اخبارهمه

فراخوان عمومی برگزاری جشن های نیمه شعبان در منطقه داریون

همانگونه که می دانیم هر سال مجمع منتظران حضرت قائم(عج) داریون به مناسبت نیمه شعبان، ولادت با سعادت مهدی موعود(عج) مراسم جشن باشکوهی برگزار می کند.

امسال مجمع منتظران حضرت قائم (عج) داریون به جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم از عموم مردم منطقه داریون درخواست کرده تا با ارایه نظرات و پیشنهادات خود سهمی در برپایی هرچه بهتر و باشکوه تر این جشن داشته باشند.

متن اطلاعیه این مجمع که به داریون نما ارسال شده را در ادامه ملاحظه می فرمایید:
“نیمه شعبان از بزرگترین و مهمترین اعیاد شیعیان است و ما بچه های منطقه داریون می خواهیم با کمک همه شما این مراسم بزرگ راهر چه بهتر برگزار کنیم.
همانطور که می دانید جشن نیمه شعبان بحمدلله توسط بسیاری از نهادها و هیات ها برگزار می شود . خداوند توفیق داده است که چند سالی مجمع منتظران  این جشن را با کمک همه دوستان و راهنمایی بزرگترها برگزار کند.
بدین سبب در سه محور از شما راهنمایی و کمک می خواهیم که به یاری خداوند بزرگ بتوانیم امسال جشنی باشکوه تر برگزار کنیم.
1. همکاری و ارائه نظر و انتقاد جهت برگزاری بهتر جشن نیمه شعبان که در شب میلاد در منطقه داریون برگزار می شود.
در صورت امکان نظرات و ایده های شما با توجه به امکانات و شرایط جشن و . . ارائه شود اگر مایل باشید خودتان هم در اجرایی کردن پیشنهادهایتان آستین همت را بالا  بزنید و با کمک همدیگر این طرح ها را عملی کنیم.
مثلا اینکه چه برنامه هایی قابلیت اضافه شدن به جشن را دارد یا کدام برنامه ها که سال قبل اجرا می شد اگر حذف شود بهتر است.

2 . چه برنامه هایی سراغ دارید که متناسب با فضای جشن های نیمه شعبان باشد و در روزهای قبل و بعد از جشن در سطح منطقه اجرا شود.
3 .  آنهایی که دوست دارند به عنوان عوامل اجرایی و مدیریتی جشن ما را همراهی کنند نام و شماره تماس خود را به ایمیل taha.life87@gmail.com و یا بخش دیدگاه های همین مطلب در داریون نما ارسال کنند.
این بخش آخر رو خودمونی بگیم:راستش قصد کردیم دیگه نورافشانی پر سرو صدا نداشته باشیم نظرتون درباره این پیشنهاد چیه، چیکار کنیم؟
با تشکر ـ منتظر نظرات، پیشنهادات  شما می مونیم…

42 دیدگاه

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)
  با سلام . جشن های میلاد امام زمان (عج) از دیر زمان تا کنون در داریون با شکوه کم نظیر برگزار می شده است . جشنهایی که با اخلاص تما م توسط پدران ،اجداد و نیاکان ما برگزار شده است . جشنهایی که در حسینیه حضرت ولی عصر(عج) و با اشعار خوانی مرحوم سید عباس رضایی برگزار می شد . جشن هایی که در سالن مدرسه هاتف توسط آقای علیرضا کشاورز برگزار می شد ،جشن هایی که توسط کانون مسجد و آقای عبد الرضا شکری برگزار می شد و جشن های با شکوهی که در سالهای اخیر توسط جوانان مجمع منتظران حضرت قائم (عج) برگزار می گردد ،همه و همه ذره و قطره ای از ارادت و عشق مردم به ساحت مقدس امام عصر (عج) است .اما برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم مواردی را ذکر می کنم که ممکن است حتی به مذاق برخی خوش نیاید، ولی حقیر در اینطور موارد نمی توانم جلو زبانم را بگیرم ،هرچند این توصیه ها تنها نظر شخصی نیست و آن ها را مکرر از زبان بسیاری از شهر وندانی که به اینترنت دسترسی ندار ند شنیده ام : ا- مجلس امام زمان (عج ) واقعا امام زمانی باشد و با بقیه مجالس تفاوت داشته باشد 2- این جشن ها بار مذهبی و تبلیغی داشته باشد و موجب ترویج فرهنگ مهدویت و آ شنایی هرچه بیشتر مردم و بویژه جوانان عزیز با فرهنگ انتظار شود 3- ار اسراف که مورد غضب خداوند و ناخشنودی امام زمان (عج) است خود داری شو د 4- از نیروهای بومی در آن استفاده شود تا موجب شکوفایی استعدادها گردد و این طور نباشد که حتی قاری و مداح را ما از تهران و شهر های دیگر با هزینه های گزاف بیاوریم . 5- مجلس امام زمان (عج ) به مجلس کنسرت و عروسی تبدیل نشود و خدای ناکرده موجبات گناه و خشم خداوند و ناخشنودی امام زمان(عج) فراهم نشود .6- در نمایش ها رعایت اخلاق و شونات اسلامی بشود 7- جدا کردن جایگاه عدهای خاص از سایرین کار پسندیده ای نیست ، در مجلس امام زمان (عج) همه باید با قصد قربت و حتی با وضو حاضر شوند، طبقه خاص و عام را بوجود نیاوریم و اگر جا نبود حتی روی موکتی ساده بنشینیم. 8- ترقه و تولید سر وصدا و مزاحمت اگر کاری ناپسند باشد در مجلس امام زمان (عج) حجت شرعی پیدا نمی کند و به طریق اولی باید از آن اجتناب کرد 9- در مجلس امام زمان (عج) شایسته نیست که مکرر از این و آن در پشت میکروفون تشکر شود .10-مراسم در یک شب و در مکانی مناسب ،زمانی نه چندان طولانی برگزار شود و سخنرانی آن طولانی و خسته کننده نباشد . مسلما این موارد برای پیشبرد امور است و محسنات این جشن ها بسیار فراوان و متعدد است که قلم حقیر از بیان آن عاجز است .فراموش نکنیم که امام زمان (عج) از تمام نیات درونی ما باخبر است و به اندازه اخلاصمان پاداش می گیریم ، چیزی از آن امام حی و بزرگوار پوشیده نیست که آن بزرگوار حجت الله ، عین الله ، اذن الله و بقیه الله هستند و ما را حتی اگر در آخر و گوشه مجلس نشسته باشیم می بیند

 2. با سلام متاسفانه نظر من کامل متفاوت است جشن ها نباید با رحلت وشهادت معصومین شبیه باشد باید در این روز شاد بود به طوری که همیشه با شنیدن نام مبارک مهدی لبخند به لب همه بنشیند دراین روز همه غم هایشان را فراموش کنند چه عیب دارد که با جشن سرور اتش بازی همراه شود وقتی ترانه های مجاز خوانده شود همه جنبه این حرکت را داشته باشند دریغ کردن مجاز نیست بگذارید همه بیایند چه جوان پیرزن مرد نه با زیاد روی در بعضی ازموارد جشن را عادی وخسته کننده برگزار کرد به نظر وقتی سلایق جوانها در نظر گرفته شود وانان صادقانه مث هرسال بیایند وشرکت کنند خود تبلیغ مهدودیت میباشد لطفا اجازه دهید هیجان جوانان ما در عشق امام عصر خدمت به اسلام وشناخت صحیح اسلام که خواهان شادی جوانان از راه مجازمیباشد تخلیه شود

 3. سلام
  ازآقاي بذرافكن و جوان عزيز به خاطر ارائه نظر كمال تشكر و قدر داني را دارد اميد است با كمك ونيت خير خواهانه بتوانيم جشن بهتري برگزار كنيم نكات مورد نظر شما عزيزان در جلسات مطرح و انشاءالله نتيجه آن از طريق سايت داريون نما ارسال مي گردد

 4. باسلام همانطور که جوان عزیز گفته است : مراسم ولادت با شهادت تفاوت دارد اما مراسم ولادت و شهادت بزرگان دین با دیگرا ن تفاوت ماهوی دارد . البته شادی شرعی اشکال نارد ،با شرط آنکه حرام اتتفاق نیفتد ،بحمد لله جشن های امام زمان (عج ) با وجود معنوی بودن همه ساله همه شرکت می کنند و شلوغ است .نباید فراموش کرد که هدف وسیله را توجیه نمی کند .منظور از شادی حظ و بهره معنوی است نه لهو و لعب .

 5. از دوستان مجمع منتظران حضرت قائم (عج) که برای اولین بار ازشهروندان و کاربران در فضای مجازی نظر خواهی کرده اند متشکریم کار بسیار خوبی است . برگزاری مسابقه فرهنگی در فضای مجازی با موضوع امام زمان 0عج) پیشنهاد خوبی است .

 6. درسالهای اخیر برنامه های خوبی از طرف کانون وحدت داریون ،کانون مسجد و بسیج برگزار شد که آن برنامه ها ،بویژه برنامه سال قبل در مدرسه شهید خوش نزاد و دو سال قبل در مدرسه حضرت ولی عصر (عج ) بسیار خوب بود .

 7. سلام به نظر من توی اینجور مجالس جشن که یکی دو ساعت هم بیشتر نیست دیگه نباید سخنرانی باشه چون چنین مراسمی حوصله سخنرانی نداره. بهتره حالت یه جشن واقعی به خود بگیره.

 8. با سلام خدمت بچه های زحمت کش مجمع
  1-پرهیز از بریز و بپاش های بی مورد2- پرهیز از ترقه بازی و اتش بازی چون ما در روز چهارشنبه سوری به همه میگوییم اتش و ترقه بازی کار بدی است بخاطر خطرات ولی خودمان آنرا محترمانه انجام میدهیم حتی با صداهای بلندتر میتوان هزینه ی سرسام اور انرا شیرینی و…خرید و از مردم پذیرایی کرد.
  3-استفاده از نیروهای بومی در قسمتهای مختلف مثل مداحی نمایش وسخنرانی
  4-سخنرانی کوتاه ومفیدوفقط در حد تبریک میلاد اقا
  5-در طول برگزاری حداقل اب خوردن به مردم بدهید چون در سال گذشته خیلی از خانواده ها تشنه بر میگشتند در حالی که به جایگاه ویژه چندین بار اب داده شد.همچنین دیگر پذیرایی ها
  6-جلو افرادی که قصد کارهای جنبی مثل موتور سواری یا دور بیخود زدن دارند گرفته شود.
  7-مراسم در یک شب برگزار شود و مکان ان جا داشته باشد تا خانواده ها راحت باشند
  8-پرهیز از نمایشهای طنز ی که در ان از کلمات زشت و رکیک استفاده میشود چون در روحیه ی کودکان و نوجوانان تاثیر بسیار مخربی دارد.و ادم به همراه خانواده اش خجالت میکشد و از امدنش پشیمان میشود.
  9-پذیرایی از همه یکسان باشد نه بین افراد مختلف و سوگلی تفاوت گذاشته شود.
  10-برنامه بر روی سی دی ضبط شود و توسط یک فروشنده ی معتبر در اختیار همه ی همشهریان قرار بگیرد.
  11-در برگزاری قرعه کشی ها از افراد خاصی استفاده نشود و از بین جمعیت فردی را انتخاب کنند ولی جایزه را همان مهمانان ویژه بدهند
  12-با توجه به نزدیکی فصل گرما ظروف آبخوری بزرگ در دسترس همگان قرار گیرد.

 9. یکی از مامورین دوسال قبل برای جمع کردن کمکهای مردمی وارد مغازه یکی از همشهریان شدند و در خواست کمک برای جشن کردند صاحب مغازه گفت من کمک نمیکنم سال قبلش کمک کردم دیگه امسال کمک نمیکنم بنده خدای مامور گفت چرا مگه چی شده گفت شما کمکهای مردمی جمع میکنید بجای صرف کارهای خیر کنید و از مردم پذیرایی ویژه کنید باهش ترقه میخرید واسایش مردم رو به هم میریزید اینکه ثواب که نداره هیچ گناه هم داره منهم نمیخوام تو این گناه شریک باشم مثلا یکی از بچه های اقوام که 1.5سالی داشت تو این سرو صدای ترقه تا دو سه شب بعدش خواب درست حسابی نداشت به خاطر ترسیده شده بود واین حرف من تنها نیست اونایی که بچه کوچک همراشون بود دست زن بچشون رو میگرفتند و میرفتند حالا خودتان قضاوت کنید اگر من کمک به چند تا ادم مستضعف کنم ثوابش بیشتره یا اینکه به شما کمک کنم تا ترقه بخرید واز مردم سلب اسایش کنید جشن که خلاصه نمیشه به ترقه بازی. دوستان گفتند موسقی سنتی جایگزین شود و نمایشهای طنز ودر مدح اقا سخنسرایی کردن تا دید مردم باز تر شود اینکه شما جلو درب منزلتان بنویسد ما غائب او منتظر امدن ماست کافی نیست به هرکدوم ازبچه های مجمع میگفتی این سرو صدای ترقها نباید به این صورت باشه باعث ازار اذیت مردم و گناه میشهو یه مقدار ازهزینه های جمع اوری شده برای کمک به نیازمندان صرف کنید بعضیاشون میگفتندماهم بهشون پیشنهاد کردیم ولی از اخر همون کاری که خودشون دوست دارند انجام میدند.حالا هم اگه همون کاری که خودتون دوست دارین انجام میدین که راحت به مردم بگید که کامنت نذارن در غیر این صورت خدا از کارتان راضی باشه.

  1. سلام
   فکر کنم کسانی که وارد مغازه شده اند از طرف مجمع نبوده است و از هیات دیگری بوده است.

 10. بچه های مجمع جلسات راجع به برگزاری مراسم هر سال دارند و اتفاقا پیشنهادات راهم مکتوب مینویسند و به نظرت احترام هم میزارن و میگویند گل گفتی امسال حتما همینکاری را میکنیم که شما گفتید .مثلا در یکی از جلسات راجع به ترقه گفته شد .
  ولی در اخر کاری که خودشان عاشقش هستند و در چهارشنبه سوری نمیتوانند انجام دهند را به بهانه ی نیمه ی شعبان انجام میدهند.
  والله علیم بذات الصدور

 11. با سلام مسابقه کتب خوانی برا ی ترویج فرهنگ مطالعه وشعر خوانی برنامه مناسبی است .لطفا اعلام فرمایید چطور می
  توانیم کمک کنیم به جشن

 12. 1-ماشین نویسی ویزه نیمه شعبان.یعنی پشت ماشین ها با رنگ و شابلون جملات زیبا و حدیث درباره امام زمان بنویسیم.هم هزینه کمی داره ت هم بازدهی بالا.نیازی هم به اسپری رنگ پاش نیست.با ابر اسفنجی میشه انجام داد

  2-گفتمان مهدویت و پاسخ به سوالات جوانان درباره امام زمان.

  3-میشه یه تراکت درست کرد و در اون اثار و برکات هنگام ظهور امان به مردم گفته بشه

  1. خادم المهدي عزيز سلام با تشكر از شما و ديگر كاربران محترم
   در مورد پيشنهاداتي كه شما فرموده ايد اگر جنابعالي قبول زحمت كنيد و آن را مديريت كنيد ما حاضر به پرداخت هزينه آن هستيم با تشكر

 13. دوستان عزیز مجمع باید این پیشنهادات و انتقادات را مورد بر ر سی قرار داده و به کار ببندند وگرنه نظرسجی تنها بی فایده است .

 14. سلام: شروع جشن نيمه شعبان با شكوه وعظمت از سال 87(شوراي دوره سوم) بود وبنده خدا اقاي بذرافكن بيشتر منظورش هم همان جشن ها بوده وگرنه كاري با ديگران نداره

 15. با سلام
  دوباره امدم چند نکته را بنویسم و بروم امیدوارم که در موردش بیشتر بیندیشید
  سال گذشته هزینه ای که مجمع جمع اوری کرده بود بیش از 9میلیون تومان بود با این 9 میلیون تا تربر هم میشد پذیرایی کرد ولی جز اسراف مجمع چکار کرد گذشته از هزینه های اتش بازی وترقه یک قاری قران دعوت کرد که به محض پایان سوره چهارصد هزار تومان بهش تقدیم کردند ایا برای خواندن یک سوره باید این همه هزینه کرد به نظر شما فردی مانند وحید بذرافکن نمیتوانست به جای یک سوره چند سوره بخواندو به جای پول با یک تشکر هم صحنه رو ترک میکرد یک مداح از مشهد دعوت کردند که بلیط رفت برگشتش هشتصد هزار تومان هزینه در بر داشت مگه مداح های داریونی باید چی بخونند که نمی توانند بخونند که باید مداح از مشهد دعوت کنند ولی یک خانواده ای که وارد جشن شدند از تشنگی هلاک باشد و چاره ای جز تحمل نداشته باشد تا مراسم تمام شود وبه خانه برگردد تا اب بخورد به خدا قسم جز اسراف چیزی نبوده تا الان این هزینه جمع اوری شده رو یک سومش رو متوانستن صرف جشن شود و مابقی بین فقرا تقسیم کنید در ضمن هم محلی عزیز باید عرض کنم پختن برنج نذری کار جناب امانی بود و دوستانشان بود نه مجمع

  1. دوست عزيز سلام
   با تشكر از شما وساير دوستان عزيز
   از اينكه دلسوزانه اين ديدگاه را نوشته ايد سپاسگزارم واين چيزي نميتواند باشد به غير از تعهد شما نسبت به برگزاري بهتر جشن نيمه شعبان
   در مورد مطالبي كه نوشته ايد با اجازه ديگر دوستان مجمع و روشن شدن موارد فوق گفتن چند نكته را لازم ديدم
   1-مبلغ جمع آوري شده چيزي كمتر از 4 ميليون بوده است كه حدود 2ونيم ميليون را خود اعضاء مجمع پرداخت كرده اند
   2-اگر از قاري و مداح غير بومي استفاده شد به خاطر تنوع و بهتر بودن برنامه ها بوده است
   3- البته قاري قرآن فكر كنم حدود 150 هديه گرفت نه 400 هزار تومان
   4-در مورد بليط رفت وبرگشت مشهد تازه امسال كه گران شده است 800هزار تومان نمي شود و كل هزينه رفت و آمد و هديه اي كه به ايشان داده شد حدود 500 هزار تومان شد
   5-دوست عزيز منظور شما از اسراف در چه زمينه اي بوده است
   6-پولي كه كمك شده به نيت جشن بوده و فكر نكنم بشود در زمينه ديگري حتي به فقرا كمك كرد
   7-در مورد برنج نذري ما كه نگفتيم كار مجمع بوده است و اجر آقايان اماني و حيدري و قبادي و ديگر دوستان كه زحمتش را كشيدند با خود آقا امام زمان (عج) باد

 16. الحق که« دوست »درست گفته اند .سخن حق را باید شنید بوسید و برچشم گذاشت . اگر هدف ما رضایت حضرت ولی عصر (عج) است باید از اسراف و خرج تراشی کم کرد و بر محتوای برنامه ها افزود .

 17. سلام ممنون از عزیزانی که دلسوزانه نظر دادند نه مغرضانه
  بگذریم حالا کسی نمی خواد شخصا بیاد تو جشن کمک کنه و مدیریت بخشی از جشن رو بعهده بگیره
  منتظر حضور شما جهت باشکوهتر برگزار کردن جشن هستیم بگو یا علی ع

 18. اقای قربانی سلام از اینکه نظر این حقیر را خوانده اید متشکرم این مطالبی که گفته ام هیچ یک نظر شخصی من نبوده است نظر چندتن از دوستان بوده درضمن درمورد مبلغ جمع اوری شده از یکی از اعضای مجمع پرسیده ام از خودم که نمیگم و من هم طبق اماری که به من داده شده است این رقم را نوشته ام .کمک مردم در هر ضمینه ای که خرج شود اشکال ندارد (در امر خیر، کمک به مستضعفان و بی سرپرستان) اسراف در مورد همین کاری که بهش تنوع گفتید.از نیروی بومی همکاری وکمک نطلبید، در عوض خواستار نیروهای غیر بومی باشید برای تنوع.بلیط رفت برگشت و هزینه ای که متقبل شده اند 800 هزار تومان بوده .در پایان اگر به نظرات اهمیت داده شود جشن امسال با شکوه تر از سال های قبل خواهد بود وگر نه که این نظرات بی فایده بوده

   1. دوست تو کسی هست که از تو انتقاد کند و خطاها را گوش زدکند دشمن هم کسی است که از تو تعریف کند من که نه دوستم نه دشمن تو anti 666 (ضد مسیح) من فقط نظر چند تن از کاربران را انتقال دادم اگر نظر نمیخواستین چرا فراخوان برپا کردین

    1. سلام اقای دوست عزیز

     چند وقت هست که نتونستم به داریون نما سر بزنم

     اما جواب شما اولا کاش یه کم تحقیق میکردین بدونین anti 66 یعنی چی و به دین اسمانی مسیحیت توهین اشکار نمیکردین واقعا جای تاسف داره

     اما
     مجمع منتظران حضرت قاءم عج داریون چندین سال متوالی است که با همت خود وفقط در جهت کسب رضایت الهی اقدام به بر پای مراسمات مذهبی میکنند و ته به حال از هیچ ارگان دولتی در این کار یاری ندیده است

     اقای دوست ببخشید کاش دوباره یه کم فکر میکردید تحقیق میکردین بدونین امروز هزینه بلیط هواپیما از شیراز به دور ترین نقطه ایران چنده ؟؟؟؟؟

     واقعا بلیط رفت و برگشت به مشهد 800 هزار تومانه!!!!
     ای کاش اگه انتقاد میکنید انتقاد سازنده باشه نه مغرضانه

     با همه این اوصاف جشن امام زمان متعلق به هیچ شخص یا گروه خاصی نیست
     بیاید همه با هم استین همت رو بالا بزنیم و برای کوری چشم دشمنان امام زمانمان در هر چه باشکوه تر برگذار شدن جشن میلاد سرورمان تلاش کنیم تا انجا که من میدانم مجمع منتظران دست یاری شما را در هر زمینه ای از جمله اماده سازی مکان جشن و برپای و … به گرمی میفشارد

     یاعلی

     1. سلام anti666 (ضد شیطان وشیطان پرست ها)ببخشید اون دفعه خیلی عجله داشتم نفهمیدم چی نوشتم هرچند که بعدش متوجه شدم چی نوشتم ولی باز هم وقت نشد اصلاحش کنم به هرحال ببخشید باز هم به شما عزیز محترم مگم که این هزینه های گفته شده از خودم نیست از یکی از اعضای مجمع بود بعدش 800هزار تومان هزینه بلیط رفت برگشتش تنها که نبوده هزینه هدیه ای که بهش داده بودند جزءاش هست.

 19. داریون نما داره روز به روز بزرگتر میشه… این فراخوان ها واقعا لازمه و نقد و بررسی لازمه ی هر اقدام منطقی و مردمیه. تبریک میگم. انشاءالله که امسال هم مثل هر سال و خیلی هم بهتر و با شکوه تر میلاد فرخنده ی آقا با حضور بسیار پر رنگ مردم برگزار بشه. خدا قوت…

 20. در تابلو مسجد حدیث زیبایی از فرمایشات حضرت علی علیه السلام خواندم که فرموده بود : دوست تو کسی است که به تو دروغ نگوید نه آنکه تورا تصدیق کند .

 21. با توجه به زمان کمی تا ماه شعبان مانده است خواهشمندم کاربران گرامی برای خشنودی امام زمان (عح) نظریات سازنده خود را بنویسند و پیشنهاد بدهند .

 22. بچه های مجمع سلام خسته نباشید
  واقعا انسان هر جور فکر کند همانطور هم انرا به حیطه ی عمل میگذارد.
  نمایشی که در ان از یک حیوان استفاده کنند و ..
  فکر کردیم امسال فراخوان گذاشته اید و واقعا میخواهید به نظرات دیگران احترام بگذارید ولی همانطور که خیلی از کاربران گفتند آخرش همانکاری را میکنید که خودتون دوست دارید و واقعا همینطور هم شد.
  از اینکه امسال ترقه بازی نکردید هم ممنون ولی کاش ترقه بازی و… را کرده بودید ولی پای این حیوان زبان بسته را به جشن باز نکرده بودید!!
  انشااله سال اینده از صاحبنظران دعوت کنید و نظر بخواهید و یک چند ،گارگروه تخصصی در قسمتهای مختلف راه اندازی کنید و مسولیت را به گروه تخصصیش واگذار کنید.

  1. كامبيز 2 سلام
   نمي دانم اين جوابيه را ميخواني يا نه
   در ضعيف بودن نمايش حرفي نيست ولي نمایشی که در ان از یک حیوان استفاده شود هيچ اشكال شرعي ندارد
   خوش انصاف چه كاري كه خودمان خواستيم انجام داديم گفتن ترقه نباشد گفتيم چشم/
   گفتن هزينه ها زياد به حداقل رسانديم/
   گفتن مداح پروازي و آنچناني(به قول بعضي ها) نباشد كه از مداح بومي استفاده شد/
   گفتن در قرعه كشي از افراد خاص استفاده نشود گفتيم چشم/
   گفتن در پذيراي بين افراد تفاوت نباشد كه تفاوتي كه نبود هيچ اصلا از بعضي از آنها پذيراي هم نشد/
   گفتن سخنراني طولاني نباشد كه نبود/
   يعني واقعا اين جشن هيچ نكته مثبتي نداشته واينقدر بد بوده است /
   و سخن آخر از امروز تا نيمه شعبان سال آينده حدود 360 روز باقي مانده شما يك نمايشنامه كه با امكانات ما قابل اجرا باشد تهيه كن اي گوي و اين ميدان
   اصلا شما يك كار گروه براي نمايش راه اندازي كن البته حرف زدن راحت است ولي عمل به آن خيلي سخت است انشاءالله اگر خداوند عمري داد اين به عنوان يك سند در سايت داريون نما ثبت است

   1. با سلام خدمت برگزارکنندکان جشن بچه های مجمع
    یعنی امکانات شما فقط حیوانات اهلی میباشد که یا باید استفاده کنید یا کار را به دیگری واگذار کنید.
    یعنی شما بجز حیوانات و یونجه و کاه و…. دیگر امکاناتی ندارید .عقل بزرگترین امکانی هست که خدا به انسان داده است .من نگفتم کار را به من بدهید بلکه نظرم را دادم و عرض کردم اگر کارگروه تخصصی تشکیل دهید و کار را به کاردان ان بدهید بهتراست .مثلا داریون اقای حمید شرفی را دارد که کارگردان صدا و سیما است و تحصیلاتش هم همین رشته است آیا نمیشد حداقل نظر ایشان یا نمایشنامه ای در شان شهر داریون از ایشان خواست .
    راجع به گروه موسیقی هم افراد مختلفی در داریون کار میکنند که میتوان از انها استفاده کرد البته اگر مصلحتتان این باشد و صلاح باشد
    متاسفانه شما هر وقت مورد نقد و انتقاد قرار گرفتید توپ را به زمین حریف میاندازید .
    با تشکر از زحمات شما

    1. كامبيز2
     سلام
     باز هم مي گويم در ضعيف بودن نمايش بحث و حرفي نيست
     انشاءالله ما سال ديگر بيشتر بتوانيم از وجود آقاي شرفي استفاده كنيم البته يكي از دوستان در موارد ديگر با آقاي شرفي تماس گرفته بود و از ايشان نظر خواهي كرده بود اينكه مي گوييم شما هم بيا قسمتي از برنامه جشن مثلا نمايش را بر عهده بگير توپ به زمين حريف انداختن است حرف زدن راحت است پاي كار ايستادن سخت است يكي از مواردي كه ما هر سال با ان روبرو هستيم كمبود نيروي انساني است و در آخر دوست خوب مثل آينه است اي كاش از اسم مستعار استفاده نكرده بودي و دوستي خود را ثابت كرده بودي تا من نيز با اسم خودم جواب بدهم

 23. جوانان عزیز مجمع منتظران جوانان پاک و بی آلایشی هستند که در پیشبرد امور مذهبی و مناسبت های دینی زحمات بسیار زیادی را متقبل می شوند، در دهه محرم ، دهه فاطمیه ، شب های قدر برنامه های بسیاری خوبی از طرف این جونان عزیز برگزار می شود ، برگزاری اعیاد مذهبی و دعا و جلسات هفتگی به ویژه در منازل آثار و برکات فراونی دارد ، برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان آن هم در فضای باز زحمات فراوانی دارد و با نبود امکانات لازم در شهر داریون بار سنگینی بر دوش این مجمع می گذارد با این همه خوبی یک اما هم می ماند و آن اینکه چرا در مراسم جشنی با این همه خوبی ، تدارکات و زحمت، همه ساله نمایش های غیر مناسب و خلاف اخلاق و ادب اجرا می شود ؟ هرچند در برنامه امسال از ترقه بازی و اسراف خبری نبود ، پذیرایی مناسب بود ، از قاری و مداحان پروازی پر هزینه استفاده نشده بود، که دست آنها درد نکند . اما چرا در یک نمایش در شب میلاد امام زمان (عج) و در جلو هزاران چشم از یک دراز گوش در نمایش استفاده شود ، باز هم مثل اینکه فراموش شده بود که این مجلس امام زمان (عج) بود . بهتر است مجمع در برنامه ریزی های خود تجدید نظر کند واز انتقادات نارحت نشود ، جبهه گیری نکند و گرنه اعتبار و پشتوانه مردمی مجمع آسیب می بیند . من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم ،تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال .

 24. نظر شهروند کاملا درست است
  بچه های مجمع انشااله عمل کنند
  از مجمع منتظران خواهش میکنم راجع به این نمایش یک توضیح منطقی ارائه دهند
  خسته نباشید قبول باشه انشااله

 25. برادر کامبیز و جناب دوست ما شما را نمییشناسیم ولی شما ما بچه های مجمع را خوب میشناسی تشریف بیاورید حضوری هر سوالی داشته باشید توضیح عرض کنیم والا خواهشا تخریب را بس کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا