر (ع) اشاره كرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن