ديدگاه

حکایت این گربه…/فرق اینجا و آنجا

به دلیل شرایط کاری در ماه سفرهایی به تهران دارم. این باراما کمی ماموریتم  به طول انجامیده و بیشتر ماندگار شده ام تا بیشتر بتوانم از هوای بسیار مطبوع و پاک تهران استفاده کنم!

اینترنت محل کارم تعطیل است! در نتیجه برای به روز کردن سایت داریون نما به یکی از کافی نت های میدان فاطمی- همانجایی که ساختمان بزرگ وزارت کشور قرار دارد-. اطراف یوسف آباد آمده ام.

کار بروز رسانی سایت داریون نما را انجام داده بودم و کم کم در حال بیرون رفتن بودم که مکالمه صاحب کافی نت و دوستش توجهم را جلب کرد. مکالمه آنان درباره  یک گربه بود!

ظاهرا این گربه پشمالو که در کافی نت حضور دارد پای صاحب و خریدار آن 650 هزار تومان آب خورده است! این را از صحبت های دو نفره اشان متوجه می شوم.

به یاد محرومیت های شهرم افتادم به یاد آن پیرزنی که هفته پیش برای درمان چشمان خود نیاز به پول داشت ،اما نداشت.

به یاد آن خانه هایی افتادم که با وجود آغاز تدریجی سرما آن قدر بضاعت ندارند تا هزینه لوله کشی گاز خانه های خود را پرداخت کنند…

به یاد آن پیرمردی که نگران سقف خانه اش است همان سقفی که اگر باران ببارد شاید بر سر صاحب خانه اش آوار شود.

به یاد آن مردی افتادم که می گفت بچه هایم  5 ماه است رنگ گوشت ندیده اند…

اینجا در یک منطقه شمال تهران اما یک گربه را بی چک و چانه به قیمت 650 هزارتومان ناقابل خرید و فروش می کنند.

آنجا اما…

 

8 دیدگاه

 1. با سلام
  هزینه ی ده روز گربه و سگ و دیگر حیوانات خانگی این چنین افرادی از هزینه یکماه خانواده ی بعضی مردم منطقه خودمان بیشتر است !!!
  طرف پول نداره بچه اش را دکتر ببرد ولی این افراد راحت با هزینه های انچنانی گوش و دم سگ یا گربه شان را عمل جراحی میکنند تا قشنگتر بایستد.حتی در دم و گوش بعضی از این حیوانات پلاتین میگذارند تا زیباتر شود .یادم به خانواده ای افتاد که پای فرزندشان شکسته بود و پول نداشتند او را عمل جراحی کنند تا در پایش پلاتین بگذارند آنوقت……..
  خدایا دانایی ده که در چاه نیافتیم
  واقعا آه از نهاد آدم بلند میشود وقتی این مسائل را میشنود.

 2. سلام اقای زارع
  متاسفانه این مسائل را وجود دارد و مردم قادر به پرداخت تمام هزینه های خودشان نیستند . از برادرم شنیدم که دختر جوانی به خاطر نداشتن هزینه دندان پزشکی میخواسته دندان های پیش را که زیبایی یک زن است را بکشد . در اینجا بحث اخلاق حرفه ای هم پیش می اید که ما چه اندازه به سوگند های پزشکی عمل میکنیم . مگر نه که مریض در الویت است و سود پزشک در درجه دوم اهمیت قرار دارد .

  1. با سلام خانم سپهری
   واقعا ناراحت شدم
   به امید روزی که دیگر کودکی سر بی شام بر زمین نگذارد و کسی به خاطر مشکلات مالی کلیه هایش را نفروشد و دختری به دلیل مشکلات مالی زیباییش را خدشه دار نسازد.افرین به این دختر خانم که این راه را انتخاب کرده و……
   علی زارع فرهنگی داریونی

 3. سلام

  دوست داریون نما
  خسته نباشید . ببخشید من اولش فکر میکردم که شما فقط چند سال از من بزرگتر هستید و گاهی اذیت میکردم ولی حالا که فهمیدم پشیمان شدم وعذر خواهی میکنم .

 4. سروش جان ولی تا می توانی مرا اذیت کن…. از نظر من خودت هم خیلی بزرگی. حداقل از من که یک سر و گردن بزرگتری. اما اگر اذیت کردی بدان که: کلوخ انداز را پاداش سنگ است ! بعد نگویی که نگفتی !

 5. این قد ر نیمه خالی لیوان را نبینید اصلا در داریون از این آدم ها پیدا نمی شود شما خیال می کنید که این آدم ها وجود دارند و کسی است که پول انشعاب گاز ( عوارض سطح شهر ) ندارد همین الان بروید نگاه کنید، ببینید خانه کدام داریونی چکه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا