اخبار

عملیات تعریض و بهسازی جاده داریون –ایزدخواست تا پایان سال جاری به اتمام می رسد

خبرنگار:علی مختاری|

عملیات تعریض و بهسازی جاده داریون به ایزدخواست ،در محور شیراز به خرامه که از اوایل تیرماه آغاز شده تا پایان سال جاری به پایان می رسد.
به گزارش  داریون نما،مسوول شرکت راهسازی آرایش شهری تهران با بیان این مطلب افزود:این پروژه شامل ۱۵کیلومتر عملیات خاکی با آسفالت کامل با (پل و دیواره) و ۳۰کیلومترهم با آسفالت دولایه خواهد بود که با هزینه ایی بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال و از محل اداره کل راه و شهرسازی استان فارس آغاز شده است .
مهندس جعفرروایی ضمن انتقاد از نحوه همکاری برخی از کشاورزان منطقه گفت:همانطور که می دانید این محور بسیار خطرناک و خراب بوده که هرساله تلفات مالی و جانی به مردم عزیز تحمیل می کند لذا از این عزیزان تقاقضا داریم تا رفتار مناسب تری با ماموران راهسازی داشته باشند تا انها نیز بتوانند با یاری خداوند هر چه سریعتر این پروژه را به اتمام برسانند.
وی بیان داشت:در حال حاضر تعداد۳۰دستگاه از انواع ماشین آلات راه سازی مانند کمپرسی،بیل مکانیکی ،لودر،غلطک همراه با ۵۰نفر پرسنل مشغول فعالیت در این محور است.

 

14 دیدگاه

 1. با سلام
  این خط——– و این نشان ////////
  از این قولها راه و ترابری خیلی داه است که تاکنون انجام نشده است .ولی امیدوارم این یکی از اون قولها نباشد و واقعا این جاده حدااقل قسمتی از ان درست شود.
  با تشکر از اقای مختاری دوست عزیز

 2. سلام علی جان ممنون از حسن توجه شما
  عملیات در حال انجام می باشد لذا برای اطمینان بیشتر یک سری به اونجا بزنی بد نیست
  ارادتمندم

 3. باسلام ،آقای علی زارع چرا از مواضع و گزارش های داغ خود عقب نشینی کرده اید ؟

  1. سلام کامبیز یک
   هیچ عقب نشینی در کار نیست گزارش وقتی زیاد باشد تاثیر خود را از دست میدهد.منتظر باشید
   خبری در راه است!!!
   علی زارع

 4. با سلام ،حالا که وقت تبلیغات و اعتراض و غیره تمام شده لااقل حالا اسامی اعضای تمام شوراهای منطقه داریون را معرفی کنید تا ما هم مطلع شویم و بشناسیم .اگر ارشاد موافق است وگیر نمی دهد .

 5. سلام جناب آقای مختاری عزیز، طاعات و عبادات مقبول درگاه حق و ممنون از اطلاع رسانیتان. و اما بعد:
  اگر خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم که این عملیات حتی اگر به جای هفت ماه(تا پایان سال)، دو سال هم طول بکشد، نه تنها از تلفات جانی و مالی زیادی جلوگیری کرده بلکه سبب رشد و توسعه ی اقتصادی نیز خواهد شد. زیرا یکی از موانع عدم سرمایه گذاری شرکت ها و اشخاص حقوقی و حقیقی در منطقه، کمبود یک جاده ی مواصلاتی مطمئن و مناسب است.
  اما اگر بدبینانه به قضیه نگاه کنیم، می توان گفت که مسئولین مربوطه با این ترفند بر آنند تا مشکلات خودشان را حل کنند و قصد دارند کشاورزان را وادار سازند که مفت و مجانی زمین های خود را برای تعریض جاده در اختیار شرکت راهسازی قرار دهند و اگر هم پروژه مثل جاده شیراز- داریون آنقدر به درازا کشید که خودش باعث بروز مشکلات عدیده ی مالی و جانی بیشتر گردید، بتوانند تقصیرها را گردن کشاورزان مربوطه بیندازند که حاضر به همکاری نشدند و با این شگرد کشاورزان را بیش از پیش تحت فشار قرار دهند.
  اما بیایید واقعبینانه نگاه کنیم. نه خوشبینانه و نه بد بینانه. اولا این حرکت، فی نفسه حرکت بسیار خوب و پسندیده ای است که باید سالیان پیش انجام می شد و حالا هم که انجام شده بر سایت وزین داریون نما که زبان گویای مردم منطقه است می باشد که با اطلاع رسانی و تهیه ی اخبار و عکس و مصاحبه با مسئولین مربوطه و نمایندگان مردم به صورت منظم، مرتب و مکرر هم موجب دلگرمی مسئولین را فراهم ساخته و هم مانع سهل انگاری و کم کاری احتمالی آنان گردند. باید خود را زیر ذره بین سایت و نگاه تیز بین مردم ببینند تا کار به صورت بهینه تر انجام پذیرد.کشاورزان هم اگر مقداری از زمین خود را از دست می دهند، در عوض زمینشان با قرار گرفتن در کنار جاده ای عریض ارزش مالی و رونق بیش تری خواهد گرفت.
  آثار مثبت این گونه گزارشها: گزارش جناب آقای کرمدار عزیز در ارتباط با ” عبور از ایزد خواست با سه کیلومتر خارج از محدوده! ” و جناب آقای علی زارع در ارتباط با “فضاهای سبزی که دیگر در برخی پارک های داریون نیست !” و آثار مثبت آن و دست به کار شدن مسئولین امر را ببینید. هر چند این دو اقدام در مقایسه با اقدام مورد نظر، بزرگ و سخت و پیچیده نبود ولی همین اقدامات به ظاهر کوچک هم بسیار مثمر ثمر خواهد بود و نفس عمل مهم است نه بزرگی یا کوچکی کار که مشت نمونه ی خروار است…. واما :تا نگرید طفل کی نوشد لبن…..

 6. با سلام
  اعضای شورای روستای دودج بدین شرح می باشند:اقای حسینی شاغل در خانه بهداشت دودج داریون -محبوبه سعدی و محمودزارعی مسوول پایگاه مقاومت در روستای دودج

 7. برادر ارجمند جناب زارع با سلام
  نماز و روزه شمام قبول

  ببخشید منظور دوستان از عدم همکاری کشاورزان عزیز این نیست که زمین کسی به زور گرفته شود تا جاده تعریض شود بلکه گله مندی انها از رفتار غیر اخلاقی و دور از شان یکی از کشاورزان حاشیه راه بوده که موجب ناراحتی و دلخوری مسوولین این پروژه شده بود .
  بعنوان مثال و سهوا بیل مکانیکی اداره راهسازی باعث ترکیدگی لوله آب یکی از کشاورزان به اصطلاح معروف شده که با انواع و اقسام فحش ،توهین و ناسزا با انها برخورد کرده اند بنظر شما کسی عمدا به اموال کسی اسیب می رساند؟؟ایا دستمزد این عزیزان خسته نباشید یا خدا قوت هست یا فحش و ناسزا؟ایا نباید انها را برای هر چه سریعتر درست کردن این جاده خطرناک تشویق کردتا تلفات جاده ایی کم شود ؟!!
  قضاوت با دوستان عزیز

 8. سلام جناب آقای مختاری…. اولا ممنون از توضح در مورد مشکل ایجاد شده بین مسئولین پروژه و کشاورزان که قضیه را روشن کرد و جلو قضاوت های جور واجور را گرفت. در ثانی لطفا یک بار دیگر دیدگاه بنده را بخوانید با صرفنظر از نوع اختلاف که با توضیح جنابعالی روشن شد، من بر حقانیت کسی (مسئولین پروژه و کشاورزان) بر دیگری صحه نگذاشته ام. اگر دقت کنید، در اول سخن دو دیدگاه خوشبینانه و بد بینانه را که یکی افراط و دیگری تفریط است عنوان کرده ام که بگویم هیچ کدام درست نیست و باید به جای خوشبین یا بد بین بودن، واقع بین باشبم. پس اگر می خواهید تحلیلی بر نظر شخصی من داشته باشید دیدگاه واقعبینانه را نقد کنید نه دیدگاه غیر واقعبینانه.باز هم از گزارش به موقع و کارسازتان ممنونیم.

 9. برادر عزیزم جناب زارع با سلام
  اقا ارادتمند شما هستم جواب بنده فقط جهت اطلاع عموم بود نه درجواب شما فقط چون شمام مطلب رو بیان کردید توضیح دادم .از این که مسایل شهر داریون و منطقه برایتان مهم بوده و کامنت می گذارید بخدا خیلی خوشحالم
  امیدوارم که سالم و تندرست باشید
  مخلص همیشگی شما مختاری

 10. سلام عزیز دل برادر… دل به دل راه داره.ما ارادتمندتریم. ندیده دلم تنگتونه عزیز. امیدوارم اگه عمری باقی موند، در گردهمایی بزرگ داریون نما در اواخر شهریور چشم ما به جمال خبرنگار فعال و پر کار و مهربون داریون نما روشن بشه. ولی جدی گفتم نظرتون در مورد دیدگاه واقعبینانه چیه؟تلفنی از خواهرم(خانم علمدار بهمن پور ) شنیدم که جاده داریون_خرامه خیلی بهتر از قبل شده. امیدوار شدم…. داره اتفاق های خوبی میفته…. مبارکتون باشه.

 11. برادر گرامی جناب زارع سلام
  شما به بنده لطف دارید بنده هم متقابلا شمارو دوست داریم انشالله گزارش تصویری در مراحل ساخت جاد داریون -دودج -ایزدخواست را برای دید عموم ارسال خواهم کرد

  1. باور می کنید اون قدر که منتظرم جاده شیراز- داریون و داریون-خرامه رو به راه بشه، منتظر اتمام پل طبقاتی صدر در تهران که شاید بزرگترین پل طبقاتی خاور میانه است، نیستم!؟

 12. بیرون ز خط مردم آگاه نیفت
  از چاله برون آمده در چاه نیفت
  در جاده ی پر پیچ و خم زندگیت
  بی ترمز ایمان و خرد، راه نیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا