اخبارهمه

خبر خوش قادري:ارتقای منطقه داریون به بخش در استانداری فارس مورد تایید قرار گرفت

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح ارتقای منطقه داریون به بخش در استانداری فارس به تصویب رسیده و جهت تایید به وزارت کشور ارسال شده است .

به گزارش ایرنا ، دکتر جعفر قادری شنبه در نشست جمعی از مسوولان شهر داریون افزود:چندین سال است که این منطقه شرایط احراز بخش را داشته اما تاکنون مشکلاتی پیش رو بوده است ولی الان مسوولان استانی به این نتیجه رسیده اند که شرایط ارتقای منطقه داریون به بخش وجود دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیتهای بخش کشاورزی در ارتقای این منطقه به بخش می تواند تاثیر زیادی در افزایش تولیدات کشاورزی و همچنین کمک به اشتغال با ایجاد صنایع تبدیلی مورد نیاز در این منطقه نماید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد:بهره برداری از جاده منتهی به آرامستان شیراز نیز می تواند در آبادانی منطقه موثر باشد هر چند تاکنون مشکلاتی درتهیه قیر برای روکش آسفالت آن وجود داشته ولی با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی تا حدودی مشکلات ذکر شده رفع شده است .وی افزود:همچنین طرح احداث تونل آرامستان به کفترک تهیه شده و مورد تصویب قرار گرفته و پیمانکار آن نیز مشخص شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

قادری گفت:البته بودجه تعریض جاده شیراز –خرامه نیز در بودجه سال 92پیش بینی شده است که در صورت تخصیص اعتبار و انجام کار تا حد زیادی از تلفات جاده ایی در این مسیر 90کیلومتری کاسته خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بحث گازرسانی به شش روستای منطقه ،طرح آبرسانی از سد درودزن به منطقه داریون ،واگذاری 400خط تلفن ثابت و آغاز عملیات مسکن مهر داریون از دیگر اقدامات در حال انجام برای منطقه داریون است .

وی افزود: هرچند در سالهای اخیر اقدامات و فعالیتهای خوبی برای مردم منطقه داریون انجام پذیرفته اما کافی نیست و نمایندگان ملت عزم و اراده جدی برای حل مشکلات مردم منطقه داریون دارند.

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن