دل نوشته ها

روز پدر که می شود…

یوسف بذرافکن|

روز پدر که می شود آدم دلش بیشتر به سوی پدرش پر می کشد ،حتی آنهایی که خودشان پدر هستند باز هم در کنارپدرشان احساس غرور و بزرگی می کنند .

پدر و مادر از کسانی هستند که انسان هیچگاه آنها را فراموش نمی کند ،خوشا به حال کسانی که پدرشان در قید حیات است به سراغش می روند و بر دستانشان به نشانه سالها زحمت بوسه می زنند ،خوشا به سعادت کسانی که سایه محبت پدرشان بر سرشان سایه افکنده است .

آنها باید قدر پدر و مادرشان را بدانند و از محبت به آنها ذره ای دریغ نکنند «با الولدین احسنا» فرمایش و دستور خداوند متعال است |.،خداوند پس از پرستش خداوند دستور احسان و اطاعت از والدین را مطرح می کند . اطا عت از والدین تا آنجا که فرمانشان برخلاف فرمان خداوند نیست برهمگان واجب است . چه بسا پدرو مادران ما در دوران حیاتشان از فرزندانشان رضایت داشته باشند و پس از مرگشان از فرزندان ناراضی شوند جوان ها باید بیشتر قدر پدر و مادرشان را بدانند و با کمترین کلمه ای که آنها را آزرده کند موجب ناراحتی آنها را فراهم نکنند که رضایت خداوند در رضایت پدر و مادر است .

6 دیدگاه

 1. خداوند همه پدر ان و مادرانی که در قید حیات نیستند را با مولای متقیان حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، محشور فرماید و حق زحماتشان را بر ما حلال فرماید .

 2. فرقی نمی کند چطور بودنش,

  دور یا نزدیک بودنش, پیر و جوان بودنش, خندان و اخمو بودنش ..

  همین که هست

  دلگرمی من را کافیست ….

  صدای گامهای پدر به من آرامش میدهد

  حتی زمانی که با صدای عصایش همخوانی میکنند

  دوستت دارم ای مهربان، پر صلابت، پــــــــــــدر

 3. با سلام
  میلاد باسعادت مولا علی (ع)و روز پدر مبارک باد.
  انشاء الله خداوند روح همه پدر و مادرهائی راکه در قید حیات نیستند ،قرین رحمت کند.

 4. امسال روز پدر روز جمعه بود . حضرت علی علیه السلام هم در روز جمعه دنیا آمده اند . نمی دانم آنهایی که سایه پدر بر سرش نیست دسته گلی که قرار بود به پدرشان بدهند بر سنگ مزارش گذاشتند؟ آیا پدرشان را یاد کردند . آیا از طرف پدرشان کار خیر انجام می دهند؟ خوش به حال آنهایی که پدر دارند و قدرش می دانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا