دل نوشته ها

به مناسبت سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (ره)/اندر فراق خورشید…

يوسف بذرافكن/

 ماه آن شب خاموش و سرگردان بر روی شهر تهران می تابید.دانه دانه ستاره ها در صورت آسمان می لغزید.گویی ستارگان آسمان در انتظار عروج ستاره ای زیبا به آسمان بودند،شهر تهران وکشور ایران را سکوتی عمیق و جانسوز فرا گرفته بود،لیکن چشمان خلق نخفته بودند،زیرا شنیده بودند که قلب امامشان به درد آمده است،مردم آهسته و آرام دعای «امن یجیب» می خواندند،مساجد مملو از جمعیتی بود که آمده بودند برای رهبرشان دعا کنند اما گویا تقدیر الهی جوری دیگر رغم خورده بود.

ناگهان رنگ از رخ شب پرید.قلب زمان از کار افتاد.گویی باز خورشید غروب کرده است و بار دیگر مردی از امت پیامبر(ص)به ابدیت پیوسته است.هر گوشه و کناری یک کودک یتیم،یک چشم اشک بار،یک مادر شهید و عاشق امام می گریست،قلب عالمی از گردش ایستاده بود.قلبی که لحظه ای از شور و التهاب خالی نمانده بود.قلب امام ایستاده بود،قلب امامی که خود به تنهایی یک امت بود و طاغوت و طاغوتیان و مستکبران زمان را به زانو درآورده بود.ایوب زمان،مرد آهنین عزم انقلاب،امام امت به ابدیت پیوست. آن روز شهیدان کشورمان میهمان داشتند،لاله های سرخ و گلهای سوسن و یاسمن به استقبال امام آمده بودند.آنهایی که با زوان پرتوان امام و سربازان گوش به فرمانش بودند و بار دیگر بعد از دوازده بهمن پنجاه و هفت از امامشان استقبال می کردند.هیچ به یاد داری که اندر فراق خورشید گریسته باشی؟آن روز را می گویم،چهارده خرداد هزار و سیصد و شصت وهشت،آن روز که ای کاش هرگز نیامده بود،مردم را می دیدی که همچون باران بهار می گریند و کویر چهره یایشان را با باران اشک سیراب می ساختند و بر سر و سینه می زدند زیرا خورشید وجود امام از میان آن ها رخت بربسته بود.تابوت امام بر دریای خروشان و سیاه پوش مردم روان بود و چه اندوه ناک بود وداع امت با امام خویش.چه خوب وفا کردند به پیمانی که در خرداد چهل و دو با امام بسته بودند،اما جمهوری اسلامی این یادگار بزرگ امام در همان روز به یکی از شاگردان بزرگش سپرده شد تا کشتی انقلاب را سکان داری به نام آیت الله العظمی خامنه ای در تلاطم حوادث گوناگون به سرانجام برساند و ان شاءالله پرچم انقلاب اسلامی را دست حضرت بقیه الله اعظم(عج)برساند.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. امام خمینی(ره)شخصیتی بی نظیر بودند که بعد از امامان معصوم علیهم السلام کمتر شخصیتی مانند ایشان را تاریخ سراغ دارد

  2. با سلام و تحیات الهی و با تشکر از جناب یوسف بذرافکن سرباز ولایت انشاالله

    . یاد و نام امام خمینی (ره) و شهدای 15 خرداد گرامی باد. در سالروز عروجش با مقام عظمای ولایت تجدید بیعت میکنیم. امیدواریم که همیشه پشتیبان ولایت وفقیه باشیم چرا که مسلمانان و ملت بزرگ ایران، کشور ایران را کشوری ولایت مدار می دانند. کشوری که سرتاسر قلب زنان و مردانش عشق و ارادت امیرالمومنین (ع)، فاطمه زهرا (س) و عشق و محبت به ولایت فقیه که رمز استقامت و نجات ملت ایران میباشد، است. اعتقاد ما این است که ولایت فقیه نیابت عام امام زمان (عج) است و این حکومت، حکومت اسلامی است که در راس آن ولایت فقیه قرار دارد. ما با همین اعتقاد انقلاب کردیم و بر سر همین اعتقاد ایستاده ایم. اسلام بدون ولایت فقیه اسلام آمریکایی است پس به قول امام (ره): “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.”

  3. در سرتاسر ایران اسلامی هرساله 14خرداد، کوجه و محله ها میزبان مراسم بزرگداشت آن پیر فرزانه هستند تا به دنیا نشان دهند که ما ایرانیان تا ابد با انقلاب امام خمینی (ره)پیمان بسته ایم و هرساله این پیمان را تمدید میکنیم تا جهانیان بدانند و بفهمند ما پیرو افکار و اندیشه های رهبر کبیر انقلاب هستیم

  4. بیان نظرات توسط کاربران عزیز داریون نما اعم از پیشنهاد یا انتقاد لازم و سازنده است ،از روحانیون ، فرهنگیان ،فرهیختگان ،دانشجویان و دانش آموزان و عموم کاربران گرامی این خواهش را داریم که از این مهم غافل نشوند و نظریات سازنده خود را دریغ نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا