اخبارهمه

انتقاد امام جمعه داریون از وضعیت حجاب در شهرهای بزرگ کشور

خبرنگار:علی مختاری|

امام جمعه منطقه داریون گفت:مردم ایران اسلامی از حادثه 29دی ماه سال 56 مردم قم درس بصیرت اموخته و از این سرمشق حماسه 9 دی سال 88 را خلق کردند.

به گزارش داریون نما حجت الاسلام و المسملین عزیزی در نماز جمعه این هفته داریون افزود:به مردم فهیم و انقلابی توصیه می کنم به تقوا که همان انجام واجبات عمل نموده و ترک محرمات را در دستور کار خود قراربدهند.

وی خاطرنشان کرد:کسانی که در روزعاشورا نه در مقابل امام و نه در کنار ایشان بودند و فریاد کمک و یاری ایشان را شنیدند و او را یاری نکردند در قیامت مواخذه و عذاب خواهند شد.

نماینده مقام رهبری در منطقه داریون بیان داشت :اطاعت به دعوت امام واجب بوده و ترک آن از گناهان کبیره است و در حال حاضر وظیفه مسلمین اجابت کردن نایب امام (ع) یعنی ولی فقیه است.

حجت السلام عزیزی در خطبه دوم خود تصریح کرد: برگزاری مراسم اربعین در داخل و خارج از کشور و حضور 15میلیونی زائران عاشقان امام حسین (ع) در کربلا نشان دهنده این است که قیام این امام بزرگوار و آزاده روز به روز با شکوهتر برگزار می شود.

امام جمعه داریون ضمن اشاره به 17 دی ماه سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب بدستور رضاخان پهلوی در سال 1314 تاکید کرد:حجاب برای زن ارزش معنوی و حافظ ارزش های انسانی است .

وی گفت :به گفته امام (ره )اسلام با ازادی زن نه تنها موافق بوده بلکه خود پایه گذار ازادی زن در تمام ابعاد وجودی زن نیز هست.

وی تاکید کرد:در حال حاضر وضعیت حجاب و پوشش اسلامی در شهرهای بزرگ کشور رضایت بخش نیست و مسئولین فرهنگی در این زمینه باید تلاش بیشتری از خود نشان بدهند.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم سیاسی و عبادی به جمعی از ورزشکاران دختر که در مسابقات قهرمانی کشور مدال کسب کرده بودند جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. امام جمعه منطقه داریون به عدم نظارت شهرداری داریون بر گران فروشی ها اشاره کردند که در این خبر فراموش شده است

  2. با سلام خدمت کاربران محترم و داریونی های عزیز

    در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ،حجت السلام و المسلمین عزیزی به گرانی درشهر داریون اشاره کردند و گفتند درست هست که در این شهر بازرسی و تعزیرات نداریم اما بعضی مغازه دارها از موقعیت سواستفاده کرده و جنس گران تحویل می دهند از همین جا متذکر می شوم انها حق ندارند اجناس گران و بعضا چند برابر از قیمت خود را به مردم محروم و مستضعف شهر بفروشند لذا وظیفه تمام نهادهای این منطقه نظیر شهرداری -شورا و دیگر مسئولین این شهر این است که به کم فروشی و گرانفروشی بعضی از مغازه ها رسیدگی کنند تا مردم بیش از این از گرانی و تورم ضرر نبینند.

  3. داریون آنقدر پیشرفت کرده که یه مغازه بازمیکنن باشغل های مختلف که شغل ها اصلا ربطی به هم ندارن در این خصوص هم یه گزارش تهیه کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن