دل نوشته ها

چند سطر برای مجتبی ظهرابی عزیز/ خورشید دوباره خواهد درخشید، خیلی زود…

 مجتبی ظهرابی را دوستانش به نیکویی رفتار و کردار می شناسند.جوان مودبی که از همان اوان کودکی با انس به مسجد و نماز راه خود را مشخص کرد و در مسیری صحیح قرار گرفت.

نوحه خوان نوجوان سالهای نه چندان دور هیات مذهبی قاسم بن الحسن(ع) داریون بعدها و با ادامه تحصیل به دانشکده نظامی رفت و با دریافت مدرک کارشناسی به درجه ستوانی رسید.

مجتبی همیشه بلندی ها را دوست داشت -و دارد-. نگاهش همیشه به اوج آسمان ها بود- و هست-. وقتی به دانشکده ارتش هم رفت بی درنگ سراغ  علاقه دوران کودکی اش رفت.

او می خواست در آسمانها پرواز کند. می خواست چترباز باشد.و چترباز هم شد.حالا “مجتبی” قصه ما به آرزویش رسیده بود. او می توانست در آسمانها باشد و پرواز کند.

مجتبی همیشه یکی از بهترین افسران چترباز ارتش بود.

سرنوشت اما مدتی بعد حکایتی دیگر برای او رقم زد. مجتبی در حین برپایی یکی از رزمایش های ارتش که برای نشان دادن قدرت نظامی ایران اسلامی برپا شده بود دچار سانحه شد.

***

… مجتبی حالا چند سالی است مبارزه ای دیگر را آغاز کرده است.به دلیل صدمه ای که به بخشی از کمر و نخاع او وارد شده، راه رفتن برای مجتبی کمی مشکل شده و او فعلا-تاکید می کنیم فعلا- با کمک عصا راه می رود.

می دانیم و یقین داریم که مجتبی با قدرت هرچه تمام تر این درد و کسالت را شکست خواهد داد و دوباره پرواز را تجربه خواهد کرد.

مجتبی اراده ای قوی دارد واین را،هم او و هم دوستانش می دانند.می دانیم و یقین داریم که این جوان دوست داشتنی باز هم در جدال با ناهمواری های زندگی، پیروز خواهد شد و به همه ما نشان خواهد داد که مجتبی همیشه “مجتبی” است.

برای مجتبی دعا می کنیم و به امید روزی می نشینیم که چترباز قصه ما دوباره عزم پرواز کند.

و این هم حرف آخر ما با مجتبی ظهرابی عزیز:

درمقابل مشکلات زندگی خم به ابرو نیاور، کارگردان همیشه سخت ترین نقش ها را به بهترین بازیگر می دهد.

***

همه چیز گاه اگر کمی تیره می نماید …

باز روشن می شود زود،

تنها فراموش مکن این حقیقتی است:

بارانی باید٬ تا که رنگین کمانی برآید

و لیموهایی ترش ، تا که شربتی گوارا فراهم شود

و گاه روزهایی در زحمت،

تا که از ما، انسان هایی تواناتر بسازد؛

خورشید دوباره خواهد درخشید، خیلی زود

 و تو خواهی دید …

خواهي ديد…

49 دیدگاه

 1. سلام
  تشکر از جنابعالی داریم به خاطر نوشتن این مطلب
  انشاءاله شاهد بهبودکامل این جوان عزیز هم باشیم ودیگر خوانندگان هم برای بهبود کامل ایشان دعا کنند ضمنا ایشان پشتکار زیادی دارد در زمینه های خطاطی و هنرهای دیگر هم فعالیتهای دارد

 2. باسلام خدمت مدير محترم سايت و تقدير از انتخاب اين موضوع مهم و ارزشمند .
  خدمت آقا مجتبي هم عرض سلام دارم و براش دعا مي كنم كه سربلند از اين امتحان الهي بيرون بياد. چرا كه اين يك حادثه و تصادف نيست و حتما آزمايش بندگان خوب خداست تا ايمان مومنين مثل آهن آبديده بشه . پيامبر عظيم الشان(ص) مي فرماينداگر بندگان خدا مي دانستند كه بواسطه هر خاري كه به كف پاي اونا فرو ميره چه ثواب و حسنه اي خدا براشون مي نويسه و چقدر از گناهان بندگان رو عفو مي كنه دعا مي كردن بدنشون با قيچي تكه تكه بشه . آقا مجتبي كسي كه پناهش قران و اهل بيت (ع) هست كسي كه مولاش آقا ابالفضل (ع) هست ميشه رهبر و ولايت و امام زمان (عج) رو بخاطر كسالت و بيماري تنها بذاره ؟ اصلا با مرام ابالفضل و معرفت آقا جور در مياد كه فرمانده رو تنها بذاره ؟ميدونم آقا مجتبي بلند ميشه و به نداي فرمانده معظم كل قوا پاسخ ميده . غير از اينه آقا مجتبي ؟

 3. سلام.مجتبی پسر خوبی هست یادش بخیر زمان دانشجویی که من به شمال میرفتم اونم به تهران دانشگاه میرفت زمان خدمتم هوابرد بودیم که اقا مجتبی یا به قول سربازا جناب سروان این اتفاق براش افتاد خدا شفاش بده

 4. مجتبي ظهرابي از جوانان نيك ،مودب و سر به زير داريوني است . كسي است كه در سايه تلاش خودش پيشرفت كرده و مطمئن هستيم كه اراده قوي او و لطف پروردگار روزهاي خوب را برايش رقم مي زند . انشالله. برايش آرزوي سلامتي و طول عمر مي كنيم.

 5. مجتبی جان! برایم در ردیف کسانی هستی که به قول نیما یادت «روشنم» می داری. یادت باشه تصمیم بگیر استاد تغییر باشی نه قربانی تقدیر، در بازی زندگی اگه عوض نشیم، تعویض می شیم.
  از همون روز اولم می دونستم اون روح لطیف تو با شغل سخت و خشن نظامی جور نبود و می دونم خدا خواسته تو رو به خلوت خودش بیاره و زیباترین تندیس عشق رو از وجود پاک تو برای خودش بسازه. پس چشمت به آسمون و بال های اندیشه و ایمانت آماده پرواز به سوی زیباترین معشوقت باشه. با تمام وجود بیش از گذشته دوست دارم و دعات می کنم.

  1. باسلام خدمت دوست خودم مسئول محترم سایت .واقعاجای تقدیرداره که شماسوژه های اینجنینی روتوسایت میذارین.من به نوبه خودم برای آقامجتبی عزیزدعامیکنم وازخدامیخوام که هرچه زودترخوب بشه.صدای آب هرگززیبانخواهدبوداگرصخره وسنگ درمسیررودنباشد.

 6. درود و سلام فراوان به جناب ظهرابی عزیز
  سرگذشتتان را خواندم بسیار ناراحت شدم اما تو میتوانی با اراده قوی موفق و موید باشی از ته دل و صمیم قلب ارزو میکنم که سلامت جسمی خود را در سایه سلاما روحی خود بازیابید-

 7. سلام مجتبای عزیز
  تو یکی از افتخارات شهر داریون هستی دعا می کنم باز هم در راه کسب فضیلت و علم استوار باشی

 8. آقا مجتبی از بهترین های شهر داریون است او را از زمان کودکی به خوبی می شناسم قرآن را به زیبایی و نیکو تلاوت می کند در هیات قاسم ابن الحسن علیه السلام برایمان نوحه می خواند انشاء اله امام مجتبی علیه السلام به خاطر پاداش زحمات ایشان در هیات قاسم ابن الحسن علیه السلام ایشان را شفا و بهبودی کامل عنایت می فرماید.

 9. سلام اقای … خوب هستین خیلی منتظر جوابتون موندم مثل اینکه خبری نیست
  در مورد این مجتی هم یچیزی یادتون رفته که اون هنوز هم به تلاش های خودش ادامه میده و داره به هنر علاقه نشون میده و دیگه واسه خودش یکی از بهترین های خوشنویس شهر عزیزمون داریون شده
  فعلا به امید دیدار
  منتظر جوابتون هستم

  1. سلام دوست عزيز
   ببخشيد اگر جواب دير شد.
   ما در هر بخش كه شما دوست داشته باشيد آماده همكاري با شما هستيم و سياست ما اين است كه از توانايي هاي جواناني چون شما استفاده كنيم. منتهي چون فرموديد سربازيد نخواستيم مزاحمتان شويم!

 10. سلام
  غلامرضای عزیز
  اول برادری را ثابت کن بعد از آن ادعای ارث کن
  چون داریون نما را پیگیری میکنی بابت کامپیوترها دستت درد نکنه میدانم شناختیم اگر همینطوری هم بخواهی با داریون نما همکاری کنی که حرف نداره البته ناراحت نشو کارت درسته شوخی کردم.

 11. سلام
  آیا آقا مجتبی هم این مطلب را خوانده است ای کاش خودش هم مطلبی روی سایت می گذاشت با تشکر فراوان

 12. سلام, اول ازهمه عزیزانی که به بنده حقیراظهارلطف ومحبت داشتند صمیمانه تشکر میکنم ازهمه دوستان التماس دعا دارم دوم عذر خواهی میکنم این چندروز نتونستم سلامی خدمت دوستان داشته باشم وتشکر وقدردانی خودم را از عزیزان بزرگوارم اعلام کنم وبعد,ازعزیز بزرگواری که همیشه به من لطف داره ویادی از بنده,داخل این سایت پر محتوا کردند تشکرمیکنم.بازم التماس دعا

 13. بازهم از همه شما دوستان صاحبنظر وبزرگوارم که برادر کوچک خودتون رو,
  راهنمایی کردیدوعنایت ومحبت خودتون رو ازبنده دریغ نفرمودیدتشکر میکنم

  دعام کنید

 14. من اصلا ایشون رو نمیشناسم اما واسشون ارزوی سلامتی میکنم.انشالله که هرچه زودتر حالشون خوب شه

  1. بنده هم خدمت شمااستادعزیز وبزرگوارم آقای بدرافکن عرض سلام وادب دارم
   ضمن تشکر از محبتهای همیشگی شما نسبت به بنده حقیر,
   برای شماوخانواده گرامیتان آرزوی سلامتی وتوفیق روزافزون
   ازدرگاه خداوند منان را دارم.

 15. جناب آقای ظهرابی با نهایت تاسف و تالم در گذشت عموی بزرگوارتان که سالها در بسیج به خدمت صادقانه مشغول بودند را به شما و خانواده گرامیتان تسلیت گفته برای شما صبر و اجر و برای آن مرحوم مغفرت را از خداوند متعال خواهانم .

 16. زندگی راهی به خداست هیچ راهی ارزش رفتن وهیچ کاری ارزش فکرکردن ندارد……به امید سلامتی کامل برای دوست خوبمان آقامجتبی .خدایی دراین نزذیکی است که داشتنش مرهم برهمه نداشتن هاست…..

 17. زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست

  ،هرکس نغمه خود خواند و از صحنه رود ،صحنه پیوسته بجاست،خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد.منم به عنوان یک فرد از منطقه داریون آرزوی سلامتی برای آقای ظهرابی دارم

 18. سلام.سلامی پر از دل تنگی بعد از سالها.نمیدونم یک دوست قدیمی خودت رو به یاد داری؟!دوست دوران راهنمائی
  بگذریم اتفاقی وارد سایت شدم چشمم به این موضوع تکان دهنده افتاد وتمام بدنم به لرزه دراومد.فراتراز اونی که فکر کنی ناراحت شدم.تنها کارم از خداوند منان عاجزانه طلب شفاعت هرچه زودتر برات میکنم.به امید دیدار شما//

  1. من هم خدمت شما دوست بزرگوار عرض سلام وادب دارم آقا ابراهیم اگر لطف کنید کامل خودتون را معرفی کنید ممنون میشم التماس دعا دارم از محبت ولطفتون متشکرم

   1. با سلام مجدد خدمت دوست عزیزم آقا مجتبی. ابراهیم فریدونی هستم دوست دوران راهنمائی شما.باز هم از خداوند شفاعت هر چه سریعتر شما را خالصانه خواستارم

 19. سلام آقا مجتبي
  من هم برات آروزي سلامتي و موفقيت در تمامي مراحل زندگي دارم.شايد من رو نشناسي ولي من خيلي كامل شمارو ميشناسم و از سايت داريون نما هم تشكر مي كنم به خاطر اين پل ارتباطي. اگر ايميل داري بگو تا مطالب متنوع و جالب رو برات بفرستم.در ضمن شايد بعداً منو بشناسي. خدا پشتيبان شما باشد.

 20. منم شاید ایشون رو نشناسم ولی امیدوارم که سالم وشادو پیروز باشن .امید همیشه به آدمی قدرتی میدهد باورنکردنی .قوی باش وامیدوار عزیز

 21. انسان های کوته بین تفاوتهای ظاهری را مشکل و ناتوانی تفسر میکنند اما آنگاه که عمیقتر مینگری مشکلات را باید به روح انسانها نسبت داد
  تو روحی بزرگ ومهربانی داری تنها ظاهرت کمی متفاوت شده
  همیشه در قلبمان جا داری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا