اخبار

هیأت‌های نظارت، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها پاسخ‌گوی تاییدصلاحیت‌ شوراها هستند

به گزارش داریون نما به نقل از روابط عمومی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور؛ محمدجواد کولیوند، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور گفت: آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده و به دنبال اعلام اعتراض خود هستند؛ می‌بایست به هیات‌های نظارت، بخش‌داری‌ها و فرمانداری‌های مربوطه و نه دفاتر شورای نگهبان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: طبق مواد 53 و 54 از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور وظیفه نظارت بر انتخابات شوراها بر عهده هیات مرکزی نظارت است که با حضور پنج نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است.

وی افزود: طبق گزارش‌های واصله از دفاتر شورای نگهبان قانون اساسی در نقاط مختلف کشور؛ برخی داوطلبان رد صلاحیت شده برای پیگیری امور مرتبط با علل رد صلاحیت‌ خود به شورای نگهبان مراجعه می‌کنند که نادرست است و می‌بایست به هیات‌های نظارت، بخشداری‌ها و فرمانداری‌های مربوطه اعتراض خود را تسلیم کنند.

کولیوند در توضیح این مطلب گفت: رد صلاحیت‌شدگان در روستا می‌بایست به هیات نظارت شهرستان و افرادی که از شهرها داوطلب بوده‌اند برای اعتراض به رد صلاحیت‌شان می‌بایست به هیات عالی نظارت استان مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. امیدوارم همه ی کاندیداهای عزیز منطقه ی داریون، مورد تایید قرار گرفته و با اعلام برنامه های سازنده،کاربردی و عملی خود، مردم فهیم و آگاه منطقه را در انتخابی شایسته و بایسته، یاری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا