ديدگاههمه

تو انتخاب منی / به دستهای پینه بسته ام توجه کن!

بهرام کرمدار|

بوی بهار92 احساس می شد!تلفن همراهم زنگ خورد.با نگاه کردن به صفحه گوشی متوجه شدم تماس از منطقه داریون است.با اشتیاق و علاقمندی که به دوستان آن منطقه داشتم بلافاصله پاسخ دادم.مسئول نمایندگی تربیت بدنی منطقه داریون از طرف خودشان وجمعی از پیشکسوتان حقیر را دعوت نمودند که در مراسم برگزاری مسابقه ی بین پیشکسوتان شهر داریون ودودج حضور داشته باشم.بنده هم با دیده ی منت پذیرفتم.

بهرام كرمدار

مدیر سایت داریون نما هم مهمان  این مراسم  بود لذا صبح جمعه برابر قرار قبلی در حرم امامزاده ابراهیم(ع) داریون حضور به هم رساندیم و پس از ادای احترام به امامزاده  واجب التعظیم و شهدا با جناب جانعلی بذرافکن در زمین فوتبال  شهدای دودج حاضر شدیم.چه صفا و صمیمیتی بود.اکثر پیشکسوتان حضور داشتند پس از برگزاری مراسم و تشریفات اولیه و دید و بازدید دوستان ،مسابقه برگزار شد که البته همه بچه های پیشکسوت متفق القول بودند که هدف،گردهمایی دوستان بوده و مسابقه را بهانه ای برای این دیدار گذاشته بودند.با نزدیک شدن اذان ظهر جایز نبود وقت را تلف کرد.به اتفاق عزیزان ورزشکار وسایر دوستان در مصلای نماز جمعه شهر داریون حاضر شدیم.پس از اقامه ی نمازجمعه قصد خروج از درب مصلا را داشتیم که با جمعی از روحانیون وامام جماعت مساجد منطقه داریون برخورد نمودیم.با توجه به ارادت و احترامی که جهت روحانیت معزز داریم ،از خودرو پیاده شدیم وخدمتشان رسیدیم.آنها نیز با مشاهده ی ما با آغوش گرم ما را پذیرفتند و در ادامه احوالپرسی جویای حال و هوای ورزش شدند.این امر برای ما افتخار است که جامعه ی فرهنگی منطقه داریون اینچنین نسبت به ورزش احساس مسئولیت، و علاقمندی به امورات ورزش جوانان نظر مثبت دارند.در آخرین لحظات خداحافظی امام جماعت ایزدخواست که در آنجا افتخار آشنایی ایشان را پیدا کرده بودیم،بیان نمودند که بچه های مسجد ایزدخواست علاقه خاصی به ورزش دارند و بنده نیز قول دادم در اولین فرصت به زیارت ایشان بروم.پس از مدتی فرصتی پیش آمد تا قصد شهر داریون نمایم.چه کنیم؟!یکی عشق ماشین داره!یکی عشق موتور داره!یکی عشق …!ما هم خراب بچه های منطقه داریون شدیم که اگر هر از مدتی به زیارتشان نرویم دلمان میگیرد.

پس از دیدار بچه های شهر داریون قصد داشتم به قولم عمل کنم و به سمت ایزد خواست بروم.هنوز چند کیلومتری از شهر داریون فاصله نگرفته بودم که با عبور از یک دست انداز جاده و پنچر شدن خودرو کنار جاده متوقف و از خودرو پیاده شدم.ناخودآگاه یادم به صحبتهای امام جمعه محبوب داریون افتاد که از وضعیت جاده داریون گلایه مند بودند و از مسئولین خواسته بودند همتی از خود نشان دهند.از پشت صندوق خودرو جک و آچارجک را برداشته اما لحظه ای بعد موتور سواری با دو جوان خوشرو کنارم توقف نمودند و پس از احوال پرسی از من خواستند که در تعمیر خودرو به من کمک کنند.اولش فکر کردم بنده را میشناسند،اما متوجه شدم چنین نیست.آنقدر بوی مهربانی و صداقت در بین بچه های منطقه مشاهده میشود که لزومی به شناخت ندارند.بدون اینکه منتظر جواب شوند،خودشان دستشان را دراز کردند که آچارجک را از حقیر بگیرند.حق داشتند روی خودرو نوشته شده بود شیراز.قطعا توجه اشان به این بود که ماشینی که خودش شیرازی باشد راننده اش هم ممکن است شهرنشین باشد و…!

موقع تحویل گرفتن آچار متوجه شدم از کشاورزان منطقه داریون هستند.راستش موقع گرفتن آچار جک از خجالت دستم را کشیدم.خجالتم به واسطه ی کمکشان نبود،بلکه از” دستان پینه بسته” و زحمت کششان بود که  شرمنده شدم.معلوم بود جهت امرار و معاش خانواده وکسب روزی حلال و چه بسا افتخار نام منطقه داریون شب و روز مشغول فعالیت و زحمت هستند.

بلافاصله ذهنم متوجه ی سایت داریون نما شد و از اینکه دوستانی قصد دارند کاندید شورای اسلامی شهر شوند و به این مردم زحمت کش خدمت کنند برایم جای بسی افتخار بود.در این راستا مطالبی از استاد جلیل زارع مشاهده کردم که قصد داشتند راهکارهای تازه ای به دوستان جهت خدمت به مردم ارائه دهند به مطلب زیبای سید هاشمی در خصوص یاد آوری سوره شوری و تذکرات آیات شریف به شوراهای اسلامی که البته مطالبی نیز از سایر کاربران سایت داریون نما و توجه خاص مدیریت سایت در خصوص اطلاع رسانی که جای تامل و دقت بیشتری دارد مشاهده کردم.درجاهایی نیز مطالبی ازسایر دوستان عنوان شده بود که برداشت من جای گله مندی است  که نباید بعضی از دوستان در این موقعیت انتخابات شوراها یکدیگر را به باد انتقاد بگیرند.وبه قول استاد جلیل زارع نباید در حال حاضر آب به آسیاب دشمن ریخت و بهانه به دست دشمن داد.هر انتخاباتی دارای رقابت است اما رقابت سالم نه تخریب  کرامت وشخصیت انسانها بلکه رقابت سالم برای مخاطبین موجب بیان دیدگاهاست.اما با انتقادهای لغو وبیهوده مخالفیم چرا که متاسفانه امروزه عده ای با انتقاد نمودن برای پیشرفت اهداف شخصی خود بهره  برداری می نمایند. که انشاالله انتقادهایی که در مطالب عنوان شده بود چنین قصدی در کار نبوده است.البته باید بیان نمود پاسخ انتقادهای ناروا خویشتن داری و صبوری است که یکی از اصول مدیریت در برابر ناملایمات و نا مهربانیهاست.

بعضی دوستان در مورد عملکرد و فعالیتشان در شورای شهر مطالبی را عنوان نمودند که بسی جای امید واریست چرا که حق مردم است که بدانند مسئولین شهر به فکرشان هستند.دوستان،بهتر است مثبت اندیش باشیم و تنها به نیمه خالی لیوان نگاه نکنیم.پیشنهاد میگردد کاندیدهای جدید نیز پس از انتخابات عملکرد مثبت گروه قبل را ادامه داده وچنانچه خدای ناکرده ضعفی در کار بوده آن ضعف را به نقطه قوتی جهت ادامه خدمت به مردم تبدیل نمایند.

کلام آخر:

دوستان عزیز بیایید هم اکنون که خدا کمک کرده خشکسالی از منطقه داریون وسایر نقاط کمتر شده بجای انتقادها وایرادهای بنی اسراییلی حس امیدواری در مردم منطقه داریون برانگیزیم .به کمک افراد خیر و کارشناسان راهی برای ایجاد شغل وکار وازدواج جوانان منطقه پیدا کنیم .کلاسهای علمی وفرهنگی تشکیل بدهیم تا جوانانمان در برابر تهاجم فرهنگی دشمن محفوظ بمانند.با پیگیریهای مکرروانتقال مشکلات منطقه داریون به مرکز استان امکاناتی را بسوی این منطقه گسیل دهیم.بهترین زمینهای کشاورزی و آب و هوای مطلوب در منطقه داریون است.منطقه هنوز بوی شهادت ومعنویت می دهد.روزهای جمعه را ببینید چگونه این خواهران وبرادران مومن وانقلابی در نماز جمعه شرکت می کنند.بیاد آورید چند روز پیش این مردم مومن چطور دو شهید گمنام که حتی مربوط به شهر خودشان هم نبود به احترام دین وانقلاب با چه عشقی تشییع نمودند.دوستان ومسئولین شهر داریون بیایید از حمایتهای موجود نهایت استفاده را بنماییم.مطمئن باشید که اگر جلساتی از عملکرد شماگرفته شود قطعا درجمع مردم نمره قبولی خواهید داشت.همه مسئولین شهر برای مردم شهید پرور عزیزند.پس همیشه به مدیریت صادقانه وارادت به این مردم ادامه دهیدتا همیشه درنظرشان عزیزبمانید که رضایت مردم رضایت خداست.خدمت کردن به مردم این منطقه ی قدر شناس که از بصیرتی آگاهانه وولایتی برخوردارند افتخار است.وقطعا درانتخابات شورای اسلامی شهر با بصیرت وآگاهی شرکت خواهند نمودوهر فردی اصلح باشد قطعا با رای قاطع مردم به خدمتگزاری منصوب خواهند شد.دوستان کاندید به قصد خدمت وارد معرکه شوید.اگر کسی قصدش از کاندید شدن پیدا کردن اسم ورسم ودنبال ترقی در پلکانهای دیگر خود است به نظرم راههای دیگری نیز وجودخواهد داشت اما بدانید عضویت در شورای اسلامی افتخاری است بس بالا .وکسانی که توانایی انجام خدمت به مردم دارند واجب است ادای تکلیف وخدمت نمایند.پس برادرم تو انتخاب منی به کارهایت وزحماتت توجه دارم وارج می نهم.تو نیز به دستهای پینه بسته ام توجه داشته باش….

کم کم خودرو ما نیز تعویض لاستیک شد گویا از ضربه دست انداز رادیاتور ماشین نیز آسیب دیده .هوا در حال تاریک شدن است وما نیز باید به تعمیرگاهی در همین نزدیکی مراجعه  نماییم .

 خداوند توفیق زیارت دوستانمان در ایزد خواست در فرصتی آتی نصیبمان  فرماید.انشا الله….

17 دیدگاه

 1. سلام جناب آقای کرمدار عزیز…سفرنامه و دلنوشته ی زیبا، جالب، تاثیر گذار و قابل تاملی بود. حرف هایتان چون از دل بر می آید، به دل هم می نشیند. ضمنا دلمان نیز برایتان تنگ شده است، عزیز دل برادر… پویا و پایا باشید.

 2. انان که برای کسب روزی حلال برای خانواده شان تلاش میکنند مانند مجاهد راه خدا هستند (امام صادق ع)
  این دستان ژینه بسته را میبوسیم همین دستان پینه بسته بود که امروز جوانان موفق منطقه داریون را تحویل جامعه داده اند

 3. عرض سلام واحترام خدمت جناب اقاي كرمدار
  حقيقتابعضي وقتهااولايابه ذهن خودم شك ميكنم كه اين اقاي بهرام كرمدار همان مسءول خزانه داري هيءت فوتبال استان فارسه ديگه اره .باكمي تامل به خودم ميگم اره خب خودشه ولي يه سوال سريع توذهنم نقش ميبنده اخه مگه ميشه يه نفر مسءول در سطح استاني باشه اينقدر خودماني وباخشوع وخضوع تمام و…البته حقيربيشتراز يكي دوسال نيست كه باايشان افتخاراشنايي دارم ولي به جرات ميگم حسن اخلاق ايشان بنده رامجذوب خود كرده .كاش ميشدهمه ي مسءولين اينچنين خود رامديون وهمتراز بامردم ميدانستند. دراخر سلامتي وموفقيت روزافزون براي تمامي مردم منطقه داريون ونيز برادر بزرگوار جناب اقاي كرمدار رااز خداوند منان ارزو دارم

  1. سلام برادر م کوچکی شما از بزرگی شماسرچشمه گرفته.ما فقط افتخار نوکری جوانان داریم وبه این لطف خدا مدیون وسپاسگزار…….مشتاق دیدارتان …….سرمایه مادراین جهان یک کفن است….شاید به گمانی ببریم یانبریم….

 4. با سلام و تشکر از آقای کرمدار تنها کسانی که همیشه فراموش می شوند همین مردم محروم هستند، متاسفانه در ادرات به لباس و تیپ افرا د نگاه می کنندو افراد مستضعف را حتی در اتاق خود راه نمی دهند و فقط موقع اخذ رای سراغ آنها می روند .متاسفانه ما اکثرا استاد دادن قول های بدون عمل هستیم .

 5. من به شدت با آقاي كرمدار موافقم. انتقاد كردن، بزرگنمايي بيش از حد مشكلات و همچنين تضعيف روحيه شهروندان منطقه نمي‌تواند آينده‌اي روشن را رقم بزند. فرهيختگان داريوني بايد نسبت به ترويج روحيه مثبت، هم‌انديشي و هم‌افزايي توان‌هاي فردي و گروهي‌شان اقدام نموده و زمينه را براي رشد مردم منطقه فراهم نمايند. بهتر است ديگر از عباراتي همچون داريون گورستان استعدادها استفاده نكنيم. بهتر است به جاي بيان مشكلاتي كه علاوه بر داريون در همه جاي كشور وجود دارد از جمله بيكاري و اعتياد به فكر راه چاره باشيم. بهتر است از خودمان شروع كنيم.

 6. سلام بر معلم اخلاق و ایثار و ورزش و… جناب آقای بهرام کرمدار عزیز… روز معلم بر شما مبارکباد.

 7. باعرض سلام
  خدمت مدیر محترم سایت و کلیه خبرنگارن عزیز داریون نما
  بنده یک پیشنهاد دارم اینکه جلسه ایی با کلیه کاندیداهای شورای اسلامی شهر داریون و خبرنگاران داریون نما برگزار شده و از آنها در مورد اهم برنامه ها و اهدافی که در آینده برای شهر داریون در نظر دارند سوال و پرسش شود تا انها نیز اهداف خود را تشریح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا