اخبارهمه

آغاز ثبت نام دانش آموزان منطقه داریون در طرح آیه های تمدن

جلیل زارع|

طرح آیه های تمدن چیست؟
طرح آیه های تمدن، سلسله برنامه هایی برای ارتقاء تحصیلی، افزایش معدل و کسب رتبه های برتر و پذیرش در دانشگاه های مرجع می باشد؛ که از طریق کلاس های آموزشی، آزمون های پیشرفت تحصیلی، ارائه ی کتب کمک آموزشی، انجام مشاوره های تحصیلی و… به صورت رایگان اجرا می گردد.
در این طرح از بهترین و برجسته ترین دبیران و مشاوران کشوری، مناسب ترین کتب و قوی ترین آزمون های پیشرفت تحصیلی استفاده می گردد.
اردوی ویژه، برای پایه های سوم و چهارم دبیرستان، با حضور بهترین اساتید و مشاوران در ایام نوروز در تهران برگزار می گردد و دانش آموزان ممتاز شرکت کننده در طرح آیه های تمدن، به صورت رایگان از سراسر کشور، دعوت شده و در این دوره شرکت داده می شوند.
در سال تحصیلی 92-1391، بالغ بر 86000 نفر از دانش آموزان با معدل بالای 18 از سراسر کشور در این طرح حضور یافتند.
اگر علاقمندید در بین بهترین ها باشید، در این طرح بزرگ، ثبت نام نمایید.

چه کسانی می توانند در طرح آیه های تمدن، ثبت نام نمایند؟
1) دانش آموزانی که در سال جاری، در پایه ی ششم ابتدایی، دوم و سوم راهنمایی مشغول به تحصیل می باشند و معدل نیمسال اول آن ها حداقل 19 می باشد.
2) دانش آموزانی که در سال جاری در پایه های اول، دوم و سوم دبیرستان، مشغول به تحصیل می باشند و معدل نیمسال اول آن ها در پایه ی اول و دوم 5/18 و در پایه ی سوم 18 می باشد.
3) کلیه ی دانش آموزان فوق که دارای معدل ممتاز می باشند، به جز دانش آموزان سال ششم ابتدایی می بایست عضو بسیج باشند.
4) قبولی در آزمون ورودی ( آزمون مبنا).

نحوه ی ثبت نام در طرح آیه های تمدن برای منطقه ی داریون:
1)مراجعه به خدمات کامپیوتری پارسا( جناب آقای غلامرضا برزگر) واقع در شهر داریون-جنب باسکول- تلفن: 2713332
2)هزینه ی ثبت نام برای کلیه ی پایه ها 2000 تومان می باشد.

نحوه ی پرداخت:
آ) پرداخت از طریق درگاه اینترنتی موجود در سامانه ی ثبت نام با استفاده از کلیه ی کارت های بانکی عضو شبکه ی شتاب.
ب) پرداخت از طریق دستگاه های خود پرداز( کارت به کارت) به شماره کارت:6104337770098687 به نام : موسسه علمی و آموزشی رزمندگان، بانک ملت با درج شماره فیش واریزی در قسمت مربوطه در فرم ثبت نام اینترنتی موجود در سامانه های ثبت نام.
پ) مراجعه به بانک و پرداخت مبلغ مذکور به حساب شماره ی: 05/104494 بانک ملت، شعبه ی میدان جمهوری، کد: 67108 به نام: موسسه ی علمی و آموزشی رزمندگان و درج شماره فیش واریزی در قسمت مربوطه در فرم ثبت نام اینترنتی موجود در سامانه های ثبت نام.

آخرین مهلت ثبت نام در طرح آیه های تمدن:
30/2/92

آزمون ورودی(مبنا) طرح آیه های تمدن:
دانش آموزانی که در طرح آیه های تمدن ثبت نام می نمایند، در یک آزمون ورودی شرکت داده می شوند و افرادی که تراز و رتبه ی بهتری کسب نمایند، به مدت شش سال بورسیه می شوند تا از خدمات آموزشی رایگان بهره مند شوند(سطح الف).
دانش آموزانی که رتبه و تراز لازم را کسب نمی کنند، در صورت تمایل می توانند با پرداخت بخشی از هزینه ها از خدمات آموزشی طرح که با تخفیف ویژه به این دانش آموزان ارائه می گردد، استفاده نمایند(سطح ب).
توجه: آزمون ورودی پایه های ششم ابتدایی تا دوم دبیرستان در تاریخ های 13 تا 16 تیر ماه در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می گردد.

عملکرد طرح آیه های تمدن در سال های گذشته در کنکور:
طرح آیه های تمدن طی پنج سال گذشته با اجرای برنامه های مکمل آموزشی، سهم بزرگی در موفقیت تحصیلی تعداد زیادی از دانش آموزان عزیز ایفا نموده است. در پایه های تحصیلی پایین تر، ارتقاء معدل و ارتقاء سطح تحصیلی دانش آموزان و کسب نمرات بهتر را در پی داشته است. و در پایه های پایانی دبیرستان، کسب رتبه های برتر( یک تا سه رقمی) در کنکور سراسری همراه با قبولی در رشته های برتر دانشگاه های مرجع را برای دانش آموزان میهن عزیزمان به دنبال داشته است… پویا و پایا باشید.

18 دیدگاه

 1. جناب آقای بذرافکن عزیز نه تنها خواب نیست که یک هفته است مدام شماره موبایلتان را می گیرم تا با شما مشورت کرده و از دستان توانا و فکر خلاقتان نهایت بهره را ببریم ولی متاسفانه یا در دسترس نیستید یا موبایلتان خاموش است. حتی برای یافتن شما دست به دامن مدیر محترم سایت،آقای علی زارع،آقای برزگر،آقای حامد کاشفی و … و…. هم شده ام. عزیز دل برادر این کار عزم راسخ و جمعی را می طلبد… همگی کمک کنید به یاری خدا کار به سرانجام برسد… هر چه خدا بخواهد… راضی هستیم به رضای حق.

 2. سلام مجدد آقای بذرافکن… حالا که فکز میکنم میبینم حق داری فکر کنی خوابی. اینترنت اینجا مدام قطع و وصل میشه. و من خوب نمی توانم همه مطالب را دنبال کنم. امشب نه به خاطر مطالب ضعیف من بلکه به خاطر مطالب قوی دیگر مخصوصا تب تند انتخابات که حالا دیگه از شورا به ریاست جمهوری هم کشیده داغ داغه… و این همه را به فال نیک میگیرم… تازه خبر ندارید داریون نما مجبور شد خیلی از مطالب را امشب تو سایت نذاره . گذاشته برای شب های دیگر .

 3. وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا ﴿الإسراء: ٨٠﴾
  انشاء الله موفق وموید باشید

 4. سلام بر کاربران عزیز… برای روز اول خوب است. دائم با مدیر سایت،آقای برزگر، آقای رستمی، آقای علی زارع و… و…. و حتی موسسه رزمندگان تهران و فارس در ارتباط بودم. اقدامات انجام شده در همین روز اول راضی کننده است. خیلی ها دست به کار شده اند. مدیران برخی از مدارس و برخی از فرهنگیان عزیز اطلاع رسانی کرده اند…. فلانی در صبحگاه مدرسه… دیگری در سر جلسه ی امتحان…. حتی عزیزی متن را پرینت گرفته و فرستاده است آموزش و پرورش برای ارسال کردن به همه ی مدارس به طور رسمی… آقای برزگر هم کاملا در روند چگونگی انجام مراحل ثبت نام قرار گرفته است و آماده است تا از داوطلبان عزیز ثبت نام به عمل آورد. با موسسه رزمندگان استان فارس هماهنگ شده است. به زودی دو نفر پشتیبان آموزشی از سوی دفتر امام جمعه و فرهنگسرا به موسسه معرفی شده و توجیه خواهند گردید و کار اصلی موسسه رزمندگان منطقه ی داریون را در سطح وسیع تر شروع خواهند کرد. مراحل گرفتن سایر مجوزها هم بی وقفه در حال پی گیری و رسیدگی است. همگی خسته نباشید. برای شروع این اقدامات خوب است ولی کافی نیست. ما هنوز خیلی کار داریم و باید پی گیری هایمان را با شتاب و توان بیش تری دنبال کنیم…. و اما شما کاربران عزیز… بهتر از هر کسی می توانید ما را در این کار یاری رسانید. هر کدامتان به اندازه توانتان متن را پرینت گرفته تکثیر کنید و در اختیار دوست و آشنایان و فامیل قرار داده، آنان را مطلع و توجیه کنید. اهمیت کار را متذکر شوید.وقت زیادی برای ثبت نام داوطلبان عزیز نداریم. فقط تا 30 اردیبهشت…. کمک کنید خوب اطلاع رسانی و ثبت نام شود… حیف است دانش آموزان عزیز منطقه از این فرصت طلایی بی بهره شوند. باور کنید طرح پر بار، با کیفیت و بی هزینه و یا کم هزینه ای است… منتظر چی هستی برادر!؟.. .نمی خواهی در این امر خیر و خدا پسندانه شرکت کنی خواهر!؟… پس یا علی بگویید و دست به کار شوید و دری از در های بهشت را به روی خود بگشایید… من روی شما عزیزان حساب کرده ام ها…. ببینم چه کار میکنید…. تو که هنوز …. بله با تو هستم عزیز… روی این حقیر سراپا تقصیر را زمین نینداز …. مهم نیست چقدر… باور کن کم و زیادش مهم نیست … مهم مشارکت فعال توست… بله همین اندازه هم عالی است….یا علی بگو و دست به کار شو… قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود… متشکرم عزیز دل برادر… اجرت با خود خدا… پویا و پایا باشی…

 5. جناب آقاي مهندس زارع سلام عليكم :
  ضمن تشكر از دلسوزي شما ؛ اين طرح در سطح كشور بسيار موفق و خروجي هاي مناسبي چه از نظر علمي و چه مسائل معنوي به سبب عضويت در بسيج داشته است . ولي در داريون متاسفانه به دليل عدم برنامه ريزي مناسب توسط متوليان اين امر در سطح شهرستان و منطقه و نيز عدم هماهنگي با آموزش و پرورش اين طر ح عقيم مانده . اميدوارم با درايت و پشتكاري كه از حضرتعالي سراغ دارم و حمايت ما فرهنگيان و ساير مسئولين ؛دانش آموزان با اين طرح به طور كامل آشنا شده و زمينه رشد و توسعه اين آينده سازان را فراهم آوريم . لارم به ذكر است جهت اطلاع رساني پيشنهاد مي شود ضمن هماهنگي با مسئول محترم نمايندگي آموزش و پرورش داريون ؛ جلسه اي با مديران مدارس منطقه برگزار گردد تا جهت آشنايي دانش آموزان و معرفي واجدين شرايط اقدامات لازم مبذول فرمايند . با تشكر

  1. جناب آقای شرفی عزیز سلام…هر چند ضمن تماس با یکی از عزیزان فرهنگی، ایشان مامور شدند که پرینتی از اطلاعیه ی ثبت نام گرفته و از طریق نمایندگی آموزش و پرورش داریون به مدارس بخشنامه کنند و آن طوری که به من گزارش شده است، تا حدودی این کار نیز صورت پذیرفته است، ولی برای این کار دیگر وقتی نداریم. من هم اول خرداد یعنی بعد از پایان مهلت ثبت نام طرح آیه های تمدن به داریون می آیم. بنابراین،زحمت هماهنگی بیش تر و کسب اجازه از نمایندگی محترم آموزش و پرورش داریون و اطلاع رسانی جامع تر از طریق آموزش و پرورش به مدارس کل منطقه با شما و سایر مدیران و عزیزان فرهنگی که مسلما از آن جا که در این کار از بنده مجرب تر و آگاه تر هستید، مطمئنا کار را هم با سرعت بیش تر و بهتر انجام خواهید داد… ولی اگر زحمتی نیست،حالا که در این امر خیر و ارزشمند پیشقدم شده اید،ترتیب جلسه ای با مسئول محترم نمایندگی آموزش و پرورش داریون با حضور امام جمعه محترم و مسئول محترم فرهنگسرا در روز پنج شنبه دوم خرداد ماه بدهید تا در راستای اهداف متعالی موسسه در حال تاسیس و هم چنین ادامه ی روند طرح آیه های تمدن، با آموزش و پرورش، هماهنگ باشیم…. پویا و پایا باشید.

 6. و اما سخنی هم با اهالی روستاهای وابسته به منطقه ی داریون…. کسانی داوطلب شوند و اعلام آمادگی نموده کمک کنند تا این کار خدا پسندانه بهتر و سریع تر صورت پذیرد. خدمات کامپیوتری ها و کافی نت ها اعلام آمادگی کنید. از طریق خدمات کامپیوتری آقای برزگر در داریون توجیه شوید و در این فرصت اندک باقی مانده ثبت نام داوطلبان را دنبال کنید. اگر کسی خواهان یاری رساندن به ماست، حتی می تواند شماره تلفن مرا از مدیر سایت یا سایر عزیزان بگیرد تا با هم بیش تر صحبت کنیم… بشتابید که دیگر وقت درنگ نیست!… بر خیزید که نشستن و تماشا کردن جایز نیست!… کار ضعیف یا قوی…. با اشکال و یا بی اشکال… کم یا زیاد…شروع شده است و توقف یا خدای ناکرده عقب نشینی اصلا پسندیده و به صلاح نیست… کمک کنید، خدا یاریمان می کند…. پویا و پایا باشید و متشکرم.

 7. سلام اقای زارع
  پیشنهاد اقای شرفی خیلی خوب است انشااله که این جلسه در اسرع وقت انجام شود و با مدیر محترم نمایندگی هم هماهنگی لازم انجام شود
  همشهریان وقتی نمانده دست بکار شوید همه ی ما باید در این طرح خداپسندانه سهیم شویم .پای آینده ی فرزندانمان در بین است.باید مشارکت فعال داشته باشیم و ثابت کنیم که ما داریونیها وقتی امکاناتی فراهم میشود حداکثر استفاده را از ان میبریم
  خدا خیرتان دهد اقای زارع منتظر امر شما هستیم

  1. سلام جناب آقای علی زارع ما را چه به امر… همان عرض خوب است… خدمتتان عارضم که از همه به ویژه فرهنگیان عزیز توقع همکاری تنگاتنگ دارم…. اگر از این حقیر سراپا تقصیر می شنوید،حاجت هیچ استخاره نیست … فقط وقت زیادی برای اطلاع رسانی نداریم… اگر عمری باقی باشد، بروشورهای اطلاع رسانی را در اسرع وقت به دستتان می رسانم… نمی دانم چگونه توزیع می کنید… حتی اگر شده تک تک خانه را دق الباب کنید، باید دانش آموزان و اولیاء آنان از این امر مهم مطلع شوند.فعلا برای شما این مسئولیت جزو اولویتهاست که اگر شما انجام ندهید،چاره ای جز رها کردن کارهایم در تهران و آمدن به داریون ندارم. حتی اگر شده خودم خانه ها را دق الباب کنم این کار باید صورت پذیرد… ولی میدانم شما این کار را هر طور شده انجام خواهید داد…. حالا چه می گویید؟ تکلیف من چیست؟ گروهی را بسیج کرده و دست به کار می شوید یا …..؟منتظر پاسختان هستم عزیزان دل برادر فرهنگی…

   1. با سلام اقای زارع عزیز
    هر چه سریعتر بروشورها را برسانید من کمیته ای تشکیل میدهم تا در کل داریون انرا توزیع کنند وحتی تربر کوشک مولا ودودج و….
    منتظرم انشاله حتما حتما حتما ……….به چشم

    1. چشم جناب آقای علی زارع، اگر عمری باقی باشد یک کارتن بزرگ از بوروشورهای طرح و مقداری هم دفترچه های آزمون های رزمندگان و پاسخ های آن ها و …. را سفارش داده ام که فردا ارسال خواهم کرد.

 8. جناب آقای یوسف بذرافکن سلام… باز هم با موبایل شما تماس گرفتم و باز هم خاموش بود.من روی شما حساب ویژه ای باز کرده ام. با این حقیر سراپا تقصیر تماس بگیرید تا در مورد ادامه ی کار، چاره اندیشی بیش تری نماییم.

 9. سلا اقای بذرافکن
  جواب موبایل اقای زارع را بدهید وگرنه فردا در شورا موبایلتان را میگیرم وبا خود میبرم.اصلا شاید ناغافل با اقای زارع جلو درب حیاطتان سبز شدیم وزحمت دادیم
  حالا ما گفتیم اینجوری به نفعتان هستا!!!!!!!!!

 10. سلام بر مردم خوب زادگاهم داریون… هر چند تلاش خودم را می کنم شاید بتوانم چند روزی ثبت نام را تمدید کنم ولی چیزی که الان میتونم بگم اینه که فردا آخرین مهلت ثبت نامه… غفلت نکنید… و اما تعدادی به اندازه ی کافی بروشورهای تبلیغاتی که اطلاعات لازم را در مورد طرح و چگونگی ثبت نام و شرایط آن در اختیارتون میذاره و مقداری نمونه سوالات و پاسخ نامه های مسابقات مختلفی که تاکنون برگزار کرده ایم، جهت آشنایی دانش آموزان عزیز از نوع و چگونگی و کمیت و کیفیت کار ،برایتان فرستاده ام شیراز که فردا به داریون برای توزیع بین دانش آموزان منتقل میشه… مرا به خاطر کوتاهی هایم ببخشید و حلال کنید.

 11. خوشحالم حسینی نژاد… حتی اگر یک نفر هم در این طرح بدرخشد، ما به اهدافمان رسیده ایم…. ولی من شک ندارم که تعداد موفق های این طرح قابل توجه است انشاءالله…برای شما هم آرزوی موفقیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا