ديدگاههمه

فراخوان عمومی داریون نما برای منطقه داریون

جلیل زارع|

اگر می خواهیم داریونی آباد و مردمی شاد داشته باشیم،باید خودمان دست به کار شویم. پیشنهاد می کنم، دیدگاهیمان را به نمایش بگذاریم:
1- مشکلات و معضلات را عنوان کنیم. بهتر است در کنار آن، اگر راه کارهای مناسبی نیز به ذهنمان می رسد،ارائه دهیم.
2-برای رشد و تعالی منطقه داریون در زمینه های گوناگون اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و … راه حل مناسب، ارائه دهیم.
… پس، برادر/خواهر فهیم داریونی… دیدگاهتان را بفرمایید…

 

مرحله دوم فراخوان عمومی داریون نما برای منطقه داریون را اینجا ببینید.

57 دیدگاه

 1. با سلام به نظر من داریون نیاز به یک نشریه دارد تا بصورت عمومی در اختیار همه قرار بگیرد از انجا که سایت داریون نما را همه نمیتوانند استفاده کنند و فقط مختص به قشر تحصیلکرده میباشد که با اینترنت و… در تماس هستند ولی نشریه میتواند این خلا را پر کند واز طرفی فرهنگ سازی هم با همین نشریه میتوان به انجام رسانید. پس بیایید با استفاده از تجربیات مدیر محترم داریون نما اقدام سریع در راستای این کار انجام داد تا این نشریه انشا اله در سال جدید راه اندازی شود اصلا داریون نما را میتوان به صورت نشریه هم منتشر کرد

 2. با سلام خدمت برادر عزیز آقای زارع
  پیشنهاد خوبیست خیلی با این کار موافقم البته اگه از واژه منطقه داریون استفاده می کردید به جای شهر داریون و همه روستاهای منطقه را در این طرح شریک می کردید فکر کنم بهتر باشه البته این نظر من هست.اگر من بخواهم روستایم پیشرفت کند باید ابتدا شهر منطقه ام که داریون می باشد پیشرفت کند به عنوان مثال اگر بخواهم روستایم به دهستان تبدیل شود و به آن امکانات دهستان بدهند ابتدا باید تمام سعی و تلاشم را بکنم تا ابتدا شهرم و منطقه ام به بخش تبدیل شود تا در نهایت روستای من نیز به دهستان تبدیل شود.به نظر حقیر یک راه حل میتواند جمع کردن افراد و کسانی که در شهرستان دارای پست و مقامی هستند و اصالتاً اهل منطقه داریون می باشد به همراه نخبه های منطقه و مسئولین منطقه ای و حتی شهرستان خرامه(البته در مواردی که مشکلات با شهرستان خرامه مشتر ک می باشد نظیر راه مواصلاتی شیراز -خرامه)و برگزاری جلساتی پیرامون بحث و بررسی مشکلات منطقه.

 3. به نام هستی که همه چیزمان ازاوست
  با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان و کاربران سایت وزین داریون نما

  عموم و یا اکثریت همشهریان داریونی خواهان پیشرفت و رونق و ابادانی این منطقه بوده و احتمالا در انتظار دریافت و اعلام امتیاز بخش شدن لحظه شماری می کنند.
  البته عده ایی معدود هم به دلایلی در این مورد بی تفاوت بوده و تعدادی هم مخالف و عقیده دارند شهر همراه با تغییرات در تمام سطوح است و مراد و مقبول انان نیز بافت سنتی و یا نهایت حفظ همین وضعیت موجود است و در کل هر موردی که شرایط زندگی امروزی انها را دستخوش دگرگونی و تعغییر کند تاب نمی اورند ،چرا که به آن عادت کرده اند و شاید افرادی نیز باشند که فکر می کنند از این رهگذر هیچ امتیاز و منافع فردی هم نصیب آنان نمی گردد و این بسیار طبیعی می باشد.
  اگر ما در پی هدفی هستیم که کارنامه قابل قبولی از منطقه داریون ارائه و دارای افتخارات و امتیازاتی باشیم لازم است به مقوله پیشرفت توجه خاصی و صد در صدی با اطمینان خاطر مضاعف داشته باشیم.
  پیشرفت شهر داریون تنها با اضافه کردن بر طول و عرض و تعداد خیابانها و ساختمانها و مراکز دولتی و خصوصی خلاصه نمی شود بلکه هدف از پیشرفت ،هدفی بسیار گسترده و حرکت رو به جلو از جمله پر بار شدن زندگی فردی و همکاری و ساختن جامعه ایی که افتخارات ماندگاری در تمامی عرصه ها بر آن نقش و نمایان گردد و هر کس هم به سهم خود در ان نقش افرینی کند ،به همین منظور مواردی که می تواند راه گشا باشد ارائه می کنم .
  نخست ،پیشرفت و اموزش و اگاهی فردی :وظیفه تک تک افراد منطقه داریون این است که با پیشرفت در زمینه های گوناگون و برطرف کردن کاستی ها و تقویت خود زمینه حضور را فراهم کنند و عواملی نظیر پیشرفت تحصیلی ،تقویت و بهبود وضعیت روحی و جسمی و ارتقای شغلی و کسب در امد،کمک به دیگران ،توجه به همنوعان و خانواده و داشتن اخلاق نیکو می تواند در پیشرفت و توانمندی منطقه داریون کمک شایان و قابل توجهی کند.
  دوم اینکه ،اموزش و اگاهی جمعی از جمله ضرورتهایی است که مسیر پیشرفت جهت رونق و ابادانی یک شهر را تسهیل می کند.
  اگاهی عموم مردم از نتایج و اهداف کلی آن است که پس از گستردن این سفره و دعوت به این مهمانی قرار بر برداشت و تناول چه اغذیه و اشربه نایاب و کمیابی است که تاکنون به آن دسترسی نداشته اند و با این هدف از خود شوق و تلاش به ظهور برسانند.
  سوم اینکه اموزش و راهنمایی و هدایت مردم توسط عقلا و خبرنگاران و مسئولین و نشان دادن مسیر حرکت قادر است از هدر رفتن نیرو و توان کلی شهر داریون جلوگیری کند.
  حال با توجه به موارد مهم و ذکر شده به این طریق فاکتور می گیرم که وظیفه تک تک مردم منطقه اهم از فرهنگی ،ورزشی ،کسبه ،و مردم عادی شهر داریون این است که بعنوان یک شهروند دلسوز و متعصب بدون توجه به جناح بندی یها و مسایل پیش پا افتاده به مسوولیتها و وظایف فردی و جمعی خود در جهت رونق و ابادانی این شهر بیشتر توجه کنند و با کنار گذاشتن غرض های شخصی و خارج شدن از لاک درون گرایی ، در جستجوی راهکارهای مناسبی برای رسیدن به این هدف مهم و والا تلاش کنند.

  ارادتمند همه همشهری های عزیزم

 4. با سلام یکی از رسالت های داریون نما پیگری مشکلات و مطالبات مردم است . مردم ده ها مشکل و سوال دارند که داریون نما عهد بسته که پیگیر آ نها باشد ولی متاسفانه فراموش شده است که به برخی از آنها اشاره می شود : 1- چرا جلسات شورا با وجود تاکید امام جمعه محترم همچنان تعطیل است ؟ 2- طلب هنگفت شهر داری از شرکای پمپ بنزین که خبر آن در 18 خرداد در همین سایت منتشر شد چه شد و پول آن را چه کردند ؟ 3- تبدیل داریون به بخش که قرار بود تا قیل از پایان سال انجام شود چه شد ؟

 5. لطفا از طرف مردم پیگری نمائید : 1- چرا وضعیت وزیت پزشک خانواده در درمانگاه شبانه روزی داریون اسف بار است ؟ 2-چرا هنوز گاز مدارس داریون وصل نشده است ؟ 3- چرا مخابرات داریون ساختمان ندارد ؟ 4- چرا مخابرات تلفن ثابت واگذار نمی کند ؟ 5- چرا هنوز برخی از مناطق شهر داریون و دیندارلو گاز ندارند 6- جرا هنوز تعداد زیادی از کوچه های داریون آسفا لت نشده است ؟ 7- شهر داری و شورا پول زمین های که می فروشد را چه می کند ؟

  1. سلام کاش خودتان پی گیری می کردید و نتیجه را به داریون نما می گفتید. سایت که متعلق به همه شما و همه ما داریونی هاست.

 6. من هم موافق هستم داریون نما باید این مشکلات را پیگیری کند . 1- چرا در مدارس داریون فقط یک بار شیر توزیع شده است ؟ 2- چرا کانون فرهنگی وتربیتی وحدت داریون هنوز مدیر ندارد ؟ 3- چرا هنوز برخی از مناطق داریون و دیندارلو گاز ندا رند ؟ 4- چرا کوچه های داریون با وجود قول های مکرر شهراری هنوز آسفا لت نشده است ؟ بهتر است خبر نگاران داریون نما مستقیم سراغ مردم بروند و همه اش سراغ مسوولین نروند

 7. بهتر است داریون نما مساله ساختمان دانشگاه آزاد را پیگری کند . چرا قسمت شنیده می شود حذف شده است ؟ . چرا شهر داری پول عوارض گاز می گیرد ؟ از دکتر افتخار و کاندیدا های آینده شورای شهر چه خبر ؟ آرامستان به کجا انجامید ؟

 8. چرا داریون مطالب گذشته که در آنها مطالبات مردم مطرح شده است را ورق نمی زند ؟ چرا سایت با مردم مصاحبه نمی کند ؟ شهر داری از عوارض گاز چقدر پول بدست آورد ؟ بهتر است آقای ظهرابی با آقایان دکتر افتخار و مهدی کشاورز هم مصاحبه کند و نه آنکه همیشه فقط با رییس مصاحبه کند . چرا آقای هاشمی بیشتر اوقات غایب است اما از او انتقاد نمی شود ؟ چرا با آقای هاشمی مصاحبه نمی شود ؟آیا این آقایان فعلی باز هم می خواهند کاندید ا شوند؟

 9. دلمان برای مطالب آقای محمد امین زارع تنگ شده است . داریون نما مشکلات مردم را جدی تر پیگری کند و با کسی تعارف نداشته باشد . آز مصطفی بذرافکن چه خبر ؟ چرا کانون وحدت هنوز مدیر ندارد ؟

 10. سلام بر مردم خوب منطقه ی داریون(داریون و روستاهای دور و نزدیک). با تشکر از کاربران محترم: کوروش، احمد رضا ارج زاده، علی مختاری، شهروند، داریونی،هم وطن، بلور، علی، مشهدی، دانش آموز و … که سریعا واکنش نشان داده و ثابت کردند که برای رفع مشکلات و معضلات و رشد و شکوفایی شهر و منطقه ی خود ارزش قائلند… کوروش جان، به مسئله ی مهمی اشاره کرده اید… بحث در مورد آن باشد برای نتیجه گیری آخر…. آقای ارج زاده عزیز، حق با شماست، تشکر از یاد آوریتان، فراخوان عمومی است برای همه ی منطقه ی داریون، اطلاع رسانی کنید… برای داریون نما پیام فرستاده ام که عنوان را ویرایش نمایند تا فراخوان شامل همه ی منطقه شود.
  … اما مردم خوب منطقه… دستتان درد نکند، سایت را دیدگاه باران کنید. مثل ابر بهار ببارید بر سایت داریون نما. وقتی سیل خروشان دیدگاه های شما عزیزان در رودخانه ی سایت به تلاطم افتاد، به کمک شما عزیزان، بررسی و تجزیه و تحلیل کاملی از مشکلات و معضلات و راه کارهای آن و لزوم مسئولیت پذیری مسئولین امر و راه کارهای رشد و شکوفایی منطقه، خواهیم داشت.
  … پس تا آن زمان، ای سیل خروشان مردم فهیم و آگاه منطقه ی داریون، هم چنان بخروشید بر نابسامانی ها و ناهنجار ها و پلشتی ها و بشویید زنگار کژی ها را از چهره ی منطقه ای که قدمتش به قدمت ایران سرافراز است، تا خودی نشان دهد. اگر کسی هنوز هم برای شرکت فعال در این فراخوان مردد است، حتما سری به گلزار شهدا بزند و تجدید عهد و میثاق نماید…

 11. گاهی برای ایجاد تغیر در اطرافمان اول باید خودمان را تغییر دهیم.
  بیایید بزرگتر بیندیشیم و به جای منافع شخصی به منافع جمعی نیز بپردازیم.

 12. مرحبا ای پیک مشتاقان،بده پیغام دوست/ تا کنم جان از سر رغبت فدای نام دوست…
  سلام مجدد،… مختاری جان، ممنون از تحلیل زیبایتان.شهروند عزیز،داریونی با صفا،هم وطن گرامی، بلور جان، علی با مرام، مشهدی پاک دل، دانش آموز مهربان… و هم منطقه ای های فهیم و آگاه… در این مرحله هدف ما پی گیری و رفع مشکلات و دردها نیست… فعلا هدف برشمردن مشکلات و شناخت دردهاست. به بازگو نمودن مشکلات بسنده نکنید، امکانات،تسهیلات و در کل آنچه را که قانونا و شرعا حق مردم همیشه در صحنه ی منطقه است و از آن محروم هستند و حتی اقداماتی که سبب عمران و آبادی و رفاه مردم می شود را عنوان کنید… اگر کسی احساس می کند، حرفی برای گفتن ندارد، حداقل با حضور خود در صحنه و اعلام موافقت با این عزم جمعی دیدگاه خود را به نمایش بگذارد… و اما، انشا الله با گذر از این مرحله ،نوبت اقدامات جدی برای رفع معضلات و هم فکری و تلاش برای عمران و آبادی منطقه خواهد رسید… ما برای مراحل بعد هم ،فکر و برنامه داریم. دیدگاه های شما عزیزان را بررسی و تجزیه و تحلیل خواهیم نمود و سپس مراحل بعد از آن را در دستور کار خود قرار می دهیم. حتی همایش و گردهمایی بزرگی در یکی از مراکز فرهنگی داریون تشکیل خواهیم داد و علاوه بر مردم و نمایندگان مردم، مسئولین امر را شناسایی کرده، به همایش دعوت کرده و از آنان پاسخ و راه کار و اقدام خواهیم خواست. نا امید و خسته نشوید …هم چنان بتازید، و با اتکال به خداوند یکتا عزم خود را جزم کنید که این همه، فقط اول راه است… مسئولین باید بدانند که منطقه عزم خود را جزم کرده است برای ساماندهی… و این اتفاق باید بیفتد…
  … پس برادر و خواهر فهیم و آگاه، منتظر چه هستید، دیدگاهتان را بفرمایید… سایت بی صبرانه منتظر دیدگاه سازنده ی شماست… باور کنید شهدا زنده اند و اعمال ما را می بینند… از غافله ی عشق عقب نمانید… با تو هستم .. بله با تو …چرا این دست و آن دست می کنی!؟… بنویس دیدگاهت را… نوشتی؟… آفرین به شهامتت… معطل چه هستی؟، همین پایین است… کادر “فرستادن دیدگاه” را می گویم… کلیک کن عزیز…

 13. باعرض سلام وادب واحترام
  از مهمترین دغدغه ها و مشکلات اساسی وریشه ای در منطقه داریون میتوان از عدم امکانات فرهنگی وسرگرمی های سالم برای قشر نوجوان و جوان منطقه نام برد
  با توجه به حساس بودن سنین نوجوانی و جوانی که شکل گیری و بنای اعتقادی در افراد در همین سنین انجام میشود بعد از خانواده و مدرسه بسیار مهم است که جوانان این منطقه چگونه و در چه زمینه هایی اوقات خود را سپری می کنند وآیا برنامه ها وفعالیتهایی برای رشد و شکوفایی فرهنگی و مذهبی وجود دارد؟
  قطعا بسیاری از مسایل بغرنج وخطر ناک روحی و روانی نوجوانان وجوانان این منطقه ناشی از همین وقت گذرانیهای بی هدف وبی برنامه و عدم آگاهی خانواده ها وحتی مدارس است که منجر به مسایل خطرناکی حتی تا مرز خودزنی و خود کشی نیز دیده شده است که جای تامل ،تفکر وتاسف است.
  از طرف دیگر هستند افرادی که علاقمند به فعالیتهای مذهبی و ورزشی و فرهنگی هستند ولی زمینه وبستر مناسبی جهت انجام این فعالیتها وجود ندارد و اما کدام ارگان،کدام سازمان ،کدام نهاد باید مسولیت این معضلات و کمبودها را بعهده بگیرد وآیا فعالیتهای فرهنگی کانون مسجد امام محمد تقی(ع)داریون،کانون تربیتی آموزش و پرورش،پایگاههای مقاومت بسیج،ستاد نماز جمعه،حمایت شوراهای منطقه داریون ،تربیت بدنی منطقه داریون،شهر داری داریون،هیات های مذهبی و خود مردم و همه و همه کمرنگ ویا بیرنگ مشاهده نمیشود؟؟؟

 14. خسته نباشید… دست مریزاد… بهتر از این نمی شود… عزمتان جزم و اراده اتان استوار…
  هم ولایتی عزیز… زیبا گفته اید، برای ساختن جامعه ای سالم، باید برگردیم و در خودمان مطالعه کنیم. آنگاه، همه ی خود های خود ساخته، گرد هم آییم و جامعه امان را بسازیم. ..
  ظهرابی پر تلاش و خستگی ناپذیر… خداوند رحمان و رحیم، خیلی دوستتان دارد که چنین دغدغه هایی شگرف را به جانتان انداخته است. این یک حقیقت محض است که فقر فرهنگی خانمان سوز است؛ تا آن جا: که در این خیل، حصاری به سواری گیرند… خیلی از پدر و مادرها حاضرند سر گرسنه بر بالین بگذارند ولی خیالشان از وضعیت روحی و روانی فرزندانشان آسوده باشد. ولی نمی توان منکر این حقیقت هم شد که گاهی فقر فرهنگیمان زاییده ی فقر مادیمان است و فلاکت و بدبختی به دنبال دارد. برای نمونه، بی کاری جوانان و نو جوانان چنین معضلی است.
  لب کلام این که: در جامعه ی کنونی ما که داریون نیز از آن مستثنی نیست، فقر فرهنگی غوغا می کند. ولی فقر مادی نیز دست کمی از آن ندارد و بی داد می کند. وقتی به قول هم ولایتی عزیز، بزرگ تر فکر کنیم و کمی از لاک فردی بیرون بیاییم و به منافع جمعی فکر کنیم، دغدغه های دیگری نیز بر آن افزوده می شود.
  و اما مردم فهیم و آگاه منطقه ی داریون، در فراخوان به رشد و تعالی منطقه در زمینه های گوناگون اقتصادی،اجتمایی، فرهنگی و … اشاره شده است. کمی پیش تر برویم، دیدمان بازتر می شود و بینش و نگرش هایمان ژرف تر…
  پس… الا ای طوطی گویای اسرار/ مبادا خالیت شکر ز منقار…

 15. با عرض سلام خدمت دوستان و همشهریان دلسوز

  جای خوشحالی و بسی خرسندی ماست که ما را در انتخاب سوژه های مناسب و قابل پیگیری و قابل تامل یاری می کنید بنده بعنوان یک حقیر از طرف همه خبرنگاران محترم و زحمکتش این منطقه وعده میدهم با جدیت رسالتی سنگینی که بعهده مان گذاشته شده را به نحو احسن و بدون کمی و کاستی به اطلاع مسئولین محترم خواهیم رساند تا انشالله به یک هدف قابل نتیجه برسیم .

  به امید او که هرچه داریم ازوست

 16. با سلام
  به محض دیدن این مطلب بسیار خوشحال شدم و به خودم گفتم من هم به نوبه خودم باید مطلبی رو بنویسم که حاوی مشکلات داریون باشه واسه همین نوشتمو نوشتم… ولی یه لحظه به خودم گفتم اینجا که همه از مشکلات میگن بزار لااقل من از راه های حل مشکلات بگم و باز هم نوشتمو نوشتم… اما وقتی نوشته ام تموم شد و مشکلاتی رو که نوشته بودم و پاک کردم با مطالبی که برای حل اون مشکلات نوشتم مقایسه کردم به ریشه اصلی تمام مشکلات رسیدم و خرسند از این نتیجه برای حل مشکلات از خودم شروع کردم و اولین گام این بود:
  پاک کردمو پاک کردم

 17. فکر کنم یوسف بذرافکن بود که می گفت داریون گورستان استعدادهاست/ این حرف نیاز به تفکر زیادی دارد

 18. آقایان مسوولین محترم شهر و منطقه داریون لطفا به دیدگاه های سایت داریون نما توجه کنید. مطالب مطروحه بسیار کلیدی است

 19. با تشکر از آقای زارع و عرض سلام و خسته نباشید به ایشان و مدیر محترم سایت و دیگر عزیزان:
  منطقه داریون دارای کمبود های فراوانی است که سعی کرده ام آنها را فهرست کنم اگر موارد دیگر بود اضافه کنید
  کمبود ها: نبود کلانتری در شهر داریون – نبود سالن اجتماعات – فضای کم در مصلی نماز جمعه- نمایشگاهها- پیست موتور سواری(یادم هست که یکی از عزیزان شورا در تبلیغات خود رسیدگی به این امر را جزء اولویتهای کاری خود قرار داده بود نمی دانم تا کجا و چه کارهایی کرد) نداشتن کانون فرهنگی و فضای مناسب (آقای یوسف بذرافکن سعی و تلاش زیادی کرد که یک کانون مستقل و دارای فضای و امکانات برای منطقه داریون ایجاد کند که متاسفانه مسولان امر همکاری نکردند)- آموزش و پرورش مستقل- کهنه و فرسوده شدن فضاهای آموزشی مخصوصا در روستا های اطراف -خانه بهداشت مناسب-کمبود مسجد-سالن ورزشی مخصوص بانوان -زمین چمن فوتبال داریون و به تبع آن روستاهای اطراف- کمبود آب – بی توجهی به آب آشامیدنی داریون و مصرف بی رویه آن- جاده مناسب- معضل قبرستان شیراز- مجاورت این منطقه به کلان شهر شیراز-عدم سرکشی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به این منطقه- تبدیل شدن زمین های کشاورزی به بیابان به علت خشکسالی و برداشت بی رویه آب- نداشتن صنایع تبدیلی – شهرک صنعتی -بیکاری جوانان – مخابرات و تلفن ثابت / اینها قسمتی از نداشته های منطقه داریون است . در اینجا از فرصت استفاده می کنم و از عزیزان می خواهم که در مورد داشته ها و ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف منطقه نیز نظر دهند و چگونه می توان با این داشته ها و ظرفیت ها اینچنین کمبود هایی را جبران کرد؟متشکرم

 20. سلام.
  متاسفانه در یکی دوسال اخیر که خبر برگزاری جلسات شورای شهر داریون روی سایت منتشر می شود نشان می دهد که بعضاً افرادی که منتخب مردم بوده اند هیچگونه احساس مسئولیتی نسبت به شهر داریون نمی کنند و انگاری رای مردم و انتخابشان پوچ بوده و فقط افراد شورا می خواستند نام شورا بودن را به یدک بکشند(بعضی از اعضای شورا این چنین هستند) در روستا ها نیز این چنین است (البته در روستاها بعضاً جلسات با حضور همه اعضای شورا تشکیل می شود)اما بدلایل فقر فرهنگی و قوم گرایی کسانی انخاب می شوند که دارای ایده و نظر نیستند و فقط چون اقوام زیادی دارند انتخاب می شود.الان افرادی در شوراهای روستاها حضور دارند که دو یا سه دوره پیاپی هست که عضو شورا می باشد ولی دریغ از یک نظر یا ایده برای پیشرفت روستا .بحث را اینطور شروع کردم تا این نظر را بیان کنم که در حال حاضر در شهر داریون و روستاها این شورای های اسلامی هستند که می توانند اولین گام ها را برای پیشرفت منطقه بردارند . حدود 3 ماه دیگر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ها می باشد از همین الان باید این فرهنگ را پیاده کنیم ، افرادی که لیاقت و پشتکار این پست و سمت را دارند انتخاب کنیم و به ان ها رای بدهیم.افراد انتخابی باید با ایمان و متدین باشند چرا که اگر این خصوصیات رانداشته باشند مطمئناً پیگیر مشکلات جمعی نمی شوند و به دنبال منافع شخصی خود می روند پس همه باهم شعار درست انتخاب کنیم را سر می دهیم …

 21. جناب آقای مختاری ، ممنون از حسن نیت و جدیتتان در کار… ما همواره روی قول شما و سایر دست اندر کاران سایت، حساب می کنیم. دستمان را بگیرید و بر خلاف روال عادی تهیه ی خبر، که یا از حوادث ،خبر تهیه می نمایید و یا برای مصاحبه به سراغ مسئولین می روید(که در جای خود، امری ستودنی و لازم است) به سراغ مردم بروید و از دیدگاهشان مطلع شوید. برخی از مردم خوب منطقه به علت عدم دسترسی به اینترنت و یا نداشتن وقت کافی برای پرداختن به این امر و یا نداشتن دانش کافی در زمینه ی استفاده از اینترنت و یا… نمی توانند دیدگاه های خود را به نمایش بگذارند. هر چند این امر بسیار دشوار و وقت گیر است ولی شما و سایر خبرنگاران سایت اگر می توانید با تقسیم کار مناسب، زبان گویای آن ها باشید…

 22. راسپوتین عزیز… شروع از خود را که بی تردید، منجر به رسیدن به خدای خود می شود، به شما تبریک و تهنیت می گویم.
  حسین جان… گاهی تفکر و تعقل از سال ها عبادت، مهم تر و کار سازتر است.
  مهرداد مهربان… حق با شماست. مطالب مطروحه، کلیدی است. من هم امیدوارم با این کلیدها، قفل درب های بسته، باز شود.
  ناصری ریز بین…باید دوباره از یاد رفته ها به یاد آیند.
  رفته ایم از یاد یاران،از گذشت روزگاران/ گر ز ما در روزگاران، یاد می شد، بد نمی شد.

 23. هم محلی نکته سنج… انصافا کمبودها را خوب بیان کرده اید. استفاده از داشته ها برای جبران کمبودها، بهترین راه سر و سامان دادن نابسامانی هاست.
  ارج زاده خستگی ناپذیر… نوشتن رای و انداختن در صندوق، یک لحظه است. ولی این یک لحظه، نیاز به تامل و تفکر و تعقل زیاد دارد. تصدی مسئولیت ها، رسالتی است بس سنگین که به همان میزان، اجر و پاداش معنوی و اخروی دارد. ولی قصور در انجام وظایف محوله نیز عقوبت مضاعف را در پی دارد. کسانی که احساس می کنند می توانند با اشغال کرسی شورای اسلامی شهر، مثمر ثمر باشند، باید آمادگی خود را اعلام کنند. ما نیز وظیفه داریم افراد متهد و مومن و آگاه و با تجربه و پی گیر و دارای دانش و تخصص این امر مهم را شناسایی کرده و از آنان برای شرکت در انتخابات آتی دعوت به عمل آوریم. شما خبرنگاران می توانید به خوبی ایفای نقش نمایید… پویا و پایا باشید.
  … باز هم منتظر دیدگاه عزیزان هستم…

 24. سلام
  عجیب است که هیچکدام از کاربران به بزرگترین مشکل داریون اشاره نکرده اند، گفتم بزرگترین چون عجیب بزرگ است. مشکل اعتیاد! اعتیادی که ریشه بسیاری از مشکلات است فکر کنم لازم نباشه درباره اثرات خانمانسوز اعتیاد صحبت کنم چون…چرا باید در داریون تهیه یک نشریه،روزنامه، کتاب و … ناممکن و محال باشد ولی تهیه انواع مواد مخدر و مشروبات الکی به راحتی آب خوردن است ؟مشکل از کجاست؟!!! حقیقتا من بارها و بارها خواستم این مطلب را یادآور شوم ولی نوشتن این موضوع هم من را عجیب ناراحت می کند چه برسد فکر به آن!!!

 25. با سلام وعرض سپاس از همه دوستان عزیز داریون نما
  یکی از مشکلات جوانان داریون که شاید به ذهن شما عزیزان رسیده باشد مشغله کار هست تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا وضعیت داریون اسف ناک است.!
  چرا جوانان به سراغ اعتیاد یا مشروب میروند؟
  انها از بیکاری به این سرمستی کاذب پناه میبرند.جوانی که وقت ازدواجش هست ولی به خاطر نبود کار هنوز مجرد است ومیگه هر وقت کار پیدا کردم بعدش ازدواج میکنم.
  لازم به ذکر است عزیزانی هم بودند که قصد راه اندازی شرکت و کارخانه داشتند ولی همشهریان محترم مخالفت کردن ومسئولان هم پیش پایشان سنگ انداختند. عزیزان اگر بتوانید معضل کار را حل کنید داریون پیشرفت چشم گیری خواهد داشت فضای فرهنگی تغییر خواهد کرد معضل اعتیاد و فساد حل خواهد شد واز صد بار خانه خدا رفتن ثوابش بیشتره. من کسانی میشناسم که به نان شب محتاج هستند چرا که باید به کارهای بیهوده که هیچ ارزشی ندارد بپردازد تا پشیزی پول به دست اورد وخرج زندگیش کند.دوستانی که این مطلب بنده حقیر را میخوانند اگر کاری از دستشان بر می اید انجام دهند که فردای قیامت باید پاسخگو باشند.( بهتر است در جستجوی راه باشیم نه همراه ….)
  با ارزوی توفیق برای همه مردم عزیز که برای داریون قدمی برداشته اند

 26. با تشکر از نازنین و حامد… نگفتم!؟کمی پیش تر برویم، دیدمان باز تر می شود و بینش و نگرش هایمان ژرف تر؟… پس باز هم پیش تر روید و دیدگاه هایتان را که از سر دلسوزی و دردمندی است، ابراز دارید… مطمئن باشید به جاهای بهتر هم خواهیم رسید… بله… با تو هستم عزیز… این قدر دیدگاه ها را برانداز نکن و کله ات را به علامت تصدیق تکان بده… خودت هم دست به کار شو… همین چیزی که در فکرت هست و ذهنت را قلقلک می دهد، عالی است… همین را بنویس…

 27. سلام قلی زاده عزیز… خدا را چه دیدی، شاید هم هدیه نوروزی داریون نما، تالار گفتگو باشه…

 28. سلام بر کاربران محترم داریون نما… دوستان عزیز میدانید چند روز است به فراخوان سر نزده اید و احوالی ازش نپرسیده اید… !؟ ما برای فراخوان برنامه مفصلی داریم… هنوز کار ما با فراخوان تمام نشده است این تازه اولین گام است اگر عمری باقی باشد در اوایل سال جدید گام های بعدی را با هم و برای هم بر می داریم… باز هم منتظر دیدگاهیتان هستم…به ویژه عزیزانی که هنوز دیدگاهشان را درج نکرده اند…

 29. آقای زارع
  سلام
  مدت کمی است به کاربران سایت پیوسته ام و می بینم تمامی مسائل را مرتب پیگیری می کنید و برای من هم ایجاد انگیزه شده که بعد از خواندن مطالب به اندازه بضاعت کم خود دیدگاهی ارائه بدهم به نظر من مهمترین عاملی که می تواند باعث پیشرفت یک شهر شود شورای آن شهر است که متاسفانه …………

 30. سلام جناب آقای پیگیر عزیز… به سایت خودتان خوش آمدید… قدمتان بر چشم. راستش را بخواهید، من هم زمان زیادی نیست که به جمع عزیزان پیوسته ام.خوشحالم برایتان ایجاد انگیزه شده است… شما هم سعی کنید در دیگران ایجاد انگیزه کنید تا بر جمعیت کاربران روز به روز افزوده شود…. و اما به نظر من، اعضای محترم شورا، آدم های خوبی هستند، ولی متاسفانه، اختلاف هایی که باید با نشست های صمیمی حل و فصل شود، سبب تفرقه شده است و این اصلا خوب نیست و پاک کردن صورت مسئله است. خوشبختانه چنین احساس می شود که اخیرا اختلاف ها کم تر شده و جمع دوستان شورا، به این نتیجه رسیده اند که بیش تر به هدف مشترک و خدمت صادقانه بپردازند تا مسائل حاشیه ای… انصافا حرکت های خوبی هم صورت گرفته است. البته نقش امام جمعه محترم در ایجاد وحدت را هم نباید فراموش کرد.کاش دوستان، صادقانه تر حرف ها و درد دلهایشان را با مردم فهیم و آگاه در میان می گذاشتند… چون اطمیان دارم که آن ها هم حرف هایی برای گفتن دارند… پویا و پایا باشید…

 31. سلام مشکلات مطرح شده نوسط دوستان فراگیر و مختص منطقه داریون نیست . و مطمئنأ در کوتاه مدت نیز این معضلات برطرف نخواهد شد ، و از عهده مسئولین محلی نیز جز انعکاس مشکلات به مراجع بالاتر وپیگیری آن کاری برنمی آید ، شکستن تمامی مشکلات برگردن شورای شهر دور از انصاف و عدالت است . هر کسی و باهر توانایی به شورای شهر راه پیدا کند قادر به حل این مشکلات نیست ، چون بودجه وامکاناتی در اختیار شورای شهر نیست تا از آنها توقع معجزه یک شبه داشته باشیم . بهتر است دیدگاه و توقعاتمان را واقع بین تر کنیم . به نظرم شورای کنونی بعد از استعفای آقای هوشیار و ورود عضو جدید دچار اختلاف شد ، و گرنه در 5 سال گذشته بجز اختلاف نظر جزیی که آن هم طبیعی بود شواهدی از اختلاف دیده نمی شد.

 32. سلام جناب آقای کیان عزیز… به مساله ی مهم و ظریفی اشاره کرده اید. حتی اگر مشکلات مطرح شده، مختص منطقه ی داریون هم باشد، توقع معجزه ی یک شبه، بی جا و غیر منطقی است…. انصافا شورا هم با وجود اختلاف هایی که نه تنها من دور از وطن، بلکه خیلی از ساکنین منطقه هم از آن بی خبرند، اگر ضعف هایی داشته است، نقاط قوت هم داشته و تلاش های خوبی هم صورت گرفته است که فعلا مجال و جای بحث در این مورد نیست. همان طور که پیش از این نیز گفته ام، در این مرحله، هدف ما پی گیری رفع مشکلات و درد ها نیست. در حال حاضر، دنبال یافتن حلال مشکل هم نیستیم. فعلا هدف، بر شمردن مشکلات و شناخت دردها و اقداماتی است که سبب عمران و آبادی و رفاه مردم در زمینه های گوناگون اقتصادی، اجتمایی، فرهنگی و … می شود. انشا الله با گذر از این گام، در گام های بعدی، نوبت اقدامات جدی برای رفع معضلات و هم فکری و تلاش برای عمران و آبادی منطقه هم خواهد رسید، که شرح آن مفصل است و اگر عمری باقی باشد،به زودی در مورد آن نیز صحبت خواهیم کرد. لطفا دیدگاه مرا که در همین قسمت، بین دیدگاه های “هم ولایتی” و “مجتبی ظهرابی” است و با “مرحبا ای پیک مشتاقان… ” شروع می شود، حتما بخوانید… هم چنان در این مرحله، منتظر دیدگاهیتان هستم…پویا و پایا باشید…

 33. سلام و ممنون جناب آقای داریون نمای عزیز… “با فراخوان عمومی داریون نما، کلیک کنید”، حسابی مرا غافلگیر کرده و بهترین هدیه و عیدی را به این حقیر سراپا تقصیر دادید. اصلا انتظارش را نداشتم. امیدوارم کاربران عزیز و محترم با شرکت فعال تر در فراخوان، هم خود را بیش تر در سرنوشت خویش و منطقه، سهیم نمایند و باور کنند که برای گام های بعدی این فراخوان اگر عمری باقی باشد، مفصل برنامه ریزی شده است و هم به ابتکار زیبا و جالب و قابل ستایش شما پاسخ دهند. تحویل سال و حال نو را به شما و خانواده ی محترمتان که الحق پدر فعالیت های رسانه های نوشتاری منطقه ی داریون هستید و حتی خود را در شب عید هم به جای پرداختن به خانه و خانواده و دید و بازدید با سایت داریون نما مشغول کرده اید، صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم…. ضمنا فرصت را غنیمت شمرده و از راه دور، از طریق فضای مجازی داریون نما، تحویل سال و حال را به مردم خوب زادگاهم منطقه ی داریون نیز تبریک و تهنیت گفته و سالی پر از خیر و برکت الهی را برایتان آرزو کرده و دعا می کنم:
  سال و فال و مال و حال و اصل و نسل و تخت و بخت/بادت اندر شهریاری بر قرار و بر دوام/ سال خرم، فال نیکو، مال وافر، حال خوش/ اصل ثابت، نسل بافی، تخت عالی، بخت رام…. پویا و پایا باشید….

 34. با سلام و احترام ، به نظر من یکی از مشکلات اساسی شهر ما جهل است، نا آگاهی تقریبا در همه جنبه ها، البته منظورم فقط سواد و تحصیلات دانشگاهی نیست بلکه بطور مثال آگاهی یک مادر از دانش خانوادگی ست. آگاهی پدر از تربیت فرزند، آگاهی ما از مهارت ارتباط با افراد جامعه، حقوق شهروندی، آداب معاشرت و…است. در منطقه داریون خبری از آموزش خانواده ، ازدواج، نهاد های پیشگیرانه و… نیست، احتمالا مادری که روش ارتباط با نوجوان را می داند فرزند معتاد، لاابالی و بیکار یا… پرورش نمی دهد. پدر و مادری که نمی دانند مهمترین الگو خود آنها هستند هرگز فرزند صالح و سالم و آگاهی به جامعه تحویل نمی دهند.

 35. سلام جناب آقای ر. بذرافکن… ممنون از دیدگاه متفاوت و اساسی و ریشه ای شما… سال نو را به شما و خانواده ی محترمتان تبریک عرض می کنم… اگر شما همان باشید که من حدس زده ام،…..امشب به یاد گذشته آلبوم عکس های قدیمی را ورق می زدم، چندین عکس از شما و خدا بیامرز……… و خودم نظرم را جلب کرد و…..اگر عمری باقی باشد می آورم داریون به شما نشان می دهم… شب خوش.

 36. از جناب زارع تقدیر وتشکر میکنم که نسبت به زادگاه خود احساس مسئولیت می کنید. با نظر ر. بذرافکن بسیار موافقم ، در واقع ریشه اکثر مشکلات منطقه ما از جهل و نا آگاهی خودمان است ، به نظرم دید بسته مردم (چشم ونظر تنگی ) و وبخل وحسادت از پیشرفت دیگران، و خودمان را علامه دهر دانستن یکی از مهمترین مسائل وموانع پیشرفت منطقه داریون است .

 37. با سلام همانطور که ر.بذرافکن فرمودند بزرگترین مشکل ما جهل است . دوری از مطالعه کتاب و کتابخانه است .
  اگر به کتابخانه ولی عصر(ع)وپرونده های آن سری بزنیم درمیابیم که اکثر کسانی که اهل کتاب و مطالعه بوده اند افراد آگاهتری هستند موفقترند (نه تنها از نظر شغلی).باید همگی در جهت آشتی دادن مردم و خودمان بامطالعه تلاش کنیم.
  افراد زیادی را میشناسیم که برای بسیاری امور مستحب و… هزینه واسراف زیادی می کنند ولی اگر بگویی برای کمک به کتابخانه مدرسه فرزندت کمکی جزئی کن قبول نمی کند

 38. سلام آقای زارع من به اتفاق عمو و خانواده ایشان قبلا تهران خدمت رسیدیم . هیچ شماره ای از شما نداشتم .در سایت هم نمیشود بیش از این معرفی کرد . من همیشه نظرات شایسته شما را در سایت میبینم و به نوبه خودم از شما سپاسگزارم .
  سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک

 39. کیان و آرش عزیز… با سلام و عرض تبریک سال نو و تشکر از بذل محبتتان… و اما شما ر.بذرافکن…سلام عمو جان.عیدتان مبارک. ببخشید شما را با دوست عزیزم جناب آقای روشن بذرافکن اشتباه گرفته بودم. ولی با این توضیح, کاملا شما را شناختم.خوشحال می شویم اگر گذرتان به تهران افتاد, باز هم به ما سر بزنید.کلبه درویشی است متعلق به همه ی بذرافکن های عزیز.تحلیلتان در مورد مشکلات منطقه, سنجیده, ریشه ای و به جاست.ممنون از بذل توجه و محبتتان.

 40. سرکار خانم فاطمه زارع…عرض سلام و تبریک سال نو… هر چند ذکاوتی را که به من نسبت داده اید، در خود نمی یابم، ولی ممنون از لطفتان… کم کم قصد ورود به مرحله ی دوم “فراخوان “را داریم، ممنون می شوم اگر دیدگاهتان را بفرمایید.

 41. باسلام به نظر من اگر جاده یاصلی شیراز -کرمان از داریون وخرامه میگذشت چهره ی داریون و این منطقه به طور کلی دگرگون میشد زیرا من هر چه فکر میکنم چاپ نشریه . آموزش و آگاهی جمعی.توزیع شیر در مدارس. گسترش فضای مصلا توسعه مساجد . خانه بهداشت هیچکدام کمکی به رشد تعالی داریون نمیکند زیرا شهر خرامه و یا حتی ارسنجان همه ی اینها را دارند ولی به دلیل واقع شدن در بن بست همیشه در حاشیه قرار گرفته اند و راکد مانده اند.حال بیایید شهر سروستان را با خرامه یا ارسنجان مقایسه کنید زیرا که از نظر جمعیت وسعت امکانات بخش بودن همه و همه در یک سطح هستند ولی از نظر رونق اقتصادی و فرهنگی و نیز روحیه و شادابی مردم این مناطق .شهر سروستان به دلیل واقع شدن در مسیر جاده اصلی شیراز بندر عباس و کرمان ودیگر شهرهای استان از لحاظ رشد اقتصادی فرهنگی و اجتماعی از این دو شهر پیشرفت چشمگیری داشته است من این دیدگاهم را با تجربه کردن 22 سال زندگی در داریون 3 سال در سروستان و 3سال در ارسنجان ودیگر مناطق استان بیان میکنم حال شما داریونی های عزیز که خارج داریون زندگی میکنیددر ذهن خود این مقایسه را انجام دهیدپس باید از نماینده شهرمان ونیز خرامه در مجلس تقاضای کمک کنیم غیر ممکن نیست جاده ی شیراز – بوشهر که از فیروز اباد و فراشبند کشیده شد تصدیقیست به گفته های حقیر خواستن توانستن است اگر بخواهیم ….

 42. سلام میلاد جان… ایام عید من یکی دوبار از از این اتوبان گذر کردم … نشون به این نشون که یه تابلو زیبا هم توش کاشتن که میگه:برای تاخیری که ایجاد شده متاسفیم.من نفهمیدم برای تاخیر در راه اندازی جاده ی جدید متاسفند یا آرامستان احمدی… اگه شما میدونید به من هم بگید…مثل اینکه ما رو قابل ندونستید و سفرنامه ی داریون رو نخوندید…

 43. سلام.
  داريون من بهشت من .داريوني كه از روزي كه چشم به اين جهان گشوده ام و تا روزي كه چشم از اين جهان فرو بندم لحظه اي از آن جدا نخواهم بود.از بچگي در كوچه هاي خاكي ان با پاي برهنه قدم زده ام و بازي كرده ام و تا كنون كه بسياري از كوچه هاي آن رنگ شهر پيدا كرده است در انها هستم و هنوز دارم در آن گذران زندگي ميكنم.داريون بهشت من.داريوني كه بسيار به آن كم لطفي شده است بسيار امكاناتي كه داريون بسيار مستعد ان بوده است ولي از آنها محروم است حال يا از كم لطفي مسولين بوده يا از سطح پايين تفكر بعضي از افراد .شنيده ام كه سيلوي اكبر آباد شيراز را ابتدا به داريون داده بوده اند ولي بزرگتره اي داريون با آن موافقت نكرده ان.برايم جالب بود كه آن بزرگتر ها با آرمستان احمدي موافقت كرده اند و بسيار هم از اين پروزه استقبال كرده اند.اگر ان سيلو به داريونن آمده بود چه بسيار مشاغلي كه بصورت مستقيمم و غير مستقيم ايجاد نميشد.چه بسيار خانواده هايي كه بخاطر مسايل مالي از هم جدا نميشدند چه بچه هاي كه به آنها بجه هاي طلاق نميگفتند چه بسيار جواناني كه به سمت اعتياد نميرفتند چه بسيار ازدواج هايي كه ميشد كه مسبب چه خيراتي چه در جامعه و چدر كشور نميشد.با چشمان خود بسيار ديده ام كه پداراني بدليل نداشتن خرج و مخارج جهيزيه و عروسي با ازدواج فرزندانشان مخالفت ميكنند.داريون من بهشت من. دوستت دارم و برايت جان فشاني ميكنم.دارون بهشت من.خدايا شكرت.شكرت…………….

 44. با سلام و تشکر از شما عزیزان: میلاد،م.ع.خ و مصطفی…توقع دارم همه ی عزیزانی که در مرحله ی اول فراخوان، حضور داشته اند، مرحله ی دوم را نیز بی نصیب نگذاشته و از نظرات سازنده ی خود، محروم نسازند…

 45. داریون احتحاج به کارخانه و مراکز اشتغال زا دارد نه آرامستان . اشتغال مسکن و ازدواج سه مشکل بزرگ جوانان است . متاسفانه هر کس کاره ای می شود فقط به منافع خود واطرافیانش توجه می کند .

 46. به نظر من یکی از راههای پیشرفت داریون این است که میزبان مسابقات و همایش ها در سطح استان باشه.

 47. متن تابلو واقعاً نيازمند پيگيري است. بايد روشن شود كه مخاطب عذرخواهي، مردم داريون هستند كه به بابت عمليات عمراني به زحمت افتاده‌اند، يا اينكه مردم شيراز كه نمي‌توانند از قبرستان جديد بهره‌برداري كنند و يا حتي اموات كه بين قبرستان جديد و قديم سر در گم شده اند.

 48. با سلام …مهران جان ممنون از دیدگاه سازنده اتان… میلاد جان عذر خواهی برای چی !؟من فقط خواستم بگم:جانا سخن از زبان ما می گویی، همین.دوستت دارم و ممنون از دیدگاه سازنده اتان….محمد جان از شما هم ممنونم، زحمت پی گیری تابلو هم با خودتان… خوشحال می شوم اگر همگی به مرحله ی دوم هم سری بزنید…

 49. متاسفانه وضعیت اسفبار آموزشی تو داریون غوغا می کنه و آموزش و پرورش هم عین خیالش نیست ! انگار نه انگار که بچه مدرسه ایهای بی زبون داریونی هم … !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا