دفترچه خاطراتهمه

به بهانه تيم فوتبال اتحاد داريون/ يادي از مرحوم حاج الله داد جهاني

بهرام كرمدار|
هر جمعه در زمين فوتبال داريون هيجان خاصي برقرار بود و در زمان برگزاري مسابقات از حقير دعوت مي كردند داوري مسابقات را انجام دهم، تا آن روز تيم هاي عقاب-اميد-شاهين و تيم هايي از ساير مناطق در زمين داريون فوتبال مي كردند .
جمعه اي بود كه جهت داوری مسابقات به زمين داريون رفتم و تجمعي از نوجوانان در كنار زمين توجه مر ا جلب كرد كه پس از لحظاتي با پوشيدن لباس يكرنگ نويد تشكيل تيمي جديد را در داريون مي داد .
آن روزها عبدالرضا شكري كه يكي از بهترين دروازه بانان تيم هاي فوتبال منطقه داريون به شمار مي رفت و افتخار ايستادن در دروازه تيم عقاب داريون در ديدار با صنعت نفت آبادان را نصيب خود كرده بود دوران بازی خود را سپري كرده و در كانون فرهنگي مسجد امام محمد تقي(ع) داريون فعاليت مي كرد و همين بهانه اي براي جمع آوري نوجوانان و تشكيل تيم فوتبال شده بود. اما چهره اي دیگر آشنا براي مردم داريون با علاقه مندي پا در اين عرصه گذاشته بود و با مخارج شخصي خود و همراهي اين نوجوانان چتر حمايت مالي خود را بر اين تيم گسترده بود هنوز بچه هاي تيم اتحاد داريون محبت هاي وي را به خاطر دارند عزيزي ديگر از خانواده “جهاني” ها كه در زمينه فرهنگي و ورزشي از جايگاه خاصي برخوردارند .
“خدايش بيامرزد حاج ا… داد جهاني كه يادش گرامي باد”
تيم اتحاد داريون در مسابقات شيراز و استاني نيز حضوري فعال داشت و همين حضورباعث باز شدن پاي بعضي از مربيان شيرازی به داريون شد كه اين حضور با آموزش و تاثير فراوان همراه بود .
ديدن اين عكس خالي از لطف نيست.


رديف بالا از چپ به راست:
عبدالرضا شكري-رضا باصري-عليرضا مهري-علي درويشي-امين قرباني-بهنام بذرافكن-حاجي رضا باصري-حسين كشاورز-مهرزاد ميرزاده
رديف پايين از چپ به راست:
الله كرم مختاري-مرحوم حاج ا…داد جهاني-جعفر عزيزي-اصغر قاسم زاده-كاظم بذرافكن-مهدي مهري-رسول شرفي-علي خورشيدي

8 دیدگاه

 1. سلام با تشکر از آقای کرمدار
  خداوند روح حاج الله داد جهانی را شاد کند واقعا انسان دلسوز و زحمت کشی برای تیم اتحاد بود.

 2. وقتی گزارش خاطره انگیز بازی صنعت نفت آبادان وعقاب داریون را که توسط دوست عزیزم آقای کرمدار نوشته شده بود مشاهده نمودم تاسف خوردم که چرا فوتبال داریون تا این حد دچار تنزل شده است ؟ بگذریم ! و اما خاطره ای ازآن بازی :دو الی سه هفته قبل از انجام بازی تعریف از تیم صنعت نفت آبادان وبازیکنانش نقل محافل و مجالس پیرو جوان شده بود واز حضور چنین تیم بزرگی در داریون و نتایج آنچنانی که در مقابل تیم عقاب کسب خواهد کرد صحبت می شد.

 3. در رفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخن من به چشم خویشتن دیدم که جانم می رود. ای کاش داریون نما این مطلب را انتشار نمی داد .

 4. این عکس (تیم اتحاد)مربوط به بازیهای سال 1370 دسته جات اول شهر شیراز می باشد.
  قابل توضیح اینکه شب قبل افتتاحیه بازیهابا 40بازیکن به منزل مرحوم اقای الله داد جهانی رفتیم،اون شب خانواده اقای جهانی زحمات بسیاری کشیدند تا به نحو احسن از 40نفر که خیلی هم کم خوراک بودند!!!پذیرایی بکنند.به هر حال اون شب شور و هیجان خاصی در میان تک تک اعضای تیم وجود داشت چون فردای ان روز قرار بود مسابقات دسته اول شیراز بطور رسمی در ورزشگاه شهدای ارتش افتتاح شود.خلاصه اون شب بعد از اونهمه گفتن خندیدن و شوخی بلاخره با هر بدبختی بود به خواب رفتیم!!کدام خواب تا صبح می خندیدیم .اون شب اقای عبدالرضا شکری دایم می امد میگفت اقای علی مختاری!!!اقای حاجی رضا باصری اقای مختار عبداللهی میخوابید یانه؟؟؟بلاخره صبح شد و اقای جهانی یک دیگ 50 کیلویی اش شبزی و با تا 100نون اورد و خوردیم مثل قحطی زده های افریقایی!!!(شوخی )بعد از صرف صبحانه به ورزشگاه شهدای ارتش رفتیم و همه تیم های با دیدن لباسهای یکدست ما با اون گرمکن های مشکی حسابی شوکه شده بودند و دایم میپرسیدن شما از کجا امده اید که خدارحم باصری در جوابشون گفت ما از کره ماه اومدیم حسابی بچه ها خندیدند.بعد از افتتاحیه بازیها ،بلاخره اون روز ساعت 11ما توانستیم با نتیجه 7بر 1 تیم فوتبال مهدی موعود را شکست داده و با خوشحالی به داریون برگردیم .یادشون گرامی .اون روزها تیم اتحاد داریون ،بازیکنانی مثل مختار عبداللهی -رضا باصری -فریبرز زارعی -اصغر قاسم زاده -روشن قنبری و علی مختاری داشت که اگر امکانات کافی و پارتی داشتند الان توی تیم استقلال و پرسپولیس و حتی تیم ملی بازی می کردند اما حیف که فرصت نشد عرض اندام کنند و اون نسل از بازیکنان تعصبی ،با معرفت و با مرام اتحاد داریون سوختندو سوختند!!!!!
  جا دارد از مسلمم بذرافکن و حاج الله داد جهانی یادی کنم یادشان گرامی و روحشان شاد

 5. سلام
  فکر نمی کنید برای سایت داریون نما به عنوان یکی از پربیننده ترین سایت های محلی ایران خیلی بده که دقیقه به دقیقه که!!ساعت به ساعت هم که نه…روز به روز هم آپدیت نشه؟؟!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا