اخبارهمه

امام جمعه داريون پيشنهاد داد: نامگذاري يك روز از دهه كرامت به نام امامزاده ابراهيم(ع) داريون

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادي-سياسي اجتماعي جمعه يا حضور پرشور اهالي منطقه داريون در مصلاي اقامه نماز جمعه شهر داريون برگزار شد.
به گزارش داريون نما حجت السلام والمسلمين عزيزي امام جمعه داريون در ابتداي خطبه اول نماز جمعه اين هفته ، خود و همه مؤمنين را به تقواي الهي و دوري از محرمات دعوت كرد.
وي اضافه كرد : تقوا سر منشأ تمام خيرات و نيكي ها است.بالاترين تقواها آن است كه انسان واجبات الهي را انجام دهد و محرمات را ترك كند.
نماينده ولي فقيه در منطقه داريون در ادامه مطالب خطبه هفته پيش نماز جمعه در ارتباط با فرد مفلس گفت : فرد مفلس كسي است كه نماز،زكات،خمس و حج را به جا آورد و در كنار اين اعمال ، اعمالي همچون خوردن مال ديگران را نيز انجام دهد.


عزيزي ادامه داد:بعضي از افراد اموال مردم را مي خورند.مصداق اموال مردم خوردن به گونه هاي متفاوت وارد زندگي انسان مي شود.يك فرد كاسب در مغازه خود كه اجناس را مي فروشد اگر اين فرد كم فروشي يا گران فروشي كند اين كار همان مال مردم خوردن است و اين فرد همان انسان مفلس نام مي گيرد.
حجت الاسلام عزيزي در ابتداي خطبه دوم با اشاره به شروع ماه ذي القعده در روز سه شنبه هفته آتي گفت: ماه ذي القعده جزء ماه هاي حرام سال است و اول ذي القعده مصادف با ميلاد فاطمه معصومه (س)كريمه اهل بيت و آغاز دهه كرامت است.
امام جمعه داريون افزود: دهه كرامت از اول ماه ذي القعده كه مصادف با ميلاد فاطمه معصومه (س) است ،آغازو تا 11 ذي القعده كه مصادف با ميلاد ثامن الحجج امام رضا (ع)ادامه پيدا مي كند.
نماينده ولي فقيه در منطقه داريون در خصوص روز بزرگداشت شاهچراغ (ع) گفت:ششم ذي القعده روز بزرگداشت احمد بن موسي الكاظم شاهچراغ (ع) است كه در اواسط دهه كرامت قرار دارد.وي افزود: اين بزرگداشت به خاطر تجليل از مقام شاهچراغ است.
وي در خصوص بقعه متبركه امامزاده ابراهيم(ع) داريون گفت: با توجه به دهه كرامت ،توصيه حقير اين است كه يك روز در اين دهه را روز بزرگ داشت امامزاده ابراهيم (ع)نامگذاري كنيم.
وي ادامه داد :اين امامزاده موجب خير و بركت در اين منطقه است و خيلي از بلايا به بركت وجود همين امامزاده از مردمان اين منطقه دور شده است . اين امامزاده واجب التعظيم و صاحب كرامت نيز هست.
حجت الاسلام عزيزي با اشاره به ساخت فيلم توهين آميز و جسارت به وجود نازنين پيامبر اكرم(ص) تاكيد كرد: ساخت اين فيلم توسط كارگردان كاليفرنيايي و عوامل آمريكايي-صهيونيستي ،يك جسارت غير انساني و اهانت به مقدسات مسلمانان است.
وي اضافه كرد: اين عمل باعث توهين به بزرگترين ،والاترين و بالاترين انسان روي كره زمين شده است.
نماينده ولايت فقيه در اين خصوص گفت: اين جسارت و حركت زشت و شنيع از سوي عوامل آمريكايي-صهيونيستي باعث جريحه دار كردن قلوب مسلمانان شده و خشم مسلمانان را برانگيخته است.
نماينده ولي فقيه در داريون اظهار داشت : آمريكا و رژيم غاصب صهيونيستي حمايت كننده و گرداننده اين حركت هستند.اگر در گذشته از حركت افرادي همچون سلمان رشدي، كاريكاتوريست دانماركي و كشيش آمريكايي آتش زننده قرآن حمايت نمي كردند ، امروز به اين گناه غير قابل بخشش دچار نمي شدند.
وي تأكيد كرد : آمريكا و رژيم صهيونيستي بدانند اگر عوامل اين جسارت و سازندگان اين فيلم موهن را محاكمه نكنند با پاسخگويي عواطف جريحه دار شده بيش از يك ميليارد مسلمان مواجه خواهند شد.
حجت الاسلام والمسلمين عزيزي اضافه كرد: مسلمانان دنيا ريشه و عوامل تمام اين حركات زشت را آمريكا و اسرائيل مي دانند.اگر حمايت شيطان بزرگ و رژيم غاصب صهيونيستي نبود هزينه 5ميليون دلاري صرف ساخت چنين فيلمي نمي شد.اگر حمايت غده سرطاني نبود بيش از 100 سرمايه دار اسرائيلي پشتيباني مالي اين فيلم نمي شدند.
گفتني است بعد از اقامه نماز عصر به مدت 5 دقيقه اهالي ولايتمدار منطقه داريون و همگام با تمامي ملت ايران با شعارهايي بر ضد عوامل سازندگان فيلم موهن اين حركت امريكايي-صهيونيستي را محكوم كردند.

1 دیدگاه

  1. شایسته است در این هفته از کسانی که مرقد این امامزاده بزرگوارعلیه السلام را به این وضعیت زیبا تبدیل کرده اند تقدیر شود ،خداوند به آنها خیر دنیا و آخرت بدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا